Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yolları ıslayan zihniyet

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2006 yılından beri istanbulun özellikle bası çok krıtik yerleri bilerek sulanıyor ben buna defalarca şahit oldum çiçek falan hikaye ama yapacak bişey yok
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    öğle sıcağında çimen sulamak çooooook büyük su israfıdır . Çünkü sıcaktan buharlaşır ve çimenleri yakar serinlikle dınlenen çim sulanmalı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yollar temizlenirken toz kalkmasın diye ıslatılıyor,
    ayrıca sulama işlemide yollara değil, çiçekler ve ağaçlara yapılıyor...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yollar temizlenirken toz kalkmasın diye ıslatılıyor,
    ayrıca sulama işlemide yollara değil, çiçekler ve ağaçlara yapılıyor...
    o senin dediğin kağıt üzerinde öyle, gerçek yukarıda yazılanlar gibi; sadece iş olsun görüntüsü için yapılıyor. adamlar ne çimeni, ne yoldaki tozu ne araçları ve yolcuları düşünmüyor -aksine asla inanmam!- sonucunda işimi yaparım, maaşımı alırım mantığının ötesinde bir şey değil. arada birileri kaza mı yapmış? dikkat etsinler canım onlar da, hem belediyenin otobüsleri var onları kullansınlar ne gerek var özel araca/motora???

Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne deseniz boş arkadaşlar. ne kadar küfür/bela okusanız boş...

bu ülkede ne memur işini düzgün yapar ne de işçi.... biri der orta refüjdeki çimenler sulanacak alırlar birkaç tane adam, laf olsun torba dolsun, maksat iş yapılıyor görünsün. yahu bu ülkede bugüne kadar hangi işin doğru dürüst bir mantıkla, hesaplı-kitaplı, kuralına, fizik kanunlarına, medeni kanuna veya doğaya uygun yapıldığını gördünüz ki??? abarttığımı mı düşünüyorsunuz????
    o halde siz bunları izlemeye ve düşmeye devam edin (maalesef isyan etmekten başka bişey gelmiyor benim elimden) ama ses çıkarmak zorundayız, yapılan tüm bu saçmalıklar karşısında...

almanya'da bir insan yolda bir evin önünde kayıp düşerse (olmaz öyle şey ama varsayalım olmuş) o evin sahibini dava edebilir, mağaza önündeyse mağazayı, boş bir alandaysa da belediyeyi dava edebilir. sonuçta çok büyük ihtimalle kazanır. kazadan görünürde sorumlu olmayan ama bir şekilde insanın düşmesine sebep olacak bir etken bulunduran ve bunu önlemeyen kişi/kurum bunun bedelini öder, hem de fena öder...

10 yaşıma kadar yaşadım oralarda ve avrupanın hiçbir yerinde böyle saçmalıklar görmedim. ama bilesiniz şehirler arası yolların kenarlarındaki otlar kesilir, temiz tutulur; bizde şehir içi pislik dolu... işte bu asla kapanmayacak bir medeniyet farkı...
    canım ülkemde insanlar daha çok ölür boş yere..... ama birileri umursamaz, nasılsa onlar işlerini!!!! yapıyorlardır...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:53 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:49 AM ----------

eklemeden edemedim; çimenlere basmayın uyarısı da bize özgü bir konudur, dünyada eşi yoktur. ben çok merak ederim bu idarecilerin yeşil sevdasını-ormanları talan ederken çimenleri korurlar nedense? acaba şu "koyun millet" kavramıyla bir ilgisi var mı???

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o senin dediğin kağıt üzerinde öyle, gerçek yukarıda yazılanlar gibi; sadece iş olsun görüntüsü için yapılıyor. adamlar ne çimeni, ne yoldaki tozu ne araçları ve yolcuları düşünmüyor -aksine asla inanmam!- sonucunda işimi yaparım, maaşımı alırım mantığının ötesinde bir şey değil. arada birileri kaza mı yapmış? dikkat etsinler canım onlar da, hem belediyenin otobüsleri var onları kullansınlar ne gerek var özel araca/motora???
    peki bana bir tane işini tam yapan devlet personeli göstersene...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

KLEBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws 100... WR 125 R
    valla tam konusuna denk geldim az önce bi gaz çekeyim de öyle eve gideyim dedim bi baktım asfalt parlıyo sonra dedim kendi kendime git evine başına iş alma saatin 02:00 sinde....bizim burada ortada ki çiçekleri suluyolar tabi yollarda ıslanıyo mecburen.....
    MOTOSİKLET BİR TUTKUDUR...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söylenecek, yazılacak çok şey var da.. RTÜK kapatır burayı Yada youtube'yi kapatan bilmem kaçıncı sulh hukuk mahkemesi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    belediye başkanının krolugundan başka bişey değildir.değirmendere yıllardır ne güzeldi son seçimde gölcüğe bağlandı şimdi sürekli bi tanker gelip asfalta su sıkıyor amaç yada mantık yok kroluk iş yapıyoruz diye göstermelik hani eskiden uşaklar bahçıcanlar vs iş yapmış gibi görünmek için çimen bahçe sulardı ya bunlarda o hesap asfalt suluyorlar yazık diyorum başka bişey demiyorum her seferindede o biçim küfrü basıyorum başkanın bizzat kendi zaataline canıma kast ettiğinden ötürü

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki kere yazmışım pardon
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Yola su taşarsa acaba bu taşıtlar için sorun olur mu" diye kendine soracak, sorgulayacak zihniyette belediye çalışanı var mıdır acaba? Yaptığı işin ucu nereye varacak hesap edip düşünen var mı bu ülkede... Çiçek çimen sulayacan diye, yok efendim toz kalkmayacak diye yolu sulayan zihniyetle ülkeyi 60 yıldır yöneten zihniyet arasında bir fark göremiyorum ben. Balık başan kokar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Yola mazot dökülse beyfendiler gelip bir zahmet su döküp yıkamazlar ama..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250R
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden tarım ülkesiydik,tarlamızı sulardık...alışkanlık yaptı şimdide asvaltı suluyoruz...

saatte 70 km hızla giderken virajın içine gizlenmiş bir yavaşlatma tümseğinin 3-5 metre önünde refüjdeki çimlerden taşan suyla... en yavaş ve düşmeden kim geçeek yarışması yapılsa uluslar arası alanda biz kesin kazanırız...
    SÜPER YA :d

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yola su taşarsa acaba bu taşıtlar için sorun olur mu" diye kendine soracak, sorgulayacak zihniyette belediye çalışanı var mıdır acaba? Yaptığı işin ucu nereye varacak hesap edip düşünen var mı bu ülkede... Çiçek çimen sulayacan diye, yok efendim toz kalkmayacak diye yolu sulayan zihniyetle ülkeyi 60 yıldır yöneten zihniyet arasında bir fark göremiyorum ben. Balık başan kokar.
    hayatında hiç araba/motor kullanmamış, o araçla kuru zeminden ıslak zemine girip kaymamış, yani yaptığı işin sonuçlarının ne olacağını bilmeyen işçiye mi kabahat bulsak, bunları bildiği halde yanlışı görmemek için yolunu değiştirip, ıslağa girmeyen, kuru yoldan makam arabalarıyla giden yöenticilere mi?

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    az önce caddeyi hem süpürüp hem yıkadılar. burası sokak degil işlek bi cadde özellikle ana caddedeki trafikten kaçan bu yola sapıyo. şimdi sorsak biz temizlik yaptık diyicekler... ögle vakti neyi temizlediniz okadar su harcıyarak
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bana bir tane işini tam yapan devlet personeli göstersene...
    arkadaşım söylemim biraz kaba kaçtı farkındayım ve eklemek isterim ki seninle aynı şeyi düşünüyoruz; sana karşı yazmadım o mesajı yanlış anlama olmasın: demek istediğim herşeyin göstermelik olduğu. senin sorunun cevabını ne yazık ki veremem; çünkü bütün memurlar aynıdır, hiçbiri işini düzgün yapmaz demek çok yanlış ama bunu oranlamaya kalksak şüphem yok ki yüzde X değil binde X gibi birşey çıkar. yani sorunun cevabı (bence) yok denecek kadar az. sonuçta gerçekten özveriyle çalışanlar da bunların yanında güme gidiyor.

görünen o ki bu kadar basit bir konuda şu koca forumun tepkisi aynı yönde: gayet açık ve net bir şekilde yapılan işin saçma ve tehlikeli olduğu...

hepinize kazasız sürüşler....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 PM ----------

bunu yazdıktan sonra aklıma birşey daha geldi, içime sinmedi onu da yazayım dedim. şimdi biz orta refüj vs çimlerin sulanmasına karşı çıkıyoruz gibi bir durum oldu, bir an kendimi doğa düşmanı falan sandım ; halbuki gönüllü çöp toplayıcılığı yapmış insanım side oteller bölgesinde!
    şimdi mümkün değil ya hani bir belediyeci tutmuş bu başlığı okumuş aklına gelmiş madem istemiyorlar biz de çimenleri sulamayız, çiçek ekmeyiz, çevre güzelleştirme yapmayız demiş. yok canım iyice saçmaladım ben de!!!!

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    refüjlerdeki çiçekleri görüp koklamam için yaşamam lazım
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    eskiden tarım ülkesiydik,tarlamızı sulardık...alışkanlık yaptı şimdide asvaltı suluyoruz...

saatte 70 km hızla giderken virajın içine gizlenmiş bir yavaşlatma tümseğinin 3-5 metre önünde refüjdeki çimlerden taşan suyla... en yavaş ve düşmeden kim geçeek yarışması yapılsa uluslar arası alanda biz kesin kazanırız...
    hiç bu kadar gülmedim , sağolasın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    refüjlerdeki çiçekleri görüp koklamam için yaşamam lazım

tamam işte adamlarda biz motorla uçup refüjlere çarpıp çiçekleri son nefesimizde kokalyalım diye yapıyorlar zaten bu HİZMET i :D

Motosikleti
    arkadaşlar harikasınız ya! neredeyse bu başlık kilitlenecek (ben de admin fırçası yiyecem) diye düşünürken mevzu şahane kıvama geldi. hem taşlama, hem sulama hem koklama

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler