Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

yolları ıslayan zihniyet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    arkadaşlar eminim hepiniz bu saçma durumdan muzdaripsinizdir. zaten aşırı yaz sıcağında dandik asfalt üzerinde zor yol tutan lastiklerimiz daha rahat kaysın diye belediyeler tarafından yollar sulanıyor. hangi mantıkla bunu ne için yaptıklarını anlayamadım hatta geçen gün bu sebeple ufak bir kaza yaptım. tam da 1 hafta önce yolları ıslıyolar umarım başıma kötü bir şey gelmez ileride demiştim...

sizin bu konudaki düşüncelerinizi az çok tahmin etsem de paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bana da saçma geliyor ama muhtemelen yollar tozlanmasın diye ıslatıyolardır e peki kuruyunca ne olcak dikkat etmek gerek walla
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    belediye yolları sulamıyordur da yol kenarındaki çiçek böcek türü şeyleri suluyorlardır sanırım..yoksa asfalta su tutmanın mantığını bulamadım

haa yol kenarındaki çimen ve fidanları sularken taşan sular bilhassa virajlarda yola akıyor orası ayrı bir düşüncesizlik tabii..kazan için geçmiş olsun umarım büyük bir hasar olmamıştır..

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    şükürler olsun ki gidon yamulması dışında bir şey olmadı çok yavaş gidiyordum allahtan. ancak kendi gözlerimle üzerinde belediye ismi ve logosu olan bir tankerden yola su sıkıldığını gördüm. adamlar resmen yolu suluyolar. tarla mantığıyla hem de

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçen hafta Emre arkadaşımız bu ıslak yol yüzünden kaza yaptı malesef.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    tamamda arkadaslar her seydende sıkayet edılmezki motorcular ıcın her sey risk o riskleri göze alarak biniyoruz sen yaz sıcagında gıderken yagmur yagdı yagmuradamı suc bulacaksın..bu motor denen alet düsmeyi cok seviyor yani tehlikeli!!!!
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    scuderia , haklısın ama yağmur insanların ürettiği bir şey değil , keza yolu ıslatıp çiseleyen yağmurun yarattığı gibi bir kayganlık yaratmak kadar hiç değil.

yolu ıslatırsın veya ıslatmazsın ama yağmuru engelleyemezsin. bari yapılacak şeyleri yapalım da allahtan gelenlere sözümüz yok zaten

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamda arkadaslar her seydende sıkayet edılmezki motorcular ıcın her sey risk o riskleri göze alarak biniyoruz sen yaz sıcagında gıderken yagmur yagdı yagmuradamı suc bulacaksın..bu motor denen alet düsmeyi cok seviyor yani tehlikeli!!!!
    kardeş biraz haklısında yağmur kendini belli eder ve az ıslanmış bölgeye göre yağmur o kadar zarar vermez ben ankara dayım yol kenarında çim suluyorlar virajlarda başıma çok geliyor kuru yolda ilerlerken pat diye az ıslak bölge az ıslak olan yerde çamurumsu olup sabun gibi kaydırıyor memur olayımda ne olursa olsun mantığı oldukça bilinçli memur işçi olmaz bu ülkede ne alt yapı düzgün ne yollar nede diğer şeyler bazen bıtkınlıktan başka ülkeye gidesim geliyor ülkemiz çok güzelde yönetimi sorunlu yer ıslak mevzusundan buralara kadar geliyor mesele anlayacağın birde suları ısraf etmeyin demezlermi :(

Motosikleti
    hergün ayrı bi motor
    abi bende aynı düşüncesindeyim adamlar e-5 bile suluyolar... ama niçin yol kenarında börtü bocek olmaması için bizim burada park ve bahçeler sorumlusu olarak bi abimiz var bu konuyu bi kaç hafta önce o na izah etmiştim ben motor kullanırken suda kayma riskimiz ve kaza etme riskimiz çok diye bana bu şekilde söylemiş şikayet etsek bile karşı cevap eminimki şu olur ; tamam su vurmuyalım su atmayalım ama sonunda cikacak boceklerle siz ugraşırsınız derler bence.. ((şuda bi gerçek geçen belgeselde izledim çoğu böcekler suyu severmiş suda hayat bulurlarmış)) gerisi size kalmış iyi forumlar
    [B]:bounce: [COLOR="Red"]Ne Mutlu Türküm Diyene[/COLOR] :bounce: [/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediklerin güzel hoş ama yağan yağmur ile belediyenin (ne amaçla olduğunu bilmiyorum) yolları sulaması arasında fark var sanırım..belediyenin yol sulamasını doğal bir süreç olarak göremeyiz herhalde..
    Hangi avrupa ülkesinde toz kalkmaması veya hangi sebeple olursa olsun yollara su sıkılır

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sulama amaçları asfalt çatlamaması için olabilir mi
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    eskiden tarım ülkesiydik,tarlamızı sulardık...alışkanlık yaptı şimdide asvaltı suluyoruz...

saatte 70 km hızla giderken virajın içine gizlenmiş bir yavaşlatma tümseğinin 3-5 metre önünde refüjdeki çimlerden taşan suyla... en yavaş ve düşmeden kim geçeek yarışması yapılsa uluslar arası alanda biz kesin kazanırız...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden tarım ülkesiydik,tarlamızı sulardık...alışkanlık yaptı şimdide asvaltı suluyoruz...

saatte 70 km hızla giderken virajın içine gizlenmiş bir yavaşlatma tümseğinin 3-5 metre önünde refüjdeki çimlerden taşan suyla... en yavaş ve düşmeden kim geçeek yarışması yapılsa uluslar arası alanda biz kesin kazanırız...

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bazı arkadaşlar yağmur demiş ama, kuru zeminden ıslak zemine geçişte lastiğin verdiği tepki farklıyken devamlı ıslak zeminli sürüşlerde ki tepkisi farklı oluyor. Belediyelerin yollarımı yeşil alanlarımı suladığı tartışma konusu. Yağmur gibi hazırlıklı çıkılamıyor malesef bu sulamalara. En iyisi anayol bağlantılarında ve ara yollarda dikkatli ve tedbirli gitmek.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunu yapınca bir de ohhh mis gibi ıslak beton koktu diyip mutlu oluyoruz .Yağmurda da aynı şekilde

Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar yağmur demiş ama, kuru zeminden ıslak zemine geçişte lastiğin verdiği tepki farklıyken devamlı ıslak zeminli sürüşlerde ki tepkisi farklı oluyor. Belediyelerin yollarımı yeşil alanlarımı suladığı tartışma konusu. Yağmur gibi hazırlıklı çıkılamıyor malesef bu sulamalara. En iyisi anayol bağlantılarında ve ara yollarda dikkatli ve tedbirli gitmek.
    +1
    birde döner kavşakalardada suları taşırıyorlar. öylede çok sakat oluyor, dönerken insan göremiyom 2 metre kala su olduğunu fark ediyosun, cııııırtttt sonra.
    aman herkes dikkat etsin.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sulama amaçları asfalt çatlamaması için olabilir mi
    Sulanan ateş gibi sıcak asfalt o suyun buharlaşması ile daha çabuk çatlar gibime geliyor.. (Bkz. sıcak motora soğuk su vurulması)

muhtemelen belediyelerin o civardaki dükkan/ev sahiplerinin toz kalkıyor şikayeti üzerine yaptığı bir ahmaklıktır bu sulama işi..

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    valla saçma bir yorum mu olur bilmiyorum ama çok sıcaklarda asfalt kendini veriyor ve yumuşuyor. ve belki de yolun yapısında bozulmalar olyor. belki ona mani olmak içindir.
    Ancak teknoloji diyoruz bu kadar. hala o asfaltlar var mı bilmiyorum.

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Mıcırı yollara döküp de ondan sonra KAYGAN SATIH tabelasını koyan da bu devletin kurumları değil mi beyler,siz halen bu ülkeyi tanımıyormusunuz...
    Bu kadar alt yapısı zayıf ve yolları sinsi tuzak ve tehlikelerle dolu bir ülke
    de 2 tekere biniyorsak tamamen her şeyi kabullenerek yapıyoruz zaten,muatap mı var ki dava edip de mahkemeye gidesiniz,koca çukurlarda arabaların bile
    batıp ailece boğulduğu bir ortamda kimin umurundaki 2 tekerlilerr....
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    ne deseniz boş arkadaşlar. ne kadar küfür/bela okusanız boş...

bu ülkede ne memur işini düzgün yapar ne de işçi.... biri der orta refüjdeki çimenler sulanacak alırlar birkaç tane adam, laf olsun torba dolsun, maksat iş yapılıyor görünsün. yahu bu ülkede bugüne kadar hangi işin doğru dürüst bir mantıkla, hesaplı-kitaplı, kuralına, fizik kanunlarına, medeni kanuna veya doğaya uygun yapıldığını gördünüz ki??? abarttığımı mı düşünüyorsunuz????
    o halde siz bunları izlemeye ve düşmeye devam edin (maalesef isyan etmekten başka bişey gelmiyor benim elimden) ama ses çıkarmak zorundayız, yapılan tüm bu saçmalıklar karşısında...

almanya'da bir insan yolda bir evin önünde kayıp düşerse (olmaz öyle şey ama varsayalım olmuş) o evin sahibini dava edebilir, mağaza önündeyse mağazayı, boş bir alandaysa da belediyeyi dava edebilir. sonuçta çok büyük ihtimalle kazanır. kazadan görünürde sorumlu olmayan ama bir şekilde insanın düşmesine sebep olacak bir etken bulunduran ve bunu önlemeyen kişi/kurum bunun bedelini öder, hem de fena öder...

10 yaşıma kadar yaşadım oralarda ve avrupanın hiçbir yerinde böyle saçmalıklar görmedim. ama bilesiniz şehirler arası yolların kenarlarındaki otlar kesilir, temiz tutulur; bizde şehir içi pislik dolu... işte bu asla kapanmayacak bir medeniyet farkı...
    canım ülkemde insanlar daha çok ölür boş yere..... ama birileri umursamaz, nasılsa onlar işlerini!!!! yapıyorlardır...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:53 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:49 AM ----------

eklemeden edemedim; çimenlere basmayın uyarısı da bize özgü bir konudur, dünyada eşi yoktur. ben çok merak ederim bu idarecilerin yeşil sevdasını-ormanları talan ederken çimenleri korurlar nedense? acaba şu "koyun millet" kavramıyla bir ilgisi var mı???

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler