Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik sigortasi odeme hakkinda..

Motovento
    REKLAM ALANI
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Arkadaslar bildiginiz gibi 25 mayisda agir bir kaza gecirmisdim ve kaza sonucu 8/8 karsi taraf syclu bulundu ve su an ogrendigime gore motosikletim kazada pert oldugu ve bankaya paranin yatacagi.

rahic bedel eksik yatarmi?
    rahic bedelin tamaminimi yatirirlar?
    para istemesem yeniden ayni modelde arac istemek gibi bir hakkim varmi?

sigortaci yada daha once perte arac cikartan arkadaslardan(kasko degil trafik sigortasindan)
    yardim istiyorum..
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    yokmu bi tane bile bilgi sahibi vatandas ???

Motosikleti
    Ayip be bi tane bilgi sahibi cikmadi yazik...

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Selam öncelikle geçmiş olsun,
    Benimde geçen sene geçirdiğim trafik kazamda Gilera Runner ım pert olmuştu, karşı taraf 8/8 suçlu olduğu için onun trafik sigortasından motorumun bedelini tahsil etmiştim.
    Trafik sigortası aksigortaydı, servisten hasar listesi sigortaya iletildikten sonra, pert olmasına karar verildi ve benden aracım için çekme belgesi almam söylendi, evrak işlerini hallettikten sonra ödeme akbanktan adıma yapıldı.
    Pert olmasına karar verildiyse sigortadan bir yetkili sizi arayıp fiyat konusunda anlaşmaya çalışacak, anlaştığınızda işlemler başlayacak. İlk önerilen teklifi kabul etmeyip yükseltmenizi tavsiye ederim..
    Ayrıca bildiğim kadarıyla sigorta şirketleri 1 yaşından ufak araçlar için aracın aynısını veriyorlar.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam öncelikle geçmiş olsun,
    Benimde geçen sene geçirdiğim trafik kazamda Gilera Runner ım pert olmuştu, karşı taraf 8/8 suçlu olduğu için onun trafik sigortasından motorumun bedelini tahsil etmiştim.
    Trafik sigortası aksigortaydı, servisten hasar listesi sigortaya iletildikten sonra, pert olmasına karar verildi ve benden aracım için çekme belgesi almam söylendi, evrak işlerini hallettikten sonra ödeme akbanktan adıma yapıldı.
    Pert olmasına karar verildiyse sigortadan bir yetkili sizi arayıp fiyat konusunda anlaşmaya çalışacak, anlaştığınızda işlemler başlayacak. İlk önerilen teklifi kabul etmeyip yükseltmenizi tavsiye ederim..
    Ayrıca bildiğim kadarıyla sigorta şirketleri 1 yaşından ufak araçlar için aracın aynısını veriyorlar.
    Arac 2007 ve degerinden dusuk vermeye kalkacaklar muhtemelen benim izlemem gereken yol nasil olmali?ayni esdegerde bir motosiklet isteyebiliyormuyum sayet degerini vermezlerse?

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde öğrenmek istediğim birsey var..karsı taraf 8 de 8 değilde mesela 8 de 6 suclu bulunsaydı ne olurdu?

Motosikleti
    Alıntı reflexiv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde öğrenmek istediğim birsey var..karsı taraf 8 de 8 değilde mesela 8 de 6 suclu bulunsaydı ne olurdu?
    Ona gore eger aracin pert ise senden belli oranda eksiltiyolar odenecek parayi diye biliyorum...

Motosikleti
    Yok
    benim kazamda sigorta şirketi o teklifi de yapmıştı, aracınızın genelde 2.el fiyatı şukadar demişti, size o fiyatı vermeye karar verdik, yada bu değerde bir motosiklete sizi yönlendirebiliriz demişlerdi. izlenecek yol tüm evrakları hazırlayıp sigortanın teklifini beklemek olmalı ilk adımda
    Piaggio Xevo 250ie

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona gore eger aracin pert ise senden belli oranda eksiltiyolar odenecek parayi diye biliyorum...
    eyvallah sağolasın..

Motosikleti
    benim kazamda sigorta şirketi o teklifi de yapmıştı, aracınızın genelde 2.el fiyatı şukadar demişti, size o fiyatı vermeye karar verdik, yada bu değerde bir motosiklete sizi yönlendirebiliriz demişlerdi. izlenecek yol tüm evrakları hazırlayıp sigortanın teklifini beklemek olmalı ilk adımda
    tesekkurler...Sizce parayimi aliyim yoksa esdegeri motosikletimi?

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayağı uğraşmışsın bilgi için ama ancak başına gelen bilir, kusura bakma yardımcı olamıyoruz
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    1-Aracın Pert olması halinde o günün sigorta raiç bedeli karşılığı neyse o ödenir.
    Sigortaların '' pazarlık '' yapacaklarına inanmıyorum ama burası Türkiye ve her an her şey olabilir.

2- Sigortanın sana kazık atmaya çalışacağını düşünüyorsan, bir Noter'e giderek aracın evraklarını göster ve yıl,marka model neyse, sigortanın talep edeceği bedelin karşılığı O günkü değerini öğren. buna görede sigortanın sana yapması gereken min tutarı öğrenmiş olursun.

Unutmayalım, bir aracı bir başka kişiye devir ederken, Noter akıllı kitabına bakarak aracın O günkü değerine mukabil bir tutar tespit ediyor.

3- Sigorta firmaları pert olan araca eşdeğer bir araç temin ederek mağduriyet gidermezler. Pet ise pert dir ve değer neyse ödenir.

4- Parmaklarımızın ucnde benzeri olmayan bir veliinimet var Bilgisayar ve aranan HER konuya bir adres gösterir....tembellik yapmayalım...başkalarına bel bağlamayalım...hele sorulana yanıt verilmiyorsa cellallenmeyelim
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Aracın Pert olması halinde o günün sigorta raiç bedeli karşılığı neyse o ödenir.
    Sigortaların '' pazarlık '' yapacaklarına inanmıyorum ama burası Türkiye ve her an her şey olabilir.

2- Sigortanın sana kazık atmaya çalışacağını düşünüyorsan, bir Noter'e giderek aracın evraklarını göster ve yıl,marka model neyse, sigortanın talep edeceği bedelin karşılığı O günkü değerini öğren. buna görede sigortanın sana yapması gereken min tutarı öğrenmiş olursun.

Unutmayalım, bir aracı bir başka kişiye devir ederken, Noter akıllı kitabına bakarak aracın O günkü değerine mukabil bir tutar tespit ediyor.

3- Sigorta firmaları pert olan araca eşdeğer bir araç temin ederek mağduriyet gidermezler. Pet ise pert dir ve değer neyse ödenir.

4- Parmaklarımızın ucnde benzeri olmayan bir veliinimet var Bilgisayar ve aranan HER konuya bir adres gösterir....tembellik yapmayalım...başkalarına bel bağlamayalım...hele sorulana yanıt verilmiyorsa cellallenmeyelim
    Arkadasim sagol bilgin icin zaten yuruyebilsem halederdim bu soruyuda sormazdim ok.ceallenirim celallenmem ne burasi mahkeme nede sen hakim...ayrica celallenme degil sitem denir buna ok.......

Motosikleti
    Yok
    Bana sigorta şirketi sizin motosikletinizden şu fiyata bulduk isterseniz irtibata geçirebiliriz ödeme sonrasından demişti, ben reddetmiştim. Bana kalırsa paranızı almanız daha mantıklı
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    Bana sigorta şirketi sizin motosikletinizden şu fiyata bulduk isterseniz irtibata geçirebiliriz ödeme sonrasından demişti, ben reddetmiştim. Bana kalırsa paranızı almanız daha mantıklı
    dusunecegim...zaten bu yuzden fikir aliyorum burada sizlerden tesekkurler ilgin icin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler