Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dünyada Hız Limitleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kararsız. .kararımda yardımcılar yardım etsin :)
    Aşağıdaki tabloyu Wikipedia dan aldım başlıkları arkadaş türkçeleştirmiş tablo Wikipedia nın güvenilirliği kadar güvenilir. Gördüğünüz gibi motosikletlerin hız limitlerini otomobillerden düşük belirleyen 50 ülke arasında Yunanistan, Bulgaristan ve biz varız. Almanyada otobanlarda hız limitinin olmaması çok ilginç değilmi!?? Buna rağmen kaza oranlarının en düşük olduğu yer Alman otobanlarıymış. Bike dergisinin geçmiş sayılarının birinde hız limitleri ile kaza arasındaki ilişkinin hiçde sanıldığı gibi olmadığına ilişkin bir araştırma yayınlanmıştı.

alıntı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyide kim bu limitlere uyuyorki allah aşkına söylesin. Vitesli bisiklet bile 50 km görür. Kaplumbağ gibide yol gidilmezki

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    en güzeli alamanya :D alamancı olmak vardı

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide kim bu limitlere uyuyorki allah aşkına söylesin. Vitesli bisiklet bile 50 km görür. Kaplumbağ gibide yol gidilmezki
    +100000

Ben bide şu durumu anlamıyorum araba olsun motosiklet olsun ya kardeşim otobana falan filana limit koyucağınıza taşıtlara koyun!!

örnek;bi renault megane 260 ibresi war veya bi honda 6oo RR 290 basabiliyo..
    Bunları hangi yolda basması bekleniyo mühendisler yaparken..hani hepsi pistte sürülmüyo o zaman ibreleri düşürsünler eğer piste çıkıcak varsa ona özel yapsınlar..Saçmalamasınlar otobanda bu şurda bu millet otobana özellikle taşıtım kaç basar niyetinde çıkıyo
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    bu arada şöyle bişeyi de söylemek istiorum almanyada koruma giysileri biraz daha ucuz olduğu için koruma giysileri çok satılıyor. bu yüzden düşen adam bile hafif sıyrıklarla atlatıyor kazayı.

mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +100000

Ben bide şu durumu anlamıyorum araba olsun motosiklet olsun ya kardeşim otobana falan filana limit koyucağınıza taşıtlara koyun!!

Bunları hangi yolda basması bekleniyo mühendisler yaparken..hani hepsi pistte sürülmüyo o zaman ibreleri düşürsünler eğer piste çıkıcak varsa ona özel yapsınlar..Saçmalamasınlar otobanda bu şurda bu millet otobana özellikle taşıtım kaç basar niyetinde çıkıyo
    evet kardeşş çok haklısın katılııyom

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +100000

Aslında haklısın ama, bizimkiler rahat durmaz modifiye işine girer, bizim mobyletleri görmüyonmu çift silindir yapıp üzerine birde yatıyorlar

Alıntı kingsemo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada şöyle bişeyi de söylemek istiorum almanyada koruma giysileri biraz daha ucuz olduğu için koruma giysileri çok satılıyor. bu yüzden düşen adam bile hafif sıyrıklarla atlatıyor kazayı.
    bence korumalar almayada daha pahalı, doğrusunu söylemek gerekirse almayadaki otobanlar adam gibi otoban ondan dolayı kaza oranı düşük vede herkes kurallara uyuyor

Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda öylede, sıkıysa almaydaki limtlere uyma
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    şu tezata bakın.....
    sınırlar 130 km nin üzerine çıkmıyor fakat sadece 2.-3. viteste bu hızı aşabilecek bir dünya araba ve motosiklet var o zaman bunlar neden üretilir ki?
    adam Ferrari alcak şehir içi 50-60 otobanda ise 130 km nin üzerine çıkmayacak!??? saçmalık
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alamanyada otobanda sınır yok diyor...vay be...gutentag motorrider...

guten tag,
    ich will mein leben zurück
    guten tag, guten tag
    guten tag, guten tag
    guten tag,
    ich gebe zu ich war am anfang entzückt,
    aber euer leben zwickt und drückt nur dann nicht wenn man sich bückt
    guten tag
    guten tag
    guten tag
    guten tag
    guten tag
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    15,germany(almanya)otobanda sınır yok ama adamın yaptığı yolda 300 kmh hızda önüne viraj çıkmıyor
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu tezata bakın.....
    sınırlar 130 km nin üzerine çıkmıyor fakat sadece 2.-3. viteste bu hızı aşabilecek bir dünya araba ve motosiklet var o zaman bunlar neden üretilir ki?
    adam Ferrari alcak şehir içi 50-60 otobanda ise 130 km nin üzerine çıkmayacak!??? saçmalık
    +10000
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en güzeli alamanya :D alamancı olmak vardı
    Almanyada asfalt kalınlığı 55 cm. ile 85 cm. arasında Bu ABD'de kullanılan asfalt kalınlığının yaklaşık 2 katıdır..Otoban'a bir Boeing inse bile asfaltta bir bozulma yapmaz senede otobanların bakım maliyeti mil başına 900.000$ dır ve bu da yine ABD'de harcanan rakamın 2 katına yakındır..Otobanın sadece asfalt yığını olmadığını gösteren mükemmel bir örnek bu bize durum böyleyken hız limiti olmaması normal.

Almanya'da adam S500'üyle en soldan 200-240km/h ile gittiğini düşünün önüne 160km hızı zorlayan bir araba çıkmaz bu durumda adam zaten en sol şeritte güvenle seyreder malesef bizde dikkat edin trafiğin sıkıştığı anlara bakın sağ şerit 80 ortadaki 95 en soldaki 100-110 la gider herkez elindeki güce ve ne kadarını kullanabildiğine göre şerit seçse bizde de hız sınırı kalkabilirdi belki ama okadar sığ düşünüyoruzki adamın 70 liralık arabası var diye ben en sol şeridi kullanamıycakmıyım diye kendi kendimize triplere giriyoruz haksızlık yapıldığını düşünüyoruz

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alamanyada otobanda sınır yok diyor...vay be...gutentag motorrider...

guten tag,
    guten tag, guten tag
    guten tag, guten tag
    guten tag,
    ich gebe zu ich war am anfang entzückt,
    aber euer leben zwickt und drückt nur dann nicht wenn man sich bückt
    guten tag
    guten tag
    guten tag
    guten tag
    guten tag
    sanırım 250cc altı olanlarda giremiyor otobana

Motosikleti
    GSXR-1000
    Hemen bır konuya acıklık getırmek istiyorum.Almnayada yasamıs olarak, Almanya nın her otobanında hız limiti yok degıl arkadaslar.Sadece belli otabanlarda var.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen bır konuya acıklık getırmek istiyorum.Almnayada yasamıs olarak, Almanya nın her otobanında hız limiti yok degıl arkadaslar.Sadece belli otabanlarda var.
    3/2 sinde hız limiti yok diye bir oran verirsek doğru olur heralde

Motosikleti
    DUCATI 1198
    3/2 sinde hız limiti yok diye bir oran verirsek doğru olur heralde
    otobanda hiz limiti yaziyorsa limit var zaten limitsiz yollar iyice azaldi.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Alkan1970 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobanda hiz limiti yaziyorsa limit var zaten limitsiz yollar iyice azaldi.
    otobandaki hız limit levhaları elektronik olup hava durumuna ve trafik akışına göre değiştirilebiliyor, bunada limit var diyorsanız hep beraber gülelim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Yamaha R1
    artık bizdede ucuzlzmaya başladı full koruma motor montları gayet uygun fiyatlarla satılıyor inanmayan aşağıdaki linke baksın

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/BI...AN/MOTOSIKLET/
    AZİZ ŞEHİTLERİMİZ VATAN SİZE MİNNETTARDIR RUHUNUZ ŞAD OLSUN
    VATAN SAĞOLSUN

Motosikleti
    DUCATI 1198
    otobandaki hız limit levhaları elektronik olup hava durumuna ve trafik akışına göre değiştirilebiliyor, bunada limit var diyorsanız hep beraber gülelim
    dogru soyluyorsun ben nereden bilebilirim sadece almanyaya yakin yerde yasiyorum ayda bir kere almanya turum var.Sen limit yok diyorsan yoktur.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kuzenim almanyada o anlattı yaşlı kadınlar sola 110km ile yatıyorlarmış sonra 240 km ile arkalarında fren yapayım derken canları çıkıyormuş =) bu arada kuzenim kaza yaptı sonrasında bir sürü ameliyat geçirdi ama iyileşemedi işindende oldu mahkemelik şuan =/ yani hız pek iyi bişey değil sanki?

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    bu arada şöyle bişeyi de söylemek istiorum almanyada koruma giysileri biraz daha ucuz olduğu için koruma giysileri çok satılıyor.
    biz devletimizi daha çok seviyoruz
    neden mi
    çünkü biz daha çok hemde çok daha çok KDV ve ÖTV ödüyoruz
    o sebepten aynı ürün bizde fahiş fiyata geliyor
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler