Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolculuk yaparken kaskınızın camını kapatın..! ÖNEMLİ!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun . . .
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşım geçmiş olsun önemli bir hatırlatma :kullandığımız koruma giysi ve araçları sadece kullanılan bölgeyi korur ve diğer korumalara kaza esnasında destek verir.ilk darbeyi alan korumanın darbe derecesini emmesi gibi.bu sebepten dolayı mesela cross kaskı kulanmanın hiç bir anlamı olmaz cross dışında...hele kışın çok tehlikeli ve sağlıksızdır.
    bizler çirkin görünüyor diye korumalardan fedekarlık ediyoruz ama kaza anında şiddeti ne olursa olsun kazaya tabii olan bölgede eğer koruma giysileri varsa o bölgenin uğrayacağı hasarı azaltır.bunu yapmak sonradan bir işe yaramaz.tabii kazadan sonra halimiz kalırsafull koruma doğru ve güvenli sürüşler dilerim.allaha emanet olun

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok büyük geçmiş olsun korumaların ve kaskın önemi çok büyük anlamak için illaki kaza yada bir sorunla karşılaşmamız gerekmiyor.

Motosikleti
    Var
    Gecmis olsun.

Farkindasin degilmi, milim le kör olmaktan kurtulmussun.
    O ufacik sey gözbebegine gelebilirdi.

Hepimizin basina gelmistir.
    Eldivensiz kullanma. iyi olmadigini bile bile bende yapiyorum bunu sicak havalarda.
    Biraz süratliyseniz ve elinize sinek yada ari carptiginda bayagi acitabiliyor.
    Ve elimiz gözümüzden cok cok daha dayanikli..

Vizörün yoksa gözlük kullan arkadasim..

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Geçmiş olsun Kuş pislemesini es geçmeyin tam 12'den tutturanlar var
    Benim hala rüzgardan dolayı göz kuruluğu ve cisim kaçması sebebiyle gözümde hasar mevcut Siz siz olun yaz kış vizörlerinizi kapalı tutun

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Araba sürücüleri ön cam açıkmı gidiyor?

Buda öyle birşey. Tabii ki kaskın camını kapatıp sürüş yapacaksın.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Her türlü koruma kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir konu ancak bunu malesef hepimiz yapıyoruz, ihmal ediyoruz.

İhmal ve bunun olumsuz neticesini anında görme konusunda benim kadar şanssız bir adam daha yoktur. Zaten rüzgar rahatsız ettiği için kesinlikle vizörümü açmam. Ancak bir gün kırmızı ışıkta beklerken sıcaktan bunalıp vizörü açmıştım. Bu durumda daha sarı ısık yandığında hemen vizörümü indirir ve yeşilde hareket ederim. Bu sefer öyle yapmadım ve bir müddet vizör açık gitmek istedim. Yüzüme vuran püfür püfür rüzgar hoşuma gitmişti. Ancak daha 3. vitesteyken ne olduğunu anlamadığım bir böcek gelip sol elmacık kemiğime bir patladı ki neye uğradığımı şaşırdım. Görüntü bir an gitti geldi resmen.

Bir keresinde ise Ankara dışına doğru yaklaşık 30 km kadar bir yere gidecektim. Korumalı pantolonu giyip giymem konusunda tereddüt ettim. Gittiğim yerde özellikle sıcak hava yüzünden dert olacağını düşünerek giymeme kararı aldım ve yola çıktım. Daha ilk 5 km içerisinde önümdeki aracın tekerinden fırlayan ufak bir taş gelip sol dizime öyle bir çarptı ki, acısından motoru bir kenara atıp yerde debelenmemek için kendimi zor tuttum.

Haa akıllandık mı? Maalesef hayır Tamam kasksız adım bile atmam motorla ama korumalı pantolonumu en son ne zaman giydiğimi hatırlamıyorum bile şu an.

Motosikleti
    Aprilia CapoNord ETV 1000
    geçmiş olsun..
    ..

kaskınızın vizörünü mutlaka kapatın. şöyle ki:

bir abimiz başında vizörü açık fullface kask ve hayabusa motoru ile mimaroba'dan sinanoba'ya doğru iniyor.. sürat 70-80 km/h.. ne olduğunu anlamadan bir anda gözlerinin arasında bir sıcaklık hissediyor, hemen peşinden de müthiş bir acı.. sağ-sol yalpalayıp ayaklarını yere vurarak düşmeden duruyor.. bir de bakıyor, yolun solunda bir kaç çocuk, yolun sağ tarafına doğru uçurdukları uçurtmayı düşürmüşler ve uçurtmanın ipi bu abimizin vizörünün hizasına gelip burnunun üzerinde iki gözü arasını jilet gibi kesiyor.. her yer kan-revan... allah'tan kaskı fullface de kaskın yan taraflarına dayanan misina daha derine gitmiyor...

inanılacak gibi değil.. ee kazalar işte böyle oluyor.. yoksa adına "kaza" denmez, öyle değil mi...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beni bir rahatsız eden durumda bu ön cam sileceğini çalıştıran arabaların caanımm suları kask ve üzerimize geliyor ya...buda çok sinir durum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni bir rahatsız eden durumda bu ön cam sileceğini çalıştıran arabaların caanımm suları kask ve üzerimize geliyor ya...buda çok sinir durum...
    Aynen, buna ben de sinir oluyorum. Hele de vizörü ve motoru pırıl pırıl temizlemişsem çok fena..
    Birçok aracın silecek suyu ayarsız, adamın camını ıslatmadan tavandan uçup gidiyor resmen.

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Ya bide arı girerseO zaman ne olacak.Her zaman kapalı durması lazım bence,Geçen gün artçı olarak gidiyorum yolda ufak tefek taşlar var yanımızdan transit bi geçti benim vizöre çatttt diye misket büyüklüğünde taş bir çarptı az kalsın düşüyodumYa olmasaydı
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    yazın sıcak oluyor diye kaskın pnu açık olarak kullanıyordum. aşağı yukarı bir hafta içinde gözleimde bir kaşınma olduğunu farkettim. doktora gittğimde tozdan mikrop kaptığını söyledi. ayrıca sol gözümde arpacak oluşmuştu. akabinde antibşiyotik merhem ve bir damla ile meseleyi haşşettik. kaskımda güneş vizörü olmadığından tam kapalı güneş gözlüğü aldım. çok işime yaramıştı. lakin kaskın vizörünün önemini mahmutbeyden bahçeşehire giderken farkettim. önümde seyreden kamyonetten nasıl olduysa bir kucak saman yüzüme doğru uçuşmya başladı. vizör kapalı idi. yapışıp kaldı. gözüşümü önemli ölçüde düşürdü ama panik yapmadan durup temziledim. vesselam kask her bir elemanı ile çok önemli bir araç.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600
    Alıntı slowly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun..
    ..

bir abimiz başında vizörü açık fullface kask ve hayabusa motoru ile mimaroba'dan sinanoba'ya doğru iniyor.. sürat 70-80 km/h.. ne olduğunu anlamadan bir anda gözlerinin arasında bir sıcaklık hissediyor, hemen peşinden de müthiş bir acı.. sağ-sol yalpalayıp ayaklarını yere vurarak düşmeden duruyor.. bir de bakıyor, yolun solunda bir kaç çocuk, yolun sağ tarafına doğru uçurdukları uçurtmayı düşürmüşler ve uçurtmanın ipi bu abimizin vizörünün hizasına gelip burnunun üzerinde iki gözü arasını jilet gibi kesiyor.. her yer kan-revan... allah'tan kaskı fullface de kaskın yan taraflarına dayanan misina daha derine gitmiyor...

inanılacak gibi değil.. ee kazalar işte böyle oluyor.. yoksa adına "kaza" denmez, öyle değil mi...
    İpin kask hizasına gelmeside bir şans, ya boynuna gelseydi... Görünmez kaza dedikleri böyle bişey olsagerek!
    Hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. M.K.ATATÜRK
    Türkçemizin utanılacak birşeyi yok, ya sizin?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım geçmiş olsun önemli bir hatırlatma :kullandığımız koruma giysi ve araçları sadece kullanılan bölgeyi korur ve diğer korumalara kaza esnasında destek verir.ilk darbeyi alan korumanın darbe derecesini emmesi gibi.bu sebepten dolayı mesela cross kaskı kulanmanın hiç bir anlamı olmaz cross dışında...hele kışın çok tehlikeli ve sağlıksızdır.
    bizler çirkin görünüyor diye korumalardan fedekarlık ediyoruz ama kaza anında şiddeti ne olursa olsun kazaya tabii olan bölgede eğer koruma giysileri varsa o bölgenin uğrayacağı hasarı azaltır.bunu yapmak sonradan bir işe yaramaz.tabii kazadan sonra halimiz kalırsafull koruma doğru ve güvenli sürüşler dilerim.allaha emanet olun
    Arkadaşım zaten cross kaskı gözlükle beraber kullanılıyor. Yoksa yüzünün aşağıdaki amcamız gibi olması işten bile değil

Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    geçmiş olsun.buna benzer bir olayda ben yaşamıştım gerçi kaskı takmamıştım suç bendeydi artistlik olsun diye şapkayla çıkmıştım daha spor bir görüntü sunduğu için çorumda kırkdilim mevkiğinde sineklerin yeni yeni yaza merhaba diyip ortalıkta asalakca uçmaya başladığı bir dönemdi inanmassınız belki geziyi yarıda kesmek zorunda kaldım her 300metrede bir yavaşla sağa sinyal dörtlüleri yak tabi bu esnada soğuk kanlı kalma çabaları bir taraftan aynaların yardımıyla sineği çıkar gözünü yıka yola devam 300/400metre sonra genne aynı olay dedim mehmet şansını zorlama işte gerizekalı gebericeksin dön geri içimdeki sesi dinledim içten geriye çarktin dönüşyoluna tintin devam ...gerçekten çok tehlikeli...kasksız 150km yaklaşık hızda seyir edenleri görüyorumda nasıl yapıyolar.yemin ediyorum sinekdeğil sanki mermi atıyolar.çok dikkat
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Çok geçmiş olsun. benim de başıma geldiği için çok iyi bilirim o acıyı gerçekten gözünü açsan dert kapasan dert. Bundan bir yıl önce küçükyalıda yol genişletme çalışmaları yapıyorlardı büyük dozerler kepçeler falan sol şeritte giderken kaskımın camı açık olduğu için sağ gözüme birşey kaçtı iki üç kere ovuşturdum sonrasını da önemsemedim açıkcası.Sonra akşam ne uyuyabildim ne gözümü kapatabildim. sabah direk doktora gittiğimde gözümde bir parça olduğunu bunu almamız gerektiğini söyledi. Ve o parçayı aldı; inanırmısın iğne ucu kadar bile değildi bu metal parçanın büyüklüğü ama o acıyı nasıl veriyordu hala hatırımdadır. Bu yüzden kaskınızın camını temiz ve kapalı tutmalıyız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:15 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:11 AM ----------

Alıntı slowly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun..
    ..

Korku filmi gibi olmuş be abi. Hayalet gemi filminde insanlar bellerinin hizasından çelik tel ile kesilmişlerdide yere düşene kadar birşey anlamamışlardı iyi kask varmış arkadaşın kafasında.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Gomoto JR50 :)
    Oyüzdan Allah(c.c) tüm motorcuları kazadan beladan korusun.
    [B]Kafam kadaR güseLmisin ? sevgiLi...[/B]

kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardeşim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, buna ben de sinir oluyorum. Hele de vizörü ve motoru pırıl pırıl temizlemişsem çok fena..
    Birçok aracın silecek suyu ayarsız, adamın camını ıslatmadan tavandan uçup gidiyor resmen.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 09 Vito kullanıyorum genelde...turist taşırken...adamlar direkt silecekten vermiş sistemi...normalda aracların genelinde fışkırtma püskürtme sistemi var suyun yarısı havaya gidyor...heleki birde su yerine cam suyu olursa biliyosunuz kimyasal ağırlıklı birşey...

Alman markalar sorunu çözmüşte diğer araclarda o mühendislik yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler