Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Geniş vizörlü full face kask önerisi (geniş ve uzun)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    bir aralar bir motor dergisinin kapağında görmüştüm adam peugeot satelis in üstündeydi kaskına hayran olduydum ve yeni bir kask almaya niyetliyim de işte o adamın kafasındaki kaskın ne olduğunu bilmiyorum ama o kaskı istiyorum

Bunun gibi önerebileceğiniz kasklar varmıdır önü neredeyse full vizör olan (jet kasklar gibi) ama dikkat edin full face kask yani illa çene bağlantısı olmalı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Ben Schuberth J1 kullanıyorum, görüş alanı süper. Çene kısmını koruyan bir çubuğu var. Koruma seviyesi kapalı kaska ne kadar yaklaşır bilmem ama.

Bütünleşik güneşliği de var ama 10 - 15 saniyeden uzun kullandığım hiç olmadı. Çok koyu çünkü, hiçbir şey göremiyorum. Işığın yüzde 60'ını tutan kahverengi bir güneşliği de varmış ama Türkiye'ye göndermeyi kabul eden bir yer bulamadım sipariş etmek için.

[B]J şimdi asker[/B]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    çok tipsiz bence bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 PM ----------

bide çeneye kadar vizör gelmiş.
    görüş açısıyla ne alakası varki bunun.
    Orgazma Dudak Büktürür

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    ne gibi farkı var bunun diğer kask tiplerine göre?

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tipsiz bence bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 PM ----------

bide çeneye kadar vizör gelmiş.
    görüş açısıyla ne alakası varki bunun.
    Tipini bilmem de, somut bir örnek veriyim sana: Bu kaskı takınca sadece gözlerimi kaydırarak göstergeleri görebiliyorum. Öbür kaskımı takınca kafamı aşağı eğmem şart oluyor. Onun dışında, sağ tarafın, sol tarafın, yukarının görüntüsünü de çok az engelliyor.

Alman malı olduğu için herhalde, her şeyi acayip kaliteli. Ayrıntılara bile özenilmiş. Bana göre zaafları: 1- Güneşliğinin çok koyu olması 2- Vizörün tırnaklarının çok zayıf olması. Benimkinin tırnağı kırıldı, yeni vizör aldım. Aynı şeyi yaşayan başkaları da olmuş.

Diğer kaskım dedim ya, o da Fransız malı. Tasarımı uçmuş. Acayip "tipli" bir şey o. Ama kalite dersen, düşük. Konfor da düşük. Kask buğulanmaya çok daha yatkın. Fransızların öyle bir zaafı var sanki. Dehşet tasarımlar yapıyorlar, bir bakan bir daha bakıyor ama içi çürük oluyor, insanın başını çok ağrıtıyor. Çok anlamam ama Peugeot'lar, Citroen'ler falan bu iddiamı destekliyor sanki.
    ahmetyildiz bunu beğendi.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    gs500:) 00
    airoh tr1 bunu kullanıyorum kaliteli geniş konforlu

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Schuberth J1 kullanıyorum, görüş alanı süper. Çene kısmını koruyan bir çubuğu var. Koruma seviyesi kapalı kaska ne kadar yaklaşır bilmem ama.

Bütünleşik güneşliği de var ama 10 - 15 saniyeden uzun kullandığım hiç olmadı. Çok koyu çünkü, hiçbir şey göremiyorum. Işığın yüzde 60'ını tutan kahverengi bir güneşliği de varmış ama Türkiye'ye göndermeyi kabul eden bir yer bulamadım sipariş etmek için.

Schuberth J1 harikaymış..elbette full face kadar koruma vaad etmiyordur ama zaten altımdaki makina da çıkabileceğim max. hız 90-100 km/s.
    bu hızda o çıbık beni korurmu acaba? yoksa direk Schuberth i alacağım ben bayıldım aga tipine..

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schuberth J1 harikaymış..elbette full face kadar koruma vaad etmiyordur ama zaten altımdaki makina da çıkabileceğim max. hız 90-100 km/s.
    bu hızda o çıbık beni korurmu acaba? yoksa direk Schuberth i alacağım ben bayıldım aga tipine..
    Elimde somut delil falan yok ama ben çok güveniyom bu kaska.
    Çene çubuğunun kırılması ihtimali, çenesi açılan kasklarının darbe alıp açılması ihtimalinden çok daha zayıfmış gibi geliyor.
    Tam kapalı kasklardaysa bunlardaki gibi açılacak saçılacak şeyler yok, onun da gayet farkındayım.

Alıntı önde® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    airoh tr1 bunu kullanıyorum kaliteli geniş konforlu
    Görünümü dehşet. Ama amacına uygun kullanmak ve açık kask gözüyle bakmak gerek.
    Üreticisi "Çene parçası sadece aksesuardır. Amacı, yüzü böcüden börtüden korumaktır.
    Pek bir darbe koruması beklemeyin." mealinde şeyler söylüyormuş.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Bahsettiğin tipte kaskı Kadıköy Motomaks mağazasında gördüm, sitedelerinde ürünün resmi yok malesef. Kendilerini arayarak bilgi alabilirsin
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Artık Yok...
    konuyu güncelliyim yeni konu açmıyım hiç forum kirliliği yapmayalım..

bugün shark spartanımı giyince anladım ki artık full face kask takamıyorum afaganlar basıyor nefesim daralıyor zaten klostrofobim var iyicene artık tavan yapıyor.. eskidende yapardı yolda vizörü falan kaldırır biraz temiz hava alırdım yazları zaten half face takıyordum ama şimdi iyicene azmış onu anladım..

birde sanırım yaşdanda ötürü full face takdım mı algılarımda biraz köreriyor kör noktam çoğalıyor ... nolan n44 müde arkadaşa idare etsin diye verdim onun vizörü genişdi güzeldi ..

bana full face olupda vizörü half face kadar geniş bir kask önerebilicek varmı.. yada öyle bir kask varmı.. artık kask piyasasınıda çok takip edemez oldum bir sürü farklı radikal modeller çıkıyor belki vardır .. tabii firmada iyi olucak belli güvenlik standartları olucak..

uzunluğu değilde genişliği fazla olması iyidir yoksa at gözlüğü gibi oluyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    aynen genişlik önemli ama uzunlukda bir ferah veriyor rahat veriyor o kılostrofobiyi atıyorsun..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu güncelliyim yeni konu açmıyım hiç forum kirliliği yapmayalım..

bugün shark spartanımı giyince anladım ki artık full face kask takamıyorum afaganlar basıyor nefesim daralıyor zaten klostrofobim var iyicene artık tavan yapıyor.. eskidende yapardı yolda vizörü falan kaldırır biraz temiz hava alırdım yazları zaten half face takıyordum ama şimdi iyicene azmış onu anladım..

birde sanırım yaşdanda ötürü full face takdım mı algılarımda biraz köreriyor kör noktam çoğalıyor ... nolan n44 müde arkadaşa idare etsin diye verdim onun vizörü genişdi güzeldi ..

bana full face olupda vizörü half face kadar geniş bir kask önerebilicek varmı.. yada öyle bir kask varmı.. artık kask piyasasınıda çok takip edemez oldum bir sürü farklı radikal modeller çıkıyor belki vardır .. tabii firmada iyi olucak belli güvenlik standartları olucak..
    Dual sport kasklara bak hocam.AGV AX8 Naked var şehiriçi için daha uygun bir kask.İşini görür herhalde.
    logaritma bunu beğendi.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Motosiklete ilk başlarken kask ile boğulacağımı, etrafı göremeyeceğimi düşünüyordum. Nolan N87 aldım, görünüşte standart bir kask... İlk başlarda biraz garip gelse de şimdi alıştım. Sanki kask yokmuş gibi. Diğer normal fullface kaskları bilmem ama biraz alışkanlık meselesi gibi. Ayrıca göz hareketiyle göstergeyi görebiliyorum. :D Ama mecbur kalmadıkça göstergeye bakmak çok doğru değil, yola bakmak lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler