Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Jawa Ceylan 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    mrb. abi afedersin ama kafayı mı yedin
    Motosikleti: 251 MZ
    demişsin 251 MZ'in varsa naabıcan ki takoz jawayı.ille jawa alıcam diyosan Ceylan alma özellikler üstte belirtilmiş zaten.Değerlendirmeyi sen yap artık.Böylesine özelliklerle tanınan bi motor alınır mı?bence alınmaz "Al Bi MZ Dünyayı Gez" derim.MZ in var zaten sanırım çok yakar derler ama devrinde kullanmazsan hepsi yakar haksız mıyım sence... Seçim senin gene de ama bunları söylemek istedim.Şimdiden hayırlısı olsun diyorum...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardeşim gücün ona yetiyosa hiç düşünme derim.şunu unutma. bi iğnenin yoklugu yokluktur.sendeki alet herkesin en iyisidir

Motosikleti
    cbr 600f (tweety)
    arkadaşlar bendede mz var 301 ama jawayla mz kıyaslanmaz...çünkü altımdaki motor müthiş dengesiz almanlar mz fabrikasını türkiyeye yok pahasına satmışlardır...çünkü standartlara uymuyomuş...mz yüzünden ölen bikaç kardeşim var benim ama jawanın böyle bi ünü yok
    ( 54 BSA )

win 98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı
    abicim çok süper motor bende var canavar gibi it gibi çekiyor valla haaaa hızıda az değil valla 4. dişli hız dişlisi 120 rahat yapıyor

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    hey gidi ceylanım hey ilk vitesli motosiklet denemelerimi yaşadığım alet mahalle aralarında dolaşarak kız gözetlediğim ergenlik triplerimin günah keçisi ( yaş 16 dır babadan ceylan istenmiştir baba akşam üstü trafik var demiş vermemiştir ısrar edilmiş ama babanın cevabı değişmemiştir hışımla dışarı çıkılmış bahçedeki ceylan tekmelenip devrilmiştir öfkem geçmemiştir ordan bulunan bir sopayla öfke ceylana kesilmiştir sonuç kırık far kırılan aynalar yamulan benzin deposu tabi çok pişman olunmuştur oda daha sonra kin güdüp beni üzerinden kötü atmıştır arkamdaki arkadaşımı mısır tarlasından toplatmıştır ) benzinine karıştırılan yagıda egzozdan atardı arakasında türbülans yapıp üstümü başımı yağ kokuturdu şimdi benden 180 km uzakta dahada dedemin samanlığında üzeri naylon ve saman balyalarıyla örtülü bayramlarda gittiğimde üzerini açıp onunlada bayramlaşırım eski günleri tekrar yaşarım. gençliğim çürüyor ben sadece izliyorum diye

Motosikleti
    jawa 350 ts
    arkadaşlar benim bir 350 lik jawa ts im var motorumun elektrik tesisatı bitmiş durumda istanbulda bu motorun tesisatındn anlayan bir usta biliyor musunuz cevap verirseniz çok sevinirim acil lazım çok müşkül durumdayım

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana bikaç alıntı yapıyorum:

görüldüğü üzre ceylanla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur bunun. ne sesi güzeldir ne de görüntüsü. tek benzer tarafı olsa olsa zıplayarak gitmesidir

http://www.geocities.com/jawaali_tr/motor.html adresinde hakkinda olumlu konusulan motorsiklet

gudik turk motoru olanına halk arasında "java ceylan" denir. pancar motorun bir seviye farklısıdır

kirmizimsi govde rengi ve muhtesem kromajli aksesuarlari ile (benzin deposunu lutfen unutmayalim) bir devrin efsanesi. benzin deposunun ustune afilisinden puskullu bir kaplama atarlar. agir is motorudur, romork bile ceker (cektirirler).

250 cc motor hacmi olan jawa. sakat cihazdi. memleket zarganalarinin sürat tutkusunu tatmin ederdi. ve lakin sürücünün beyin parçalarinin gidondaki yuvarlak far içinden ayiklandigi çok olmustur..

vakt-i zamaninda kimi cevreler tarafindan statü sembolü olarakta algilanan motorsiklet. otobüsle ise giderken, jawa´ya gecilir, ardindan murat 124´e dikey, isler yolunda giderse, murat 131´e yatay gecis yapilirdi. mobylette denen bela aletten kat kat daha iyidir.

aradığın cevap konusunda tatmin edici olurmu bilmem ama...
    ekşi sözlük java ceylan sorgusu karşılığıhttp://sozluk.sourtimes.org/

arkadaşlar en son 2007 de yazmışım buraya.Bir arkadaş yağın kalitesinden bahsetmiş.. Evet çok önemli 2 zamanlıda..ben 120 diyodum.Yağ kalitesi vede kendi ayar uğraşlarımın sonucu 2007 yazından sonra sanırım ;saati dağıttım vede ister inanın ister inanmayın 150 civarı bastırdım bu jawaya..araba ile test ettik..bunu nie yazıyorum..daha 2 gün önce bakım yapayım dedim unuttuğum bir mesele vardı nasıl yapılıyo die..nede olsa hız yapcaz die bir zamanlar uzman olduştum jawada ama artık sadece gidiyosa yetiyo. araştırıken bu site karşıma çıktı ve kendi yazımı gördüm..işte o zaman dan bu zamana (2007 den beri ) buji platin yeni değiştirdim..artık hiç bakmıyorum enkaz oldu ..ama hala gidiyo vede 120 felan dinlemiyo..2002 den beri kullanıyorum tek tavsiyem sakın bakımla uğraşmayın kafayı yersiniz bırakın o gider.çok cefakar...Tabi artık bu motorlar bitti yani ..ama dediğim gibi hala işimi görüyo şehir içi trafikte ve para istemiyo..10 lira benzin 60 km o kadar..saygılar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RTR 150
    bende bi tane alsam diyorum ama binmekden ziyade kolexiyon için

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı Mustanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bi tane alsam diyorum ama binmekden ziyade kolexiyon için
    2 yıllık topiği kullandığın için bravo yani , üçgende nur motorda 69 model java var bi sor bakalım
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler