Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dik yokuş + Bozuk Yol + Islak Zemin = kaza ve kırık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache
    merhaba arkadaşlar, geçen bir kaza atlattım anlatayım sizlere;

geçen cumartesi ayın altısı arkadaşa giderken izmir narbel 2. inönü yokuşuna geldim eşimle beraber ağır ağır yokuşu çıkarken yolun bozuk olduğunu farkettim ama devam ettim. sonra ilerde bir su tankeri gördüm, o da tüm yolu ıslatmış. bu olanlar yokuş başından 30 - 40 metre ilerisine gelene kadar oluyor. sonra birden yolun daha da bozuk bir yerine geldim ve direksiyon hakimiyetini kaybettim. zemininde ıslak, kaygan ve dik olması kaymamızı kolaylaştırdı. yana doğru devrildik. motoru kuru ve düzgün yere geçirebileceğimi düşündüğümden kendimi kurtarmayı hiç denemedim. ve haliyle motor sol ayak bileğimin üstüne düştü. allahtan eşim kurtararak attı kendini motordan. eşim hemen ayağa kalktı, ben acı ile yatıyordum yerde sol ayağım hariç her tarafımı hareket ettirebiliyordum. hem sevindim hem üzüldüm. hemen ambulans geldi 9 eylül hastahanesine kaldırdılar. ilk başta hemen gönderirler zannettik ama. 2 kırık 1 çıkık var ameliyat olacak dediler. 6 gün kaldık hastahanede şimdi evde yatıyorum. biraz konuşma ağzı ile yazdım kusura bakmayın. yatarak yazmaya çalışıyorum. allah kimseye vermesin dikkatli gidin bozuk ve tehlikeli yollara girmemeye çalışın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    ne yazık ki İzmirimizin bazı yerlerinde yollar cidden çok kötü.çok geçmiş olsun
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

çok geçmiş olsun

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    büyük geçmiş olsun, kaza geliyorum da demiş halbuki ama olan olmuş, nasihatın nasihatımdır...

lastikler nasıl . üstünde gelenler mi . ben de 1-2 kere lastik kurbanı oldum.

lastik alırken paraya kıymak lazım

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok geçmişolsun... allah beterinden korusun..................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    büyük geçmiş olsun, en büyük kazanız bunla kalsın.
    memleketimin yolları yol değil ve sağolsun yol sulamak gibi bi uygulamada başka hangi ülkede uygulanır bilemiyorum

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı korpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, geçen bir kaza atlattım anlatayım sizlere;

geçen cumartesi ayın altısı arkadaşa giderken izmir narbel 2. inönü yokuşuna geldim eşimle beraber ağır ağır yokuşu çıkarken yolun bozuk olduğunu farkettim ama devam ettim. sonra ilerde bir su tankeri gördüm, o da tüm yolu ıslatmış. bu olanlar yokuş başından 30 - 40 metre ilerisine gelene kadar oluyor. sonra birden yolun daha da bozuk bir yerine geldim ve direksiyon hakimiyetini kaybettim. zemininde ıslak, kaygan ve dik olması kaymamızı kolaylaştırdı. yana doğru devrildik. motoru kuru ve düzgün yere geçirebileceğimi düşündüğümden kendimi kurtarmayı hiç denemedim. ve haliyle motor sol ayak bileğimin üstüne düştü. allahtan eşim kurtararak attı kendini motordan. eşim hemen ayağa kalktı, ben acı ile yatıyordum yerde sol ayağım hariç her tarafımı hareket ettirebiliyordum. hem sevindim hem üzüldüm. hemen ambulans geldi 9 eylül hastahanesine kaldırdılar. ilk başta hemen gönderirler zannettik ama. 2 kırık 1 çıkık var ameliyat olacak dediler. 6 gün kaldık hastahanede şimdi evde yatıyorum. biraz konuşma ağzı ile yazdım kusura bakmayın. yatarak yazmaya çalışıyorum. allah kimseye vermesin dikkatli gidin bozuk ve tehlikeli yollara girmemeye çalışın.
    valla atlattım yazınca sevinmiştim ama sen atlatmamışsın kazayı yapmışsın...büyük geçmiş olsun...allah bir daha göstermesin...acil şifalar
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    SYM EVO 250
    geçmiş olsun...
    işte buna dokunma !!!

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ah o sulama ıslatma işleri yok mu... Ben de bir kere kurbanı oldum onların.

Evimin önündeki anayoldan sürekli kamyonlar geçtiğinden semt sakinleri tozdan şikayet etmişti belediyeye. Belediyemiz de inanılmaz bir özen ve zeka göstererek bir tankerle sabah akşam sulamaya başlamış yolu. Benimse bundan bir kross dönüşü 70 le girdiğim virajda yerde kayarken haberim oldu... Lastikler kros lastiği olduğundan ve çamurlu olduğundan çok kolay kaydı motor ıslak zeminde. Ben kros lastikleriyle bir tankerin arkasından yokuş çıkamadığımı hatırlıyorum. Neyse ki ben hem tam korumaydım kros dönüşü olduğundan hem de şanslıydım sanırım motor çizildi sadece az birşey ve sağ yolcu ayaklığım kırılmıştı. Ama gerçekten dikkat etmemiz gerek çünkü Haziran'ın ortasında bile yardımsever bir esnaf etrafı serinletmek mantığıyla yolu sulayabiliyor, ya da bir akıllı arabasını yolun kenarında bol köpükle yıkayabiliyor. Belediye'nin o ileri teknoloji fıskiyelerini saymıyorum bile onlar sürekli yolu ıslatıyor her nasılsa... Bunların hiçbiri olmasa tankerleri ağzına kadar doldurduklarından yokuş çıkarken ya da sallanınca tahliye musluğundan yolu ıslatıyor...

ah yurdum insanları... bu duyarlılıkları yok mu gzlerimi yaşartıyor...

ha unutmadan geçmiş olsun...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın..

Sanırım koruma demiri yoktu.. Bende de yok ve en kısa zamanda alacağım..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    cok gecmiş olsun bazen kaza gelıyorum dıyor bazen hıç beklemediğin anda oluyor .Sonucta ALLAH beterınden korusun acil şifalar diyelim inşallah bir an önce iyileşırsınız

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Çok geçmiş olsun narbel yolu yeni yapılmamışmıydı ,yanlış mı hatırlıyorum

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.Sizlere bir şey olmasın da.

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Geçmiş olsun.Allah beterinde salasın...

Motosikleti
    2008 bordo gsr600abs - 2006 cbr 125 repsol
    geçmiş olsun acil şifalar
    drift bilmem ne :P :queen::queen:

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Çok geçmiş olsun.
    Islak ve bozuk yollar gerçekten çok dikkat istiyor. Malesef ülkemizde de bunlardan bol olduğu için paranoya halinde kullanmak gerekiyor.

Motosikleti
    Derbi Terra 125 4T
    Çok Geçmiş Olsun.Allah korumuş.
    [COLOR="Red"]Ѻ[/COLOR] [COLOR="Red"]яedline[/COLOR]...the line between [COLOR="Green"]life ::fool:: [/COLOR]and [COLOR="Red"]death [/COLOR]::156::

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    o yolu biliyorum geçen perçembe bizde ordan yukarı çıktık . manzara izlemeye sık sık giderim oraya.. yol bozuk derken o yol hani arabalar kaymasın diye tırtırlı bir şekilde kazıyorlar ya hani bizim lastiklerin bir sağa bir sola atladıkları biçimden ....
    izmirde yaşayanlar bu tarz yollara dikkat etmeliler motor resmen şerit değiştiriyor yoldan.. aynı yoldan birkaç örnek bir örnek de

: boğaziçi yokuşu
    yeni yapılan gazimemir köprülerinin mazgal bağlantılarından önce ve sonra 20 30 metre...
    mezarlıkbaşı mevkiii
    varyant da ki arnavut kaldırımlı yol. hele de ıslaksa o taşlar fayans gibi oluyor..
    dostum çok geçmiş olsun..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler