Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

yeni başlıyorum yardım lüfen :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi cbr125 race mi diycem cbr cılar b.k atıyo makinaya diycekler
    b.k atma makinaya Gilera var piyasada da millet mi almıyo 15 sene önceydi o
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b.k atma makinaya Gilera var piyasada da millet mi almıyo 15 sene önceydi o
    Var tabiki ama alan yok..
    Baksana sahibindende ilanlara verdim yedek parça ilanı arayan soran yok
    Biz zamanında arayıp bulamıyoduk şimdi parça var satamıyoruz
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Alıntı coolsoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşgeldin dostum eğer yeni kullanmaya başlayacaksan motosikleti bende scoteerla başla derim bi anda vitesli motora geçme. yavas yavas alısınca gecersin.ben uzun zaman honda actıva kullandım hatta izmirden bodruma bile gittim:D gecen hafta 200 cc lık bı cross aldım 5 vites ona bıle zor adapte oldum. :D
    Zamanında scooter değilde 200 cc'lik cross'u alsaydın zaman kaybetmemiş olmayacakmıydın?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 AM ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben okuluma gidip geleyim, haftassonlarıda orayı
    hedefi ve motosiklet diye tanıdığı/kaale aldığı tek makina olarak cruiser/chopper olan birisini ikna etmen zor tabi
    E olayda tarz meselesinden ibaret zaten.. Bu arada öpücüğünüzü aldım efem, evimin baş köşesine koydum

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında scooter değilde 200 cc'lik cross'u alsaydın zaman kaybetmemiş olmayacakmıydın?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 AM ----------

E olayda tarz meselesinden ibaret zaten.. Bu arada öpücüğünüzü aldım efem, evimin baş köşesine koydum
    öpücüğümün gittiği yer tatminkar ama ilk cümlede scooter alarak zaman kaybı yaratıldığı konusundaki sözlerin beni yaralar vallahi sevgili lucas

neyse, başlığın içeriğinin amaca hizmet etmesi baabında son sözüm race ile motosiklete başlamak naked veya scooter ile başlamaktan risklidir diyerek kaçıyorum

Niyet vitesli motosiklet kullanmaksa scooter ile başlamak zaman kaybı, her zamanda sözümün arkasındayım Ha ileri de de scooter kullanıcam ben rahatıma düşkünüm diyorsan kullanmış olduğun motosiklet en iyi seçeneklerden biri
    Kaçanı kovalarlar dikkatli ol bu arada

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    LUCAS :Niyet vitesli motosiklet kullanmaksa scooter ile başlamak zaman kaybı, her zamanda sözümün arkasındayım
    Kesinlikle Katılmıyorum;

Evet scooter la motosiklet arasında sürüş açısından bir dünya fark var, denge merkezi, ağırlık merkezi farklı, furş açısı farklı ve vites kullanımı yok tabiki vs. vs.

Ama unutmayın motosiklet sürmek sadece motosikleti sürmek değildir. Bir tekniktir. tüm gidişi akışı trafiği yolu komple kontrol edebilmektir.

Siz hayatınca ilk defa motora binecek adama ybr 125 diye tutturursanız, o seri motorla igder ilk hafta içerisinde bir yere girer Allah korusun. Akıllıyım mantıklıyım gazlamam diye bir şey yok, benim iki çocuğum var bazen ben bile 125 lik scoterin üzerinde kendimi kaybediyorum ) ( Bunun savunması da ben girmedim arkadaşım girmedi vs. değildir. Siz sanşlı olabilirsiniz)

Adam motoru yolda mı tutacak, aynayı mı kontrol edecek debriyajlamı uğraşacak vitesimi değiştirecek vs. vs.

Ben motorcu arkadaşların tavsiyesi ile bir çin scoter aldım;20.000 km deki keeway i 750 TL almıştım..o motorla İstanbul da 12.000 KM yaptım ve iyiki de yapmışım diyorum. Trafik nedir nasıl akar motorsiklette neye dikkat edilir tehlike nereden gelir bu sayede öğrendim. Ondan sonra gittim CBF 150 aldım...onunla da 6000 KM yaptım..ama benden kaynaklanmayan sebeblerle iki defa kaza yaptım ve aile baskısı ile motoru sattım. Geçen yaz dayanamayıp tekrar bir scooter aldım..

O yüzden ilk defa bu işe girişecek arkadaşlara her zaman tavsiyem bu iş, armut piş ağzıma düş bir iş değildir. Ben 6 yıldan beri her sabah 10 KM lik yolda yeni bir şey öğreniyorum İstanbulda...Bu iş sabır işidir dikkat işidir...Bu süreyi kısaltmaya çalışırsan sadece kendi hayatını kısaltmış olursun.

Selamlar Kolaylıklar

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler