Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ambulansa yol verdik ayvayı yedik

Motovento
    REKLAM ALANI

bu sabah motorla işe gelirken eds kameralarla gözetlenen kavşakta kırmızı ışıkta beklerken aniden arkadan ambulans sesi geldi sanırım 5-6 sıra arkamızdaydı ben dahil yanımdaki araçlar ambulansa yol vermek için kırmızı ışık yandığı halde geçmek zorunda kaldık ,tabi devam ettikten sonra aklıma o kavşaktaki eds kameraları geldi ,şimdi bu kameraları gözetleyen memurlar oradaki istisnayı göz önüne alırlarmı yoksa cezayı geçirirlermi bize
    ceza gelirse ambulanstaki hastanın canı saolsun ,uğruna bir 100 tl ceza yeriz artık ,gelmese insiyatif kullanan memura teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelmeme şansı var ama .....bekleyip görmek lazım
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ibb trafik müdürlüğünü arayarak bilgi alabilirsin. 0212 449 49 70 müdürlük telefonu. durumu sekretere izah ederek yardımcı olacak birini istersen sanıyorum kamera odasına aktarırlar. trafik polisleri orada. 4-5 tane. onlar bilgi verir sanıyorum.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    My Kawa..
    bence affetmezler.. o kadar düşünceli olduklarını düşünmüyorum..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    ben yeşil yandı sanıp kırmızıda geçmiş tam geçerken farkedip durup beklemiştim ceza gelmedi ya kameraların bir kısmı izlenmiyor yada izleyen kişiler hata yada zorunlu geçişleri görmezden geliyor.ceza gelmesse hastaya gelirse ikinizde geçmiş olsun.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    aradan 2 sene gecer hala gelmez sende sanırsınki ceza yok tabi eğer bu ceza kesılmiş ıse söylüyorum benım bir tane cezam var 2008 den beri hala gelmedi kontrol yapıyorum şu an 48 tl 100 tl ye kadar yolu var bakalım ne zaman gelecek

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Geçmiş olsun Gelmeme ihtimali yüksek ama sen yinede Bir ara abi.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibb trafik müdürlüğünü arayarak bilgi alabilirsin. 0212 449 49 70 müdürlük telefonu. durumu sekretere izah ederek yardımcı olacak birini istersen sanıyorum kamera odasına aktarırlar. trafik polisleri orada. 4-5 tane. onlar bilgi verir sanıyorum.
    çok teşekkür ederim ilgili numaraları aradım güzergahı söyledim ilgilenecekleri ve sıkıntı olmayacağını söylediler

hlmky85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyogt250r gitti :( gt 650 comet geldi :)) hala...
    siizden sonra geçen ambulansı görecekleri için gelmeme ihtimali var ama gelirse ambulansın içindeki gerçekten hastaysa helel olsun derim ama ambulansın içindeki hasta değilde bir iş adamı veya biryere yetişmek isteyen godamansa söylenecek tek şey .....
    Elbet güneş birgün bizim için de doğar...
    Nasılsa su akar yatağını bulur...

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu memlekette duyarlı olmak iş yapmıyor sen cezam varmı diye arar sorarsın olmasa bile adamlar oh ceza bekliyormuş keselim hemen derdine düşerler.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    abi sen vatandaşlık görevini yapmışsın,yol vermek için ceza bile yiyeblirisin ama varsın ceza kesilsin duyarlı vatandaşlara ihtiyacımız çok bu memlekette...umarım memur bey de olayı çözümler ve insafına gelir ceza kesmez.
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    arkadaşlar çok art niyetli olmayalım. trafik merkezinde kameraların hem görüntülüğ hem de kısa süreli fotoğraf çekimleri var. ilgili memurlar zaten sizin gibi genç ve idealist arkadaşlar. benzer meselelerde ardı ardına sekiz dokuz fotoğrafı inceleyip ona göre karar veriyorlar. ayrıca video görüntüleri de mevcut. yani böyle bir durumda ceza gelirse önce ceza ödenir sonra itiraz edilir. ödenen ceza faizi ile birlikte geri alınır. buna mukabil arkadaşlar gerçekten çok titiz davranıyorlar. mesela süretli girilen bir ışıkta ilgili taralı kısma duramayıp girdniz. fakat beklemedesiniz. böyle bir durumda ceza yazmıyorlar. lakin taralı çizginin de dışına çıkmışsanız o zaman af yok sistem sizi ışık ihlali yapmış sayıyor.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Gelmem Her Halde Memurlar Takip Ettilerse Ambulasıda görmüş ve biraz mantık yürüttükten sonra Ceza yazılmaz her halde
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    inşaallah geelmez görelim nolcak
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hakan abi gelmeeeez Çünki arkanızdaki Ambulansta sonuçta kamerada gözükmüştür.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    sen sana yakışanı yapmışsın
    ama bunun bir standartı olmalı kamera başındaki kişilerin tutumu doğrultusunda değişmemeli
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kitaba ve kanuna gore gecis onceligi olan araclara yol vermek mecburidir. Fakat yol verirken trafik kanunlarini ihlal edemezsin. Sadece onlara gecis icin yol verebilirsin. Yani ambulans gelipte arkana kirmizi isikta dayanir ise sen tutup ileri gidemezsin. Insiyatifini kullanacam diye ileri hamle yaptiginda bir arac yada yaya ya carpar isen %100 kusurlu sen olursun. Ambulansa yol verdim diye de, ne mahkeme kabul ederm ne de trafik polisi. Memurun insiyatifi ile yurumez bu isler. Sizin hata yaptiginiz yerde o insiyatifler hep sona erer. Ambulansin yolda nasil gidecegi onun sorunu siz ona trafik kurallarina gore yol vermek ile yukumlusunuz. Ambulans geliyor diye kaldirimlara yada kirmizi isiklarin diger taraflarina arac ile atlayarak hem kendinizi hemde etrafinizdakileri tehlikeye atmak zorunda degilsiniz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok art niyetli olmayalım. trafik merkezinde kameraların hem görüntülüğ hem de kısa süreli fotoğraf çekimleri var. ilgili memurlar zaten sizin gibi genç ve idealist arkadaşlar. benzer meselelerde ardı ardına sekiz dokuz fotoğrafı inceleyip ona göre karar veriyorlar. ayrıca video görüntüleri de mevcut. yani böyle bir durumda ceza gelirse önce ceza ödenir sonra itiraz edilir. ödenen ceza faizi ile birlikte geri alınır. buna mukabil arkadaşlar gerçekten çok titiz davranıyorlar. mesela süretli girilen bir ışıkta ilgili taralı kısma duramayıp girdniz. fakat beklemedesiniz. böyle bir durumda ceza yazmıyorlar. lakin taralı çizginin de dışına çıkmışsanız o zaman af yok sistem sizi ışık ihlali yapmış sayıyor.
    arkadaşım bukadar detaylı nasıl biliyorsun merak ettim doğrusu yoksa orada kameraları izleyenlerdenmisin.
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bukadar detaylı nasıl biliyorsun merak ettim doğrusu yoksa orada kameraları izleyenlerdenmisin.
    Abi Sanırım Bu Abi Polis Veya Hukuk Okumus Bilgin Kişi Yada Daha Önce Başına geldi
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bence duruma göre değerlendirme yapılır , sen ışıklarda beklerken vızır vızır araba geçen bir yola ambulansa yol vermek bahanesiyle çıkarsan ve trafiği tehlikeye atarsan ceza yazılması lazım . ama herhangi bir problem olmadan kontrollü bir şekilde geçersen kimseye de bir zarar gelmezse sorun olmaz sanırım .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler