Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

motosiklet tehlikeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    yav cok sacma bı topık olmus sabah sabah bır yandan olaya cıddıyetle bakıp felsefe yapanlar bır yandan dalga gecenler bır yandan akıl fıkır verenler en basıt kurtulma yolu bırı boyle bır muhabbete basladıgında gıder assagı motoruna bınersın once bır aragazı cekersın sonrada uzar gıdersın ben sahsen motor almama karsı olan babama motorumu getırdıgım ılk gun bunu yapmıstım o gun bu gundur agzını acmıyo tehlıke olayına gelınce de sen zaten kararını vermıssın gerısı mukadderat dıkkatlı bılınclı kullan bırsey olacaksa olur zaten
    Master of Davar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Tehlikeli hemde
    çok tehlikeli ama üzerinde olunca insan herşeyi unutuyor
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence ona deki;

sigara içen ölüyoda içmeyen ölmüyomu?
    içki içen ölüyoda içmeyen ölmüyomu?
    motora binen ölüyoda arabaya binen ölmüyomu?

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Arkadaş;ben(1 mt motorla bile gitsem kaskımı takarım),mont,bellik,(hava şartlarına görede;eldiven,balaklava,siyah cam,dizlik,yarım parmak eldiven),gereken ekipmanlarımı kullanırım.

-(he bu arada ehliyetimde A2-B olarak mevcut ve sigorta poliçem yeni tarihli,muayenemde yeni)

-Sonra Besmele-i Şerifi çekerek ya Allah derim, Allah c.c. emanet binerim.

-Ondan sonra önce cana(kendime) sonra canana(motoruma) zarar vermeyecek şekilde kullanırım.

-Benim kendi adetim trafik kuralları uymak deil ama göz ardıda etmekte deil ama kendime ve millete zarar vermeyecek şekilde kullanmak.

-Böle sorular ve bundan daha beter sorularda yöneltenlerde var ; Ama sadece şunu naklediyorum,(Kardeş ben tedbirimi aldım Takdir Allah c.c. nundur.)tekrar ise ya arkadaşım öle ama motor işte iki teker tehlikeli ; arabada tampon var ama motorda tampon sen sin diyorlar.

-Bu arada yeni kask aldım hem bu siteden hemde arkadaşlarımdan çok eleştiri aldım,ne işin var senin 1570 tl lik kaskla (Arai rx-7 gp diamond white xxL)model,manyakmısın gibi ithamlar ofiyata motor alırım diyenler,

-Tekrar tekrar gönül rahatlıgıyla söylüyorum,maddi durumum daha iyi olsaydı daha iyisini alırdım emin olun,

benim başıma biçtiğim değer paha biçilemez,ama sizde biliyorsunuz ki,maddi durumlar elverdiğince herşeye ulaşılabiliniyor.

bakın burada olay pek çok yönüyle anlatılmış...

http://martiningunlugu.blogspot.com/...eli-midir.html

biz bu laflardan asla kurtulamayız herzman motosiklet tehlikeli araba çok güvenli karşılık verdiğimizde arabayla çarparsan kurtulma imkanın yüksek motosiklette düşük derler ve bu sözleri söyleyenler korkaklardır yani motosiklete binmekten korkan insanlardır binenleri çekemedikleri için kendilerini araba daha güvenli diye avuturlar ne haberler duyduk ahva yastığının teli boğazını kesti sürücünün diye çok mu güvenli araba gülüp geç sen araba güvenliyse sen arabaya bin ben motoruma bineyim de :D
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    bende kaza yaptığımı söylediğimde genel ve ortak bir cvp motor tehlikeli artık binmessin değil mi????ama ben tekrar bindim yola devam ettim...motordan kopamıyorum....
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ölürsem tepesinde öleyim diyorum mal mal bakıyolar suratıma. Sonra da çıt yok.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

tehlikeli bir sevdam olduğunu biliyorum..
    ama yine de motosiklet ti çok seviyorum..
    dünya ya bir daha gelsem yine bir motosiklet alır kullanırdım.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Motosiklet kullanırken radyo kanalı ayarlama,sigara içme,bişeyler yeme,yanımdaki kişiyle muhabbete dalma,..., felan gibi şeylerle meşgul olmadığımdan araba kullanıcılarından daha dikkatliyim.Çünkü sadece sürüyorum diyebilirsin.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunları baban sorunca aynı cevabı verebilecek misin

callofjuarez naptın sen yaa , bu kadar bilimsellik de fazla
    + 1 katılıyorum hem gülerek hemde ağlayarak

zangif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar bende sizin gibi motosiklet hayranı ve meraklısı olarak yazdığımı hatırlatayım yıllarca motosiklet kullandım ta coçukluğumdan beri yaklaşık 5 yılda motosiklete ara vermiştim taki bu ana kadar artık vakti geldi bir tane alayım dedim ama değerli arkadaşlar üst üste 2 günde 2 farklı ilde 2ayrı feci kaza gördüm ve bir anda motosiklete olan sevgim nefrete dönüştü ayrıca şunu hatırlatayım sitede benim kadar motosiklet düşkünü olan arkadaş sayısı azdır tahminice cünkü motosiklet sevgisi bende hastalık seviyesinde kazayı yapanlar motosiklette değildi ama ama o kazalarda yanımda olduğundan belki bu kadar etkilendim yanlız şehir icinde bu kazayı yapan 4 tekerlekli kapalı hava yastıklı bir arac icinden cıkanlar ölüm derecesine varan yaralanma varsa acaba motosikletli biri o kazada ne hale gelirdi merak ediyorum kimse ban sadece motorlarmı kazayapıyor arabalar yapmıyormu gibi muhabettelrede girmesin tabiki kara yolunda daki hatta deniz tren yolunda giden her arac potan siyel bir tehlikedir kabulündür ama türkiyede yaşadığımızı unutmayalım insanın insana saygısı olmadığı bir ülkede yaşıyoruz buna sebepten kaza yapma ve kazada diğer araclardan daha ağır hasar alma şansımızın daha yüksek olduğunu hatırlatmak isterim ayrıca motosikletin trfikte hişce sayıldığınıda hatırlatmama gerek yok gördüğüm kazlar internetten izlediğinizde o kadar insanı etkilemiyor canlısı herkesin görmesini isterdim ne kadar büyük bir tehlikenin icinde arc kullandığınızı daha iyi fark ederdiniz ayrıca şu korumalrı kıyafet ti kasktı o tür kazalarda sizi yumutanın kabuğu kadar faydası olmadığını ancak o tür kazaalrı görünce anlarsınız bşr kac gündür psikolajim bozuldu sadece kazalar şahit olduğum icin aractaki 2 bebğin can cekiştiğini gördüm annelerinin yarlı olmalarına karşın bebkleri icin feryadını gördüm hala aklıma gelince gözlerim doluyor arkadaşlar ne olur imla kuralarına uyulmadan yazılmış düzensiz yazımı dikatte alın siz ne kadar dikkatli olursanız olun mutlaka bir gün bir kazanın sizide bulacağını unutmayın .

Motosikleti
    yamaha xt125r
    bence motor sakat deil sakat bişiler varsa oda oto sürücüleri arasında azınlığı oluşturan sakat beyinler var...

Burak927 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr , yamaha nouvo
    yahu bende şu laftan nefret ediyorum herkesin ağzına düşmüş , yolda yürürken kafana saksı da düşebilir , karsıdan karsıya geçerken araba da çarpabilir falan hep aynı laflar ve çok alakasız , sonuçta motosiklete binerek ölüme daha yakın oluyorsunuz bunu kimse inkar edemez , ama sevgi meselesi bu tehlikeli olsa da biniyor insan . bırakın şu kaldırımda yürürken bilmem nerde naparken uçarken kaçarken laflarını ya , baygınlık geçiriyorum duyunca

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 PM ----------

al işte aynı lafın değişik versiyonu araba motosikletten daha güvenlidir , kabul et
    aynen doğru diyorsun

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Ben motorcuyum ölümü sağ elimin avuçiçi'ne alır öyle yaşarım de birdaha sana kimse bişey demez ben dedim ve kurtuldum
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    motosiklet tehlikeli cünkü kendi kendine dengede duramıyor düşüyor
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    tabiki tehlikeli..
    sabit hızında efendi efendi gidersin, amcanın birisi o yolda arbasını yıkmaıştır arap sabnlarıyla..
    o köpükler sular akmıştır yollara.. senin asfaltla tanışmanın sammimileşmenin ve hatta bikaç parçanı bırakmanın sebebi olur.. pekte umursamaz
    2004 de sahil yolu sulamasından sebep bostancı vapur iskelesiyle yakın temasım olmuştu..
    bundan sebep motosiklet tehlikelidir kardeşim
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Activa
    Benim etrafımdada şimdi den başladılar ,daha kaskım var motorum bile yok.
    Ama kimseyi dinlemiyeceğim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    hayır var hiçbir araba sürücüsü bir motorcunun hayattan aldığı zevki alamaz . herseyin bir bedeli vardır , motorculuğun bedeli de tehlikesi , bize düsen bu tehlikeyi en aza indirebilmek . ,... biri motosiklet tehlikeli dediği zaman ondan sadece bir defa artçı olmasını rica edin . o da olmuyorsa herkes kendi yoluna yapacak bisi yok , yani motosikletin tehlikeli olmadığını kanıtlayabilmek için kendimizi heba etmemize gerek yok , bu bi tarz meselesidir , yaşam biçimidir , motosiklet tehlikelidir ve bu bir bütündür , motosiklet hiç tehlikeli olmasaydı hiçbirimize bu kadar güzel gelmeyecekti , emin olun ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:17 PM ----------

ne alaka

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:19 PM ----------

ne alaka
    Ya bütün yazdıklarını okudum, çok da zevk aldım. Resmen duygularıma tercüman olmuşsun Msj ları okudukca aklımdan geçen cevapları ISRARLA "çat! çut!!" şeklinde yapıştırmış olmana da bayıldım diyebilrim. Ancak ben içime atıyorum artık. Çünkü yaz yaz anlatamıyorsun derdini. Yanlız sende de ne sabır varmış hakkatten tebrikler...

Dediğmiz gibi Motor gerçekten tehlikeli. Hatta tehlikenin önde gideninin arkada(ve altta) kalanı.! Bunu hepimiz biliyoruz, bazılarımız ise ısrarla kabullenmiyoruz.(kabullenen bazılarımız da söyliyemiyoruz sanki...?) Bize düşen güvenlik önlemlerimiz alıp dikkatli ve ZEVKİNİ çıkartarak sürmek. Çünkü nerdeyse hepimiz motoru zevk için alıyoruz. Yani sevdiğimizden, sevgimizden, aşkmızda vs... "Ya araba da şart oldu..." diye başlıyan çok cümle duydum. Siz hiç "ya motor da şart oldu valla, olmadan zor oluyo" gibi bişey duydunuz mu??

Konuyu açan arkadaşa gelince, o akrabana!! söyle; "vaay cidden mi ya, bak hiç bilmiyodum. Peki kafamı filan çarparsamda böyle karpuz gibi 2ye fialna yarılır dimii...evett... hımm, haklısın galiba" şeklinde dalganı geç bikaçkere.(belki hoşuna da gider, sanki ölmemizi bekliyomuş gibidir bunlar.) Ondan sonra "ulan herifin iyiliğni istiyoruz, adamın yaptığna bak" der bırakır... Ancak ilk kazan da başına üşüşür "ben demiştim..." diye. İşte bunu nasıl önliycez bilemiyorum...

Alıntı bikerboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgisayarın başına oturt ve şu yazıyı okut

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet hayattır.

Birçok babanın korkusu oğlunun motosiklete binmesidir. Ölümden ve başka her türlü tehlikeli durumun
    çocuklarının başına gelmesinden korkarlar. Benim senin başına gelmesinden en çok korktuğum şey ise
    hayatın zevklerini almadan yaşayan bir eğreltiotu olmandır. Eğer yapmak istediğin şey orada duruyorsa
    ve aranızda bir tehlike dikilmişse, senin yapman gereken o tehlikeyi bertaraf edip, istediğin şeye ulaşmaktır.
    İşte bunu yapamazsan hayatın ancak bir eğreltiotununki kadar heyecanlı olabilir.

Motosiklete bin oğlum, ama dikkat et, motosiklet tehlikelidir.

O tehlikenin üzerine aptal gibi gitme. Unutma Sun Tzu der ki; "kötü komutanlar önce savaşa girer,
    sonra nasıl kazanacağını düşünürler; iyi komutanlar önce nasıl kazanacağını bulmadan savaşa girmezler".
    Önce viraja girip de sonra nasıl çıkacağını düşünen aptallardan olma. Tehlikeleri en küçüğüne kadar bertaraf et.
    Hep tam koruma kullan, bakımsız motorla yola çıkma, alkollü ya da yorgun binme, kafan bozukken taksi tut,
    bilmediğin yolda risk alma, diğer araç sürücülerinden köşe bucak kaç. Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf
    edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet aşktır.

Sadece kızlardan bahsetmiyorum, motosiklet macerası yaşam aşkıyla doludur. Güneşi batıracağın yeri bilmek,
    üzerinde yaşadığın toprakları karışı karışına gezmek, her yaş ve meslekten insanla yolunu paylaşmak ve bindiğin
    makinenin üzerinde sanki çığlık atarmış gibi kopup gitmek, hayatı dibine kadar yaşamak, ancak bu araçla mümkündür.
    Motosiklet macerasının içinde yaşam aşkı olmayan insanların tek yaptığı ise teknik detayları birbirlerine anlatarak kocaman,
    yararlı ama sıkıcı bir ansiklopediyi yaşayıp gitmektir. Aşkın ucunu bırakma, heyecanlı ve renkli ol, sıkıcı olma.
    Sıkıcı olacaksan arabaya binip, hafta sonları futbol, akşamları ana haber seyrederek yaşayabilirsin, motosiklete ihtiyacın yok.
    Günü yakalamayı bil oğlum, motosiklet senin yaşama enstrümanındır. Kızlardan bahsetmiyorum dediysem, o kadar da demedim tabi.
    Hani bazen pembe bir vespa üzerinde pembe kaskla kuğu gibi giden pembe pantolonlu bir kız görürsün ya? Git yanaş, merhaba de ona.
    Orta parmağı gösterirse, kıza efendi gibi bir selam çakıp gazla bana gel, ensene bir tane patlatayım, sonra bira içmeye gideriz.

Hayatı böyle yaşayacaksın işte, öküz gibi, ödlek gibi değil. Hem efendiliğini bozmayacaksın,
    hem de çılgınlığını koruyacaksın. Ha hoşlandığın bir kız mı buldun? At motorunun arkasına, Datça'ya götür onu,
    Knidos'un sularıyla yıka. Can Yücel'in en sevdiğin şiirlerini okurken batan güneşi izlet ona,
    Domuzbükü'nde yıldızları ört üstüne uyusun. Sonra bu macera için bana teşekkür edeceksin.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet isyandır.

İnsanlık tarihi popüler kültürler ve onlara tepkiyle gelişen kültlerle doludur. Rock tarihi, 68 kuşağı, Avrupa bohemleri,
    Beatnick'ler hep aynı heyecanla tutuştular. Bugün bu ateş bir miktar sönmüş görünse de sen buna aldanma.
    İnsanoğlunun doğasında isyan vardır ve motosiklet bunun dışa vuruluş şekillerinin en güzellerinden biridir.
    Motosiklet bir ulaşım aracı değildir, bir isyan aracıdır, bunu kafandan çıkarma. Hayatın rutinlerine dikkat et oğlum.
    Efendi ol ama içindeki serseriyi korumayı bil, akşam eve gelince takım elbiseni çıkarıp deri montunu giy.
    Her zaman kravatın olabilir ama hiç yuların olmasın, her zaman bir patronun olabilir ama hiç efendin olmasın.
    Eğer seni zincirliyorlarsa o patronu, arkadaşı ya da sevgiliyi dehleyip, kravatı çöz, kol saatini fırlatıp at, gemileri yakmayı bil.

Hayatımda tanımaktan keyif aldığım insanların neredeyse hepsi, günü geldiğinde hayatında radikal değişiklikler
    yaparken gözünü kırpmamış insanlardır. Ve bu insanların neredeyse hepsi motorcudur.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet dostluktur.

Bir motosiklet grubuna mutlaka gir. O motosiklet grubunun içerisindeki bir kavgaya ise asla girme. Unutma ki
    insanın olduğu yerde sevgi de vardır, kavga da vardır. Toplumdan soyut yaşama, yolu paylaş. Ama kimliğini de kaybetme,
    yolunu şaşırma. Toplumun içinde dur, ama tek başına ayakta dur, sonuçta yol yalnız senin yolundur unutma.

Herkesle konuştuğun gibi, her tip motora da bin, tutucu olma. "Chopper gitmiyor, dönmüyor" diyenleri takma,
    altındaki V motorun ritmiyle dans etmeden isyanın ruhunu anlayamazsın. Sıkı bir Enduro ile off-road yapmadan doğaya fazla kavuşamazsın.
    İbrende bir kez olsun 200'leri görmeden de adrenalin seni ilk defa içki içmiş 15 yaşındaki kız gibi sarhoş eder durur.
    Herkesi dinle ama hiç kimseye kulak asma. Motosiklet türlerinin her biri farklı amaçlarla üretilmiştir, birini seçeceksen seç,
    ama hepsiyle barışık ol, hiçbirinin fanatiği olma.

Motosiklete bin oğlum, çünkü ben hep motosiklete bindim.

Ve şu hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri bu. Tek bir dakikasından bile pişman değilim ve iyi kötü her maceramın kıymetini bildim.
    Hayatta öğrendiğim birçok şeyi bu iki tekerlekli cansız makineden öğrendim.
    Motosikletle yaşa oğlum ve aradan yıllar geçerse ve ben motosiklete binemeyecek durumda olursam,
    gel bana maceralarını anlat, nereleri keşfettiğini, kimlerle hırlaştığını, kimlerle dost olduğunu,
    hangi şarabı kiminle içip, hangi güneşi nerede batırdığını.

Eğer ben ölmüşsem de çok önemseme. Motor üzerinde ölmüşsem neden pişman olmadığımı anlayacak tek kişi sen olacaksın.
    Eğer ölmemişsem şu pembeli kıza sor bakalım ablası var mı?

Sana bırakacağım en büyük miras, işte bu hayat rehberi, motosikletli hayatın ta kendisidir.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet hayatın ta kendisidir...
    Çıktı aldım çok anlamlı buldum tebrikler
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor kullanıyorum çünkü ne istediğimi biliyorum, ben motor kullanıyorum ve güvenlik önlemlerimi alıyorum, ben motor kullanıyorum trafik kurallarına uyuyorum, ben motor kullanıyorum ve hız yapmıyorum, ben motor kullanıyorum, kullanmadan önce yada kullanırken alkol almıyorum, ben motor kulanıyorum çünkü çevreme ve çevremdeki insanlara saygılıyım...
    Çok doğru bir yaklaşım tebrik ederim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler