Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kez yağmurda kullandım, çok keyif aldım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    7-8 aylık motosiklet geçmişime baktığımda hep kuru zemin hastası oldum. Yağmurlu havalarda çıkmadım neredeyse hiç. Tehlikeli olacağını düşünüyordum. Bikaç kez yaz yağmuruna yakalandım ama o da hep biyerlerde otururken oldu ve yerler kuruduktan sonra devam ettim. Bugün hafif bir yağmura yakalındım ama durmadım devam ettim 10-15 dakika boyunca sağanak olmasada hafif hafif yağmuru yedim. Motorla giderken de daha çok ıslanıyor insan. Ama montum ve kaskım vardı üzerimde. Giderken yolcan çıkan şıpır şıpır sesleri, özellikle de lambalarda trafiğin felç olup en önden gidebilmenin zevki paha biçilemez. Sonradan da o güneşin çıkıp yeniden ısıtmaya başlaması da süper oldu.

Bir sonraki yağmuru sabırsızlıkla bekleyeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yağmur güzeldir. kaskın camına vuran damlaların çıkardığı tıkırtılar şarkı gibi gelir. montla terlemezsiniz, serin, serin gidilir. yağmuru ben de severim.

tehlikeli olan kısmı yerlerin daha yeni ıslanmaya başladığı zamanlar ve fren mesafesinin artıyor olması. ani hareketlerden ve frenlerden kaçındıkan ve hız yapmadıktan sonra yağmur da tıpkı gece gibi zevkli gelmiştir hep bana...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    en tehlıkelı zemınde ve zamanda kullanmışsın çünkü yazın tozunun üstüne hafıf yağan yağmur yolu dağa kaygan yapar dıkkatlı olduktan sonra zevklıdır yağmur lakın unutmadan scooterdesin hız kesınlıkle normal zamanın yarısı olmalı dıkkat derim

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7-8 aylık motosiklet geçmişime baktığımda hep kuru zemin hastası oldum. Yağmurlu havalarda çıkmadım neredeyse hiç. Tehlikeli olacağını düşünüyordum. Bikaç kez yaz yağmuruna yakalandım ama o da hep biyerlerde otururken oldu ve yerler kuruduktan sonra devam ettim. Bugün hafif bir yağmura yakalındım ama durmadım devam ettim 10-15 dakika boyunca sağanak olmasada hafif hafif yağmuru yedim. Motorla giderken de daha çok ıslanıyor insan. Ama montum ve kaskım vardı üzerimde. Giderken yolcan çıkan şıpır şıpır sesleri, özellikle de lambalarda trafiğin felç olup en önden gidebilmenin zevki paha biçilemez. Sonradan da o güneşin çıkıp yeniden ısıtmaya başlaması da süper oldu.

Bir sonraki yağmuru sabırsızlıkla bekleyeceğim.
    ben korkuyorum motor kayar filan diye göze alamıyorum yaaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Ben de bugün yakalandım yağmura.Ancak daha tam hızlanmadan çektim bi ağacın altına.Oradan koştum zafer plazaya.Bi mcdonalds yedim.Oradan da Ulucami'de bi namaz kıldım.Biraz dolaştım.Baktım yerler kurumuş bile.Sonra atladım motora.Zevklidir yağmura yakalanmak.Ancak baya bi dikkat etmen lazım.O ıslak zeminde fren yapmak çok tehlikeli.Allah korusun ne olduğunu anlamadan asfaltı öpüverirsin hemen.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yahu yağmur sevenler DELİ olmalı

Ben karadeniz Cocuğuyum ; cok kullandım yağmurda. Su an yalova dayım ve gecen gün 11 km boyunca sırılsıklam oldum! Ama yağmurlu havalardan hiç haz etmem ! Çünkü suyu yeyince kask görüşü azalıyor; Mont ağırlasıyor ve taamen ıslanıyorum içliği takmadım diye ve asıl önemlisi Pantolonum fena hale geliyo !

ANTİYAĞMUR um arkadaslar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bir yağmura birde sabah uykusuna doyamadım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    nexus 250i
    2 ay önce motoru aldım daha ilk trafige çıktıgım gün istanbulun göbegi mecidiyeköy de 5dk bir bulut geçti ve her yer ıslandı tabi ben o günkü ilk gün heycanım yüzünden bi şey anlamamıştım ama geçtigimiz hafta mt dükyan gurubu ile buluştuktan sonra fecii bir yagmur başladı hatta bi arkadaşımız o akşam gözümüzün önünde kaza yaptı . Herkesten ayrıldım eve gidiyorum yaklaşık 15 dk lık yolu 30dk da gitim öyle güzel ve keyifliydiki yolu uzatabildigim kadar uzattım tabii üstümde yazlık mont sırılsıklam ben sırılsıklam ama kaskı çıkartım gecenin bi yarısı evde bi başıma yüz ifadem aynen şöyleydi

Motosikleti
    Alıntı peoples adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önce motoru aldım daha ilk trafige çıktıgım gün istanbulun göbegi mecidiyeköy de 5dk bir bulut geçti ve her yer ıslandı tabi ben o günkü ilk gün heycanım yüzünden bi şey anlamamıştım ama geçtigimiz hafta mt dükyan gurubu ile buluştuktan sonra fecii bir yagmur başladı hatta bi arkadaşımız o akşam gözümüzün önünde kaza yaptı . Herkesten ayrıldım eve gidiyorum yaklaşık 15 dk lık yolu 30dk da gitim öyle güzel ve keyifliydiki yolu uzatabildigim kadar uzattım tabii üstümde yazlık mont sırılsıklam ben sırılsıklam ama kaskı çıkartım gecenin bi yarısı evde bi başıma yüz ifadem aynen şöyleydi
    bizde çok ıslandık ama yaz yamurunda değil..... kışın surat ifaden şek,l değiştire bilir... mesala böyle olabilir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ramzey 200cc
    en güzeli de kışın ekipman tam iken (kask-mont-eldiven-pantolon-dizlik-maske vs )o yağan yağmurda yol almak. koşmak kadar stres alan bir duygu..

tavsiye ederim

kazasız sürüşler..

Motosikleti
    Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzeli de kışın ekipman tam iken (kask-mont-eldiven-pantolon-dizlik-maske vs )o yağan yağmurda yol almak. koşmak kadar stres alan bir duygu..

tavsiye ederim

kazasız sürüşler..

al benden de o kadar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    valla yazğmura yakalanma durumu için daha geçen hafta yağmurluk aldım. üstünü eve kaldırdım, nasılsa mont yağmur geçirmez diye. altını da güzelce sarıp, bir poşete koyup, seleye attım. yolda yakalanırsam direkt çıkarıp pantolonun üzerine çeker, yola devam ederim diye...

Motosikleti
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla yazğmura yakalanma durumu için daha geçen hafta yağmurluk aldım. üstünü eve kaldırdım, nasılsa mont yağmur geçirmez diye. altını da güzelce sarıp, bir poşete koyup, seleye attım. yolda yakalanırsam direkt çıkarıp pantolonun üzerine çeker, yola devam ederim diye...
    olay budur............

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ aya ;
    Dostum nerden ; Ne kadara aldın yağmurluğu
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    yagmurda motosiklete binmek ayrı bir zevktir...
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu yağmur sevenler DELİ olmalı

Ben karadeniz Cocuğuyum ; cok kullandım yağmurda. Su an yalova dayım ve gecen gün 11 km boyunca sırılsıklam oldum! Ama yağmurlu havalardan hiç haz etmem ! Çünkü suyu yeyince kask görüşü azalıyor; Mont ağırlasıyor ve taamen ıslanıyorum içliği takmadım diye ve asıl önemlisi Pantolonum fena hale geliyo !

ANTİYAĞMUR um arkadaslar
    yağmur var yağmur var yavaş yavaş çiselerken sürmek zevkli olabilir ama sağnak yağmurda o kadar hoş olmaz .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yağmurun korkacak ve sevilmeyecek bir tarafı yok ama rüzgarı sevmiyorum ben. bir taraftan birden bire vuruyor, resmen şerit değiştirtiyor insana. hadi o bir tarafa, estiği tarafa yatıyorsun denge bulmak için, birden bire kesiliveriyor, hadi onu da geçtik, bir de kesildiği an ters taraftan esmiyor mu? dengelerden denge beğen kolaysa...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    E tabi ki hos olmuyor b kere kafadan 15 kilo artıyosun Valla şahsen sevmiyorum Yağmurda kullanmayı ; güneş güneş güzel güneş Ne varsa güneste var

Yağmur seven arkadaslar benim yerime de sevsinler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    İlginçdir,bende bu gün ilk defa yağmurda kullandım!!başlığı görünce hemen atladım o yüzden..bende nisandan beri motor kullanan biri olarak şimdiye kadar hep kaçındım yağmurdan.hatta bulut gördümmü motoru garajda bırakıyordum o gün... ama artık güven gelmiş bana heralde havanın yağışlı olacağını bile bile işe motorla gittim ve tam da iş çıkışı yakalandım yağmura ama hiç dert etmedim bu sefer...keyfini çıkardım durumun... tabi dikkatli sürerek...
    velhasıl,güzelmiş...özellikle yağmurun kaska çarpma sesinin şarkı gibi gelmesi olayına katılıyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler