Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En çok zorlandığınız a2 sınav sorusu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben en ağır yanık birinci derece diye onu işaretlemiştim. solunum zorluğu çekenler için bir duruş şekli vardı , dizler yukarda sırtüstü yatırıyordunuz galiba .. ama hastaneye ilk önce ağır yanığı olan götürülür diye biliyorum . aklımda öyle kalmış yani ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    seneye...
    araçlardaki susturucu ve ses giderici parçalar için aaşağıdakilerden hangisi söylenebilir ?
    a)kış aylarındaki yakıttan tasarruf sağlar.
    b)motor hararet yaptğında çıkarılması uygundur.,
    c)yaz aylarında kullanılması motora zarar verir.
    d)araçlardan kesinlikle çıkarılmaz

cevap hangisi ?
    *KyMcO[B][COLOR="Black"][/COLOR][/B]*:bounce:[U][/U]

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    olsa olsa bi nasihat sorusudur dolayısıyla ''D)'' biraz daha zorlasam anafikir bilem çıkar
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    dünkü sınavda bir soru vardı en ağır yanıklar 3. derece yanıklarmıydı

birde ekzoz gazından zehirlenenler için kandaki carbondioksit taşıma miktarımı artar öyle bir soru vardı girenler belki hatırlar o sorunun cevabı ne olcak

şok pozizyonunda ayakların yukarıya kaldırılmasının sebebi nedir??
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

ben sadece motordan sınava girdim 9dk da bitirdim 20 soruyu bide ustune 36 dk oturttular oldugum yerde ya=D tabiki oradaki bir cok seyi eminimki ogrenmek herzaman yarar saglar ama sınavlardan gecmenin en kolay yolu en fazla giriceginiz sınavdan onceki 4 sınavın sorularına baksanız 20 soruda 16 sını rahat yapıyorsunuz =)

Motosikleti
    yok
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyine kan gitmesi için olabilir
    Life is what happens when you are busy making plans

Motosikleti
    ==Honda CBR 600F Tricolour==
    Alıntı explosion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyine kan gitmesi için olabilir
    doğrudur beyine kan gitmesini kolaylaştırmak ve bu sayede bilinç kaybının geriye dönmesini sağlamak içindir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 PM ----------

c şıkkı olması gerek
    a = 1 derece yanıklar hafif yanıklardı
    b= 3 derece ağır yanıklar ama bi süre daha idare eder
    c = adam ölücek solunum zorluğu çekior yardım etmek gerek

Motosikleti
    GSXR1000RR1

adı soyadı

Motosikleti
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

adı soyadı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:41 PM ----------

cuma gecesi eski soruları elime aldım 30 dk baktım ertesi gün sınava gittim yalnız motordan giriordum 10 dk da 2 kez tekrar ederekten bitirdim...35 dk rehin aldılar,,bende liseli gençlere öğüt nasihat olsun hesabına sıranın üzerine bir iki bişe karaladım...keşke tesbihimide elime alıp gitseydim felaket sıkıldım....

Motosikleti
    dünkü sınavda bir soru vardı en ağır yanıklar 3. derece yanıklarmıydı

birde ekzoz gazından zehirlenenler için kandaki carbondioksit taşıma miktarımı artar öyle bir soru vardı girenler belki hatırlar o sorunun cevabı ne olcak

1.derece yanık ölü deri bölgesi
    2.derece yenık deri altı canlı deri
    3.derce yanık kemiğe kadar olan yanık anlmına geliyordu yanlış hatırlamıyorsam en son 3 yani
    kanda zaten karbondioksit vardır bunu hormonlar kontrol eder en ufak değişiklik ph dengesini bozar bu direkt ölümdür karbon monoksit olacağını düşünüyorum buda kandaki alyuvarlarda bulunan O2 ve co2 taşıyan hemoglobini kararlı bileşik haline getirir dolayısıyla yavaş ilerleyen bir zehirlenme şeklidir
    bişi bildiimden deil lise biyoloji müfredatından umarım yararlı olmuştur
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla o sınavda 20'de 20 yapamıyorsanız bırakın motoru falan Ehliyet sınavı aşırı kolay bir sınav.
    Hehe.. Kesinlikle katılıyorum...
    [COLOR="Red"][B][I] DoN'T ArGuE WiTH Me...JuST MaKe LoVe...![/I][/B][/COLOR]

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    benim için 5b dk bitmiş sınavdı sınav:100 direksiyon 100

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı DR.TOLGA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:41 PM ----------

cuma gecesi eski soruları elime aldım 30 dk baktım ertesi gün sınava gittim yalnız motordan giriordum 10 dk da 2 kez tekrar ederekten bitirdim...35 dk rehin aldılar,,bende liseli gençlere öğüt nasihat olsun hesabına sıranın üzerine bir iki bişe karaladım...keşke tesbihimide elime alıp gitseydim felaket sıkıldım....
    abi senin gibi biri için yarım saat bile çoktu boşa vakit kaybetmişsin 5 dk sorulara bak gir ehliyeti al çık

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    1-araçtan aküyü sökerken önce hangi kutbu sökersiniz?
    2-piston gücünü krank miline ne aracılığıyla iletir?
    Hadi bakalım size 2 kazık soru birtek bunlar kafamı karıştırdı biraz ama sonra baktım ki doğru yapmışım hişşşş kopya çekmek yoook
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Motosikleti
    ya bide cok komik bi ortam vardı sınav salonunda hayatımda öyle lakayıt sınav ortamı görmemiştim sabah sabah daha afyonumuz patlamamışken vardık güle güle öldüm;
    sınav salonunda bi eleman kitapçığın üstüne baktı baktı ve
    -----hocam bu 'aday no su' kısmına ne yazacaz
    salon görevlisi uzun uzun baktı ve işin içinden çıkamadı;
    -----sktr et evladım yahu
    tüm salon koptuk....görevli zaten ilginç bi adamdı daha neler neler hiç sınav demezsin
    normalde bu söz komik değil ama ortada meb in yaptığı bi sınav var ve bu replik

Motosikleti
    yok
    [/COLOR]
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım size 2 kazık soru birtek bunlar kafamı karıştırdı biraz ama sonra baktım ki doğru yapmışım hişşşş kopya çekmek yoook
    1- iki kutubuda aynı anda sökeriz
    2- bilmiyorum
    Life is what happens when you are busy making plans

Motosikleti
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)şasiye hangisi baglıysa (sanırım (-) idi) onu sökersin çünki önce digerini sökersen sağa sola (şaseye) değer arababa yanar mazallah
    2)krank kolu (bende çok karıştırırdım krank mili krank kolu diye ikisinide bu adammı yaptı diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    akünün sökülmesi işleminde ilk olarak şase yani (-) kutup sökülüyor. Ancak elektrik-elektronikte, yükü taşıyan kutup (+) kutuptur. dolayısıyla elektrik-elektronikte her zaman (+) kutbu (ya da elektrik için fazı) sökersiniz ve olay biter. şimdi elektrik-elektronikte durum böyle iken iş araca gelince niye (-) kutup sökülüyor asla anlamışlığım yoktur. zaten kutuplardan birisini sökünce elektrik devresi kesilir. bununla birlikte önce (+) kutbu sökseniz ne olur, (-) kutbu sökseniz ne olur?

elektrik-elektronik bilimine bir şekilde, otomotivde tam tersi bi şekilde. bilimde doğru hep tek değil miydi? bilim kendisiyle mi çelişiyor acep?

Motosikleti
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünün sökülmesi işleminde ilk olarak şase yani (-) kutup sökülüyor. Ancak elektrik-elektronikte, yükü taşıyan kutup (+) kutuptur. dolayısıyla elektrik-elektronikte her zaman (+) kutbu (ya da elektrik için fazı) sökersiniz ve olay biter. şimdi elektrik-elektronikte durum böyle iken iş araca gelince niye (-) kutup sökülüyor asla anlamışlığım yoktur. zaten kutuplardan birisini sökünce elektrik devresi kesilir. bununla birlikte önce (+) kutbu sökseniz ne olur, (-) kutbu sökseniz ne olur?

elektrik-elektronik bilimine bir şekilde, otomotivde tam tersi bi şekilde. bilimde doğru hep tek değil miydi? bilim kendisiyle mi çelişiyor acep?
    dediğin gibi yükü (-) taşır bu nedenle olacakki bu kutubu şasi denilen ve aracın iskeletini oluşturan kalın metallere bağlamışlar yani aracın aslında heryeri (-) kutuptur (+) yı söktüğün taktirde elinden kontrolsüz bi şekilde kayar kaporta veye elektrik aksamına temas edebilir bu da kısa devredir ciddi hasarlara sebep olabilir
    bence motor olsun araba olsun açıp sökmekten korkmayın önleminizi alın gerekirse elinizde kalsın... sonuçta her gittiğimiz yerde servis-tamirci olmaya biliyor

Ben A2 motor sınavından 100 almıştım
    Çalıştığım yerden zor izin almıştım zaten sınava girmek için, sadece iki gün öncesinde bakmıştım eski çıkan sorulara. Sınava girdiğim yerde tek bayan bendim
    Hepsi birden öyle bir bakıyorduki, bi an kendimi dünyanın en kötü şeyini yapıyormuşum gibi hissettim, altı üstü bi A2 sınavıydı ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler