Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tecrübeli arkadaşların görüşüne ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba. Motor almayı düşünüyorum ve almadan önce mümkün mertebe araştırma yapmak istiyorum. motosiklet.net forumuna da denk geldim ve okumaya başladım. Acemilere verilen tavsiyeleri,yapılan kinayeleri gördüm,ve ben de hoşgörünüze sığınarak aynı şeyi sormak istiyorum.
    Evet,acemiyim. Ve evet,büyük cc bir motorla başlamak istiyorum. Bu soruya verdiğiniz cevapları okudum. Öğrenmek istediğim şey,her ne kadar insanlar mümkün olmadığına inansa da,hız konusunda kontrollü davranacak bir insan için;eğitim alınması ve yeterli pratik yapılması koşullarıyla büyük cc bir motorla başlamak yine de imkansız mıdır? Madem hız yapmayacağım,büyük cc ile ne işim var? Havalı göründüğü için belki de? Ama alakası yok gerçek ile. Lise de(8 sene önce) ZZR1100 sahibi olan bir arkadaşım sayesinde keşfettim motorun büyüsünü (arkadaşım 80 km'yi geçmedi ben arkasındayken). Ben ZZR1100'e aşık oldum kısaca,ne demek istediğimi bilen bilir. Yedek parçada sorun yaşarsın,temizini zor bulursun,masraflı motor diyecek arkadaşlara da teşekkür ediyorum uyarıları için,ZZR sahibi olan varsa aramızda onun fikrini almak isterim.
    Özetlemek gerekirse kendini bilen,motoru özenti olarak değil kendisi için isteyen,bilinçli bir yetişkin bunu yapabilir mi? Lütfen yardımcı olun görüşlerinizle,saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ramzey 200cc
    abi sen zaten kendini biliyosun daha ne diyelim

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ZZR

yine o büyülü kelime arkadaşım ZZR lerden uzak dur apaçi motorudur onlar eskidir sahibindende döküntü ilanlarına bakıp bakıp beni taşır patladığı yere kadar gider hayallerine hiç girme, woon wooon sesi olsun da 80km geçmesin önemli değil diye düşünme motoru bi hevesle alırsın sonra çoook pişman olursun forumu en az 1 hafta iyice bir takip et güzel bir HONDA DYLAN150 yada PSİ150 olmadı GİLERA RUNNER VXR200 seni çok fazlasıyla tatmin eder
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a)evet yapılabilir.
    b)hayır imkansızdır.

Çok ciddi olarak soruyorum,amacım tecrübelerinizden faydalanarak olası sorunların önüne geçmek Picasso. SS motor görüp "Ben de istiyorum!" diye tutturmak gibi değil yani durumum.

Motosikleti
    S&T GV250
    kontrol güçlüğünden masrafından vesairesinden geçilir de, büyük cc motorla başlamak şu açıdan sıkıntılı, elinin altında 1200 lük motor var, gaza bir gün basmazsın, bi hafta basmazsın, iki hafta basmazsın...ama emin ol üçüncü hafta allaha emanet köklersin...büyük cc motorum olsun farketmez ben zaten sakin sürerim diye bir laf var fakat öyle bi gerçeklik yok malesef...
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ramzey 200cc
    abi imkansız diye birşey olduğunu düşünmüyorum. insan hayallerine yaklaşabildiği sürece mutlu olur. evet yapılabilir. fakat ne zzr1100 kullanmışlığım var ne de artçılık yapmışlığım.

ben sadece olamaz diye birşey olmadığını söylüyorum objektif olarak. ama bilemem tabiki makinanın temizliğini, giderini.. vs.

mesela satoyama arkadaş gayet güzel açıklama yapmış bence.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    tamam diyelim ki eğitimle bu iş yapılabilir büyük cc ile başlanılabilir ,ki hiiiiç vitesli motor sürmeyen biri bile sürebilir desek okeyal o zaman

ama nedir bu zzr meselesi neden 600rr yada fz1 değil vs.vs

bence sen hurda bir motor bulmuşsun ucuz fiata kapatıp yaptırırım sürerim diye düşünüyorsun gibime geldi

boşver bu işleri cbr 125 senin ilacındır
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama nedir bu zzr meselesi neden 600rr yada fz1 değil vs.vs

bence sen hurda bir motor bulmuşsun ucuz fiata kapatıp yaptırırım sürerim diye düşünüyorsun gibime geldi
    Kesinlikle değil. Temiz bulana kadar akla karayı seçeceğimden eminim,ucuz olmayacak da. ZZR meselesine gelince,tamamen şahsi kanaatim,seviyorum.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontrol güçlüğünden masrafından vesairesinden geçilir de, büyük cc motorla başlamak şu açıdan sıkıntılı, elinin altında 1200 lük motor var, gaza bir gün basmazsın, bi hafta basmazsın, iki hafta basmazsın...ama emin ol üçüncü hafta allaha emanet köklersin...büyük cc motorum olsun farketmez ben zaten sakin sürerim diye bir laf var fakat öyle bi gerçeklik yok malesef...
    işte burda en doğuruyu yazan arkadaşımıza katılıyorum büyük cc de nekadarda basmam desen mutlaka tam alışamadan ama kendine göre ben artık hazırım deip birkereden bişey olmaz dersin ve maalesef kendi sonunu hazırlarsın allah göstermesin..
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo çok yerinde güzel bir cevap olmuş aile kabrinde yerinide ayırtmayı unutma zzr 1400 diyosun bu bana ölüm facia gibi geliyor kusura bakma ama sana gidipte al diyicek bir akıllı insan tanımıyorum

hayatı seviyorsan sabretmeyi biliceksin küçüğünden büyüğüne geçip keyfini çıkarıtcaksın.bu sayede hayatı dolu dolu uzunca süre yaşıyıcaksın
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı HeLLRaZOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle değil. Temiz bulana kadar akla karayı seçeceğimden eminim,ucuz olmayacak da. ZZR meselesine gelince,tamamen şahsi kanaatim,seviyorum.
    Kontrolsüz güç güç değildir. Sen bu motorun üstesinden gelebileceğine inanıyorsan kendine güveniyorsan ve azda olsa yardım alabileceğin birileri varsa istediğin motoru al derim ama trafikte gaza gelme.
    İçine sinmeyen bi motor alıp da pişman olma gönlünde ne varsa imkanın varsa hemen al.

Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte burda en doğuruyu yazan arkadaşımıza katılıyorum büyük cc de nekadarda basmam desen mutlaka tam alışamadan ama kendine göre ben artık hazırım deip birkereden bişey olmaz dersin ve maalesef kendi sonunu hazırlarsın allah göstermesin..
    Endişelerinizi içtenlikle karşılıyorum,ve teşekkür ederim. Ama derdim bir an önce hız yapmak vs. değil. Dediğim gibi,bilinçli bir insanım,başıma gelecekler konusunda fikrim var. Sadece direkt büyük cc ile başlamanın -hız yapmak konusunu bir kenara bırakırsak- olabilirliğini merak ediyorum.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten çoğu kişi ya geçmişte zzr sahibi olmuştur yada zzrye binmiştir
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    al sen al zzr 1400 hatta bulursan 2.0 dizel al bak arkadaşım bilinçli cevap istiyorsun bilinçsiz soru soruyorsun bununla alakalı birsürü topic var ki topickerede gerek yok şöyle bi düşündüğün zaman 1400cc makina seni ne hale getirir bi düşün ama neyse sen dediğim gibi bulursan 2.0 dci al az yakıyor
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    zzr ye zaten arıza+parça+benzin yüzünden fazla binemezsin merak etme
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al sen al zzr 1400 hatta bulursan 2.0 dizel al bak arkadaşım bilinçli cevap istiyorsun bilinçsiz soru soruyorsun bununla alakalı birsürü topic var ki topickerede gerek yok şöyle bi düşündüğün zaman 1400cc makina seni ne hale getirir bi düşün ama neyse sen dediğim gibi bulursan 2.0 dci al az yakıyor
    Bu yazdıklarını yazmamış olmanı tercih ederdim,benim yardımcı olacak ciddi görüşlere ihtiyacım var. Acemi motorcuların başlangıç sorularıyla ilgili benzer en az 15 topic okudum,ama sorduğum sorunun yanıtını alamadım doğru dürüst. Herkesin söylediği şey aynı:"alma,daha hazır olmadan yüksek hızlara çıkar hayatını bitirirsin." Tamam,haklısınız,bu doğru,ve aksini iddia etmiyorum da zaten. Ben özellikle belirtme ihtiyacı duydum,hız konusu dışında,alışabilme durumunu merak ediyorum. Bu konudaki görüşlerini kesinlikle dikkate alacağımdan emin ol lütfen.

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zzr ye zaten arıza+parça+benzin yüzünden fazla binemezsin merak etme
    yok ya dizelleri az yakıyor bırakın alsın adam ya belki şasi ye bişi olmaz da pert fiyatına bize satar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 AM ----------

Bu yazdıklarını yazmamış olmanı tercih ederdim,benim yardımcı olacak ciddi görüşlere ihtiyacım var. Acemi motorcuların başlangıç sorularıyla ilgili benzer en az 15 topic okudum,ama sorduğum sorunun yanıtını alamadım doğru dürüst. Herkesin söylediği şey aynı:"alma,daha hazır olmadan yüksek hızlara çıkar hayatını bitirirsin." Tamam,haklısınız,bu doğru,ve aksini iddia etmiyorum da zaten. Ben özellikle belirtme ihtiyacı duydum,hız konusu dışında,alışabilme durumunu merak ediyorum. Bu konudaki görüşlerini kesinlikle dikkate alacağımdan emin ol lütfen.
    ALLAH razıolsun güzel düşünmüşsünde abicim bak herkes alma diyor burdan da al diyen %10 u geçmez sen merak etme eğer race tipi seviyorsan paran da varsa kawa250 okadar para vermem diyosan hyo GT250R var yani bi kullanmayı motorun tepkilerini öğren sonra zaten durumun ciddiyetini (biliyorum diyosun gerçi ama bilmediğin çok şey olacağından eminim) anlıyacaksın

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Endişelerinizi içtenlikle karşılıyorum,ve teşekkür ederim. Ama derdim bir an önce hız yapmak vs. değil. Dediğim gibi,bilinçli bir insanım,başıma gelecekler konusunda fikrim var. Sadece direkt büyük cc ile başlamanın -hız yapmak konusunu bir kenara bırakırsak- olabilirliğini merak ediyorum.
    olabilirliği şudur kardeşim ilk motormu aldığımda altımda tutamıyordum ki bu 50 cc bir motordu sen 1200 lükten bahsediyorsun ve bu makianın gaz hassasiyeti ve refleks kısmı sana hiç uymaz yani sen reflekslerini kuvvetlendirene kadar ya makinayı öldürürsün yada makina seni öldürür bunun olabilirliği yok benim gözümde sabret biraz sabret bu motor işi sabır ister yoksa arkadaşların dediği üzere kendi sonunu hazırlarsın sen daha sindire sindire cc yükseltmeyi sabır edemiyorsun bir gün altındaki yüksek beğgir gücü dürterse ki dürtücektir bundan %100 eminim allah göstermesin kötü bir haber olarak çıkmanı istemiyoruz gel bizleri dinle ufak makinalarla başla kısa zamanda işi çöz 1 sene içinde büyüte büyüte ilerle..fazla değil 3 senede istediğin seni tatmin edicek seviyeye ulaşırsın..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    al kardeşim diyeceğim ama.

bak dostum ilk emekledik sonra taytay yürüdük daha sonra yürüdük ve enson yavaş yavaş koşmaya başladık ..

emeklemeden koşmaya çalışma derim.

sanırım bu yeterli olur
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al kardeşim diyeceğim ama.

bak dostum ilk emekledik sonra taytay yürüdük daha sonra yürüdük ve enson yavaş yavaş koşmaya başladık ..

emeklemeden koşmaya çalışma derim.

sanırım bu yeterli olur
    anlatmaya çalışmış arakdaşlar bende bi el attım ama inş hakkında hayırlısı olur gerçi zzr2.0 dci az yakıyor ama ben mi alsam yoksa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler