Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Asya 150T 19A ölçtüğüm yakıt tüketim bedeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    motorun otomatik vitess şehir içinde yaptıysan 52km yi normaldir yakıt tüketimi! dur kalk dur kalk haliyle normal

ama istersen aynı tüketim deneyini e-5 veya otoban gibi bir yolda yap,
    yanlız gaz kolunu çeyrek turdan fazla çevirme .. bakalım ne yakıcak..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    19A
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun otomatik vitess şehir içinde yaptıysan 52km yi normaldir yakıt tüketimi! dur kalk dur kalk haliyle normal

ama istersen aynı tüketim deneyini e-5 veya otoban gibi bir yolda yap,
    yanlız gaz kolunu çeyrek turdan fazla çevirme .. bakalım ne yakıcak..
    evet trafik yoğun dur kalk çok fazlasıyla oluyor ama yinede bu kadar yakmaması gerekir diye düşünüyorum, diğer önerini deneyeceğim ama E-5 te değil orası çok uzak

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Hoca karbiratördendir o bi servise götür..

Motosikleti
    19A
    peki ala diyelimki karbüratörde değişmesi gereken parça var garantisi olan motor için benden herhangi bir ücret talep edebilirlermi

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı kutlay006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ala diyelimki karbüratörde değişmesi gereken parça var garantisi olan motor için benden herhangi bir ücret talep edebilirlermi
    Kanı bozuk çoğunun ister vallaha..

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    çok anormal sayılmaz. motorun daha yeni..
    Bende de storm 150 var hemen hemen aynı motor. 6500 km'deyim. yeni yeni şekle girdi yakıt olayı. sakin kullanırsam 10 krş'a kadar düşüyorum km'de. ama çabuk hızlanayım. tam gaz gideyim dersem ciddi artış oluyor.

yakıtı etkileyen çok fazla konu var. lastik havalarından kullandığın yağa, filtrenin durumuna, karbüratöre kadar hepsini gözden geçirmek lazım herhalde.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    19A değilmi yakarr yakar iyi bilirim ben o motoru 6 bın 8 bın km den sonra duzelır merak etme Ilk basta ozellıkle rodajda benzın anamı aglattıydı sonra sonra toparladı.. en son 100 - 120 bın cıvarı yakıyordum..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    150 T
    Alıntı kutlay006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım hangi servise gittiğini ve hangi benzinlikten benzin aldıgını ogrenebilirmiyim?
    bazı benzinliklerin pompaları bozuk(yada o biçim ayarlı oluyor) sen kac liralık alırsan al basta belli miktarı haybeye yazıyor. bir kezde baska benzinlikten alıp ölç. konya yolundaki opeti tavsiye ederim.
    ankarada servis olayı gercekten cok sıkıntı ve bir tavsiye daha dikmendeki servisten uzak durun

Motosikleti
    19A
    servis abidinpaşa da, benzinlikte shell oda o civarda. bide emek 8 cadde de varmış yetkili servisi oraya gitmeyi düşünüyorum, ostimdeki serviste yiba çarşısının içine gelmiş. aslında sabit bir servise gitmemek lazım, asya motorun ankarada toplam 6 tane yetkili servisi var. her arızada veya bakımda değiştirerek mi gitsek acaba ne dersiniz

Motosikleti
    150 T
    abidinpaşadaki servisin yanındaki mondial servisi bizimkilerden daha iyi onu tavsiye ederim. zaten biliyorsun bütün parçalar aynı.
    Ayrıca sincan taraflarında bi servis vardı kapandı orası. Emekteki sadece satışı yapıyordu, sincandaki orya taşınmış olabilir, sincandakinden memnundum.
    Bu arada yakıt tüketimi kilometrede 10-12 kuruş cıvarıydı bilkent shellden alırken, konya yolundaki opetten alıyorum artık 80 kuruş yakıyor şu an.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)