Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni takılan debriyazj balatası neden kacırır

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorun debriyaj balatasını kendım yenı deiştirdim aynı oldugu gıbı taktım ama kacırıyor nerde hata yapmıs olabılırım ?? icinde m-oil 20-50 mıneral yag var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yağı eksik koymuş olabilirmisin acaba ?

yada yağı eksik olabilirmi ?
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    KANUNİ Tiger
    Arkadaş bende de aynı dert var üstelik servis değiştirdi ama sanki hiç değişmemiş gibi debriyaj balatası yine kaçırıyor. Dün gittim servise tekrar, yine aynı problemin devam ettiğini söyledim. İçeriden bana bi tebriyaj balatası çıkarak çalışma sorunun nasıl olduğunu anlattı. Debriyaj balatasını değiştirmeden önce kaçırır vaziyetteyken uzun süre kullandım ben ondan dolayı balataları iki yandan tutan yanaklarda gözle görünmeyecek mm.lik aşınmalar oluyormuş dolayısıyla balatalar yeni bile olsa kaçırmaya sebep oluyormuş büyük ihtimal sorun budur dedi Salı günü motoru bırakacam servise tekrar bakacak. Sen ne zamandır o şekilde geziyorsun bilmiyorum aslında farkettin gibi değiştirmek gerek ben önemsemedim bakıma gidince değiştirim dedim hatam bu oldu.
    İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır:bounce:

balataların arasında sac aşınıp parlamışsa kaçırır.yaylar eskimişse kaçırır

hmmm anladım arkadaşlar
    sadece . vitesde kalkış yaparken kacırıyor garc gurc sesler gelıo normalde sorun yok yagında etkısı olabılır ıcındekı bu sabah 5te yola cıkcam antlyaya dogru

Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmmm anladım arkadaşlar
    sadece . vitesde kalkış yaparken kacırıyor garc gurc sesler gelıo normalde sorun yok yagında etkısı olabılır ıcındekı bu sabah 5te yola cıkcam antlyaya dogru
    ses gelmemesi lazım. yeni yağ değişiminde eski balata bir müddet kaçırıyor ama senin motoda bir problem olabilir. iyice sıktın mı civataları.

neyse bozulursa bir petrole kitle otobüse atla sağ salim git gel inşallah.yağını da kontrol et istersen ara ara

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    YA Benim Cup Un da Debriaj Balatası Kacırıor KAfadan 5 ay Önce Başladı Kacırma ama arada kacırmadan fena gidior ..Elimde Suan Debriaj Balatası var ama anasıl deiştiricek ayarı varmıdır varsa nasıldır onun bir özel aletimi ne varmıs herhalde paraya bayılıcas gidices bir yere yaptırcas x(
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    debriyaj tası nı değiştirdinmi ?
    ybr ile bir arkadaşın böyle bir sıkıntısı vardı tası değişmemiş (motorcu tas diyordu ince bir metal ) tekrar söktüler değiştirdiler olay çözüldü o zaman ..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses gelmemesi lazım. yeni yağ değişiminde eski balata bir müddet kaçırıyor ama senin motoda bir problem olabilir. iyice sıktın mı civataları.

neyse bozulursa bir petrole kitle otobüse atla sağ salim git gel inşallah.yağını da kontrol et istersen ara ara
    her türlü onlemi aldım abi evde ne kadar anahtar varsa aldım yanıma gerekırse yolun kenarında indirrim motoru bu 3. titanım ben onun cıgerını bılırım o beni bilir ama bu makıneye guvenmıorum kimligi belırsız bi zırıltı var on jantın akordu bozulmustu onuda yaptım buyuk olcuda .yalpalama gıttı ama motor hızlanırken bi zırıltı oluor normal dışı neyse .2saat sonra yola cıkıyorum inşallah Allah ve motosıklet bu yolculuga musade eder

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:12 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:09 AM ----------

Alıntı BiLaL_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA Benim Cup Un da Debriaj Balatası Kacırıor KAfadan 5 ay Önce Başladı Kacırma ama arada kacırmadan fena gidior ..Elimde Suan Debriaj Balatası var ama anasıl deiştiricek ayarı varmıdır varsa nasıldır onun bir özel aletimi ne varmıs herhalde paraya bayılıcas gidices bir yere yaptırcas x(

ayarı yok kardes sökerken dikkat edeceksın söktügün gibi takacaksın . sadece yag pompası debrıyajın usdune gelıyorsa eger onu acmak ıcın ,yag pompası cekdırmesı dıe bı alet lazım . daha once bı arkadaş resimli olarak anlatmısdı onu bulmanı tavsıye ederım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler