Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 Karbüratör

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a herkeze hayırlı günler dilerim öncelikle;
    arkadaşım bisan-lifan 100cc lik motosikletin karbüratörü değiştirmek istiyor. simdi diceksiniz niye böyle birşey istiyor ki? bugün bir 125cclik karbüratörlü bisana bindik ve cidden cok güzel gidiyor ve cok cok hosuma gitti ikimizinde. abi söylemiyor nasıl yaptığını bizde buraya başvuralım dedik bir değişiklik olsun istedik fakat yaşadığımız yer kücük :( bakım yerimiz bile yok 50 - 100 km uzaklıkta yerler ve fırsat bulamıyoruz. 125 cc lik karbüratör satılıyor burada acaba alsak...
    sorularım sunlar
    motosiklete zarar verirmi?
    ömrünü kısaltırmı?
    bu sorular öncelikle cok önemli. ve ayrıca bu karbüratörleri kendimiz takabilir cıkarabilirmiyiz ayarı filanda gerekiyormu ayrı? cevaplarınızı zevkle bekliyorum dinlediğiniz için teşekür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    125 cc lik karbüratör sizin motora olur..Ama ayarını yaptırabilirseniz... Çünkü güzel ayar ister...

İzmirde alan arkadaşlar var...35 lira olduğunu söylemişlerdi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kardeş bi motosikletin an güzel en randıman veren hali orjinal hali bence çok gereksiz orjinalliğini bozmayın siz tam olarak bilmiyorum ama bi motorun makina kısmına yapışmış deişiklikler motorun ömrünü kısaltır diye biliyorum...........saygılar

mesela bizim motosikletler düz yolda 100 ile gidiyordu dün aksam aldım 125 cc lik karbüratörlü motosikleti 1.vites : 50 2.vites : 90 3.vites : 120 4.vites : 140 sona geliyor düz yolda 130 kadar cıkıyor belki motosiklet cidden güzeL gidiyor. mesela motosiklete kaliteli bir 125 cc lik karbüratör takmamız lazım dimi?

cevaplarınızı bekLiyorum.

Günceldir.. : P

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    100cc motosiklet 4.vites 140 öylemi benim 150cc apache 5.vites 140 görüyo. ibresi bozuk olmasın arkadaşının

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bisanın 125 lik cupu var benim arkadaşımınkide düz yolda 140 diyo valla ibresi bozukmu bilmem. arkadaşım senin karbüratör işine gelince motorunun ömrü azalır gibi + motorun kitleyedebilir bunlarıda göz önünde bulundur
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    benım dusuncem orjınal sılındırıyle oynanmamıs motora buyuk kalburator takmak,ınsana yutamayacagı kadar lokma vermeye benzer.ha gıder bır yerde kıtler,sen bıtarafa motor bıtarafa.bunu adamlar uretırken buyugunu kucugunu takıp olcuyorlar.en uygunu hangısıyse onunlapıyasaya suruyorlar.canın surat ıstıyorsa buyuk cc ye gec
    MOTOR bence bır hastalıktır.

ibre farkı tabikide olucak.. ama motosiklet hafif geliyor bide 125cc karbüratör olunca uçuyor.. mesela 100cc motosiklet için büyük karbüratör cok fazla 125 diyelim ozaman. modenas kriss gibi - suzuki best gibi +110 cc motosikletlere yapsan yine zarar verirmi iyi bir ayardan gecip iyi bir karbüratör takılsa?

125 cc nin karbiratörünü taktırmanda şu fark vardır. muhtemelen 125 cc nin yakıt memeleri daha büyüktür senin 100cc den .bu hızını biraz arttıracaktır ama yakıt sarfiyatında o oranda artacaktır

okadarını biLiyorumda.. zarar verirmi o konuda korkuyorum.. ve ayrıca +110 CC motosiklete takıLsa bir sorun cıkarmı?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Motor çabuk ısınır memeler büyüyünce normalinden daha fazla benzin gidecek ve pistondaki patlama daha şiddetli olacak ve dolayısıyla daha sık hararet yapacak...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    arkadaşlar merhaba
    bende gv 650 var. memnunumda bir problemim var. bilgisi olan yardım eder mi?
    iki ay içinde sadece 2 defa oldu. şöyle ki sabah jigleyi çekip marşa basınca koyu mavi bir dumanla birlikte yanık kokusu(balata kokusu?)ve telaşla marşı kapatmak. bir daha marşa basınca (duman dağıldıktan sonra) problem yok. servise sordum ilkin açıp aküye falan ve bağlantılara baktı ve bir şey yok dedi .(birincide) fakat ikinci defa olunca getir birde şanzman balatasına ve ya sargısına bakalım dedi.
    bilgisi olan varmı?

Simdi Modenas - yamaha - suzuki best gibi büyük motosikletli 110 cc lik yani, 125cc karbüratör taksak motosiklet için pek bir sorun cıkarmaz dimi? kaliteli bir karbüratör taksak xS

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    tak geç arkadaşım bence deneme yanılma yöntemi yap ben öyle yapıom yenii şeyleri buluom :D:d
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

ya biraz bilgi toparlayayım ona göre :D

Günceldir.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisanın 125 lik cupu var benim arkadaşımınkide düz yolda 140 diyo valla ibresi bozukmu bilmem. arkadaşım senin karbüratör işine gelince motorunun ömrü azalır gibi + motorun kitleyedebilir bunlarıda göz önünde bulundur
    ne aptın bilader ömrünü de kısalttın kitlettin :D senin pejo mu o .Bnm mobylette kitlemedi daa hiç adamakıllı.Ben kitlemiş cup hiç gormedim 4 zamanlı makina en fazla subapları kırar.
    125 CC olayına gelince hava benzin oranını iyi ayarlarsan belki bişiler olabilir ama sunu soliim yakıt kesnlikle deişecektir ve motor yapması gerektiğinden fazla devir yapacağından ömür boyu yuksek devir gideceğimden tahminimce biraz (normale nazaran) kısa sürede subap ayarı yiyecektir bitecektir.
    Kolay gelsin

Geçen bizim orada bir çocukta, 140 falan yaptım km/h yazısının oraya geldi ibre diyodu. Sonunda allem ettim kallem ettim (kt 125 ) bi 10 dk gezeyim dedim. Benim motor 100 gidiyor, o motor 90 a zor çıktı.

Her duyulana inanmayın derim ben. Bazı extra makineler var, aprilla 125 rs gibi. O tarz makineler çıkar ama bisan lifan veya çin malı cup motorlar çıkmaz. Çoğunun da ibresi yanlış zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)