Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor yağ değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    Motorumun yağ değişim zamanı geldiği için yağını değiştirtmem lazım, bugün yamaha yetkili servisine gittim ve yağını değiştirmem gerektiğini söyledim, motorumun yağ kapasitesi 1350gr olduğu için 2 kutu 1lt lik yağ gideceğini söyledi bende tamam dedim ve ne kadar tutar diye sordum, usta 2 kutu yağ 25tl den 50tl dedi ve işçilik 50tl alacağını söyledi toplam 100tl tutar dedi, bana biraz fazla geldi, yağ değişimi için uğraşacağı süre olsun olsun 20dk usta işçilik çok almıyormusun dedim bizde böyle dedi, bende dedimki bu tutar bana çok gelecek sen en iyisi yağları bana ver ben kendim değiştiririm dedim bu seferde usta demesinmi yağı alacaksan bir kutu yağ 35tl dedi, bende dedimki senin niyetin heralde beni kazıkamak bende sen ne yağ alıyorum nede değiştiriyorum dedim çıktım gittim, kullanacağı yağın markası Yamalube 15 / 50 yamahanın internet sitesinde yağın fiyatı 15tl olarak geçiyor bana diyorki 35tl kafam takıldı adam bizi kazıklayacaktı, ilk söylediği rakam 25tl deseydi yine alacaktım ama 35tl demesi gerçekten esnaflık sayılmazdı. Ben zaten yağın nasıl değişeceğini biliyorum elimden bazı işler gelir sonuçta yapabileceğim bir iş gittim BP benzin istasyonuna gittim castrol 10 / 50 4 zamanlı full sentetik motor yağı aldım ve değiştirdim, bana olan masrafı 40tl oldu, sizlere de tavsiyem arkadaşlar servislere kesilmeyin elinizden geliyorsa kendiniz yağınızı değştirin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    En güzelini yapmışsın. İnternetten de sipariş edebilirsin Yamalube'u.
    Ağır metal insanı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzelini yapmışsın. İnternetten de sipariş edebilirsin Yamalube'u.
    nasıl ve nereden sipariş ediyorsun bilgilerndirirsen sevinirim

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Bu şekilde davranan Yamaha yetkili servisi mi?? Beldeyama'ya bi dilekçeyle şikayette bulunurdum senin yerinde olsam. Göz göre göre adam kazıklamak bu olsa gerek..
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde davranan Yamaha yetkili servisi mi?? Beldeyama'ya bi dilekçeyle şikayette bulunurdum senin yerinde olsam. Göz göre göre adam kazıklamak bu olsa gerek..
    aslında haklsıın yapmak lazım ama sonuçta bizde esnafız yapamıyorum işte adam göz göre göre bizi kazıklayacaktı, zaten herkez çok pahalı iş yaptığını söylüyor

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Kendin değiştir arkadaşım 50 lira para verilirmi yuhhh yaw.Çok basit bir işlem için o parayı servis istiyorsa ben olsam şikayet ederdim.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Birçoğumuz kendimiz değiştiriyoruz yağımız zaten hem daha uygun oluyor hemde içimiz rahat oluryor sende artık böyle yapp.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında haklsıın yapmak lazım ama sonuçta bizde esnafız yapamıyorum işte adam göz göre göre bizi kazıklayacaktı, zaten herkez çok pahalı iş yaptığını söylüyor
    O da esnaf ama o dürüst değil. Seni kazıklayamadı fakat senden sonrakileri kazıklamaya devam mı etsin yani? Hiç acımam böylelerine..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O da esnaf ama o dürüst değil. Seni kazıklayamadı fakat senden sonrakileri kazıklamaya devam mı etsin yani? Hiç acımam böylelerine..
    evet haklısın dostum dürüst esnaf olsa zaten böyle yapmazdı, yamalubeyi nereden sipariş ediyorsun cevabını bekliyorum

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    bende ustam yağ değişimine 30 lira alınca kendim değiştirmeye başladım ve çok da basit olduğunu gördüm.hiç gerek yok bence zaten yağlar 10-20 tl arasında değişiyor.bu arada yamalube pek tavsiye etmiyolar ama tabi karar senin...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence hemen şikayetçi ol, siteye bir mail çak hemen dönerler sana.
    resmen soygun 30 liralık yağ 2 şişesi, 100 lira alınırmı hiç.
    yamalubeye gerek yok bence. shell, castrol ve mobil yeterli olur sana. en pahalısı 20 dir.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ustam yağ değişimine 30 lira alınca kendim değiştirmeye başladım ve çok da basit olduğunu gördüm.hiç gerek yok bence zaten yağlar 10-20 tl arasında değişiyor.bu arada yamalube pek tavsiye etmiyolar ama tabi karar senin...
    yamalube iyi değilmi yanidaha önce o vardı ama şimdi kendim değştirdim castrol koydum

cbr 600 rr a castrol 10-50 tam sentetik koyuyor honda servisleri . çok iyi yağ. yamalube da iyidir ama castrol kötü değil ki yamalube deneyelim

iyi etmişsin gerçekten

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten çok terbiyesiz esnafmış
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 600 rr a castrol 10-50 tam sentetik koyuyor honda servisleri . çok iyi yağ. yamalube da iyidir ama castrol kötü değil ki yamalube deneyelim

iyi etmişsin gerçekten
    evet o yağı koydu yüksek performans yağı imiş evet bundan sonra benim yağım castrol

arkadaşım bütün yamaha servislerini aynı kefeye koymayın. senin motorunun montajını ben yapmıştım yanılmıyorsam bana niye gelmedinde başka servise gittin.birde şunu belirteyin ilk yağ değişiminde rodaj bakımıda oluyor.bizde her çeşit yağ mevcut yamalabe ve castrol ikiside ful sentetik fakat yağı kendin değiştirdiğin için garantisi öldü motorsikletinde meydana gelebilecek bir arazada servis dışı oluyor.kitabın onaylanması gerekiyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı husayinolmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bütün yamaha servislerini aynı kefeye koymayın. senin motorunun montajını ben yapmıştım yanılmıyorsam bana niye gelmedinde başka servise gittin.birde şunu belirteyin ilk yağ değişiminde rodaj bakımıda oluyor.bizde her çeşit yağ mevcut yamalabe ve castrol ikiside ful sentetik fakat yağı kendin değiştirdiğin için garantisi öldü motorsikletinde meydana gelebilecek bir arazada servis dışı oluyor.kitabın onaylanması gerekiyordu.
    hüseyin abi senmisin hatırlıyorum benim motorun montajını sen yapmıştın, ama bu ilk yağ değişimi değil 1000km bakımı yapıldı yağı ve filteri değişmişti, kitapçığınıda onayladılar, şimdi motorum 4000km oldu, yani ikinci yağ değişimini yaptım, abi gerçekten hiç aklıma gelmedi keşke sana gelseymişim, bütün servisler için aynı düşünmüyoruz abi, bundan sonra gelirim sana abi

arkadaşım hatırladığın için sağol fakat motorun garantili olması için servisbakımlarının düzenli olarak onaylanması gerekiyor yanıl mıyorsam sana ozamanda izah etmiştim ama hayırlı olsun hatırlasaydın böyle sorunlar yaşamazdın

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın dostum dürüst esnaf olsa zaten böyle yapmazdı, yamalubeyi nereden sipariş ediyorsun cevabını bekliyorum
    Aslında benden beklemiyosun o cevabı ama ben yine de cevap veriyim.

www.motoliz.com Buradan alabilirsin.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    böle adi esnaflara gitmemelı ve gerekırse kapısında durup bu adama motor bırakılmaz kazıkcının tekı dıye ılan yapmak gerek.arkadasım sende hemen ustune dusenı yapıp sıkayet et bızede tam olarak adresını verkı sitede okuyanlar bıdaha o servısı kullanmasın.böle iş mi olur dolandırıcılar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler