Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Evde bile şarj olup 1000 km'de 9 liralık elektrik yakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Plug-in isimli scooter'lar tüm prizlerde şarj oluyor. 4.5 saatte şarj olan Plug-in scooter, 100 km yol yapıyor. Fiyatı ise 4 bin 300 liradan başlıyor

Plug-in isimli Türk şirketi'nin Çin’de ürettirdiği yüzde 100 elektrikli motosikletler satışa çıktı. Tamamen elektrikle çalışan Plug-in scooter’lar benzinlilere göre 10’da bir oranında yakıt tüketiyor. Bu scooter’lar 1000 kilometrede sadece 9 TL’lik elektrik kullanıyor. Plug-in’in sahibi Yeşim Erez’in Uzakdoğu’da sadece Türkiye için ürettirdiği scooterlar’ın iki modeli var. 3000W modeli 4 bin 300 TL, daha güçlü olan 4000W ise 6 bin 500 liradan satılıyor. Bu fiyatlar neredeyse diğer benzinli scooterlar’la aynı fiyata denk geliyor.
    Yeşim Erez, günde 50 km yapan bir scooter kullanıcısının haftada beş-altı gün bindiği takdirde yılda 1200 TL’lik yakıt harcaması yaptığını söylüyor. Aynı şartlarda Plug-in ise 100 lira yakıt tüketiyor. Scooter sahibi yılda 1100 TL kâr ederek üç yılın sonunda scooter’ın yarısını amorti ediyor. Erez, ayrıca benzinli motosikletlere göre bakım masrafının da olmadığını belirtiyor.
    Plug-in motosiklerler istenilen prizde şarj ediliyor. Motosikletler 4.5 saatte tamamen şarj olup 100 kilometre yol yapıyor. Maksimum 80 kilometre hız yapan scooterlar, iki yıl garantili. Lityum ve silikon akülü motosikletlerin aküleri de bir yıl garantiyle sunuluyor. Egzozu olmayan Plug-in’ler tamamen sessiz çalışıyor.

Egzozu olmayan scooter
    Benzinli Scooter’ler havaya yılda 2 metrik ton karbondioksit salıyor. Otomobillerde ise bu rakam 4-5 metrik tona çıkıyor. Plug-in scooter’da egzoz dumanı olmadığı için sadece elektrik üretiminde kullanılan kömür havayı kirletiyor. Ancak buna rağmen yıllık karbondioksit salınımı sadece 0.2 metrik ton oluyor. Yani diğer benzinlilerin salınımının 10’da biri kadar.
    Yeşim Erez, üç-dört bayiinin iki hafta içinde satışa başlayacağını ve yılda 2 bin adetlik satış hedeflediklerini belirtiyor. Erez, bu scooterlar’ın filo kullanımında çok mantıklı olduğunu vurguluyor.

Kaynak www.radikal.com.tr

Not: Daha önceden verildiyse silelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu nası bişey böyle; aslında güzel ama enteresan
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    1000 km yi 9 liraya gitmek için 45 saati gözden çıkarmamız gerekecek
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

bunun çinli bir markasını kullanmıştım 3000w lık modelini hafif bi rampayı bile çıkamamıştı.bence hiç gerek yok eğer vergiden kaçıyosan al bi 50 lik bundan en az 2 kat daha güçlüdür

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper birşeye benziyor...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    anca bakkala çakkala gitmek için bi alet. diğer türlü bi gezinti yapiyim desen priz arican yollarda
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektrikli ve hibrit araçlar ileride şu anki teknolojinin yerini alacak.
    Ondan sonra ise diğer alternatif enerjiler geliştirilebilir.

Fakat şu an daha çok erken. Tamamen elektrikli araçlar beklentileri karşılamıyorlar. Biraz daha zaman gerek.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    "Plug-in’in sahibi Yeşim Erez’in Uzakdoğu’da sadece Türkiye için ürettirdiği scooterlar’ın iki modeli var" demiş ama bu scooterlar zaten yıllardır var.
    http://www.youtube.com/watch?v=Bb3R79D-eZ8&feature=fvw
    05 Suzuki Burgman 400

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Ne zaman şarj gerektirmeyen (Nükleer reaktörler gibi),enerji hücreleri geliştirilir, işte o zaman bunlar mantıklı olabilir.Ama 100 km.mesafeyi kaplumbağa hızı ile gitmek için 4,5 saat şarj süresi beklemek iş değil.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    yazlık yerlerde gün içinde otelden pilaja alışverişe falan kullanılır.. Doğayı petrol gibi kirletmeyeceği kesin.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    benim motorun elektirklisi beyaz renkte güzelmiş....

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    şahsen yaşlanıp münzevi hayata geçtiğimde oturacağım deniz kıyısı kasabasında kullanmak için yüzde yüz bunlardan bir tane alırdım..

@ zetzetto

"Plug-in’in sahibi Yeşim Erez’in Uzakdoğu’da sadece Türkiye için ürettirdiği scooterlar’ın iki modeli var"

derken Türkiye için ürettiği 2 model var demek istiyor.."Dünya'da başka elektrikli scooter yok" demek istememiş sanırım..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bencede priz derdi ile uğraşacağımıza.masraftan kaçmak başka anlamı yok bu tür motorların.al birtane 50 cc olsun bitsin.1 sene akü garantiside malın kaliteli olmadığının işareti zaten.her sene birde akü parası.birde biraz zorladın yandı dc motoru albaşına bir sürü masraf.yap kalitelisini sat kardeşim yazık milletin parasına.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aküsü kaça buda önemli yılda bir değişeceğine göre bunda yıllık maliyete katmak gerek ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    oldum olası elektrikli motora karşıyım sebebi benim isteklerime karşılık veremeyecek olması olabilir
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldum olası elektrikli motora karşıyım sebebi benim isteklerime karşılık veremeyecek olması olabilir
    len motordan ne isticen ki...

gidiyomuş işte...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len motordan ne isticen ki...

gidiyomuş işte...
    nereye gidecek kanks bu motor bana kaza yaptırır hızlanmaz otobana çıkmaz çıksada gitmez bana çok uzak anlicağın yemişim öyle ekonomiyi
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250R
    motor sesi olmadan ne keyfi var ki saçma :S :S

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    gereksiz degil ama uçuk fiyatlarla pek tercih edilecegini sanmıyorum,o paralara ne makinalar var piyasada,kim elinde fişle piriz arar..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin 5 TL olsun o zaman görücem ben sizi
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler