Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Egzoz Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ee pekı arkadaslar 250lıklerden ses cıkmıosa 125lık motorlardan hıcmı cıkmaz mesela yahama yzf 125 R dan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Altone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee pekı arkadaslar 250lıklerden ses cıkmıosa 125lık motorlardan hıcmı cıkmaz mesela yahama yzf 125 R dan?
    125lik motordan ses mi çıkar, yanımdan geçio hiç ses seda yok sanki normal kaldırımda insan mırıldana mırıldana yürüyo gibi

bu arada sen hala motor alamadın egzoz işine bile girmişsin
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    girdik valla :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    beyler su mobıletler var dokulen ama hayvan gbı ses cıkıo nasıl oluyor o?

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    beyler su mobıletler var dokulen ama hayvan gbı ses cıkıo nasıl oluyor o?
    Onlarda el yapımı egzoz ve 15 * 15 yada 19 * 19 karburator yapıyorlar.

O mobiletteki ses hiç bi motorda yok sanırım. Ayrıca o aragaz çevikliği...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ninja ya yoshimura egsoz diyorum gerisi hava gazı! manyak ses çıkıyo
    Motosiklet mucidi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    beyler yamaha yzf r125 gordum 125cc motor ama kucuk garıp bır egzoz vardı bır ses cıkıyordu anlatamam el yapımı degıldı bellı de 250lık motordan ses alamazsınız dıyorsunuz 125lıkden nasıl cıkıyordu pekı o ses?

yoknickmick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR
    Moralini bozmak istemem ama soyledigin modelelrde istedigin eksozu tak oyle wuwwwwwww diye ses alamazsin 4 silindir makinelerdeki sesi istiyorsun anlasilan arkadaslarim var hyolarina tiger taktirmislar sesi de tatmin edecek derecede
    Sevdim vermediler sen motorcusun dediler.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    beyler yamaha yzf r125 gordum 125cc motor ama kucuk garıp bır egzoz vardı bır ses cıkıyordu anlatamam el yapımı degıldı bellı de 250lık motordan ses alamazsınız dıyorsunuz 125lıkden nasıl cıkıyordu pekı o ses?
    Olay motorun hacminde değil ki. "250likten çıkmaz diyosun, 125likten çıkıyo!" diyosun ama konu motor hacmi değil, silindir sayısı. tek veya çift silindir bir motordan 4 silindir sesi istiyorsun. bu olmaz! R125ten duyduğun sesin 600cc 4 silindir sesi olduğuna emin misin?
    Bahsettiğin kısa egzoz R125'in orjinal egzozudur büyük ihtimalle. Yada kısa bir slip on egzoz takmıştır. Örneğin Micron diye bi egzoz var, 24 santimlik modeli var kısacık. Ama ondan elde edeceğin ses de vuuu(!) olmayacaktır. Üstelik bu alet tek silindir.

Hocam nasıl bir cevap bekliyorsun anlayamadım. 250cc çift silindir makineden 600cc V4 ya da sıralı 4 sesi alamazsın. İmkanı yok. Herkes onlarca kere söyledi daha ne istiyorsun =) Sanırım sen 4 silindir sesi değil, sadece yüksek ses istiyorsun. 4'ün sesini bildiğini de sanmıyorum. Tavsiyem, istediğin motoru (ister tek ister çift silindir al. nasıl olsa 4 silindir sesini bilmiyorsun) aldıktan sonra git ikinci el ucuz bir tiger vb egzoz al. Onu tak parr parr diye gezersin. Ama önce motoru bi al.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay motorun hacminde değil ki. "250likten çıkmaz diyosun, 125likten çıkıyo!" diyosun ama konu motor hacmi değil, silindir sayısı. tek veya çift silindir bir motordan 4 silindir sesi istiyorsun. bu olmaz! R125ten duyduğun sesin 600cc 4 silindir sesi olduğuna emin misin?
    Bahsettiğin kısa egzoz R125'in orjinal egzozudur büyük ihtimalle. Yada kısa bir slip on egzoz takmıştır. Örneğin Micron diye bi egzoz var, 24 santimlik modeli var kısacık. Ama ondan elde edeceğin ses de vuuu(!) olmayacaktır. Üstelik bu alet tek silindir.

Hocam nasıl bir cevap bekliyorsun anlayamadım. 250cc çift silindir makineden 600cc V4 ya da sıralı 4 sesi alamazsın. İmkanı yok. Herkes onlarca kere söyledi daha ne istiyorsun =) Sanırım sen 4 silindir sesi değil, sadece yüksek ses istiyorsun. 4'ün sesini bildiğini de sanmıyorum. Tavsiyem, istediğin motoru (ister tek ister çift silindir al. nasıl olsa 4 silindir sesini bilmiyorsun) aldıktan sonra git ikinci el ucuz bir tiger vb egzoz al. Onu tak parr parr diye gezersin. Ama önce motoru bi al.
    Ya kendım duydum dıyorum yalanmı soluyorum? R6mı dıye karıstırdımmı dedım ama degıldı.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Ya kendım duydum dıyorum yalanmı soluyorum? R6mı dıye karıstırdımmı dedım ama degıldı.
    Dostum haklısın, sanırım seni yanlış yönlendirdik kusura bakma. Aslında iyi bir egzoz sistemi ile 4 silindir sesi alınabilir. Sanırım gördüğün 125cc motor da bu özel tip komple sistemi kullanıyordu. GT250 veya Ninja 250 için Yoshimura Rs3 komple sistem almanı öneriyorum. Kusursuz bir 600cc 4 silindir makine sesi alırsın. Ama sadece son susturucu değil, komple sistem alman gerekir. 1500 lira civarında tutar. İnanılmaz bir 600cc sesi alacağını garanti ediyorum. Eğer kesenin ağzını biraz daha açarsan gt250R'dan V8 sesi de alabilirsin. Motoru almadan önce komple egzoz sistemini almanı öneririm. İyi alışverişler dilerim.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Arkadaşım önce bir motorunu,montunu,kaskını,korumalarını alda ondan sonra egsozla oyna.Herşey tamamda egsozmu kaldı ?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler