Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emer sigorta patlamış

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşların Emer sigorta ercüment'ten motosikletlerine kasko yaptırdığını biliyorum.

Benim iki aracımın sigortası iptal olmuş.

http://www.tramer.org.tr den poliçe sorgulaması yapınca gördüm.

Emerden kasko yapan arkadaşlar burdan poliçelerini kontrol edip, eğer iptal edilmişse 0212 503 26 30 başak sigorta merkezini arasınlar.

Adam üçkağıtçı çıktı.
    Selam Dostlar..
    Anladığım kadarıyla emer sigorta patlamış ve emer olarak bundan yani emer sigorta ercüment olarak benim neden haberim yok...
    Ortada patlama gibi bir durum söz konusu değildir. BASAKGROUPAMA Sigorta ile yaptığımız acentelik anlaşması basakgroupama nın taahütlerini yerine getirmemesi nedeniyle fas edilmiştir. Sigorta şirketi motosiklet kaskosu yapmama kararı almış olup tüm motsiklet poliçelerine aynı muameleyi yapmakta dır.Acentelik almanın bazı kuralları vardır. Bu kurallara göre acente bir takım maddi teminatlar vermektedir. Ve teminatları karşılığı gelen rakam kadar poliçe kesebilirler. Yani 150.000 ytl poliçe kesemniz için bu poliçe miktarı kadar teminatınız olması gerekli. Ve Emer sigorta olarak şirketimizin Banka teminat mektubu olarak 300.000 TL lik ödenmiş blokeli teminatımız bulunmaktadır.Ayrıca gayrimenkul teminatımız bulunmaktadır. Hiç bir müşterimiz mağdur durumda değildir. Tüm poliçeler düzenlenirken tahsilat makbuzu da poliçelerle birlikte verilmiştir. Tahsilat makbuzlarınızı ilgili bölge müdürlüğüne bır sıkıntı duurmunda faksladığınızda durum düzelecektir.
    Şirketimiz BAsakgroupama AŞ. ye İstanbul Ticaret Mahkemesinde dava açmış olup ara kararla bloke miktarlarımızın şirket tarafından tahsil edilmesini engellemek için talep de bulunmuş ve bu talep haklı bulunarak şirketin teminatları bozdurma hakkı mahkeme sonuçlanıncaya kadar durdurulmuştur.
    Söz konusu durum göze hoş gözükmesede ortada patlayan gümleyen birşey yoktur. Sıkıntısı olan arkadaşar bana 24 saat 0505 793 1130 nolu telefonumdan 24 saat ulaşabilirler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı deepforest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Dostlar..
    Anladığım kadarıyla emer sigorta patlamış ve emer olarak bundan yani emer sigorta ercüment olarak benim neden haberim yok...
    Ortada patlama gibi bir durum söz konusu değildir. BASAKGROUPAMA Sigorta ile yaptığımız acentelik anlaşması basakgroupama nın taahütlerini yerine getirmemesi nedeniyle fas edilmiştir. Sigorta şirketi motosiklet kaskosu yapmama kararı almış olup tüm motsiklet poliçelerine aynı muameleyi yapmakta dır.Acentelik almanın bazı kuralları vardır. Bu kurallara göre acente bir takım maddi teminatlar vermektedir. Ve teminatları karşılığı gelen rakam kadar poliçe kesebilirler. Yani 150.000 ytl poliçe kesemniz için bu poliçe miktarı kadar teminatınız olması gerekli. Ve Emer sigorta olarak şirketimizin Banka teminat mektubu olarak 300.000 TL lik ödenmiş blokeli teminatımız bulunmaktadır.Ayrıca gayrimenkul teminatımız bulunmaktadır. Hiç bir müşterimiz mağdur durumda değildir. Tüm poliçeler düzenlenirken tahsilat makbuzu da poliçelerle birlikte verilmiştir. Tahsilat makbuzlarınızı ilgili bölge müdürlüğüne bır sıkıntı duurmunda faksladığınızda durum düzelecektir.
    Şirketimiz BAsakgroupama AŞ. ye İstanbul Ticaret Mahkemesinde dava açmış olup ara kararla bloke miktarlarımızın şirket tarafından tahsil edilmesini engellemek için talep de bulunmuş ve bu talep haklı bulunarak şirketin teminatları bozdurma hakkı mahkeme sonuçlanıncaya kadar durdurulmuştur.
    Söz konusu durum göze hoş gözükmesede ortada patlayan gümleyen birşey yoktur. Sıkıntısı olan arkadaşar bana 24 saat 0505 793 1130 nolu telefonumdan 24 saat ulaşabilirler
    Ercüment, kusura bakma hoşsun iyisin ama dolandırıcısın.

1. web siten uçmuş
    2. iş telefonların yok
    3. hatır çekleri alıp tefeciye kırdırmışsın diye duydum(dedikodu olabilir günahını almayım)
    4. başak sigorta kesinlikle ve kesinlikle yüklü borcun olduğunu sahtekar olduğunu ve bu yüzden acenteliğinin iptal edildiğini söylüyor.
    5. 4.30 da iptal olan poliçeler için bu güne dek neden 1 telefon açmadın ben şansa öğreniyorum bu mu iş ahlakı?
    6. sadece motorlar diye birşey yok çünkü hatırlarsınki ben sana hiç motor kaskolatmadım sadece 2 tane jeep kaskolattım ve onların poliçeleri iptal

bu böyle sıralanır gider madde bitmez ben 2 jeep'e kasko yaptırmışım bana koyuyor çalışıp kazanıyoruz biz arkadaşım belki sana kasko yaptıranların hayatta 1 tek motorundan başka donu bile yok, bu insanlara bu yapılmaz.

Kredimi çekersin arkadaşından borç mu alırsın naparsın bir an önce yap başak'a borcunu öde milleti mağdur etme.

Benim ahım tutmaz ama bunca kişiden elbet bir kaçının ahı tutar ah alma dürüst ol, halen yalan söylemen bana milletin peşine düşmesinden haberdar olmasından korktuğunu gösterir dürüst olduğunu değil.

Ercüment, kusura bakma hoşsun iyisin ama dolandırıcısın.

1. web siten uçmuş
    2. iş telefonların yok
    3. hatır çekleri alıp tefeciye kırdırmışsın diye duydum(dedikodu olabilir günahını almayım)
    4. başak sigorta kesinlikle ve kesinlikle yüklü borcun olduğunu sahtekar olduğunu ve bu yüzden acenteliğinin iptal edildiğini söylüyor.
    5. 4.30 da iptal olan poliçeler için bu güne dek neden 1 telefon açmadın ben şansa öğreniyorum bu mu iş ahlakı?
    6. sadece motorlar diye birşey yok çünkü hatırlarsınki ben sana hiç motor kaskolatmadım sadece 2 tane jeep kaskolattım ve onların poliçeleri iptal

bu böyle sıralanır gider madde bitmez ben 2 jeep'e kasko yaptırmışım bana koyuyor çalışıp kazanıyoruz biz arkadaşım belki sana kasko yaptıranların hayatta 1 tek motorundan başka donu bile yok, bu insanlara bu yapılmaz.

Kredimi çekersin arkadaşından borç mu alırsın naparsın bir an önce yap başak'a borcunu öde milleti mağdur etme.

Benim ahım tutmaz ama bunca kişiden elbet bir kaçının ahı tutar ah alma dürüst ol, halen yalan söylemen bana milletin peşine düşmesinden haberdar olmasından korktuğunu gösterir dürüst olduğunu değil.
    Yani bu konu uzadıkça uzayacak... durum budur ve başka birşey söz konusu değildir.. Zamanla herşey ortaya çıkacaktır. Tekrar ediyorum tahsilat makbuzu olmayan arkadaşlar varsa ki böyle bir şey söz konusu değildir.. tarafıma verdiğim telden ulaşabilirler.. Ayrıca doğrudur internet sitemiz düzenleme nedeniyle kapalıdır. Telefonlarımıza ulaşmanızsa mümkün

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı deepforest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bu konu uzadıkça uzayacak... durum budur ve başka birşey söz konusu değildir.. Zamanla herşey ortaya çıkacaktır. Tekrar ediyorum tahsilat makbuzu olmayan arkadaşlar varsa ki böyle bir şey söz konusu değildir.. tarafıma verdiğim telden ulaşabilirler..
    Sen halen makbuz kesebiliyorsan ya sen yalancısın ya başak sigorta yada belkide beraber yapıyorsunuz bu sahtekarlıkları, bu yazılanlarda nasılsa delil, ikinize birden dava açıcam, benim araçlarım 2 aydır kaskosuz dolaşmış ben bu paranın iadesini talep ediyorum senden, ya paramı geri ver yada kapat çeneni!

Uzar gidermişmişmiş paramı alırken uzamıyo ama yarın başak kaskomu düzeltmesin bak o zaman ben böyle sakin konuşuyormuyum o paranın 5 katını harcar senide cezaevine sokturturum!

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "deepforest",bikaç ifadene takıldığım için sorularım var;

1-Diyorsunki,"BASAKGROUPAMA Sigorta ile yaptığımız acentelik anlaşması basakgroupama nın taahütlerini yerine getirmemesi nedeniyle fas edilmiştir. Sigorta şirketi motosiklet kaskosu yapmama kararı almış olup tüm motsiklet poliçelerine aynı muameleyi yapmakta dır."!Eyvallahta,bir sigorta şirketi eğer kasko yaptığı aracı sözleşmenin biteceği tarihten önce kaskosuz olarak sokağa salıyor ve müşterininde haberi olmuyorsa,o sigorta şirketinin ayvayı yediğinin resmidir.Çünkü her sigorta şirketi yabancı bir finans kuruluşu tarafından desteklenir ve uluslararası anlaşmalara tabidir.Adamın feleğini şaşırtırlar.Sen bu ifadeyi kullanıyorsan BASAKGROUPAMA direk dolandırıcılıkla suçlamış oluyosun.Sence yanlışmıyım?

2-Diyorsunki,"[I]Şirketimiz BAsakgroupama AŞ. ye İstanbul Ticaret Mahkemesinde dava açmış olup ara kararla bloke miktarlarımızın şirket tarafından tahsil edilmesini engellemek için talep de bulunmuş ve bu talep haklı bulunarak şirketin teminatları bozdurma hakkı mahkeme sonuçlanıncaya kadar durdurulmuştur.[/I]"! Eee! Buradada arkadaşlarımızın bahsettiği mağduriyeti kendin ifade ediyorsun zaten.Adamlar primlerini ödemelerine rağmen araçlarıyla kaskosuz dolanıyorlar.Şimdi aYe'nin jiplerinden birine bişey olsa (Allah korusun!) hesabını kim verecek? Normalde bu işin çoktan halledilmesi gerekmezmiydi?

Başak sigorta burada çok fena ketenpereye geliyo sanki.Mağdurlardan biri veya birkaçının konuyu makbuzlarıyla,şikayetleriyle birlikte bu başlığıda Başak sigortaya postalamasında fayda var.Adamlarda olayı bilip kendilerine göre açıklama yapmalılar.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "deepforest",bikaç ifadene takıldığım için sorularım var;

1-Diyorsunki,"BASAKGROUPAMA Sigorta ile yaptığımız acentelik anlaşması basakgroupama nın taahütlerini yerine getirmemesi nedeniyle fas edilmiştir. Sigorta şirketi motosiklet kaskosu yapmama kararı almış olup tüm motsiklet poliçelerine aynı muameleyi yapmakta dır."!Eyvallahta,bir sigorta şirketi eğer kasko yaptığı aracı sözleşmenin biteceği tarihten önce kaskosuz olarak sokağa salıyor ve müşterininde haberi olmuyorsa,o sigorta şirketinin ayvayı yediğinin resmidir.Çünkü her sigorta şirketi yabancı bir finans kuruluşu tarafından desteklenir ve uluslararası anlaşmalara tabidir.Adamın feleğini şaşırtırlar.Sen bu ifadeyi kullanıyorsan BASAKGROUPAMA direk dolandırıcılıkla suçlamış oluyosun.Sence yanlışmıyım?

2-Diyorsunki,"[I]Şirketimiz BAsakgroupama AŞ. ye İstanbul Ticaret Mahkemesinde dava açmış olup ara kararla bloke miktarlarımızın şirket tarafından tahsil edilmesini engellemek için talep de bulunmuş ve bu talep haklı bulunarak şirketin teminatları bozdurma hakkı mahkeme sonuçlanıncaya kadar durdurulmuştur.[/I]"! Eee! Buradada arkadaşlarımızın bahsettiği mağduriyeti kendin ifade ediyorsun zaten.Adamlar primlerini ödemelerine rağmen araçlarıyla kaskosuz dolanıyorlar.Şimdi aYe'nin jiplerinden birine bişey olsa (Allah korusun!) hesabını kim verecek? Normalde bu işin çoktan halledilmesi gerekmezmiydi?

Başak sigorta burada çok fena ketenpereye geliyo sanki.Mağdurlardan biri veya birkaçının konuyu makbuzlarıyla,şikayetleriyle birlikte bu başlığıda Başak sigortaya postalamasında fayda var.Adamlarda olayı bilip kendilerine göre açıklama yapmalılar.
    Kesinlikle haklısın ama burda kişi mağduriyeti söz konusu değil.. yapılan 231 kasko poliçesinin sadece 35 poliçesinde böyle bir sorun oluştu. herne olursa olsun emer sigorta olarak en önemli görevimiz müşterilerimizi herne olursa olsun bilgilendirmekti. Ancak kestiğimiz poliçelerin tahsilat makbuzları şirkete iade edildi. Dolayısıyla onlara müdahile şansımız olmadı. Bu nedenle 35 müşterimizin kasko poliçeri müşterilerimiz beyan edene kadar askıya alındı. bu müşterilere tek tek ulaşıp bilgilendirme yapmamız gerekirdi.
    ancak hiçbir problem söz konusu değil.. Makbuzlarını fakslayan tüm sigortalıların poliçeleri aktif olacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:27 AM ----------

Sen halen makbuz kesebiliyorsan ya sen yalancısın ya başak sigorta yada belkide beraber yapıyorsunuz bu sahtekarlıkları, bu yazılanlarda nasılsa delil, ikinize birden dava açıcam, benim araçlarım 2 aydır kaskosuz dolaşmış ben bu paranın iadesini talep ediyorum senden, ya paramı geri ver yada kapat çeneni!

Uzar gidermişmişmiş paramı alırken uzamıyo ama yarın başak kaskomu düzeltmesin bak o zaman ben böyle sakin konuşuyormuyum o paranın 5 katını harcar senide cezaevine sokturturum!
    gerekli düzeltmeler yapılacaktır.. Sen sigortalı olarak gerekli sorumluluğunu yerine getirmiş ödemeni yapmışsın. Yeni tahsilat makbuzu düzenlenmeyecek eski kesilneler bizde de saklı suret çıkarılacak..

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Bazı arkadaşların Emer sigorta ercüment'ten motosikletlerine kasko yaptırdığını biliyorum.

Benim iki aracımın sigortası iptal olmuş.

http://www.tramer.org.tr den poliçe sorgulaması yapınca gördüm.

Emerden kasko yapan arkadaşlar burdan poliçelerini kontrol edip, eğer iptal edilmişse 0212 503 26 30 başak sigorta merkezini arasınlar.

Adam üçkağıtçı çıktı.
    geçmiş olsun abi yazık olmuş, iyiki sorgulatmışsın yoksa kaskom var nasıl olsa diye kendini güvende hissederken kötü bi süprizle karşılaşabilirdin.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ercüment bey, dolandırıcı olabilirsiniz olmayabilirsiniz, acente olarak Başak sigorta ile problemleriniz olabilir olmayabilir, bu son kullanıcı olarak beni hiç ilgilendirmiyor. Düzenlemiş olduğunuz poliçe için ben kredi kartımdan ödeme yapmış mıyım? Yapmışım. Peki ne siz acente olarak, ne de koskoca sigorta şirketi Başak sigorta poliçemin iptal edildiğine dair beni neden aramadı? Bu nasıl bir iş ahlakıdır? Ben poliçemin iptal edildiğini tesadüfen öğreniyorum. Şimdi size soruyorum, poliçemin iptal edildiği günden bu güne bir kaza yapmış olsaydım veya motosikletim çalınmış olsaydı ne olacaktı? Başak sigorta bu bedeli karşılayacak mıydı, karşılamayacak mıydı? Ben kaskom var diye gönül rahatlığı ile motora binerken poliçem iptal edilmiş haberim yok. Beni en çok rahatsız eden konu bu.

Acente, merkeze olan borcunu teminat gösterdiği tutardan düşürtemez. Eğer borcunuzu öderseniz gösterdiğiniz teminata konan blokaj kaldırılır. Ama bundan kesinlikle müşteriler mağdur olmamalı, bu hiçbir iş ahlakına sığmıyor.

Ben poliçemin tekrar aktif edilmesi için bir uğraş vermek zorunda değilim, makbuzların bir nüshası sizde mevcut. Problemli olan müşteriler için bu makbuzları kişi ve poliçe numarasını bildirerek merkeze sunmanızı ve en kısa zamanda poliçelerin aktif edilmesi için ne gerekiyorsa yapmanızı bekliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:17 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:05 AM ----------

..
    ..
    Az önce Ercüment beyle telefonda görüştüm. Bu zaman içerisinde herhangi bir kaza ve çalınma olayında sigortada sorun çıkmayacağını söyledi. Makbuzu fakslayınca poliçeyi aktif edeceklermiş.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bütün sigorta firmaları diğer sigorta firmalarına re assure 'dir( tekrar sigortalanmıştır). Yani sigorta firmasının batmış olması poliçenizin ve primlerinizin yandığı veya hasarınızın ödenmeyeceği anlamına gelmez, çok uğraşacağınız anlamına gelir....

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..
    Az önce Ercüment beyle telefonda görüştüm. Bu zaman içerisinde herhangi bir kaza ve çalınma olayında sigortada sorun çıkmayacağını söyledi. Makbuzu fakslayınca poliçeyi aktif edeceklermiş.
    inşAllah öyledir..

Burdan tekrar şunu öğrendimki güvendiğimiz ve çok iyi bilinen bir şirketten kasko yapmalıyız

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Başak sigorta makbuzu gönderdikten sonra sigortamı tekrar yürürlüğe aldı primin tamamnını ödeminmiş olarak giriş yapmışlar.Umarım diğer arkadaşların kaskolarınıda hemen hallederler. Bir müşteri olarak sigorta ile acente arasındaki sorunua dahil olmak berbat birşey birdaha başak sigorta ve acenteleri ile çalışrıken düşünün derim.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @sametrix
    Başak sigorta makbuzu gönderdikten sonra sigortamı tekrar yürürlüğe aldı primin tamamnını ödeminmiş olarak giriş yapmışlar.Umarım diğer arkadaşların kaskolarınıda hemen hallederler. Bir müşteri olarak sigorta ile acente arasındaki sorunua dahil olmak berbat birşey birdaha başak sigorta ve acenteleri ile çalışrıken düşünün derim.
    Arkadaşım, makbuzun orjinalini mi yolladın? Yoksa faks mı çektin? Ben faks çekmeme rağmen kabul etmediler, orjinalini istiyorlar. Orjinalini gönderirsem ve daha sonra bize orjinalini göndermediniz derlerse ne olacak? Bu nasıl birşey yaa? Problem acentede değil de sanki merkezde gibi gözüküyor. Ercüment beyle bugün en az on kez görüştüm, elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Bu konu birkaç güne çözülmezse başka yollara başvuracağım.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    faks çektim orjinali bende yetkili dekontu makbuz numarasından buldu sanırım sabah gönderdim akşam 4 gibi tekrar aradğımda şu an kaskonuz 4 aralık a kadar devam edecekir şeklinde onayı aldım ama benim ödenmemiş prim 119 tl gibi bi rakamdı umarım seninkide çözülür.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ercüment bey telefonlara bakmıyor, Cumartesi günü bana dekontu yollayacaktı, abartmıyorum en az 100 kez aradım ve sabah ilk konuşmamızdan sonra telefonu bir daha açmadı. Bana "toplantıdayım" şeklinde bir mesaj attı ve 100 kez aramam sonucu bana geri dönüş yapmadı.

Ercüment beyin dikkatine !!! Bu olaylar patlak verir vermez ve bu başlık açılır açılmaz buraya üye oldun ve cevap yazdın. Herhalde bu yazacaklarımı da okursun...Çok dikkatli okumanı tavsiye ediyorum!

Senin hakkında, yaptığın işler hakkında tahmin ettiğinden çok bilgi sahibiyim, kasko işinden önce seni tanımazdım ama bu olaylar patlak verince seni çok iyi tanıyan birkaç kişi buldum. Bu konu Çarşamba'ya kadar çözülmezse hakkında bildiğim herşeyi her ortamda açıklayacağım ve sana dolandırıcılık davası açacağım. Bu işin sonu senin açından kötü sonuçlanacak, buna garanti veriyorum, bu dediğimi unutma. Başak sigortanın genel müdürü bir arkadaşımın çok yakını çıktı. Konu oralara da gitti, eğer Bakırköy Bölge Müdürlüğü ile beraber çalışıp bu işleri tezgahladıysanız onların da başı yanacak. Mototal ile aranızda nasıl bir ilişki var bilmiyorum ama eğer ilgisi varsa bu işten Mototal da nasibini alacak. Benim doldurup sana yolladığım mail order sigorta kaskosu içindi, sen gidip bunu Mototal'ın pos makinesinden çektirmişsin. Aynı durumda olan başkaları da var..

Bu olayda beni en çok rahatsız eden şey kasko parasını ödemiş olmama rağmen kaskomun iptal edilmesi ve bana ne acentenin ne de merkezin haber vermemiş olması. Bu esnada kaza yapsam motor pert olsa veya motorumu çalsalar kimse bunun bedelini ödemeyecek. Yani risk edilen para kasko parası değil motorun değeri. İnsan kolay para kazanmıyor, ha senin gibiler hariç tabi! Dediğim gibi bu olayı çözmek için 2 günün var.. Ben seni yeterince aradım bundan sonra arama sırası sende.. Hadi bakalım..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla mehmet Sürüm sürüm süründürürdüm yerinde olsam bu ercüyü.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @BBRR
    valla mehmet Sürüm sürüm süründürürdüm yerinde olsam bu ercüyü.
    Abi birşeylerin yanlış gittiği bariz ortada. Son kullanıcı olarak bunun sıkıntısını bizim çekmememiz gerekiyor. Dediğim gibi bu sorun yarına kadar çözülmezse Ercüment bir şekilde bunun bedelini ödeyecek.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben üçkağıtçı diyince cart curt dekont yollarım diyodun, hadi ercücüm şimdide konuş bakalım, bak ben halen konuşuyorum, sen kayboldun.

Ben demedim mi millet uyanıp peşine düşmesin diye böyle yapıyorsun diye, ben uyandırmasaydım milleti kasko paralarını cebine indiregandi yapacadın demiiiii ))

Demedi deme ercümet pis dövcekler seni R1'ine bin gaz koluna asıl asılabildiğin kadar, kaçabildiğin kadar kaç yoksa aynı ivmeyle yeşil çimenlere asılcan

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Ben üçkağıtçı diyince cart curt dekont yollarım diyodun, hadi ercücüm şimdide konuş bakalım, bak ben halen konuşuyorum, sen kayboldun.

Ben demedim mi millet uyanıp peşine düşmesin diye böyle yapıyorsun diye, ben uyandırmasaydım milleti kasko paralarını cebine indiregandi yapacadın demiiiii ))

Demedi deme ercümet pis dövcekler seni R1'ine bin gaz koluna asıl asılabildiğin kadar, kaçabildiğin kadar kaç yoksa aynı ivmeyle yeşil çimenlere asılcan
    belli oldu R1 in rengi şimdi
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    ben uyandırmasaydım milleti kasko paralarını cebine indiregandi yapacadın demiiiii
    Yarın herşey belli olacak...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler