Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yol için çanta hazırlarken kullanılacak pratik bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cıks
    forum içerisinde arama yapmış olmama rağmen, konularda dikkatimi çeken, daha çok uzun yola çıkarken neler alınması gerektiği ile ilgiliydi.

sormak ve öğrenmek istediğim kısım, uzun yola çıkarken yan ve arka çantaları hazırlarken, kullandığınız pratik bilgiler var mıdır? mesela yan çantalara neleri yerleştirirsiniz, yerleştirirken az yer kaplasın diye hangi pratik kuralları işletiyorsunuz?

şurada güzel bir anlatım mevcut fakat ecnebilerin

tips and tricks dediği örnek olarak ,tişörtleri raf katı yaparak en ortaya çorapları koyup yuvarlak bir rulo yaptıktan sonra çoraplarla

sıkıştırıp yer kazanımı şeklinde bir anlatım olmamış !

konu hakkındaki deneyimlerinizi detaylı olarak paylaşırsanız sevinirim.

konu hakkında baktığım videolar,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Konuyla ilgili bir çok liste yapıldı daha önce, ama ben yeri gelmişken yeni bir şey ekleyeyim. Yanınızda mutlaka cımbız olsun, arı sokar-kıymık batar, büyük ihtiyaç.

Geçen pazar gruptan birinin ayağına arı soktu, yanımda taşıdığım çok fonksiyonlu pense ile iğneyi çıkarmak için çok uğraştık.
    mesut hoca bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yolda kalmaya karşı yanına acil müdahele yapabilecek bir takım alet edevat alırsın onun dışında eşyalarını gideceğin yere kargolatmak bana mantıklı geliyor. Motosikleti aşırı yüklemek sürüş keyfini azaltır. Eşyaları tıkış tıkış yapsan da ağırlığı değişmeyecek.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili bir çok liste yapıldı daha önce, ama ben yeri gelmişken yeni bir şey ekleyeyim. Yanınızda mutlaka cımbız olsun, arı sokar-kıymık batar, büyük ihtiyaç.

Geçen pazar gruptan birinin ayağına arı soktu, yanımda taşıdığım çok fonksiyonlu pense ile iğneyi çıkarmak için çok uğraştık.
    arı yüzünden bir akrabamız vefat etti, 1 sene sonra babamı zar zor acile yetiştirmişler yoksa kısmını düşünmek istemiyorum, alerji için hap veya deri altı iğneler var taşınması lazım mutlaka...

benim konudaki amacım liste kısmı değil de listeyi çantalara yerleştirirken pratik bilgiler kısmı, forum içerisinde ben rastlamadım sanırım

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosiklet ile nereye giderseniz gidin, deli gibi giyim kıyafeti yüklenmeyin, bunu bilir bunu söylerim, 5 yıldızlı otel tatiline gider gibi caseleri doldurmayın.
    mesut hoca bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ile nereye giderseniz gidin, deli gibi giyim kıyafeti yüklenmeyin, bunu bilir bunu söylerim, 5 yıldızlı otel tatiline gider gibi caseleri doldurmayın.
    Önerin süper güzel de peki bunu arka koltuktaki güzel hanımefendilere nasıl anlatacağız onla da ilgili bi bilgi istiyorum
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerin süper güzel de peki bunu arka koltuktaki güzel hanımefendilere nasıl anlatacağız onla da ilgili bi bilgi istiyorum
    Onları hiç almamakla başlanabilir !
    potasyum ve keremkrmn bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onları hiç almamakla başlanabilir !
    çantayı hazırlarken en büyük yardımı onlardan alıp, ondan sonra yok seni götürmek istemiyorum diyebilir misin :D

hali hazırda yakında çanta da hazırlamışsınız yunanistan gezisinde, çantaları kim hazırladı mesela nasıl hazırladınız, var mıydı pratik bilgiler ?
    mesela tişörtleri raf katı yapıp valize koyunca, çıkartırken kırışıyor ama ilk anlattığım yöntemde daha az kırışıyor sanki belki bir video koyarım evde çekip

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantayı hazırlarken en büyük yardımı onlardan alıp, ondan sonra yok seni götürmek istemiyorum diyebilir misin :D

hali hazırda yakında çanta da hazırlamışsınız yunanistan gezisinde, çantaları kim hazırladı mesela nasıl hazırladınız, var mıydı pratik bilgiler ?
    mesela tişörtleri raf katı yapıp valize koyunca, çıkartırken kırışıyor ama ilk anlattığım yöntemde daha az kırışıyor sanki belki bir video koyarım evde çekip
    Yunandan önceki italya turunda çok eşya aldık, rezil olduk, yunana giderken az eşya aldık kafamız rahat etti. Gerekirse 3-5 €uro'ya pazardan t-shirt alıp işi bitince atmak daha faydalı deli gibi taşımanın hiç bir anlamı yok, asıl ihtiyac olan şeyleri sıkıştırmak zorunda kalıyorsunuz. Zaten tatilin %50'si sürüş ile geçiyor ise, buna göre davranmak en doğrusu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dışı deri, içi reflektör olan yelek güzelmiş.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tatile kampa vs gidiliyosa yan çantada almak gerekir tek kişi fazla şey almadığım halde 40lt yetmiyo yan çantada olursa daha rahat olur

Motosikleti
    cıks
    forum üyelerinden jeridan adlı üyeye ait video da ufak tefek de olsa pratik bilgi var
    ayrıca liste de neler olmalı diyenler için genel hatlarıyla uygun video olmuş bence

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Uzun zamandır uzun yol yapmadım, fakat ihtiyaç listesi kişiden kişiye değişir. Önce kullanmak zorunda olduğun ilaç v.s. varsa onları al, basit tamir kiti ve küçük ilk yardım seti. Kıyafetler.(az al yıka yıka giy.) Acil durumda para isteyebileceğin yakın biri.(cüzdanı kaybedersin, para çaldırırsın v.s.) Askerde bol bol sırt çantası kullandığım için, kıyafetleri katlayıp, diğer malzeme ile yerleştirme pratiğin var. Herkesin ayrı tecrübesi var, bol bol uzun gezi yap kendi tecrüben oluşur, kafana göre ihtiyacını belirler kendi hazırlığını yaparsın.

Motosikleti
    .
    Jeridan adlı üyenin ekipman videosuna nereden ulaşabiliriz forumda??

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    n'aparsanız yapın, sırt çantası takmayın! sırtınızda sırtlığınızdan başka bi şey olmasın.

Sırtlığım da takılıydı, yola çıkmıştım, çanta da vardı sırtımda. Kaza yaptım, çanta sağolsun, sırtım yere çarptığı an belim askıda kalıp da eklemin müsaade ettiğinden daha fazla esneyince bel omurum kırıldı. o adi çanta olmasaydı sırtımda, hiçbi şeyim olmayacaktı.

uzun lafın kısası, kolunuza-bacağınıza-sırtınıza koruma ekipmanı dışında bi şey takmayın.
    potasyum bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)