Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugün ilk pratik dersimi aldim.. Yuppiiiiiii

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Var
    Evet yukarida basliktada görüldügü gibi bugün ilk defa yasal olarak motora bindim.
    Saat 14:15 te hoca ile büronun önünde bulusucaz. Ben biraz önce oradaydim. Hoca falan yok piyasada. Büronun önünde okulun motorlari duruyor. Birkac resim cekeyim dedim.

Bu mavi hondayi ben kullanicam bugün. Honda cbf 600( Ara sirada iticem. Buna daha sonra gelicez )

Benden önce düsenler olmus. Rahatliyorum azicik. Düsersem ilk olmiyacagim yani..

Ve hoca geliyor. ilk gün trafige cikmiyacagiz. Bir panayir alaninda turluycam. Bunuda konusmustuk daha önceden.. Panayir alani büroya 8-10 km uzak..Soruyorum
    -" nasil gidicez alana?"
    -"sen artci olarak geliceksin"..
    -"Ben scoter imle giderim sen mavisimi al gel" diyorum
    -"Ok" diyor hoca
    Belliki oda memnun.. Kazik kadar adami ne yapsin arkasinda yani
    Ben basiyorum gaza. Hocam daha üstünü falan degistireceginden arkamdan gelemiyor.. Ve geliyorum panayir yerine.. Oda nesi. Baska okullarin ögretmenleri ve ögrencileri orada. Onlarda ögrenmeye calisiyor. Yanliz degilim yani.. Remzi burada düsersen falan rezil oldun diye düsünüyorum ve birkec resim cekiyorum..

Ve hocam geliyorrrrrrr

Hocam soyunurken ve öteki ögretmenlerle lak lak ederken ben resim cekmeye devam.

Bu beyaz t-shört lü benim hoca. Öteki hocalarla lak lak yapmaya gidiyor

Hoca beni unuttu öteki hocalarla sakalasiyor.. o sirada orada duran motora gözüm ilisiyor.. Keske o okula yazilsaydim diye düsünüyorum. Motor bizimkinden cok daha havali

Ve benim kaskim ve motorum.. Plakasi na dikkat ediyorum ilk olarak.. Hey allahim..

Ve hocam lak lak yaparken orada kurs yapanlari cekiyorum..

Bu arkadas az önce motordan indi.. Cocugu bayagi terletmisler. Garibim gülümsüyor..

Benim hoca

Ve malesef is artik ciddiye biniyor. Hocam bana motoru falan anlatiyor. 78 beygirmiydi yoksa 87 mi unuttum..78 di sanirim. Sonra farkina varicamki her beygir benim icin fazla Dügmeleri falan acikliyor. Hepsini biliyorum ama pasa pasa dinliyorum. Sonra bana demezmi motorun soluna gec itmeye basla.. Alla allaaaaaaaa.. Motor itmeyemi yoksa binmeyemi geldik diycem ama sesimi cikartmadan itiyorum motoru.. Oda yanimda geliyor devamli..
    -"daha hizli ittir diyor" adam sicaktan kafayi yedi sanirim
    -"simdi direksiyonu tam sola kir kazik fren yap" diyor
    Yapiyorum... Oda ney.. Motoru tutamiyorum..
    Motor saga öyle yatiyorki hoca tutmasa motor yerde.. Hmmmmmm.. Hazirliksiz yakalandim diye düsünüyorum. ittirmeye devam. Daha hizli ittir.. Hay allah cildiricam..
    -simdi saga kir dreksiyonu ve kazik fren yap diyor.. Yapiyorum.. Hocam tutmasa motor üzerime yikilacak.. Allahim bu nasil sey yaaaaa.. Bir motoru tutamiyorum.. Duruyoruz..
    Bak diyor bana. Bu altindaki makine 200 kilo.. Sakin ama sakin kücümseme.. Bu altindaki bir silah.

Neyse motora biniyorum sonunda. Yuppiiiiii.... Hocam ban tüyo veriyor kalkarken ve fren yaparken sakin tekere diroksiyona yola bakma.. " Nereye bakicam baba ben yaaaa.. Scoter sürerken bakmadigim yer kalmadi zorluk cekmedim.. Hmmmmm.. Aynen böyle dedi bana.. Karsidaki agaclara bak evlere bak ufuga bak ama fren yaparken sakin yola yada direksiyona ve tekere bakma..
    Bir hass...... ceker gibi tamam diyorum ama sonra görücemki adam biliyorda konusuyor. Makineyi eline veriyorum ve resim cek bol bol diyorum... Sonradan farkina variyorumki adam bana komut vermekten resim cekmeyi falan unutmus.. sadece 4 resim cekmis ben kullanirken.. oda sonlara dogru..

Bu bendeniz.. Kask in altindan gülüyorum ama dizlerim gevsemis durumda..

Yere bakmaaaaaaaaa....Hocamin neden yere bakma dedigini burada anliyorum..Bu daracacik yerde kac kere döndüm bilmiyorum.. Hep 180 derece geri..Yere bakarsan dengeni kaybediyorsun.. Ama bütün acemiler bunu yapiyormus.. Hocam dedi bunu bana.. 895 ten sonra saymayi biraktim ben daha nekada döndüm.. Ok az abarttim .. hehehehehe

Hocamin dedigi gibi yere yada tekere bakmiyorum hersey cok daha kolay oluyor.

resimler bukadar... bitiyor dersimiz.. Hocam bana diyorki " ilk derste cok iyiydin". "birdahaki derste bürodan bu alana sen kullanican bu motoru".. trafikte yani.... yuppiiiiiiiiiiiiiiiiiii... haftaya cuma ikinci ders.. ozaman insallah daha cok fotograf olur... hocam bana komut vermekten unutmaz ise...
    paylasim icin tesekkürler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hayirli olsun.
    Motosiklette birinci kural olarak hep bahsettigimiz bisey var.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.
    Bu kural sasmaz ve hoca da bu kural dogrultusunda ders vermis.
    Yazdigim cumleyi unutmazsaniz, gerisi çorap sokugu gibi gelir.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin....

Bu arada D plaka neresi Almanya'nin?
    Hiç gormemisim. Merak ettim.
    Alman arabalarinda D harfini çok goruyoruz ama plakada hiç gormedim.

Ekleme: Motosiklete oturus pozisyonun hakkinda hoca bisey soylemedi mi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun.
    Motosiklette birinci kural olarak hep bahsettigimiz bisey var.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.
    Bu kural sasmaz ve hoca da bu kural dogrultusunda ders vermis.
    Yazdigim cumleyi unutmazsaniz, gerisi çorap sokugu gibi gelir.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin....

Bu arada D plaka neresi Almanya'nin?
    Hiç gormemisim. Merak ettim.
    Alman arabalarinda D harfini çok goruyoruz ama plakada hiç gormedim.

Ekleme: Motosiklete oturus pozisyonun hakkinda hoca bisey soylemedi mi?
    D harfi düsseldorf.... Haklsin dostum... Hocamda aynisini dedi... Nereye bakarsan oraya gidersin yani... Istemesende nereye bakarsan oraya gidersin...
    Ben bunu önceden biliyorum.. Arabadan yani.... Biliyorum ama gel uygula motorda... Yenisin baba... kolaymi altinda birsürü beygiri tutmak.. ben kolay sandim yanildim... ögrenicem bu beygirleri tutmayi ama.. heheheheheheh

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Anlatımın ve paylaşımın için teşekkürler...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    Hayirli olsun ilk dersin iyi gecmis sevindim

Bende Almanya´da ehliyetimi aldim ondan motoru itme durumu benimde basimdan geci amaaa ben hazirliksiz yakalanmadim her halde hoca tutmadan motoru yere yatirmadim *herhalde birazda sansim vardi*

Derslerinin zevkini al, bazen sanki kendini ilerliyemiyormus gibi hissediceksin büyük ihtimalle ama sonuc cok güzel olucak bundan eminim

Her dersten bize alintilar göndermeyi ihmal etme sakin

Motosikleti
    Burgman UH 150
    bence en güzel motor kullanma ögrenme şekli en güzel teknikleri sürüş mantıgını en iyi anlayabilecegin bir yerde egitim alıyorsun

keşke bunu türkiye de yapsalar ne güzel olur motor sürmesini bilmeden ortalarda dolaşan o kadar kişi varki
    http://img30.imageshack.us/img30/9673/imageqhg7.gif

Motosikleti
    S&T GV250
    çok keyifli bir anlatım çok içten bir paylaşım...teşekkürler remzi...
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    paylaşım süper, sağol, diğerlerinide bekliycez
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

Motosikleti
    gsxr13000
    böyle bir eğitimi türkiye imkan yok vermezler!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    paylaşım için tşkler bende direksiyon sınavına girmeden önce ders almıştım , senin dediğin gibi 875ten sonra saymadım kaç defa 180 derece dönüş yaptığımı ama bana dersin en sonunda yere bakmamalısın demişlerdi sağolsunlar...

birde herkes birinci vitesle kalkar hiç vites atmaz 180 derece döner geri gelirdi , ben cinslik yapacam ya , döneceğim yere kadar 3. vitese çıkardım sonra 2ye düşer sonra 1 e düşer 180 derece dönmeye calısırdım , gazı bir türlü ayarlayamaz bi sağ ayağımı bi sol ayağımı yere koyar yolun dışına çıkıp çalıların otların arasından dönüp gelirdim

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    ohara ya cbf 600u gordum dedım kım paraya kıyıpta almış onu . plakayı gorunce anladım ne oldugunu türkiyedeki eğime bak hey allahım ya ben ehlıyet alırken scooter surdurmuslerdı, ısrar etmeme karsı napcan vitesli motoru sctooter sür dediler....
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    güzel anlatım. yalnız eğitim alanına kadar kendi scooter'ınla gitmişsin. bu durumda almanya'da scooter ehliyete tabii değil mi? yani ehliyetsiz kullanılabiliyor mu? ya da ne yapıyorlar? öğrenci ehliyeti mi veriyorlar?

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devamını bekliyoruz,
    güzel anlatım içinde teşekkürler.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Güzel anlatım olmuş.
    Yalnız o motor CBF500 değilmi?

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Allah Allah diyorum bu nasıl güzel bir eğitim alanı İstanbul'a yakın mı yoksa başka şehirde mi Plakayı görünceye kadardı bu şapşallığım Türkiye dışında olduğu neden yine beni şaşırtmadı ki Hayırlı olsun, yolların değerini bilmen ve keyifli sürüşler dileğiyle..

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Çok güzel anlatım zevkle okutum ve resimlere baktım.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Remzi uzakmissin baya bana.
    Fakat bir ara bir Bremen gezisi hevesimiz var.
    Belki geçerken ugrar, bir çayini içeriz.

Simdi biraz Remzinin avukatligini yapayim.

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel anlatım. yalnız eğitim alanına kadar kendi scooter'ınla gitmişsin. bu durumda almanya'da scooter ehliyete tabii değil mi? yani ehliyetsiz kullanılabiliyor mu? ya da ne yapıyorlar? öğrenci ehliyeti mi veriyorlar?
    Geçen yildan beri bu konuyu tartisiyoruz.
    (Tartisma Linki)
    Almanya için bir sey soylemem guç fakat,
    Scooter mopet gibi araçlar bir çok gelismis ulkede, ehliyetsiz kullanilabilir.
    Belli bir hacme kadar olan motosikletler de B ehliyeti ile kullanilabilir.
    Turkiye'nin de en kisa zamanda bu uygulamaya geçmesi gerekiyor.
    Motosiklet sayisini çogaltmanin en basit yolu bu.
    Yani aklini kullan gibi kampanyalarin yapacagi etkinin 10 katini, ehliyetsiz kullanim konusunda yapilacak duzenlemeler yapacaktir.

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel anlatım olmuş.
    Yalnız o motor CBF500 değilmi?
    Degil.
    Remzi'nin de yazdigi gibi CBF600

Bu arada, Remzi ehliyet kursu ile ilgili sureci onceden beri bizimle paylasiyor.
    Farketmemis olabilirsiniz diye linkleri vereyim.
    Bir incelemenizi tavsiye ederim.

Trafik Kurallari I

Trafik Kurallari II

Trafik Kurallari III
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    PLAKA
    Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir... M.KEMAL ATATÜRK

TIGER2009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 RE / 48 KG 536
    çok iyi bir anlatım olmuş ellerine saglık

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    cbf600 avrupada naked şeklinde de bulunuyor.. ilk resimlerde 4 silindir görünüyor zaten..

kurs ve eğitim içinse söylenecek bişey yok darısı ülkemizin başına

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler