Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

motosiklet muayenesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı titanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletlerde egzost emisyon kartı olmuyor yani egzos muaynesi yapılmıyor
    Cok tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Valla benim bildigim 250cc ye kadarlarda egzost muayenesi yok 250 ve uzeri cc lerde bakiliyor cunku scooterimi yaptirmisdim ordan biliyom 150cc dedim tamam dedi...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Yani geçmezmi performans egsozu muayeneden.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    benim dedigim olay 2006 da oldu ve bende o zaman scooter vardi
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ağustosta benim motosikletin muayeneside bitiyor.. uğraşamyız inşallah piaggio da sorun yaşamadım ama denyonun tekine düşersek işimiz zor..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüvtürk ten muayene ettiren birisi yokmu sitede, önceki sistemi biliyorumda arabayı tüvtürkten 4. defada geçirmiştim, motordada aynı kıllığı yaparlarmı merak ediyorum. birde arabayı muayeneden geçirirken arabayı onlar alıp bazı testlere sokuyorlar 4 tekerin fren ayarına bakıyorlar herbiri eşitmi fren yapıyor diye tekerler dönen demir tekerlerin üstündeyken gaz veriyorlar araba sağa sola çekiyomu gibisinden herşeyine bakıyorlardı, motorda ne gibi işlemler yapıyorlar tüvtürkten geçiren varsa yazıversin. ,

(önceki sadece şasi numarasına bakıp gönderilme değil tüvtürk ten geçirme işlemini soruyorum)
    bütün testleri sen motorun üzerindeyken yapıyolar,şasi motor noları,sinyal far kontürolleri,frenlere bakıyorlar ama öyle bi makineye sokarak degil,git frene bas türü,yanlız performans aksozundan geçen de var geçemeyende ona bişey diyemem oradaki vatandaşın o günkü psikolojisine baglı anladıgım kadarıyla lastkler çok önemli bitik lastikle gitmeyin
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün testleri sen motorun üzerindeyken yapıyolar,şasi motor noları,sinyal far kontürolleri,frenlere bakıyorlar ama öyle bi makineye sokarak degil,git frene bas türü,yanlız performans aksozundan geçen de var geçemeyende ona bişey diyemem oradaki vatandaşın o günkü psikolojisine baglı anladıgım kadarıyla lastkler çok önemli bitik lastikle gitmeyin
    tüv de çalışan arkadaşım var o da aynı şekilde söyledi arabalardan ayrı alıyoruz.MUTLAKA KASKIN OLMALI YANINDA.
    far ayarı _olmasada hafif kusurlu geçiyor.
    şase motor no.
    uzun kısa sinyal lambaların tek tek yakılıyor. lastik diş derinliği bir de ön ve arka fren yaptırıyorlarmış çok uçuk bir motorsikletin yoksa sorun yok yani..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    peki bu far ayarı nedir yahu?
    Orgazma Dudak Büktürür

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    performans egsoz ile geçen birkaç kişi oldu sitede ama geçemeyeni duymadım, ya buraya yazmadılar yada egsozu değiştirip girdiler...
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ben fren ve stop lambalarımı kendim led lerden yaptım,
    ve lastiğiminde lastiği tam bitik değil ama yenıde değil,

fren lambaları gece cok ıyı gorunuyor gunduz cok az,
    sorun olurmu acaep???
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Birkaç gün önce GS500'ümle Çiğli'deki TUV'a muayeneye gittim. Saat öğleden sonra 3 olmasına rağmen yarım saat içinde sıram geldi. İlk bakılan motor şase nosuydu, arkasından tek tek sinyal ve farlar kontrol edildi. Son olarak da motorla biraz hızlanıp tekerlekleri bloke edecek şekilde frenleme yapmam istendi. Görevli arkadaşa "biz motorla fren yaparken aslında tam tersini, yani tekerleri bloke etmemeyi amaçlarız" dedim ama espri dahi yabancı geldi sanırım. TUV'un bu son uygulaması A2 ehliyet sınavına daha uygun düşer herhalde.

Muayene toplam 5 dakika ancak sürüyor ve normalde egzos muayenesini kapsamıyor. Ben kısa far ayarım ayarsız bulunduğundan hafif kusurla geçtim. Önümde hergün 2-3 motor muayene ettiren bir takipçi vardı. Getirdiği onca motordan birinin bile far ayarının kusursuz çıkmadığını söyledi. Sanırım far kontrol aleti yalnızca dört tekerlere uygun.

Farlarımın beyaz olmasını sorun yaratabileceğini düşünüyordum ama görevli aldırmadı bile. Sanırım bunun ve performans egzos gibi sıradışı durumlarda işiniz şansa kalıyor, bunun dışında yalnızca far ya da sinyallerinizden biri çalışmıyorsa ağır kusurlu bulunuyorsunuz. O durumda bile sorunu yakın bir yerde çözüp tekrar döndüğünüzde tekrar para ödemediğiniz gibi sıra nodada öne alınıp aynı gün muayeneden kurtulabilirsiniz.

Motorlarda muayene süresinin tekrar yılda bire düşürüldüğü/düşürüleceği şeklinde bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Şu an için 3+2 yıl uygulamasının sürdüğünü söyleyebilirim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)