Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Ehliyet Sinavi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Merhaba Arkadaşlar,
    Yarın sabah ehliyet direksiyon sınavına gireceğim, maalesef vitesli motosiklet deneyimim yok denecek kadar az, sadece motoru kaldırıp yavaş hızda o da vites değiştirmeden kullanabiliyorum. Scooter'im oldugu icin de vitesli de zorlaniyorum. Ama sınav vitesli motosiklet ile yapılacak. Acaba, yarınki sınavda kukalar arasında slalom vb. yaptırırlar mı? Bilginiz var mı?

Not: Sınava İçerenköyde gireceğim.

Herkese şimdiden teşekkürler,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    bende aynı durumdayım bukowski..yani tamamen aynı durumdayım benim de scooter ım var bende 1 kez bindim vitesliye ve bende içerenköy de gireceğim sınava..cıngıllıoğlu lisesi değilmi?

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurtlar vadisinde Hüsnü bile cbf 150 kullandı hantalladı ama kaldırdı motoru siz mi yapamayacaksınız

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Motoru kaldırmak çok sorun değil, ama vites değiştirmek ve slalom yapmak benim için zor olacak. Son sınavlardan deneyimi olan arkadaşlar var mı acaba?

@osbourne : hangi okul bilmiyorum, sürücü kursunda toplanacağiz, oradan götürecekler.

Motosikleti
    Var
    abi slalom dediğini zaten normal tarfikte yapmıyozmu? yok çukur, yok rögar kapağı..bu tecrübe yetmezmi? elimi kolumu sallaya sallaya gideceğim valla..
    ayrıca kursla da konuştum %50 ihtimal vitesli %50 ihtimal kendi motorunuzla girebilirsinmiz dediler..

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    @osbourne : haklisin, haydi hayırlısı olsun bakalım ... iyi şanslar,

Motosikleti
    KYmco
    vitesli motor oldugundan dolayı sadece kaldırışa,dönerken sinyal v dengeye bakılıyor!!

vitesli değil ise motor mesela osbourne zat ı var girlmez !!! vitesli ise eyvallah!!
    çünkü artık otomatık vitesle dıreksıyon devrı bıttı... o yüzden kuka vs yok!
    Herkez öLür lakİn herkez gerçekten yaşayamaz...

Motosikleti
    GT250R
    İçerenköyde bütün kurslar aynı okulda yapar sınavı oda çıngıllıoğlu lisesi.
    Ayrıca o okulda slalom yapılmıyor. arka bahçede basketbol sahası var bi potadan diğerine gidiyorsun pota direği altından dönüp geliyorsun. 20mt gidiş 20mt geliş yani, vites değiştirme falan yok yani, hepinize kolay gelsin... ayrıca kurslar özellikle gelişim, size sınav başlamadan hemen önce pratilk yaptıracak, merak etmeyin
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    çok teşekkürler, bu bilgiler aydınlatıcı oldu, motoru kaldıracağız, dönerken sinyal vereceğiz ve de turu tamamlayıp duracağız.

scooter'a alışmanın en kötü yanı motorun hızını gaz ile ayarlamaya alışmak. viteslide gaz kesmek yerine debriyajı sıkmak gerekiyor. ben denemelerimde otomobil kullanmayı yeni öğrenen biri gibi motoru zıplatıp durdum...

Motosikleti
    Var
    Alıntı son adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesli motor oldugundan dolayı sadece kaldırışa,dönerken sinyal v dengeye bakılıyor!!

vitesli değil ise motor mesela osbourne zat ı var girlmez !!! vitesli ise eyvallah!!
    çünkü artık otomatık vitesle dıreksıyon devrı bıttı... o yüzden kuka vs yok!
    eh o zaman motorla gitmeye gerek yok demekki.. ehliyeti alana kadar kullanma taraftarı değilim e-5 i açıkçası..

Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçerenköyde bütün kurslar aynı okulda yapar sınavı oda çıngıllıoğlu lisesi.
    Ayrıca o okulda slalom yapılmıyor. arka bahçede basketbol sahası var bi potadan diğerine gidiyorsun pota direği altından dönüp geliyorsun. 20mt gidiş 20mt geliş yani, vites değiştirme falan yok yani, hepinize kolay gelsin... ayrıca kurslar özellikle gelişim, size sınav başlamadan hemen önce pratilk yaptıracak, merak etmeyin
    bu bilgiler de iyi oldu usta..eyvallah..gelişim benimki de..aradım bugün işte dedim sınavdan önce iki binelim kaldıralım flan diye..uygun olursa tamam dediler oradan da..

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaşlar motoru 1. viteste kaldırdıktan sonra hemen 2. vitese alırsanız çok rahat edersiniz tekerler döndüğü sürece motor stop etmez hiç korkmayın yalnız debriyaja basmayın taki durmak isteyene kadar. 1. viteste kullanmanızın zararını sorarsanız düşük hızda gazı açıp kapattıkça motor sarsılacaktır. Bu da sizi özellikle dönüşlerde çok zorlar.

Motosikleti
    KYmco
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru 1. viteste kaldırdıktan sonra hemen 2. vitese alırsanız çok rahat edersiniz tekerler döndüğü sürece motor stop etmez hiç korkmayın yalnız debriyaja basmayın taki durmak isteyene kadar. 1. viteste kullanmanızın zararını sorarsanız düşük hızda gazı açıp kapattıkça motor sarsılacaktır. Bu da sizi özellikle dönüşlerde çok zorlar.

kesınlıkle doğru bir tüyo....
    Herkez öLür lakİn herkez gerçekten yaşayamaz...

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Arkadaşlar kurstan bana bugün scooter ile yapılacağını söylediler

Motosikleti
    Var
    valla son kararım kendi scooterımla gideceğim..zaten benim servise de yakın hem serviste de işim vardı iyi oldu

Motosikleti
    JİNLUN 250-5
    arkadaşlar bu direksiyon sınavı yarınmı ? ben aradıgım da bana 23 mayıs ta dediler böyle bişey olabilirmi yanı tarihleri farklı olabilirmi ?
    ankara da alacak arkadaş varmı aramızda... tarih hangisi dogru acaba...

impish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı bukowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kaldırmak çok sorun değil, ama vites değiştirmek ve slalom yapmak benim için zor olacak. Son sınavlardan deneyimi olan arkadaşlar var mı acaba?

@osbourne : hangi okul bilmiyorum, sürücü kursunda toplanacağiz, oradan götürecekler.
    motosikleti kaldırabiliyorsan sorun yok. vites değiştirtmiyolar zaten. Birinci vitese takıyolar, o engellerin arasında 8 çizeceksin işte o kadar. scooter kullandım demişsin. Daha önce kullandığın için acemilik çekeceğini sanmıyorum. Bi kaç defa kullanınca alışıyorsun zaten motosiklete.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    ben şubatta aldım izmirde parkın içinde bindik heyet oturdu bankta scoter kullandık böööle git aralardan ileriden dön gel dedi gözetmen... düşünsene ordan çıktın ehliyet cebinde ya RR kullanabilme hakkı veriyor sana . (ölmek sana kalmış). eskiden a1 vardı mobilet için di sanırım . bence vitesliyi kullanmak ile totomatiği (kasnaklıyı) kullanmak çok farklı vites atmak sorun değil durmak için kompresöre binmek sorun .. bence bırak hocam A2 için vitesli motor sürdürsünler. hatta 100 metre sürdürsünler. gerçi sürücü kurslarının da ii bir eğitim vermeeri gerekiyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Var
    Kasmaya gerek yokmuş..
    Toplamda 12 sn.süren sınavda 50 cc lik honda today ile iki basket potası arasında bir tur attım ve olay bitti..
    Kendi moturumla girseymişim keşke hiç olmazsa servise de uğrardım heh..

Ehliyet için trafiğe, ister sıfır A2, isterse de B+A2 olsun; 115 TL para veriliyormuş bu arada.. 1 hafta içinde cepte ehliyet..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasmaya gerek yokmuş..
    Toplamda 12 sn.süren sınavda 50 cc lik honda today ile iki basket potası arasında bir tur attım ve olay bitti..
    Kendi moturumla girseymişim keşke hiç olmazsa servise de uğrardım heh..

Ehliyet için trafiğe, ister sıfır A2, isterse de B+A2 olsun; 115 TL para veriliyormuş bu arada.. 1 hafta içinde cepte ehliyet..
    nasıl yani. B ile A2 aynı anda ilk defa alırken de hem B nin vergisini hem de A2 nin mi ödeyecez? sadece B nin değil mi ya?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Benim imkanım olsun..korkuyu salla..
    Gamos..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler