Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

krom sac nerde bulunur ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    arkadaslar egzozun dışını krom sacla kaplıcam bu malzeme nerde bulunur ben tuvalet fırcası kabı seklınde buldum tanesı 10 lıra 2 tane gıder 20 lıra eger daha ucuza bulabılecegımız bı yer varsa paylasırsanız cok makbule geccek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

krom saç en çok güneş enerjisi(su) yapan yerlerde olur. krom depo yapıyorlar ben de düşünüyorum almayı.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar egzozun dışını krom sacla kaplıcam bu malzeme nerde bulunur ben tuvalet fırcası kabı seklınde buldum tanesı 10 lıra 2 tane gıder 20 lıra eger daha ucuza bulabılecegımız bı yer varsa paylasırsanız cok makbule geccek
    O buldukların kaplama. Ve yüksek ısıya dayanıp dayanamayacakları meçhul.

Kaplama kalınlığı önemli. Buyuk ıhtımalle yuksek sıcaklıkta dokulecek yada paslanacak.

Onun yerine eloksal kullanabilirsin bulması da kolay. Biraz rengi siyahımsı olur ama bellide olmaz paslanmaz kolay kolay ezılmez.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O buldukların kaplama. Ve yüksek ısıya dayanıp dayanamayacakları meçhul.

Kaplama kalınlığı önemli. Buyuk ıhtımalle yuksek sıcaklıkta dokulecek yada paslanacak.

Onun yerine eloksal kullanabilirsin bulması da kolay. Biraz rengi siyahımsı olur ama bellide olmaz paslanmaz kolay kolay ezılmez.
    sen rengını boşver nerde buluncagını ve malıyetını sole :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 PM ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krom saç en çok güneş enerjisi(su) yapan yerlerde olur. krom depo yapıyorlar ben de düşünüyorum almayı.

aa guzel fıkır ama onların ımalathanelerını bulmak lazım bızım gorduklerımız bayılıklerı ya bende bı kawasakı 500 egzozu var honda cg 125e denedım ınanılmaz bır ses verıo en nefret ettıgım sey tıtanların egzozundan gelen o ossuruk sesıne benzeyen patırtı valla bu egzozu bı dayadım arkaya gürlüyo resmen tam susturuculu deıl acmıslar bıraz ama patırdtı flan kalmıo super bi ses gelıyo krom kaplamasınıda yaparsak goruntude mukemmel olcak :D

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen rengını boşver nerde buluncagını ve malıyetını sole :D
    Alaminyum profil satan yerlerde bulunur. Genellikle tabelacılar kullanır. Asıl görevi dış cephe kaplaması olmaktır.

Çok kaliteli ve özel bir malzemedir. Sana lazım olan mıktar fireden de çıkabılır. Ustaya koyacağın bağlama oranında rakam değişir tabi.

Nerelerde satıldığını öğrenmek istiyorsan tabelacılara sor.

İstanbulda çağlayan semtinde bol miktarda var ama ankarayı bilmıyorum.

bu depoları güneş enerjisi montajı yapan hemen hemen her firmadan temin edebilirsin. bir güneş enerjisi firması teli bulup hemen temin edebilirsin sanırım.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    bu depoları güneş enerjisi montajı yapan hemen hemen her firmadan temin edebilirsin. bir güneş enerjisi firması teli bulup hemen temin edebilirsin sanırım.
    Depo Eksoz olmak için biraz kalın değilmi

Motosikleti
    Honda, 2008, CBF 150/ Karaböcük Namı diğer KAĞNI
    Ben bir ara oto aksesuarcısında bulmuştum. 60x90 ebadında. Hakiki krom. Ayna gibi de parlaktı. Başka bir alternatif de:çamaşır makinası-buzdolabı işiyle uğraşanların elinde eski kazanlardan bulunabilir. Çok kalın ve hakiki kromdurlar.
    [COLOR="Blue"][FONT="Verdana"][SIZE="1"][I]Delikanlılığın kitabını yazdım ama basacak matbaacıyı bulamadım:wiinkk: [/I][/SIZE][/FONT][/COLOR]
    [SIZE="1"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"][I]C.SÜĞÜRTİN__[/I][/COLOR][/FONT][/SIZE]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    ama bize depo deıl sadece yarım m2 kadar sac lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 PM ----------

Alıntı djelals adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir ara oto aksesuarcısında bulmuştum. 60x90 ebadında. Hakiki krom. Ayna gibi de parlaktı. Başka bir alternatif de:çamaşır makinası-buzdolabı işiyle uğraşanların elinde eski kazanlardan bulunabilir. Çok kalın ve hakiki kromdurlar.
    fiyatı ne kadardı )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 PM ----------

Alaminyum profil satan yerlerde bulunur. Genellikle tabelacılar kullanır. Asıl görevi dış cephe kaplaması olmaktır.

Çok kaliteli ve özel bir malzemedir. Sana lazım olan mıktar fireden de çıkabılır. Ustaya koyacağın bağlama oranında rakam değişir tabi.

Nerelerde satıldığını öğrenmek istiyorsan tabelacılara sor.

İstanbulda çağlayan semtinde bol miktarda var ama ankarayı bilmıyorum.
    tabelacılarda bulunursa direk ostime inmek lazım ama hurdacılar sıtesını kurcalarsak beleşe bile getirebılırız sankı 5 inde 1o unda deılım ama adamlardan gidip cöpe atacakları artık malzemeyı ısdedıgın zaman faiş fiyat cekıolar ona gıcık oluorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 PM ----------

dogru biraz kalın kacabılır :D onu kesmesı bicmesı var bıde

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Adresini at bana, atelyede parça bulursam yollayayım.

Bulursam AISI304 ve 0.70mm olur.

Sacı yuvarlak şekillendirmen için silindir ve ek yerini birleştirmen için TIG kaynak yapan yer bulman lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adresini at bana, atelyede parça bulursam yollayayım.

Bulursam AISI304 ve 0.70mm olur.

Sacı yuvarlak şekillendirmen için silindir ve ek yerini birleştirmen için TIG kaynak yapan yer bulman lazım.
    abi harıkasınn :D ben matkapla zımbalarımm onu egzoza

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:48 PM ----------

ama adanadan ankaraya kargo ucretı sacın parasını gecmezmı :S

eksoza kalın krom saç daha iyi olur en azından ses teneke gibi çıkmaz ayrıca kaç mm arkadaşım eksoz sacı . depo sacı kaç mm onu da yaz istersen.

ben bizim damdaki krom depodan biliyorum 500 litre depo 1-1.5 mm arası cidara sahip.

ayrıca depocular sabit kalınlıkta saçtan yapmaz 100 litrelik depoyla 1000 litrelik deponun saç kalınlığı aynı değil yani

lütfen mesaj yazarken kafanı duvarlara vurma çok huylanıyorum bu hareketten

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    krom saca nasıl şekil vermeyi düşünüyorsunuz. 3mm sacı delerken bile kaçtene makkap uçunun başını yedik.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    [QUOTE=archeus;1645534]ama bize depo deıl sadece yarım m2 kadar sac lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 PM ----------

fiyatı ne kadardı )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 PM ----------

tabelacılarda bulunursa direk ostime inmek lazım ama hurdacılar sıtesını kurcalarsak beleşe bile getirebılırız sankı 5 inde 1o unda deılım ama adamlardan gidip cöpe atacakları artık malzemeyı ısdedıgın zaman faiş fiyat cekıolar ona gıcık oluorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 PM ----------

dogru biraz kalın kacabılır :D onu kesmesı bicmesı var bıde[/QUOT
    hurda da biraz işin zor daha çok küçük parçalar vardır. kaldı ki kromu 1 mm veya 0,70 mm olarak bulursun. 80 ila 100 arasında bir fiyatı var toptanda. izmirde bir ara krom kesim yapan bir yerde çallışmıştım şöyle olur parlak krom dan yaparsın o da normal bir egsosun üzerine 1mm den kaplama şeklinde direkt tüpü yapman çok zor bir durum. ve ısındımı çabuk çizilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:35 AM ----------

yarım tabaka 50ye 80 cm
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    off fıyatlar yuksek cıkdı ısıya dayanıklı boya ılemı boyasak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler