Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motorsiklette xenon far

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar motorsikletime xenon far bağladım ancak akünün yetersiz gelmesinden dolayı ışık bellı bır muddet yanıp sonuyor aku kendını toparlayınca tekrar yanıyor vs. ancak motor çalısır veya seyır halınde ıkende bu gerçeklesıyor.Bu sorun ıcın bana yardımcı olursanız çok sevınırım arkadaşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:15 PM ----------

arkadaşlar bir yardımcı olun cvp yazın ltf

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Motor ne ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ne ?
    dostum motor ramzey Qm125-10V

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bu zenon bağladım dediğin kit halinde beyinli dimi ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüksek amperli akü işi çözecektir ama benim bildiğim o motor ön far elektiriğini aküden almıyor sen yeni bir tesisat mı çektin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    motor çalıştıktan sonra akü şarja geçiyor zaten, aküyle işin kalmıyor. bu sorun akünün yetersizliği değil, konjektörün ya da alternatörün yetersizliğidir...

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Arkadaş yazıyorsunuz böyle sonra aklımızda "Xenon aküyü elektriği sömürür, canına okur" gibi kalıyor. Neyseki araştırmacı gazeteci ruhumuz dürtüyorda iki üç sayfa karıştırıyoruz.

Adamlarda iddia ediyor ki 2 kat ışığı enerji harcıyarak veriyor. Sonra güçlerine baktım 35W; oda iyi. Bu durumda anladığım 35W lık başka ampülde taksan senin elektrik sistemin kaldırmayacak.

İşe alternatörün gücünü öğrenmekle başla bence (benimki 400W mesela). Sonra akıl yürütürsün.

Motosikleti
    Honda Beat (2008)
    slm arkadaşlar bu zen0n farın alternatörle veya konjektörle bi alakası yok emin olun bende 2008 model honda beat var zen0n taktım aynı sorun su an bendede war aküm 4 amper normal elektrolitli akü aynı zen0n benim arkadasımdada war onun motoruda beat ama onda 9 amperlik kuru akü war marşa basarken bile zen0nu bi gram kıpratmıyo bile bende kuru akü alacam ama orjinal yerine sığmaz bagajın boşsa git bi kuru akü al 9 amperlik hiç bişeyi kalmaz benim arkadasım 2 aydır hic bi sorun yasamadı tavsiye ederim sana sorunun ortadan kalkıcaktır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:16 PM ----------

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çalıştıktan sonra akü şarja geçiyor zaten, aküyle işin kalmıyor. bu sorun akünün yetersizliği değil, konjektörün ya da alternatörün yetersizliğidir...
    arkadaşım kücük scootera normal far tesisatından bağlarsan kaldırmaz direk aküden cekmelisin o yüzden zenon aküyü bitiriyor zaten ben ilk aküye bağlamadan konjektörden alayım dedim ama ilk kalkış anını desteklemedği icin olmadı o yüzden direk aküden aldığı icin bitiriyor aküyü yoksa zenon ısındıktan sonra normal fardan daha az enerji ceker ve akünün sağlam olması lazım

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    12 v 9 amper kuru akü al kardeş olursa zenonlar minimum 6 amperde çalısıo üstündekii aküde büyük ihtmal 6 yada 7 amper arkadasların dediği gibi aküyü sömürür

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    kartalizma 'cs ' oynuyo musun ?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bişe bulamadınmı yazıcak
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bişe bulamadınmı yazıcak

olm biri var cs de. wall mıdır nedir. hileli oynuyo. kartalizma nickli. ondan yazdım

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani cs oynuyosan tabiki xenon un yanmaz falan mı diycektin.. .

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Akü yetmezliği sendromu var senin motorda.
    Tak akü bitir işi
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşalar kimse xenon nun özelliğini sormamış ben sorıyım arkadaşıms enin xenon ince balanslımı kalın balanslımı kalın ise aküyü bitirmemesi mucize ama dediğine göre kalın balanslıdır çünkü aküyü bitirmemesi lazım
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    akünün amperi ile ilakalıdır. araba zenonu olabilir. onunda minumum geliş enerjisi düşük olabilir. zenon u evdeki florasan gibi düşünün. banas o güce çıkarıyor. yani çektiği elektirik artmıyor. mesela benim motorumun far amplu orjinali phlips 35w. zenon da aynı elektirikle çalışıyor. ama arabada 40 -50 w kullanıldıgına göre ...
    bobin de sorun varsa zaten scoter de beyin denen parça kesik kesik çalışır bu da boğulmalara ve yakıt kesmelere nedden olur. tam gazda patlamalar yapar. bence zenon a ayrı bir hat ve anahtar takmalısın :
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı kartalizma_a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar motorsikletime xenon far bağladım ancak akünün yetersiz gelmesinden dolayı ışık bellı bır muddet yanıp sonuyor aku kendını toparlayınca tekrar yanıyor vs. ancak motor çalısır veya seyır halınde ıkende bu gerçeklesıyor.Bu sorun ıcın bana yardımcı olursanız çok sevınırım arkadaşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:15 PM ----------

arkadaşlar bir yardımcı olun cvp yazın ltf
    arkadaşım sana kısa ve öz bir cevap. şimdi senin motorun zenon'u kaldırması için ilk önce bobin sargını değiştiriyorsun.ondan sonra konjektör değişecek takribi masraf 100 tl gibi.ondan sonra akün iyi ise devam kötü durumda ise değiş. 7 amperden aşagı olmayacak.ve canavar gibi bir ışık demetin olucak.hadi kolay gelsin.bu arada bilen bir ustaya yaptır derim kendin yapmaya kalkışma sonra motorun sağını solunu yakarsın.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

selam arkadaşlar bende mondial 125 kt var ben motoruma xenon takmayı çok istiyorum ama nasıl takarım nereden bulurum hiçbir fikrim yok bana yardımcı oalcak arkadaşar varsa sevinirim saygılarr...

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    git amperi yüksek bir akü al Yada yuasa al zaten en düşüğü bile onu bomba gibi çalıştırmaya yeticektir ;) bendede xenon var canavar gibi çalıştırıyor..
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    forumda kafam karıştı herbi kafadan farklı şeyler çıkıyor allahını severseniz beni aydınlatın ne olur yoksa bu motoru anam avradım olsun sabah yakacam c.tesi xenon far için iyi bir müzik tesisatçısı bi arkadaşım var onun yanına gittim işi yoğundu pazar günü geldi yine bakamadı neyse bugün p.tesi xenon balst taktı h4 kısaya taktı uzunada h7 çaıştırdık motoru 2 dakika sonra pır pır yapmaya başladı far derken akü bitti şarja bağladıo an için bastı 2 tur atıp geldim yine aynı sonra yumurtladı dediki bu taktığım araba için xenon motor için değil bazı yorumları okudum araba için olanlar motor için olmaz diolar birde motorun üzerinde 12 volr 4 amper akü varxenon için yeterlimidir xenon far ampülüde 35 wattgücünde beni ne olur aydınlat kafayı yemek üzereyim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler