Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

satış davası. yardım lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar yaklaşık bir sene önce ben otomatik vites bir motosiklet aldım. daha sonra sattım. motorun üzerinde olduğu kişi (ruhsat sahibi) bana motoru üzerime almamı söyledi. ben sattım motoru. 1 yıl içinde 6 el değiştirdi. şuanda 6. sahibinde. adam üzerine almıyor ve 300 tl de ceza yemiş. ruhsat sahibi polise ihbar vereceğini söylüyor. Ben motoru satın alırken kendi aramızda bir sözleşme imzalamıştık motorun bana satıldığına dair. benim sorum: bu durumda mahkemelik birşel olduğu zaman benim başım yanar mı. şu anda daha yeni devlet memuru oldum ve sözleşmeliyim. böyle bir şey başıma bela olur mu? yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Noter satışı vermedinmi kardeş
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Aranızda yapılan sözleşme noter onaylı değilse bişey olmaz.Aranızda yapılan sözleşmede de böyle bişey olamayacağına göre bişey olmaz.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Fazer 800
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranızda yapılan sözleşme noter onaylı değilse bişey olmaz.Aranızda yapılan sözleşmede de böyle bişey olamayacağına göre bişey olmaz.
    çok doğru.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Valla sen memursun.Başına gelecekleri bizden daha iyi bilmen lazım

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Fakat yine de iş mahkemeye uzamadan tatlıya bağlamaya çalışın.Motor kimde ceza yediyse ödesin.şu an kimdeyse üstüne alsın. Olmazsa ver çalıntı ihbarını yada trafikten men etsin.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    takma kafana.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spark00tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaklaşık bir sene önce ben otomatik vites bir motosiklet aldım. daha sonra sattım. motorun üzerinde olduğu kişi (ruhsat sahibi) bana motoru üzerime almamı söyledi. ben sattım motoru. 1 yıl içinde 6 el değiştirdi. şuanda 6. sahibinde. adam üzerine almıyor ve 300 tl de ceza yemiş. ruhsat sahibi polise ihbar vereceğini söylüyor. Ben motoru satın alırken kendi aramızda bir sözleşme imzalamıştık motorun bana satıldığına dair. benim sorum: bu durumda mahkemelik birşel olduğu zaman benim başım yanar mı. şu anda daha yeni devlet memuru oldum ve sözleşmeliyim. böyle bir şey başıma bela olur mu? yardımcı olursanız çok sevinirim.
    kanunen bişey olmaz ama sen sözünün erimisin değilmisin burada o soruya cevap vermen lazım.....adam bi iyilik yapmış sizde su istimar etmişsiniz....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

sözleşme noter onaylı değil. Galericilerin kendi aralarında yaptıkları sözleşmeden. ben sözümü tutucam ama adamlar ceza yemiş ve iş karışık durumda polise intikal ettikten sonra umarım işime bişey olmaz çünkü şuan sözleşmeli olarak çalışıyorum. cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    arkadaşlar bişey sorucam motor ruhsatı alım satım kaç lira yani ben birinden motor alırken ruhsatını ve satışınıda üstüme almam için kaç para ödemem gerekiyor

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey sorucam motor ruhsatı alım satım kaç lira yani ben birinden motor alırken ruhsatını ve satışınıda üstüme almam için kaç para ödemem gerekiyor
    200-300 TL yi bulut yanlış hatırlamıyorsam..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    teşekkürler tasarslan bayağı pahallıymış

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takma kafana.
    Bir avukat bunu diyorsa bence de kafana takılacak birşey yoktur.
    Tekirdağ-Çorlu

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranızda Yapılan Sözleşme Kanun Hükümlerince bildiğim kadarıyla noter onaysızsa Geçersizdir.İlk sahibinede Şöyle Söylerdim ben olsam Ver Çalıntı ihbarı olarak :D diye :D
    aranızdaki sözleşmede senin imzan onun iması birde şahit varsa neden geçerli olmasın ki?
    ev kiralarken yaptıgın sözleşme noter tastiği olmadan geçerli oluyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:05 PM ----------

Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranızda Yapılan Sözleşme Kanun Hükümlerince bildiğim kadarıyla noter onaysızsa Geçersizdir.İlk sahibinede Şöyle Söylerdim ben olsam Ver Çalıntı ihbarı olarak :D diye :D
    şu çalıntı ihvarı olayına gelince..
    düşün motorun en son kullanıcısı benim polis gldi bende yakaladı. bana hırsızlıkla itham edecek! bende aldıgım kişiyi gösterecem. o da aldıgı kişiyi. ve sana kadar gelecek.sende sözleşmeyi gösterecen elinde sözleşme örneği varsa . yoksa vay haline.
    hani en son yakalanan adam varya o da çalıntı ihbarı verene tazminat davası açsa? çalmak ile olan bir suç -yüz kızartıcı suç. devlet memurluğundan men nedeni değilmidir.
    olay baştan yanlış zaten. arkadaş parayı sokaktan mı topluyorsunuz da noterden devşr almıyorsunuz. başka şekilde düşün o gün aracı üzerine almadın. adama haciz geldi motorun üzerine haciz. kapamalı. kapattılar motoru yediemine.. peki o zaman sen ne yapardın?
    bende böyle bir araç vardı. sattığım adama vekalet verdim oda başkasına satmış ama benim vekalet verdiğim adam ölmüş. 13 kişi gezmiş sonrasında araç kimse noterden işlem yapmamıs. iki yıl aradım arabayı. trafiğe yazı yazdım. en sonunda buldum. adam demezmi işlerim çok sen gel ayağıma. 13ç sahibi sözleşmesi bile yok tanımam etmem adamı.adamla bir tartıştık. o zaman çalıntı ihbarı vermeyi düşündüm ama kendime yakıştıramadım. adam öyle yada böyle parasını ödemiş. bir insanın siciline hırsız damgası eklemek?
    verdim arkadaşa bir senet. gitti beni icraya verdi . arabayı kapattı. paşa paşa gitti icra masraflarını ödedi.geldi hemen satışını aldı ardından.. istesydim vermezdim de!
    ama o zaman o insandan ne farkım kalırdı ki?
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takma kafana.
    + 1...

ceza kaza bela ilgili araçdan doğan tüm hukuki yaptırımlar ruhsat sahibini bağlayıcıdır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler