Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dikkat! gözlerimde yanma var! :( Önemli okuyun...

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba. Paylaşmak istediğim bişey var.....

Ben uzun süredir Kask takmıyodum. Takdığım zamanda kaskım kötü olduğu için ön camı hep açık oluyodu....

Yeni kask almıştım geçen gün konuşmuştuk. Ve dün akşamdan beri gözlerimde bir yanma var. Sebepsiz bir yanma. Hala yanıyor...

Sanıyrm kask takmamanın dizlik kullanmamanın veya koruyucu mont kullanmamanın acısını ileride çekicez....

Bu tür sıkıntısı olan motorcu arkadaşlar ne gibi zorluklar çektiğini söylerlerse hem yeni başlıcaklar için, hemde bu tür koruyucu kullanmayanlar için bir nasihat olacaktır?

Saygılar....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:07 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:04 AM ----------

Arkadaşlar doktor dediki göz damarların kurumuş....Gözler çok şiddetli rüzgara maruz kaldığı için göz damarları kurumuş....

Lütfen dikkat edin sizde...
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin durum büyük ihtimalle Göz kuruluğu.uzun süre kask takmadığın için meydana gelen bir durum.yada kaba tabirle gözlerin yaşara yaşara göz yaşın kalmamış.Doktora gitmen gerekiyor bir damla ve bir krem verecek.Umarım bir dahaki sefere gözün için değil can güvenliğin için kaskını takarsın.
    Not:dua et göz iltahaplanması olmasın kaşıntıdan öldürüyor adamı.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Gözlerin hassas değilse vizör açık olsa bile göze pek zararı olmaz rüzgarın kanımca Gözlerin hassas olduğundan böyle bir durumla karşılaşmışsın .O zaman vizör kapalı gitmelisin.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin durum büyük ihtimalle Göz kuruluğu.uzun süre kask takmadığın için meydana gelen bir durum.yada kaba tabirle gözlerin yaşara yaşara göz yaşın kalmamış.Doktora gitmen gerekiyor bir damla ve bir krem verecek.Umarım bir dahaki sefere gözün için değil can güvenliğin için kaskını takarsın.
    aslında yukarda her sey yazılı... kask takmamanın sadece bir acısı bu..daha yeni başladığına göre devamı gelecek....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

inş iltahaplanma olmaz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:13 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:12 AM ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında yukarda her sey yazılı... kask takmamanın sadece bir acısı bu..daha yeni başladığına göre devamı gelecek....
    inş dediğin gibi olmaz arkadaşım.... Yoksa çok vahim....
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Çok geçmiş olsun , aynı sorun bende de oldu kuruluğun yanı sıra bir de cisim kaçmış gözde hasara sebep olmuş sol gözümde sürekli bir siyah nokta görüyorum ve sanırım kalıcı :( Bütün korumalarım tamdır benim yaz ve kış ama vizörü arada açıyorum ben de tabiki. Motosikletin insan vücuduna ergonomik olarak pek uymadığı bir gerçek malesef.. Bendeki sorunlar gözle kalsa yine iyi :( Bel fıtığı, boyun ve sırtta sürekli tutulmalar, kireçlenme, romatizma, dizde şişlikler ve ağrılar, gözdekiler malum vs.. Hemen hemen tüm motosiklet kullanıcıların aynı dertlerden muzdarip Gülü seven dikenine katlanır diyoruz ama her geçen gün motosikletin yarattığı hasarları daha çok hissediyor insan ben yaşlanınca tabii yaşlanabilirsem kendimi düşünemiyorum

Geçmiş olsun,umarım kalıcı değildir yada ilerlememiştir.Suni gözyaşları var,doktorda tavsiye etmiştir belki,bi süre kullanman gerek...Göz bu,ne kadar önemli,ihmal etme sakın.
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun..benimde gözlere yanma var ama kask takmadığımdan değil...bizim forumların yazıları o kadar küçükki bazen sırf bu yüzden tamamını okuyamadan pes ediyorum

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Gülü seven dikenine katlanır atalar sözü iel motora binmeye devam ederseniz, o dikenler kazık olur ve hayatınız çekilmez hale gelir...

Motorda binenler için her tür koruma mevcut ama biz inatla kargo/kot pantolon tişört kafada kask geziyoruz sonra da atalarımızn sözlerini hatırlıyoruz.

Ben farklımıyım hayır bu satırlatı boyun setleşemesinin ardından yazıyorum, bir adım sonrası boyun fıtığı Allah korusun, Şimdi hava 40 derece bile olsa boyunluk olmadan, ya da birşeyler dolamadan kesinlikle binmiyorum, çünkü sadece soğuk değil rüzgar yapıyormuş bunu,

Omuzlar komple kireç zaten .El Bileklerde rahatsızlıklar başladı yavaş yavaş, dizlerde hakeza var, ama kumaş pantolonun üsütne çekip montu oyle geliyorum işe kolay diye , sonra ağlamaya hakkım var mı bence yok..

Özellikle bele boyna böbreklere dizlere dikkat edin motorda ....

Defalarca yazdım mahalllede kurye abimiz var yaşı 44 .....130.000 Km den sonra bitmiş sağlık olarak...böbrek ciğer bel boyun ne varsa gitmiş ...ama kendisi itiraf ediyor Bişey olmaz dedik deli gibi bindik şimdi çekiyoruz...

Gerçekten şakası yok arkadaşlar

Sağlık gitti mi parayla da gelmez..

Ben artık geceleri uyutmayan omzumdaki kireçlenmeler için doktora gittim. söylediği aynen şu; Kireci yok edemeyiz artık...ama etrafındaki kasları güçlendirerek ve kireçlenen alalnları yumuşaratak seni rahatlatmaya çalışacağız..

Bugün, 10:52 AM

geçmiş olsun..benimde gözlere yanma var ama kask takmadığımdan değil...bizim forumların yazıları o kadar küçükki bazen sırf bu yüzden tamamını okuyamadan pes ediyorum
    Dostum google tarayıcısı chromeyi indirdim aynı sorundan muzdariptim ; CTRL + yaptığın zaman yazıları 20 fonta kadar buyutuyor şimdi alıştım nette herşeyi rahat rahat okuyorum tavsiye ederim , gözü en yoran şeymiş çünkü küçük yazı okumak
    herkese selamlar kolaylıklar

Motosikleti
    cbf---2007
    Kask takmak lazım...Sağol...

Motosikleti
    γaкıηda σLćaк ;}
    herşeyden önce can güvenliği... Geçmiş oLsun..
    [COLOR="Black"][B]Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.
    M. Kemal Atatürk[/B][/COLOR]

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ucuz atlatmıssın dua et arı felan gırmemıs gozunun ıcıne
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun vadede motosiklet kullanmanın zararlarını hepimiz daha doğrusu çoğumuz yaşayacağız. Korumaları giymek, hem bu günleri görmemizi sağlayacak hemde göreceğimiz hastalık ve sıkıntıların etkilerini daha aza indirgeyecektir
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Geçmiş olsun @eguvere
    Umarım doktorun vereceği ilaçlar acil şifa verir.

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    bence vizör çok sıcak havada çekilmez hale geliyorsa gözlük kullanmak lazım. yani böceğe, öndeki araçtan fırlayan bir taşa karşın gözün önünde bir koruma olmalı. illaki rüzgardan değil, bu tür cisimlerden de ciddi zararlar oluşabilir
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülü seven dikenine katlanır atalar sözü iel motora binmeye devam ederseniz, o dikenler kazık olur ve hayatınız çekilmez hale gelir...

Motorda binenler için her tür koruma mevcut ama biz inatla kargo/kot pantolon tişört kafada kask geziyoruz sonra da atalarımızn sözlerini hatırlıyoruz.

Ben farklımıyım hayır bu satırlatı boyun setleşemesinin ardından yazıyorum, bir adım sonrası boyun fıtığı Allah korusun, Şimdi hava 40 derece bile olsa boyunluk olmadan, ya da birşeyler dolamadan kesinlikle binmiyorum, çünkü sadece soğuk değil rüzgar yapıyormuş bunu,

Omuzlar komple kireç zaten .El Bileklerde rahatsızlıklar başladı yavaş yavaş, dizlerde hakeza var, ama kumaş pantolonun üsütne çekip montu oyle geliyorum işe kolay diye , sonra ağlamaya hakkım var mı bence yok..

Özellikle bele boyna böbreklere dizlere dikkat edin motorda ....

Defalarca yazdım mahalllede kurye abimiz var yaşı 44 .....130.000 Km den sonra bitmiş sağlık olarak...böbrek ciğer bel boyun ne varsa gitmiş ...ama kendisi itiraf ediyor Bişey olmaz dedik deli gibi bindik şimdi çekiyoruz...

Gerçekten şakası yok arkadaşlar

Sağlık gitti mi parayla da gelmez..

Ben artık geceleri uyutmayan omzumdaki kireçlenmeler için doktora gittim. söylediği aynen şu; Kireci yok edemeyiz artık...ama etrafındaki kasları güçlendirerek ve kireçlenen alalnları yumuşaratak seni rahatlatmaya çalışacağız..
    dostum açıkcası motordan soğuttun yaa
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Benimde kuryelik yapan bir arkadaşın gözüne öndeki lüks aracın silecek suyu gelmiş ve gözleri bir gün boyunca kızarmış ve acı çekerek geçirmişti. Lüks araçtaki silecek suyu kimyasal bir madde olduğundan yapmış bu etkiyi. Yazın sıcakta vizör açacaksanız mutlaka gözlükte takın
    ..::.. GO ..::..

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    şu yoldaki taşlardan ve arabalardan çöp , izmarit atanlar için kaskın içine gözlük şart.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    çok iyi olmuş bu başlığın paylaşılması bende kaskın camı berbat oldugundan hep camı açık kullanıyordum işyeri motorunu şimdi kendi kaskımı götürücem hatta bitane shad marka kask alıp onu işyerinde kullanıcam arkadaşlar çok dikkat edin bir dizlik takmamamın bedelini ağır ödemekteyim aman bakkala dahi gitseniz full koruma donanın
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

öncelikle arkadaşımıza geçmiş olsun.bende uzun zamandır motosiklet almayı düşünüyordum ama ileride vereceği sağlık sorunlarını okuyunca kararsız kaldım.benzin fiyatlarının rekor olduğu ülkemizde arabaya binip gezmekte hayal artık.tek çare motor düşünüyordum ama ondanda soğudum artık.sağlıcakla kalın.saygılar....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler