Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

motosiklet tehlikeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "tehlike benim göbek adım" de
    motor tehlikeli anladık zırt pırt söylemesinler, biliyoruz.

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığımız hayatın kendisi şuan tehlikeli.Yolda yürürken araba çarpabilir.Yada saksı ,Cam düşebilir,Tinercinin teki gelip bıçaklayabilir,kavga ayırayım dersin heran kavgada bıçak yiyebilirsin ..Daha sayayımmı ..Şimdi söylermisin bana motosikletmi kullanmak tehlikeli yoksa insanların yaşadığı şu hayatmı ??? diye sor. Ve deki sen Allah göstermesin arabanla kaza yapınca bir yerine bir şey olmayacağına garanti verebiliyormusun ...Diyede ekle.
    Valla aabi helal olsun duygularıma tercüme oldun

Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o adamı artçı al, şööle gazlaya gazlaya istanbul turu attır, tek teker fln. İç organları yer değiştirmeden susmaz
    Abi korkutuyorsun beni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    bence sigara daha tehlikeli )) ama millet sigaraya birşey demiyor hep motosiklet adamı öldürür diyor
    ::tutkuy::

Motosikleti
    yok
    araba sürmekte tehlikeli ama motosiklet biraz daha tehlikeli
    Life is what happens when you are busy making plans

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinizi kasmayın. Karşıdaki 'Ya ama motosiklet çok teh' derken kesip, evet kesinlikle katılıyorum çok ama çok tehlikeli ve buna rağmen biniyorum diyeceksin. Adam öylesine konuştuysa zaten susar. Yok susmassa devam..

Kazaları bir görsen. Benim şu tanıdığıma bu oldu,bak bana bu oldu, şöle bi durum yaşadım gibi tehlikenin boyutunu daha gözükür kılacaksın. Adam eskisinden korkutuğundan daha fazla tırsacak. Ardından Çok korkuyorum kazalardan gibi cümleler kuracaksın. Ortamda bir dehşet atmosferi oluşacak. Öyle ki adam taraf değiştirip ama o kadar korumalar falan giyiyorsunuz diyecek. Sen de tüm giydiklerimiz bir yere kadar diye ekleyeceksin. Tüm bu konuşmalar sırasında gayet ciddi olarak durumu anlatacaksın. Sonrada tüm neşenle motosikletine olan sevgini aralıksız anlatacaksın . Ardından yeldir yeldir motoruna koşucaksın ve binip gidiceksin. Seni ve senin gibileri anlayacaktır. En azından kabullenir. Ne kadar bilgi ve tecrüben varsa bu tiplerle o kadar kolay baş edersin.

Aynen katiliyorum Gercektende böyle reaksiyon göstermek ters tepki yaratiyor insanlarda ve birden "biz motorculari" korumaya basliyorlar. Ama bende söyle bi abartili abartili anlatiyorum gözleri fal tasi gibi oluyor böyle konusanlarin
    Kendi korkularini bize yansitmaktan baska yaptiklari yokBöyle söylenen cümleleri dikkate bile almiyorum dedigim gibi dalga gecermis gibi cevap veriyorum ve sonucu görüncede durumlarina gülüyorum

Motosikleti
    Kawa ZX636
    aynen tehlike benim dier adım de ve kötü kötü gül

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben şöyle diyorum:

"biliyorum..ama çok zevkli "
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

yarın kaldırımda beklerken sana bir arabanın çarpması, ben motorla tam koruma giderken bana araba çarpması ihtimalleri aynı. . ama sende koruma yok ölüme daha yakınsın de

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı erhaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın kaldırımda beklerken sana bir arabanın çarpması, ben motorla tam koruma giderken bana araba çarpması ihtimalleri aynı. . ama sende koruma yok ölüme daha yakınsın de
    matematikten, ihtimalden bi parça anlıyosa tutmaz bu taktik.
    yahu anlaşamadığımız bi nokta var, motosikletin tehlikesiz olduğunu düşünenler var galiba aramızda.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bende şu laftan nefret ediyorum herkesin ağzına düşmüş , yolda yürürken kafana saksı da düşebilir , karsıdan karsıya geçerken araba da çarpabilir falan hep aynı laflar ve çok alakasız , sonuçta motosiklete binerek ölüme daha yakın oluyorsunuz bunu kimse inkar edemez , ama sevgi meselesi bu tehlikeli olsa da biniyor insan . bırakın şu kaldırımda yürürken bilmem nerde naparken uçarken kaçarken laflarını ya , baygınlık geçiriyorum duyunca

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 PM ----------

al işte aynı lafın değişik versiyonu araba motosikletten daha güvenlidir , kabul et
    hep hoşuna giden şeyleri mi duyacaksın ve/veya okuyacaksın..nefes alıyorsan hayatın tehlikede bu kadar..!

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    EVET YA ÇOK TEHLİKELİ
    HELE ŞEREFSİZ O.Ç LARI YOK MU
    ONLAR YÜZÜNDEN ECEL TERLERİ DÖKÜYORUZ
    de
    kendisine şerefsizliği yakıştıramayacağı için
    evet yaa haklısın ama ben dikkat ediyorum
    der

herseferinde aynı cevabı ver
    bir daha demez
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    Ecel geldikten sonra motor üstündede ölürsün ağaç altında kafana elma düşerekte orası belli olmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yazin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep hoşuna giden şeyleri mi duyacaksın ve/veya okuyacaksın..nefes alıyorsan hayatın tehlikede bu kadar..!
    tabiki hayır ama çok mantıksız bir savunma , tamam nefes alıyorsan hayatın tehlikede , ama motosiklet üstünde nefes alıyorsan daha çok tehlikede , anlatmak istediğim bu , motosiklet tehlikeli diyenlere evet tehlikeli diyip çıkmak yerine , hayır tehlikeli değil şöylede böylede kaldırımda yürürken bilmemne nefes alıyosan bilmemne gibi saçma sapan abuk subuk karşılaştırmalar yapmaya gerek yok ...

ghusmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150, f650gs
    Alıntı buqra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akrabam var.Bende gt250 r var.Adam her fırsatta motor tehikeli diyor yüzüme laf çarpıyor.Birşeyde demek istemiyorum.
    Sen ne kadar dikkatli olursan ol karşıdaki çarptı mı çok tehlikeli fln diyor.En iyisi araba diyor.

Ne diyimde kurtulayım bundan.Bu muhabbetten ?
    adam: motor çok tehlikeli.
    cevap: sana ne....

adam: Sen ne kadar dikkatli olursan ol karşıdaki çarptı mı çok tehlikeli...
    cevap: sana ne...

adam: En iyisi araba
    cevap: bana ne...

Bunlardan sonra bir daha aynı sorularla muhatap olmazsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    İşe biraz daha bilimsellik katalım.Newtonun meşhur F=M*A formülünü ele alalım.Bu formülü kaza durumu için kullanırsak.F= kaza anında size etki eden kuvvet , M = Ağırlık , A = İvme (Hızdaki artma ya da eksilmeyle ortaya çıkar).

Size kuvvet etki etmesi için ivme olması yani hızın değişmesi lazım.Arabayla ya da motorla giderken düz bir duvara çarptığımızı düşünürsek hızımız bir anda sıfıra düşecek ve devasa bir ivme yüksek bir kuvvetin bize etki etmesine sebep olacaktır.

Otomobille düz duvara çarparsak iki seçenek çıkar ortaya : Birincisi emniyet kemeri takılı olduğu durum , İkincisi emniyet kemersiz durum.

Emniyet kemeri takılıysa size etki edecek kuvvet vücudunuzu saran emniyet kemeri vasıtasıyla etki eder.O da sizin kütlenizle doğru orantılı olarak F=M(sizin kütleniz)*A bir kuvvet etki eder.Eğer otomobil akordiyon gibi ezilip sıkışmadıysanız bu kuvvet o kadar tehlikeli değildir.Tv'de canlı bir ralli yarışını izlerken aracın 200 km hızla ağaca çarptığını izlemiştim.Ancak iki pilotta sağ salim kurtulmuşlardı kazadan.Demekki araç içinde sıkışma durumu yoksa o kadar tehlikeli değil.Birde hava yastıklarının standart hale geldiği bu günlerde otomobiller daha emniyetlidir.

İkinci durumda emniyet kemerimizi takmadığımızı varsayarsak bize etki edecek kuvvet F=M(otomobilin kütlesi)*A olur.Bu kuvvet kafayı direksiyona ya da ön cama çaktığımız anda bize etki eden kuvvettir ve emniyet kemeri takılı olduğu andakine göre 15 kat daha fazla bir kuvvettir.Çünkü otomobilin kütlesi insan kütlesinin yaklaşık 15 katıdır.Bu durumda ölüm kaçınılmazdır.Bir ümit ön camdan fırlayıp beyin travması ile atlatılabilir.

Peki motosikletle düz duvara çarparsak ne olur.Motosikletle herhangi bir bağlantımız olmadığı için çarpma anında fırlayacağımızdan motorun kütlesi önemli değildir.Motorun arkasından birde biz fırlayıp duvara ya da öndeki araca çarparsak F=M(kendi kütlemiz)*A kadar olur.Kafamızda kask bile olsa bu durumda çok küçümsenecek bir durum değildir.Boyun kırılması ve beyin sarsıntısı yaşamak kaçınılmaz.Ancak motorun üzerinden fırlayıp duvara çarpmadan serbest düşüş yapabilirsek , iyi korumalarla yine çok az hasar görebiliriz.Motogp yarışlarında adamlar 200 km hızla giderken düşüp yerde metrelerce sürüklendikten sonra hiçbirşey olmadan kalkıp yürümekteler.Ancak trafikte başka bir aracın altına girme ihtimalini ya da bariyerlere çarpma ihtimalini göz ardı etmemek lazım.

Peki motosikletle giderken bir otomobil ya da kamyon ya da tır bize çarparsa nolur?Bize etki edecek kuvvet F = M (Çarpan aracın kütlesi)*A dır.Bu durumu da detaylı formüle edebiliriz (Fizikteki esnek çarpışma cart curt ...).Ancak o kadar detaya girmeye gerek yok.Kısaca söylemek gerekirse diğer araç bizi biçer :(

Tam korumalı bot , pantalon , mont ve kaska kullanarak motosikletin de o kadar tehlikeli olmadığını düşünüyorum.Ancak otomobil ve motosikletin duruma göre daha fazla tehlikeli olduğu zamanlar var.Biri diğerinden daha güvenlidir diyemeyiz.Ancak şu an Türkiyedeki yolların git gide bölünmüş yol olarak geliştiğini düşünürsek otomobiller çok fazla hız yapmadıkça oldukça emniyetlidir diyebiliriz.En iyisi tam tedbirimizi alıp başımıza gelebilecek kazalardan en ufak zararla kurtulmak.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ghusmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak şuda güzel

adam: motor çok tehlikeli
    cevap: hiiiii!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ghusmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunları baban sorunca aynı cevabı verebilecek misin

callofjuarez naptın sen yaa , bu kadar bilimsellik de fazla

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    "Monotonluk beni basitleştirir. Herkesin cesaret edemediği zorluk ve tehlikeleri yenerek yaşamaktan zevk alıyorum " dersin. Bu da ona yerse sende motosiklet kullan cevabini da vermiş olur.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Ne kadar tehlikeli oldugunu zaten ben biliyorum, o yuzden de cok dikkatli kullaniyorum de.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı buqra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akrabam var.Bende gt250 r var.Adam her fırsatta motor tehikeli diyor yüzüme laf çarpıyor.Birşeyde demek istemiyorum.
    Sen ne kadar dikkatli olursan ol karşıdaki çarptı mı çok tehlikeli fln diyor.En iyisi araba diyor.

Ne diyimde kurtulayım bundan.Bu muhabbetten ?
    abi doğru diyosun zaten motoru aldığıma bin pişmanım de kes... anlatma sınırının karşındakinin anlayabilme sınırı olduğunu unutma
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bana dediklerinde = yilda araba kaza sonucu ölenler = 10.000 civarinda
    motor kazasinda ölenler yilda = 820 civarinda

ayrica motor kazasinda sadece 1 kisi hayatini kaybediyor ama araba kazasinda zavalli yanda ve arkada oturanlarda canindan oluyor 1 araba = 4 kisi ölü 1=motor 1 kisi çok nadir 2 kisi ölü.

Ve hemen sende ona deki sence hangisi daha tehlikeli bir düsün...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler