Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok buyuk aptallık ettim :( aynı hata 2.kez

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    artık buna salaklık denır dıyorum başka bişi deıll daha oncede aldıgımız motorda satan kişi yagını yenı degiştirdim demısdı motor kitlenmesı sonucu ölümden dönmüşdüm ve acdıgımda icinde yag yoktu bu seferde adam dedi yenı yag koyydum bende bı kac kere iş dönüşü bakayım dedım karanllıkdan pek bişi anlamadım cepte para olsa gene deiştirirdim gercı ama malum motora bayıldık paraları sonra dun gezerken motordan bı tıkırtı gelmeye basladı artttı arttı ve catur cutur bı ses halıne geldı sankı icine bı parca kopmus gıbı bugun ustaya goturdum subap ayarı dedı acdı bı baktı ayarlar ıyı sona yaga baktı yag yok bunnda piston gıdıyo onun seslerı dedı :( yag aldım eve geldım yag haznesını bı acdım max 100 gram yağ cıkdı :SS: daha 300 km gıtmısdım aldıgımdan beri kavanozun yarısı bıle dolmadı yeni yag koydum dıyen olursa bida dalacam valla :S:S arkadaslar bu arada o ses nedendır komple pısdonmu alacaz yoksa segmanmı deişcek ..silindiri bozmusmudur yagsızlıktan dier parcalarda z arar gormusmudr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Yağ koyduğun halde devam ediyormu ses.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hic azalma olmadı sankı pısdonun ıcıne vida duşmuş gibi ama bana egzantrıkten gelıo gıbı geldı ılk motorumda egzantrıge basan horozlardan bırı kısalmısdı buna benzer bı ses gelıodu

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hic azalma olmadı sankı pısdonun ıcıne vida duşmuş gibi ama bana egzantrıkten gelıo gıbı geldı ılk motorumda egzantrıge basan horozlardan bırı kısalmısdı buna benzer bı ses gelıodu
    bana kalirsa silindirin taşlanacak bi numara büyük piston sekmanla iş çözülür gibi ama ben tam profsyonel degilim sadece bi tahmin
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan şüpheleniyorsan egzantirik zincirini ayarlattır.Ama öyle binme Bence bir ustaya götür sana net cevabı neresi arızalı olduğunu söyler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Ondan şüpheleniyorsan egzantirik zincirini ayarlattır.Ama öyle binme Bence bir ustaya götür sana net cevabı neresi arızalı olduğunu söyler.
    bunlarda egzantrık zınciri yok iticili sistem var ama bugun ustadan gelıyorum ısde bakmadan sallıyo ya tutarsa dıe subap ayarı dedı bı acdı sorun yok sona pisdon gıdıyo dıo pisdon aldırcak sona egzantrıkmıs dıcek bence olsa olsa gene ya egzantrık yada horozlar aşınmışdır ama bu motora yagsız 300 400 km bındıysek her tarafı aşınmışdır heralde :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 PM ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalirsa silindirin taşlanacak bi numara büyük piston sekmanla iş çözülür gibi ama ben tam profsyonel degilim sadece bi tahmin
    sıfır silndir pisdon alsak daha ucuza gelır muhtemelen offffffff antalya gezısı yatacak gibi

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu eski bir durum şöyleki galeriden pazardan cok araba almıştım.ya bırakın yağı susuz radyatörde su bile aşırı eksık cıkardı onun için ikinci el aldığında yeni değiştirdim deseler bile gidip değiştiricen alırken 50 lira eksık ver dobra dobrada söyle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu eski bir durum şöyleki galeriden pazardan cok araba almıştım.ya bırakın yağı susuz radyatörde su bile aşırı eksık cıkardı onun için ikinci el aldığında yeni değiştirdim deseler bile gidip değiştiricen alırken 50 lira eksık ver dobra dobrada söyle
    ya adam 10 lıralık yag ıcın yalan soyluyor yav ne var yagı eskı de yag yok de yagı deişcek dıe almaktanmı vazgeccez sankı şimdi dahamı ıyı oldu belkı komple rektefe ısdıcek :(

Motosikleti
    Fazer 800
    Kardeş geçmiş olsun. Komple motor yapacaksın gibi görülüyor :(

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sekman kırmışsındır büyük ihtimal... Piston kırılsa idi çalıştıramazdın.... Komple motor yapılması gerekebilir... Rektefe bile gerekebilir....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç sekmanda pistonda aramayın sesi
    Sekmanlar zaten yapışmıştır pistona ama asıl sorun krank alt rulmanı muhtemelen boşluk yaptı
    Eğer Tak tak vurma varsa krankına elvede diyebilirsin..
    Kaldı ki suan bosluk olmasa bile yağsızlıktan elbet hasar görmüştür..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

reiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genede bi yerinden filan kaçırıyo olmasın biliinmez tabi ama bende geçen yağını değiştirdim son anda fark ettim yağ tapasını yalama yapmış servis sölemiyoda geri döndüm söyledim
    ya bizde onu konuşuyoduk filan
    dikkat etmek lazım geçmiş olsun bu arada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    ya okadar vahimmidir durum :( banada ole gelıo gercı calısma hatasız ılk gunku gıbı ama o ses var işde cg 125 rektefe ne kadar mal oluyor onu bılen varmıı??

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Tahminim yağsız kaldığı için piston gömlek hepsi şişti ve sıkışarak gömleği çizdi ve krangı yerinden kaydırdı boşluk yaptı ..... Sen en iyisi hepsini değiştir işin kökten hallolsun bu sana 2. kere ders olmuş olur artık dikkat edersin
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sekmanda pistonda aramayın sesi
    Sekmanlar zaten yapışmıştır pistona ama asıl sorun krank alt rulmanı muhtemelen boşluk yaptı
    Eğer Tak tak vurma varsa krankına elvede diyebilirsin..
    Kaldı ki suan bosluk olmasa bile yağsızlıktan elbet hasar görmüştür..

abi son 20 kmde fln oldu hersey yavaş yavaş başladı noktaları ses olarak kabul edersek su sekılde : ... ... ... ... ...
    sankı 7 kere donup 8 incide tık tık tık yapıo gıbı
    sonra bırazdaha gıdınce sabıtledı az daha gıdınce şiddetlendi şuan cıngır cıngır gibi bi ses var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:02 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:00 AM ----------

bu dersetn ogrendıgım tek sey kuryecıden asla motor alma ... aldıgım adamda dıyodukı kuryelerden motor alma ama bız farklıyız ecza ıle gıdayı bır tutma :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:02 AM ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sekman kırmışsındır büyük ihtimal... Piston kırılsa idi çalıştıramazdın.... Komple motor yapılması gerekebilir... Rektefe bile gerekebilir....
    sese bakılırsa segman kırılmış olabılırr keşke onla bitse :(

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    gecen hafta arkadaşın 96 cg titanı yaptırdık
    siboplar = 15 tl
    sibop kecesi 1 ad. = 2.5 tl
    piston 0.25 farklı = 25 tl
    rektefiyeci = 20 tl
    sibopcu = 15 tl
    toplam 77.5 tl tuttu.
    pistonun sibopların kalitesi tartışılır. ucuza malettik bakalım kaç km gitcek.

Motosikleti
    ı love Honda&yamaha
    ahah sence yağsız çalışan motor sonradan yağ koyduğunda düzelirmi sanıyorsun muhau
    bide egzantirik demiş ya motor bitmiş piston sekman yemiş dişlilerin canına okumuş arkadaşım

takur tukur sesler... o motor sizlere ömür derim.. artik yag koymanin bir anlami kalmamis sanirim..
    [B]Unutmayinki, trafikte motorunuz bir araba kadar genistir !!!![/B]

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    kapalı kutu açınca göreceğiz
    geçmiş olsun..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Alıntı marmaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahah sence yağsız çalışan motor sonradan yağ koyduğunda düzelirmi sanıyorsun muhau
    bide egzantirik demiş ya motor bitmiş piston sekman yemiş dişlilerin canına okumuş arkadaşım
    Bazı motorlar yağsız kaldığı için ses yapar yağını tamamladığın zaman ses kesilir ben bu nedenle yazdım .Motor konusunda bilgin yoksa zıplama çoğu topicte millete laf sokuyorsun .Bunuda yapmazsan iyi olur.Topiğin tekinde herkez geyik yapıyor hiç bilgi veren yok diyorsun .Geyik yapacağına bilgi verseydin .Benimle ilgili bir daha dalga usulü yazı yazma tamammı güzel kardeşim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler