Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ANTALYA lıları tebrik ediyorum...bir hikaye..

Motovento
    REKLAM ALANI
    shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    haftasonu cok uzun zamandır görmediğim Antalya daydık.haliyle gözum hep motosikletlerdeydi.değişik bır makına görebılırmıyim diye...trafiğin coğunlugu maşallah motorlarda özelikle de scuterlarda.scuter kullananların çogu kask takmaz ama burda durum değişik..hiç takmayan görmedım diyebılırım sahilde otururken bunu kafedekı elemanlara söyledıgımde bana şöle bır hikaye anlattılar-gerçekmiş-:bizamanlar trafikten sorumlu sanırım vali yardımcısıymış ..bir amir varmış.oğluda motor kullanıcısı olduğu için kask uygulamasını cok ciddi yaptırırmış.ve bi gun oğlununda artcı oldugu motor kaza yapmış ve oğlu ölmüş.sürücüde kask olmasına ragmen cocukta kask yokmuş.bu durumdan halk çok etkılenmıs ve ogunden berı kask korunmanın da dışında saygı belırtısı olmuş.
    olay yanlış aktarıldıysa bana bilenler düzeltsin doğrusunu öğrenelim.
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    haberim yok
    Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir... M.KEMAL ATATÜRK

İşte keşke böyle olaylara gerek kalmasa :( Önemini,gereğini anlamak için başımıza kötü bişey gelmeli mutlaka.Başkasının canının yanmasından ders almak ne fena ama ne de işe yarayan bişey :(
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    ilginç bir hikaye kask taksınlarda ister korunmak için ister saygı için fark etmez
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Biliyordum bu hikayeyi ..
    Köyümde sezon açılışından beri motosiklet kazasında 2 kişi öldü son ölen çocuğun babası da motosiklet kazasında ölmüştü. amaaa kask konusunda hiç ibret alınmıyor..
    Nerdeyse hergün kaza oluyor ...

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir iki haftadır antalya'da çok ciddi bir temizlik var. kasksız ehliyetsiz tüm motosikletleri çekiyorlar. sanırım iki üç hafta önce bir polis memuru ile motosikletli bi grup arasında arbede yaşanmış (kulaktan dolma bir bilgi) bunun üzerine denetimler kontroller sıkılaştırılmış. çekiciler peşpeşe 10 larca motosiklet taşıdılar. anlattılan hikayeyi bende duydum, kask takmaya özendirmek için güzel bir hikaye ama sanırım eşhir efsanesi. eskilerin böyle bir hikayeden haberi yok. iyi günler

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu bir efsane degil.
    Daha geçen hafta evladini bir motosiklet kazasinda kaybetti.
    Hayat ne kadar garip.
    Sen milleti kask takmaya alistirmak için yillarca çaba goster.
    Oglun motosiklet kazasinda olsun.
    Hem de basinda kask olmasin!!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    bu ve benzeri birkaç hikaye var. inanılacak şeyler inanmak isteyene. ancak ben hala daha kask kullanmadan motora binen arkadaşlar görüyorum diğer korumaları geçtim. kafasının üstüne takke takar gibi kask takanları görüyorum. kolunun başından daha değerli olduğunu ve bunun için kaskını koluna taktığını söyleyen arkadaşlarımız var. ayaklarımızın altında kaskı saklıyoruz ki polis gördüğümüzde hemen çıkartıp kafamıza koyalım diye. süs olarak taşıyanlarımız var. neyse sözü fazla uzatmaya gerek yok. sen kısa süre antalya'da kaldığın için sadece kasklıları görmüşsün arkadaşım. madalyonun bi de görünmeyen yüzü var.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Kask ehliyet konusu vs tamam fakat bir başka arkadaşın aynı denetimlerde motosikletinde ilkyardım çantası olup olmadığı soruluyormuş
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    Alanyada'da durum aynı,fazla kask kullanan olmamasına rağmen yeni gelen emniyet müdürü saolsun baya bi sıkı uygulama girişimleri oldu ve artık çoğunluk kask takar oldu..Bende asla kask takmadan motora binemiyorum ilk motor hayatıma başladığımdan bu yana ve git gide bi kask kolleksiyonumda oluşmaya başladı ) Şu anda + adet kaskım var son aldığımsa Marushin Shivan Dragon..Bindiğim motora göre bi değerlendirmesini yaparsak scooter2a rağmen 320€'luk bi kask ancak ben kaskımı motoruma göre seçmeyenlerdenim..Kafam ne kadar değerliyse benim için (tabi imkanlarım doğrultusunda)
    o kalitede bi kask almayı tercih ederim her zaman..Unutmayın,sizin için kafanız ne kadar değerliyse o kadar fazla para verip kaliteli bi kask alın..
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]
    [B]E-Mail =[/B] unknown_member07@hotmail.com
    [B]Facebook =[/B] https://www.facebook.com/ozan.gulmez2

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hiç de haberim yok, validen de, oğlundan da. Birine bişey mi olması gerek benim kendi canımı düşünmem için..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben antalyadaydım bu haziranda. Valla herzamanki gibi okadar çok motorlu vardı ki ben rahatsız oldum Kasklısı kadar kasksız gezenide vardı. Gece taksiyle ev gidiyoruz taksiciye merakımdan sordum; abi dedim okadar çok motorcu varki burda özellikle sen rahatsız olmuyomusun dedim(hani genelde trafikte pek sevilmiyoruz ya, adam bide taksici hani...merak ettim nasıl sövcek diye) Ne dese beğenirsiniz; "yok ya benimde evde motorum var, motorsuz olurmu antalyada hiç!. Biyere gitmem gerektiğinde atlıyorum hemen..." Bide adam ankaralı çıktı. Ordan da bi sohbet....

Bahsi geçen hikayeyi de sorsaymışım keşke sorsaymışım, kesin bişeyler söylerdi(sallardı bence)

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    antalyadaki akrabalarım ve arkadaş çevresini takarken hiç görmedim ama bilmiyorum.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler