Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yarış motosikleti faciaya yol açtı: 3 ölü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Allah rahmet eylesin.
    yine medyanın abartması gibi geldi bana...
    karşı yönden motosiklet geçse, ordan geçti ondan kaza oldu diycekler nerdeyse artık
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum.

fakat kazaya karışan aracın yükse hızla seyrettiği çok açık. o araç o hale başka türlü gelemez.
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görgü tanığının anlattığına bakılırsa araç sürücüsü "overcorrection" denilen hatayı yapmış. Arabanın arkası savrulunca düzeltmek için fazla kırınca spin atmış. "Yarış motoru gürültü çıkardı, faciaya sebep oldu" gibisinden bir başlık çok taraflı ve iğrenç açıkçası. Motosiklet sürücüsü gerçekten hatalı olabilir; kazaya debebiyet vermiş olabilir. Zaten motosikletler görünmüyor, bu haberden sonra bir de bilerek üstümüze kıranlar türerse şaşırmam.

Arabanın da aşırı hızlı yol aldığını eklemek gerek. Bir de Mercedes olduğu düşünülürse... Aşırı hız olmadan o arabanın o hale gelmesi imkansız.

eğer ölmezsem bagırsaklarından iç lastık yaparım o hareketı yapanın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    -
    o mercedesin o hale gelmesi icin en az 200 ile gidiyor olması lazım, carparak evin duvarını yıkan mercedes gördüm ve duvarı kaldırdıklarında arabada sadece toz birikintileri vardı..
    yanii 200 ile giderken, yanından gecen bir motorun sesini ne kadar duyup korkabilir orası muamma??

bence medya habere malzeme cıkarmıs..

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    haberdeki bey gayet basit ve net anlatmış.burada motorun bir hatası yada kusurundan söz edilemez bence.ölenlere Allahtan rahmet diliyorum.Yukarıda arkadaşın dediği gibi trafikte sola geçipte basmakla şoför olunmuyor.sen her an dikkatli olmalısın.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Başlıktaki yazıları yarısından fazlasına kadar okuyup sonra dayanamadım. Artık şu motorcuları her koşulda savunma psikolojisinden kurtulmak gerekli. Adam resmen ölüme sebebiyet vermiş.

Aşağıda belirttiğim bazı durumlar üzerine düşününce fikirlerin değişeceğini düşünüyorum. Acele yazdım kusura bakmayın.

1-)Adam resmen adamları korkutmak için aralarından geçmiş ve başarılıda olmuş. Gidip sağda solda böbürlene böbürlene anlatmadıysa bende bişey bilmiyorum. Bunların arasına bi girdim enayi korkudan kontrolünü kaybetti...

2-)3 can gitmiş yok kıl yok yün. Adam dikiz aynasına bakmamış bilmemne. Aynısını bende yaşadım. Dikiz aynasını sürekli kullanan biri olmama rağmen ve çevrede yarış motorları olduğunu bilmeme rağmen yanımda 260+ hızla bir racing geçti ve resmen zıpladım motorun üstünde.

3-)Düşünsenize arabayla başka bir aracın yanından gidiyorsunuz. Yanyanasınız, başka geçicek yerde yok. O anda insan hiç birşeyin olmasını beklemez. Ayrıca boş bir anına gelmiş olabilir. Zavallı bir anlık refleksle kendine çarpacak bir nesneden kaçmaya çalıştı belkide. Hızı neyse ne; isterse 200 olsun sonuçta kazanın sebebi ortada.(söylenene göre).

4-)Bu yakından geçip tırstırma hevesiyle çok adam patladı bu sefer olan motorcuya olmamış. Olsaydı adamları yerin dibine sokardık. İğneyi başkasına çuvaldızı kendimize.

5-)Eğer adam(arabadaki) o anda yoldaki çukurdan kaçmak için biraz sola yanaşmış olsaydı şu an kendisi hayatta motorcuda asfaltta parçalar halinde olabilirdi.

6-)Orda kontrolü kaybedip kaza yapanın ailenizden biri olduğunu düşünürseniz olaya bakışı değiştirmek daha kolay olabilir.

Sonuca gelince benim fikrim polisin özenle araştırması ve bu kişiyi tespit etmesi gerektiğidir. Mahkemede ise dikkatsizlik falan değil, kasten kazaya ve dolaylı ölüme sebebiyet vermekten yargılanmalıdır. Ha doru düzgün bi ceza almaz muhtemlen o ayrı.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016

3-)Düşünsenize arabayla başka bir aracın yanından gidiyorsunuz. Yanyanasınız, başka geçicek yerde yok. O anda insan hiç birşeyin olmasını beklemez. Ayrıca boş bir anına gelmiş olabilir. Zavallı bir anlık refleksle kendine çarpacak bir nesneden kaçmaya çalıştı belkide. Hızı neyse ne; isterse 200 olsun sonuçta kazanın sebebi ortada.(söylenene göre).

Boş Anına Gelmiş??? Bu ne demek.Araç Kullanan bir insanın boş anına denk gelmek.dikkat dağınıklığı? trafikte bunlara yer var mı?Dikkatsiz oldugun an pahalıya malolabilir.Boş an diye bir ihtimal olmamalı trafikte!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:51 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:47 AM ----------

Gnusher yorumlarının bazılarına katılıyorum bazılarına katılmıyorum. Eger 2 şeridi iki araç kaplıyorsa ve altında bir 600 cc racing yada 1000 cc varsa aradan geçmek normal değil mi bana bunun cevabını ver.dikiz aynasında göremeyebilir.sesten korkabilir ama direksiyonu kırabilecek duruma geldiyse o olay otomobil kullanıcısının o anki konsantrasyon eksikliğinden kaynaklanıyordur.istanbul trafiğinde her gün sayısız racing araçlar arasından son sürat geçiyor ve hiçbir sürücü korkup direksiyon kırmıyor değil mi?
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    motor sürücüsünde suç olabilir. bende araba kullanırken birden burnumun dibinden hayvan gibi bir ses ve hızla bişey geçtimi irkiliyorum ki normal de. ha arabayı savuracak kadar olmuyor ama herkes benim yada bizim kadar sakin olacak değil.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Yazık oldu doktara.Ben dün haberini aldım. Hastalarından birisi söylemişti. Eşide aynı hastanede fizikçiydi.Tabiki eşişinin durumu dayanılacak gibi degil.

Bu arada doktoru tanıyan birisi ile konuştum. Rizeden samsuna(450 km civarı) 2 saatte gitmiş.Dün kaza haberinden sonra samsuna giden yakınları ise ibrenin 235 km de takılı oldugunu görmüşer.

Yazık oldu.Allah Rahmet eylesin.Sevenlerine sabır versin

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    allah rahmet eylesin , motosiklet sesinden kaza yapanıda ilk kez duyuyorum , motosiklet ses çıkartsa bi dert çıkarmasa başka bi dert , nasıl bi ülkede yaşıyorum allahım...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ölenlere ALLAH cc Rahmet diliyorum...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    Ben kazayla değil de kazayla ilgili "şu rezilliğe bakın" dediğiniz haberle ilgili bir şey söyleyim.
    öncelikle meslekten biri olarak bu haberin tamamen tarafsız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Haberci haberinde sıklıkla kullandığı; "ileri sürdü", "öne sürüldü", "iddia edildi" gibi kelimelerle kazaya neyin neden olduğunu bulan taraf olarak değil de, aktaran taraf olduğunu göstermiş. Bunu yaparken de kazaya tanık olanlardan faydalanmış.

Sonuç olarak taraf olmakla suçladığınız haberci; motorcu olsıun çamurdan olsun mantığıyla ""bu kadar yanlı bu kadar sorumsuz habercilik yapılırmı yaa??" diyen sizden daha tarafız bir haber yapmıştır.
    bakın kazaya karışan araç mercedes ve aracın şasesi neredeyse ikiye katlanmış. buda şu demek ; eğer bu araç duran bir cisme çarptıysa 200 yada üzerinde sürat demek. Yani kazaya sebebiyet verdiği öne sürülen motosikletli arkadaşı savunmuyorum ama yolda büyük çukur olsa, önüne herhangi bir hayvan çıksa aynı kaza yine olurdu.

Yani haberin başlığı ; "Aşırı sürat yine can aldı" olsaydı daha tarafsız ve mantıklı olurdu. Tabi başlığı atan arkadaş elbette ki haberin prim yapması derdinde olduğu için bunları gözardı etti, hepimiz biliyoruz.

Zaten ülkede motosikletlilere karşı büyük bir ön yargı var bunu büyütmenin, ateşe körükle gitmenin bir anlamı yok.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kişisel kanaatim bu haberle ilgili şikayetlerimizi kendi aramızda konuşmaktansa ...
    Site yöneticisine durumu bildirmekte fayda var....

Misal ben bildirdim...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer ölmezsem bagırsaklarından iç lastık yaparım o hareketı yapanın
    O işler malesef pek öyle değil. Bize ön yargıyla bakıldığı için, birimizin yaptığı en ufak hata hepimize mal ediliyor. Bu sefer de "motorcu adam dövdü" , "motosikletli katil" gibi başlıklara maruz kalırız. Aman diyeyim.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Valla resimler Bakılırsa 95-96 model eski kasa e200lere benziyor ancak adam ilk agzından 170 dedi snra 130 dedi adamda hızını bılmıoyrmu yoksa bende ceza yemiyyimi diye az dedi anlamadmım?

Ancak su bi gercekki motosiklet herhangi bi kazanın yannda bulunsun gene o suclanır böyle bi ülkede yaşıyoruz.

Kendi ailem dogdugumdan Beri Mercedes kullanır 3 kez ciddi kaza yaptık ben mercedesi bılıyorsam 130km de o duruma gelmesi imkansız
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    O mersonun hızı en az 180 km yoksa o araba bu hale asla gelmez.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence sizler yanlı davranıyorsunuz. Motosiklet 200 desibel ses ile otomobilin 30 cm dibinden geçerse sürücü panikleyebilir ve direksiyon hakimiyetini kaybedebilir. Çok mantıklı. Zaten bu ss makinalar her şekilde kazaya sebep oluyorlar. Aynı cross larda olduğu gibi trafiğe çıkmaları yasaklanmalı ve sadece pistlerde kullanılmasına izin verilmeli. Ölümlü motor kazalarının dörtte üçü ( yurtdışında) ss kaynaklı. Bu forumda da birkaç istisna dışında ölümlü kazaların hemen hepsi ss . Motor tehlikelidir imajının en büyük kaynağı yine ss. Acil servislerde motorculara "donör ( organ vericisi) " denmesinin yine en büyük sebeplerinden biri ss ler. Saatte 270-320 km hızla gidip trafiği tehlikeye atan ve "serseri motorcu" imajının en büyük kaynağı yine ss.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakın kazaya karışan araç mercedes ve aracın şasesi neredeyse ikiye katlanmış. buda şu demek ; eğer bu araç duran bir cisme çarptıysa 200 yada üzerinde sürat demek. Yani kazaya sebebiyet verdiği öne sürülen motosikletli arkadaşı savunmuyorum ama yolda büyük çukur olsa, önüne herhangi bir hayvan çıksa aynı kaza yine olurdu.

Yani haberin başlığı ; "Aşırı sürat yine can aldı" olsaydı daha tarafsız ve mantıklı olurdu. Tabi başlığı atan arkadaş elbette ki haberin prim yapması derdinde olduğu için bunları gözardı etti, hepimiz biliyoruz.

Zaten ülkede motosikletlilere karşı büyük bir ön yargı var bunu büyütmenin, ateşe körükle gitmenin bir anlamı yok.

ben zaten yorumumu yaparken 'kazayla ilgili değil söyleyeceklerim' diye başlamıştım. Kazayı görmediğim ve görgü tanıklarıyla konuşmadığım için yorum yapmayı pek de doğru bulmuyorum. Benim takıldığım konu; haberin 'rezillikle' suçlanması.

haberin içeriğini okuduğumuzda görgü tanıklarının ifadesine dayanılarak oluşturulduğunu görüyoruz. Sanırım buna kimsenin itirazı yok. Başlığı açan arkadaşın rahatsız olduğu "yarış motosikleti faciası: 3 ölü" başlığı. Haberi okuyan kişi olarak bu sert başlıktan rahatsız olması doğal karşılanabilir; fakat bir haberin okunması için 'başlığın çarpıcı olması gerçeği' de göz ardı edilemez.

Sonuçta başlık bir nevi habercinin kısa analizidir. Haberci tanıklardan derlediği bilgilerle oluşturduğu haberine kendi kelimeleriyle bir başlık atar. Ve haberin içinde tanıklar olaya bir motosikletin neden olduğunu söylüyorsa, muhabir içerik ve başlık uyumu doğrultusunda bir başlık atmak zorundadır.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    tek söylenebilecek ölenlere allah rahmet eylesin geride kalanlara da sabır versin. yoruma gerçekten çok açık bir konu motor sesinden heyecanlanacak birisinin trafikte işi olmadığı gibi çift şerit gidiş bir yolda her iki şeridi de kaplayan araçların arasına ölümüne dalmak da pek akıl karı gibi gözükmüyor bana. haberin ayrıntıları sadece görgü tanıklarının vereceği ifadelerle ve bilirkişilerin tutacağı raporlarla ilişiktir. fren mesafesinden lastiğin diş derinliğinden yapılan hesaplamalar aracın kaç km süratte olduğunu göstereceği gibi motorun plakasının alınamaması da ancak faili meçhul ölümlü kaza sonucuna ulaştırır ve dosya kapanır büyük ihtimalle. sonuç mu bu konuda daha birçok yazı yazılır olay yeri krokisi çizilir ama son bulmaz bu tip olaylar
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sizler yanlı davranıyorsunuz. Motosiklet 200 desibel ses ile otomobilin 30 cm dibinden geçerse sürücü panikleyebilir ve direksiyon hakimiyetini kaybedebilir. Çok mantıklı. Zaten bu ss makinalar her şekilde kazaya sebep oluyorlar. Aynı cross larda olduğu gibi trafiğe çıkmaları yasaklanmalı ve sadece pistlerde kullanılmasına izin verilmeli. Ölümlü motor kazalarının dörtte üçü ( yurtdışında) ss kaynaklı. Bu forumda da birkaç istisna dışında ölümlü kazaların hemen hepsi ss . Motor tehlikelidir imajının en büyük kaynağı yine ss. Acil servislerde motorculara "donör ( organ vericisi) " denmesinin yine en büyük sebeplerinden biri ss ler. Saatte 270-320 km hızla gidip trafiği tehlikeye atan ve "serseri motorcu" imajının en büyük kaynağı yine ss.
    hacı yalnız çok sert bi konuşma olmuş yaaa
    ozaman ferrari lamborjini.modifiyeli ..helikopter...f 16 bunların da kaldırılması lazım ...bunlarda çok ses ve hız yapıyorlar...şimdi ne yapmak lazım...sadece paytonlar gezsin ozaman trafikte.....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler