Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet ömrü

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    arkadaşlar motosikletlerde motor ömrü kaç km dir? mesela temiz bir araba motorunun ömrü 250.000 km civarıdır... motosiklette bu durum ne olur? bunların servislerinin belirttiği periyodik bir bakım aralığı varmıdır? mesela 7500 de bir yağ ve filtreler, 15.000 de bir komple bakım gibi?

bu arada dorumun diğer başlıkları altında 5000 km de lastik değiştirmek gerekir diyenler olmuş, bu spor kullanımda mı yoksa benim gibi bir acemi sürse bu daha da mı kısalır? Ss motorları ikinci el alırken nelere dikkat etmek gerekir? motor kaç km sonra rektefiye ister? vb benzeri konular da görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    coğrafi şartlar kullanım şekli yağ markası v.s. bi çok etken bu süreyi değiştirir kesin bişey demek yanlış olur
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    dostum. 99,999kmde ybr görmüştüm. kaliteye göre değişiyor bunu herkes kabullendi ve de kişinin karakteriyle ilgili bişey. yani motosikletini seven insan bakımını yaptırır güzelce ömrü yettiği kadar binebilir belkide. atsan atılcak bişey değil çünkü

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    yüksek devirli SS gibi makinelerin motor ömrü kısadır 35000-40000 geldiğinde arkadan tüttüre tüttüre gider...Cruiserlarda düşük devirli olduğu için 130000-150000 e kadar motor ömürleri vardır.Sahibindende bir ilan görmüştüm 92 model virago535 268.000 deydi ve marşa bastığında 2 saniyede alıyordu makine.Sonuç tarz,kullanıma ve bakım sıklığına göre değişir....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coğrafi şartlar kullanım şekli yağ markası v.s. bi çok etken bu süreyi değiştirir kesin bişey demek yanlış olur
    aynen katılıyorum... kullanıcı yağ bakımlar....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    Motorun ömrü kullanıcıdan kullanıcıya değişir ve tabi motorun kalitesinede yani bi çinliyle bi honda aynı ömrü paylaşmaazlar periodik bakım var tabi 500 de 1000 de fln fln bnm bildiğim 75000 de fln istiodur rektefiye ama bunu bilenler daha iyi yorumlar ikinci el motor alırken kaza yapmışmı belgeleri varmı çalıntımı araştırmak lasım birde motordan anlayan birinle alırsan o daha sağlamlık acısından yardımcı olur kolay gesin inş. yardımcı olmsumdur

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    japon motor sorun yaratmazda çinli motor 30 000 km de fln rektefiye ister
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon motor sorun yaratmazda çinli motor 30 000 km de fln rektefiye ister
    evet.katılıyorum.
    bi japona ben km biçemiyorum.tamamen kullanıcı.
    ama iyi kullanılmış bi çinli 30 ile 40 bin arası genelde rektefe istiyo.
    araştırmalarımdan çıkardığım sonuç bu
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    elbet birgün cbr600rr ama önce cbf 150 xD
    arkadaşların dediği gibi kullanımla alakalı bişey. daha dün bi passata bindim araç 520000 kmdeydi çok eski station kasa demekki sahibi gözü gibi bakmış.. çinliler 20den snra dökülüo tamamen onu biliomxD cbf150 veya cbf150 nin 50000in üstüne çok rahat çıkcağını kesindir heralde düzgün kullanım sonucunda.
    bu
    at avrat silah
    motor sefgili telefon :bounce:

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı EFSANE98_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşların dediği gibi kullanımla alakalı bişey. daha dün bi passata bindim araç 520000 kmdeydi çok eski station kasa demekki sahibi gözü gibi bakmış.. çinliler 20den snra dökülüo tamamen onu biliomxD cbf150 veya cbf150 nin 50000in üstüne çok rahat çıkcağını kesindir heralde düzgün kullanım sonucunda.
    bu

yok daha dökülmedi yürüyor . :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 AM ----------

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet.katılıyorum.
    bi japona ben km biçemiyorum.tamamen kullanıcı.
    ama iyi kullanılmış bi çinli 30 ile 40 bin arası genelde rektefe istiyo.
    araştırmalarımdan çıkardığım sonuç bu
    son 10 bın km , o zamanda ben askerde olacagım :D sorun yok binmeye devam
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    olabilir çinlilerin parçası ucuz rektefiye yerine motoru 0dan toplarsın ama bi honda nın parçası cok pahalı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha rx 115 2000 model
    rx 115 ler 2 zamanlı olmasına ragmen 57 58 bin kilometrede olan rx gördüm ve rektefe yapılmamış orjinal demekki kilometreden motorun ömrü belli olmaz kullanımdan alakalıdır

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    cgl 125 honda 136binde daha kapak açılmadı. kurye arkadaşta...
    çinlilerde arkadaşların dediği gibi20 ila 30 bin.
    bizim burda bir halıcı taksitle monero marka scoter satıyor onlarda da en fazla 5000 bin
    motorcu her gün iki üçtane rektefiye yapıor nerdeyse baka baka usta olucam.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Cbr 600rr
    racing motorların 600cc 1000cc 50bin km.sora motor istedigini duymuştum.yag 1bin km en fazla 2bin km.bir..

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Valla Ümmet abi Mondial 125 MT gibi bir çinli ile 780.000 km yol yapmış fakat 3 defa rektefiye ettirerek.Düşünün yani motorla rektefiyesiz kaç km yol yapmış?

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben de yamaha fz6 fazer, suzuki gsr 600 gibi ss olmayan fakat yüksek devir çeviren motorların ömrünü merak ediyorum. Bunlarda 50 binden sonra motor bitmeye başlar mı?
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    41 000 kmdeyim bakımlar nizami yapılıyor şimdiye kadar herhangi bir arıza olmadı...yani tık yok...sapasağlam yola devam.....

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    273.000 de km teli kopmuş hiç subap ayarı silindir vs. yememiş honda titan biliyorum...

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum. 99,999kmde ybr görmüştüm. kaliteye göre değişiyor bunu herkes kabullendi ve de kişinin karakteriyle ilgili bişey. yani motosikletini seven insan bakımını yaptırır güzelce ömrü yettiği kadar binebilir belkide. atsan atılcak bişey değil çünkü
    çok haklısın kardeşim atsan atılmaz can parçası çünkü ahh bi alsam da rüzgarı hissetsem... gerekirse her hafta yenilerim yağını ben

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:47 PM ----------

Alıntı ersel_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ömrü kullanıcıdan kullanıcıya değişir ve tabi motorun kalitesinede yani bi çinliyle bi honda aynı ömrü paylaşmaazlar periodik bakım var tabi 500 de 1000 de fln fln bnm bildiğim 75000 de fln istiodur rektefiye ama bunu bilenler daha iyi yorumlar ikinci el motor alırken kaza yapmışmı belgeleri varmı çalıntımı araştırmak lasım birde motordan anlayan birinle alırsan o daha sağlamlık acısından yardımcı olur kolay gesin inş. yardımcı olmsumdur
    öncelikle çok sağolasın kardeşim... haklısın tabiki periyodik bakımların aksamaması, motorun fazla sıkıştırılmaması, hararete düşürmemek... bunlar hep ömür uzatan şeyler... bunları tabiki sizler benden çok daha iyi biliyorsunuz, ve bu yazılanlar elbette yarın için birer tecrübe :D motorun çalıntı olup olmamasını anlamak problem değilde diğer yazdıkların korkutuyor beni aslında... yani kaza ypmışmı yana yatmışmı, motor yürüyeni ne alemde... çevremde motor kullanan hiç olmadığı için anlayan biriyle alma gibi bir ihtimal oldukça zayıf maalesef :( ama umarım alma vakti gelesiye kadar birilerini bulabilirim yada işten anlar hale gelebilirim...

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş devirli makineler çabuk gider devri az olan motorların ömrü daha fazladır ve kaliteli kalitesiz diye vede iyi kullanılan kötü kullanılan diye gruplara ayırmak gerekir olay kısaca bu bir kaçını sayarsak 600 lük ss ler sıralı 4 olanlar 40.60 bin civarı 1000 liklerde aynı sayılır ufak cc li olanlar 125.250 gibi onlarda 50.120 bin arası gidiyor iyi kullanılırsa azamiye çıkıyor bakımlarıda düzenli olucak kötü kullanılırsa asgari ye iniyor işte olay bu 125.250 cc lerde yeni motor 400.700 tl arası tutar tabi krankı ekstra tutmak lazım büyük makinelerdede 1000.3000 tl arası değişir dediğim gibi krankları baya pahalıdır asıl para krank ve işçiliktir kolay gelsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler