Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

turkiye turu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    harley davidson custom made low rider
    degerli motorcu arkadaslar,

Yurt disinda yisiyan bir turk olarak gectigimiz son 3 aydir gerek bu forumda gerekse internet uzerinden turkiye turu yapmak uzere pek cok arastirma yapmaktayim. Tahmin ederimki aranizdan cogu bu ruyayi gerceklestirmis durumda. Benim merak ettigim ve goz karari hesaplamak istedigim gunluk kolimetre sayisi..
    Gunde kac kilomentre ideal
    gunde kac saat veya bu saatleri kaca bolmek lazim
    hangi bolgede daha az, hangi bolgede daha fazla zaman gecirmeyi tavsiye ederseniz,

bana bu konuda bir kac bilgi verir hatta daha fazlasinida verebilirseniz cok memnun olurum

ilginize simdiden tesekkur ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Hoşgeldin arkadaşım herşey gönlünce olsun...

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    hangi şehirlere gitmek istegidini belirtirsen sana rota çizebiliriz
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı murataskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    degerli motorcu arkadaslar,

Yurt disinda yisiyan bir turk olarak gectigimiz son 3 aydir gerek bu forumda gerekse internet uzerinden turkiye turu yapmak uzere pek cok arastirma yapmaktayim. Tahmin ederimki aranizdan cogu bu ruyayi gerceklestirmis durumda. Benim merak ettigim ve goz karari hesaplamak istedigim gunluk kolimetre sayisi..
    Gunde kac kilomentre ideal
    gunde kac saat veya bu saatleri kaca bolmek lazim
    hangi bolgede daha az, hangi bolgede daha fazla zaman gecirmeyi tavsiye ederseniz,

bana bu konuda bir kac bilgi verir hatta daha fazlasinida verebilirseniz cok memnun olurum

ilginize simdiden tesekkur ederim
    al bi navigasyon cihazı takıl kafana göre.. ne yapmak istiyorsan cihazdan bulabilirsin

tugsah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson
    Kilometre olarak değil de durak durak giderseniz daha güzel olur bence. Yani Türkiye'ye girdikten sonra ilk durak Edirne Selimiye Camii olsun. Ondan sonraki durak İstanbul (istanbul gezmekle bitmez ama gelince galata kulesinden istanbulu tepeden izlemeden gitmeyin) , sonra bir başka durak vb. gibi. Türkiye'de ne kadar kalmayı düşünüyorsunuz ? İlgi alanlarınız nelerdir ? (tarihi mekanlardan mı hoşlanırsınız yoksa yeni oluşumlar mı (binalar, turistik yerler veya ilginç yerler) ... Ona göre farklı yerler tavsiye edebilirim.
    www.tugsah.com

Motosikleti
    mondial 151 rs
    geziyi nasıl planlıyorsun antik gezimi ? doğa gezisimi ?

Motosikleti

turkiye turu

Arkadaslar,

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Benim planim istanbuldan baslayip karadenizin sonuna kadar, ordan direk assagi van, elazig, antep... konyada durup guney sahillerine uzanip bodrumdan kuzeye tekrar istanbula gitmekk..
    bu turu en fazla 25 ile 30 gun icinde bitmek ve yol ustunde onemli dogal, antik, vesaire ne varsa gormek icin arastirmalar yapiyorum.

gunluk kac kilometre gidilebilir, kac saat motor ustunde ideal olur ve cesitli bilgiler toplamaya calisiyorum. bu benim ilk uzun turum olucak..

biligileriniz icin tesekkur ederim

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murataskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Benim planim istanbuldan baslayip karadenizin sonuna kadar, ordan direk assagi van, elazig, antep... konyada durup guney sahillerine uzanip bodrumdan kuzeye tekrar istanbula gitmekk..
    bu turu en fazla 25 ile 30 gun icinde bitmek ve yol ustunde onemli dogal, antik, vesaire ne varsa gormek icin arastirmalar yapiyorum.

gunluk kac kilometre gidilebilir, kac saat motor ustunde ideal olur ve cesitli bilgiler toplamaya calisiyorum. bu benim ilk uzun turum olucak..

biligileriniz icin tesekkur ederim

ilk uzun turun olacaksa bu kadarını tavsiye etmiyorum kardeş.....o anlattığın yollar zorlu yollar...hem motoru hem seni çok yorar...
    aman dikakt diyorum..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Bence zor. Trakya başlı başına gezilecek yerler ile dolu. SOnra İstanbul, Batı Karadeniz Amasra ve sahiller, Orta Karadeniz ooooo sadece yolda geçersein. 30 gün çok ama çok kısa. Her şehirde 2 gündüz kalsan 15 şehir ederki bu rotada en az 30 şehir var... Bu turu 45 gün paklar derim ben.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bence de biraz iddialı olmuş, ki zor bir güzergah. Olmaz değil ama yorucu olacaktır. Benden çok daha tecrübeli arkadaşlar var ve onlar da fikir verecektir mutlaka ama benim günlük km konusundaki fikrim 300-400 km'yi aşmamak yönünde. Anadolu yolları yorucu, memleket şartları çetin...
    Ağır metal insanı...

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    vallahi ben bi karadeniz turu yaptım 12 gün sürdü giderken güzeldide geri dönerken artık bayılıcaktım çok yoruldum biran önce evime gitmek istedim 14 saat full kullandım eger geziyi kafaya koyduysan tek motor çıkma yola bence arkadaş bul kendine 2 motor ideal 3 motor konturolü zorlar gece ıssız yerlerde insan tohaflaşıyo tek başına cadır fln filan cupper tarzı motorla biraz zor gibi çok engebeli yollar var ben enduroyla bile köy yollarında zorlandım yüklü oluyosun cünkü bide parayı kredi kartlarını fln herşeyi önceden planlıyarak ayarlarsan bir sıkıntı olmaz.bir navigasyon cihazı edinebilirsin hiç olmadı türkiye karayolları haritası bile işini görür.çok saglam giysiler giymen lazım yağmur camur yollar her ilde durur gezersin cadırı acar yorulunca konaklarsın günlük yapıcagın km havanın ve senin durumuna bağlı ben bir günde bir uctan öteki uca geldim ama hiçbişi anlamadım araçları solluya solluya geldim baydı yavaş yavaş geze geze en güzeli ;)
    Motosiklet mucidi

Motosikleti

turkiye turu

Sakin Seytan ve diger motorcu arkadaslar,

cok Tesekkurler ederim,

Cevaplarinizdan anlasilan, zannedersem, sinop veya samsundan, assagi dogru kayseriden gecerek guney sahillerinden, tekrar izmir yapip istanbula gelmek daha olumlu bi rota gibi gozukuyor, 2.yarisinida (dogu kisim) artik gelecek sefere yaparim heralde. Zaten harley le gitmeyi planlamiyorum, heralde BMW, veya KTM gibi enduro ile gidecegim. Ordan kiralamaya veya 2.el almaya calisisacagim bu ay sonuna kadar. gunde 300-400 km iyi, bide etrafi gorelim tabiki guzel turkiyemizin tadini cikaralim isterim.

Gene tesekkurler ederim. Pek yardimci oldunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler