Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

300km motorda rölantide yağ lambası yanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Selam arkadaşlar.. Yaklaşık 2 hafta önce superlight 150mi sattıktan sonra tgb 425 atv aldım. Şuan 300km ye kadar geldim,servise gittiğimde sinyalinde problem vardı onu hallettiler ve bana sormadan motorun rölantisini kıstılar.

Kıstıktan sonra rölantide yağ göstergesi belirmeye başladı. Sonra rölantiyi tekrar açtılar bu seferde freni bıraktığında motor ileriye gitmeye başladı. En sonunda ortası bulundu fakat motor ısınınca işaret yine yanıyor. Rölantiyi yükseltincede motor ileri gidiyor,artık rölanti az bile yükseltilse yağ ışığı yanıyor. Gaza dokunduğum zaman ve hareket halindeyken yanmıyor sadece durunca rölantide.

Tgbnin başka servisine götürdüm motor yağ seviyesi normaldi,onlarda bişey bulamadılar,böyle kullanımda hiç bi sorun çıkmayacağını herhangi bişey olursa garantiye gireceğini söylediler.

Bu yağ işareti insanın sinirini bozuyo ilk 1 hafta böyle bi sorun yoktuda neden 0 aldığım motorda bu sorun olsun. Ben bu motoru seneye satıcam alacak kişiye ben bu ışık normal mi dicem ne dicem. =s

Sorun neden olabilir, ne yapılması gerekir,siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız yardımcı olusanız sevinirim..

.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insan yeni aldığı bişeyde nolduğu bilinmeyen bi sorun çıktığında varya olan biten hevesi kırılıyor çok kötü bi durum

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    yağ basıncı düşüyor büyük ihtimalle. yağ pompasına baktır derim. genede başka iyi bilgili bir ustaya göstermekte yarar var tabi.
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Aynen öle insanın hevesi kırılıyor..

Alıntı dark_face adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ basıncı düşüyor büyük ihtimalle. yağ pompasına baktır derim. genede başka iyi bilgili bir ustaya göstermekte yarar var tabi.
    1aya kadar karşıdaki gitmediğim servislerinden birine götürüp söylediğinizi söyleyebilirim. 6 senedir gittiğim motorcuma gidemiyorum garantiden çıkmasın diye. Daha 200kmde olan motorda yağ pombasında ne gibi sorun olabilir ki ve başka ne olabilir gittiğimde onlarıda söylüyüm baksınlar?

.

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    rolanti düşükken yağ lambasının yanmasının başka bir sebebi olabileceğini düşünmüyorum. düşük devirde yeterince yağlama yapamıyor demekki. basınç düşüyor ve yamba yanıyor hafif hafif. motor ustası değilim sonuçta ama daha önceki motorumda benzer sorunu yaşamıştırm ve sorun yağ pompası çıkmıştı. garanti sorunun var ama genede bilgili bir kaç ustaya sor derim sonuçta yaptırmak zorunda değilsin. en azından sebebi konusunda bilgi alabilirsin.

saygılar.
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    tamam saolun bi kaç ustaya sorcam bugun.

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    2 ustayada sordum, yağ müşürünün değişmesi gerektiğini eğer ondan değil ise yağ pompasında sorun olabilceğini söylediler.

Şimdi servise gidip ne demeliyim? (Rölantide yandığından bişey omaz demişlerdi)

.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Servisler motora ne yapmaları gerektiğini bildikleri halde işten kaçıyorlar. Yok orjinalini bozmayalım, yok, bunların huyu böyle, böyle kullanılabilir sorun yaratmaz vs vs. Koca yetkili servis bu sorunun neden kaynaklandığını bilmezmi ya. Bana kalırsada oldukçada basit bir problem ama bu elbette normal değil ve bir arızadır. Rölantide yanan ışık, rölentide iken motorun yeterli yağlamayı yapmadığına işaret olabilir ve uzun vadede sıkıntı yaratabilir. Mutlaka onarılmalıdır. Ayrıca 0 km aldığın aracını bu problem eşliğinde kullanmak zorunda değilsin.

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisler motora ne yapmaları gerektiğini bildikleri halde işten kaçıyorlar. Yok orjinalini bozmayalım, yok, bunların huyu böyle, böyle kullanılabilir sorun yaratmaz vs vs. Koca yetkili servis bu sorunun neden kaynaklandığını bilmezmi ya. Bana kalırsada oldukçada basit bir problem ama bu elbette normal değil ve bir arızadır. Rölantide yanan ışık, rölentide iken motorun yeterli yağlamayı yapmadığına işaret olabilir ve uzun vadede sıkıntı yaratabilir. Mutlaka onarılmalıdır. Ayrıca 0 km aldığın aracını bu problem eşliğinde kullanmak zorunda değilsin.
    Aynen abi , böyle kullanılabilir sorun yaratmaz gibi şeyler söylüyorlar. Peki ne demeliyim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim??

.

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    al işte sinyali yaptırmaya git adam alsın rölantisine ayar yapsın ne mantık ne mantık.. valla hocam ver ellerine nasıl yaptıysanız öle düzeltin de..
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]O ilk götürdüğüm servise götüremiyorum çünkü sinyali yapıcaz derken yapamadıkları gibi.. hava filtresinin kapaklarınıda kaybetmişler bantlamışlar, diyaframı garantiden değiştirdiklerini söylediler. Böyle değişik değişik şeyler olunca kavgada tartışmada çıktı tabi ertesi gün ana bayiden(Nerons) hava filtresinin kapaklarını da aldım falan. (HASANPAŞA-MOTOHAL motoru bu hale sokan servis)

[COLOR="Black"]Sonra kadıköydeki diğer servisine götürdüm sinyal sistemini orda yaptılar saolsunlar. Onlarda yağ lambasının normal olduğunu söylediler. Yağına bakıldı,Rölantiyle oynandı ama geçmedi sorun işte sadece gaza basınca harekete geçince motor yağ lambası sönüyor..

Neyse motoru götürdüm pazar sonuçları bi kaç güne söylerim.
    .

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    İdealmoto saolsun geçen hafta sorunu halletti arkadaşlar yağ müşürünü değiştirdiler falan..

Bide ufak tefek çizikler var şu 2 üründen birini almak istiyorum hangisini önerirsiniz yada başka ne önerirsiniz; (sert plastikte)

1) http://www.hepsiburada.com/sonax-pla...id=otson305000

2) http://www.hepsiburada.com/quixx-pol...-002588#tablnk

.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler