Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Değerlendirmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 4 temmuzdaki ehliyet sınavına gireceğim ve kendi paramla ufak da olksa ekipman alıcağım babama aldırmayı düşündüğüm motor Honda Cbf 150. Şimdi ehliyeti de kendi paramla alacağım ve ekipmanlara fazla bir şey kalmıyor ben yinede düşündüklerimi yazıcağım ve bir kaç öneri bekliyorum.

1-Kask olarak;
    LS2 Cartoon kask düşünüyorum bunu düşünmemin sebebi hem ,fiyatının ucuz olması hemde benim için yeterli olması sonuçta kısa yerleri gezi ve şehir içi kullanım amaçlı motosiklet alıcağım ve buda bana yeter;
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45442

2-Eldiven olarak yazlık feizoğlu'nda şunu gördüm üzerine bayağı yorumda yapılmış eğer uygun fiyatlı önerileriniz olursa tavsiyelerinize açığım;
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...490&ShowPane=1

3-Maske(balaklava) önerilerinizi bekliyorum maskeyi kışa doğruda alabilirim sonuçta kaskım olucak yazın gerek olmayabilir ama işime yarayacak uygun fiyatlı bir üründe düşünebilirim.Ben bunu beğendim;
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...008&ShowPane=1

4-Dizlik içinde öneri bekliyorum fazla bir bütçe ayıramıyorum ama eğer çıkarsam ufak gezilerimde vs. ortalama bir dizliğim olsun isterim hem dizlerim üşümesin hem düştüğümde korusun.Feyizoğlunda 50-60ytl'ye birçok dizlik var ama hangisi iyidir kötüdür bilemedim.

5-Bellik olarak şunu beğendim ne kadar iyidir bilemem fiyatı uygun koruması iyi ve benim için en önemlisi beli böbreği üşütmemek.;
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...462&ShowPane=1

Şimdi diyebilirsiniz bunlar yetersiz vs. ama öğrenci işi bu kadar oluyor bunları alıp ehliyeti aldığım gün babamın karşısına çıkıp motoru ciddi bir şekilde isteyeceğim isteyenin bir yüzü kara vermeyen obama.

Neyse arkadaşlar uzun uzun yazdım korumaya 350ytl gibi cüzzi bir miktar ayırdım yinede tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Haa birde pantolon mont vs. şimdilik düşünmüyorum belkide babam bu kadar uğraştığımı görüp motoru alırsa onlarıda zaten alır, dileğim o ki motoru alsın yoksa bunca emek boşa gidicek beli boşa gitmez hadi neyse kısa keselim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok
    Merhaba arkadaşım senin seçtiklerinden bir tek eldiven var bende kullanışlı ama soğuk havalarda rüzgarı ve doğal olarak soğuğu geçiriyor.Bence mont almaman en büyük hata olur mont seni sadece rüzgardan değil korumlarıyla da kaza esnasında yaralanmalardan kurtarır.Dizlik olarak bende zandonanın şu modeli var http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=43920 gerçekten çok güzel metal bir parça içermediğinden motorunada zarar vermez fiyatı da makul.
    Rüzgarı Ruhunda Hisset, Ama Dikkati ve Korunmayı da Unutma!!!::stretche

Kolay gelsin ,ehliyetini alman aileni kandırmak için yeterlidir bütün bunları sonra al, daha birçok alternatif bulursun

Aslında tam açıklayamadım ben 4 temmuzdaki sınava giricem ehliyeti alıcam bunlardan ailemin haberi olmayacak bu arada ufak tefek ekipmanlarıda(az önce bahsettiklerim) kendim ayarlıyacam sonra babamdan motoru istiyicem babam kuru kuru kabul etmiyor anlaşamıyoruz böyle bali ciddi olduğumu anlasın. Yoksa babam motora tamam alalım derse geri kalan herşeyi alıcam merakınız olmasın. Babam çok kızıyor motor istememe maddi durumumuz iyi ama motosiklet istemiyor gel araba bakalım diyor bendede inat var olmaz dedim bir kere.Haydi hayırlısı tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Bu arada eldiven olarak kışlık alsam yazın sıkıntı oluşturacaktır şimdi ben yazlık bir eldiven düşünüyorum motorum bir olsun kışlıkta alırım.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Umarım hayaline en kısa sürede ulaşırsın, bende balaklava konusunda bir tavsiye vereyim. Seçtiğin tarz ile kaskı takar çıkartırken rahat edemezsin, kayar/döner birşey olur. Fullface almanı öneririm, balaklava olarak. Hem kışın daha az üşütür, hemde kaskının temizliği daha kolay olur.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

bencede dediğin maskeden alma kullanan arkadaşları vvar görüyorum kask takar çıkartırken sorun oluyor.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    LS2 yerine lazer lz6 öneririm.
    eldiven için biraz daha bakınabilirsin. bu tarz yazlık eldivenler alırsan biraz daha koruması güçlü şeylere baksan iyi olur, parmak uçları korumaları yetersiz olur çoğunun..
    zandona dizlik iyidir.
    balaklavıyı internetten almana gerek yok ama yazlık bir şey al.. balaklava yerine buff alsan daha iyi olur. daha kullanışlıdır.
    bellik yerine sırtlık almanı tavsiye ederim. iki gün sonra sırtlık alsam daha iyi olur dersin birde sırtlık alırsın. baştan bir sırtlığa bak.

bunların hepsi kişisel tavsiyem..

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    bence şimdilik ls2 al sonra lazer vertigo alırsın
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    LS2'ler 100, LZ6'lar 170 lira. LZ6 testlerde 5 yıldız alıyor, LS2 test edilmiyor bile. bence LZ6 al.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    haklılar bencede lz6 al kask çok önemli.birde listende mont göremedim.montun var mı yoksa?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    1-Kask olarak;
    bence paranın önemli kısmını buna ayır, alabildiğinin en pahalısını al, boşuna diğerlerinden ucuz değiller, çarpma testleri vs var, ben anes motordan 300 tl'ye lazer granville aldım 12 taksit ücretsiz kargo, 4/5 yıldız almış yurt dışında tanınan bir kask
    http://www.anesmotor.com.tr/store/Pr...ype=Details#pt

2-Eldiven olarak:
    senin önerdiğin aynı eldiveni aldım, bir acemi için iyi, çünkü parmakları hissedebiliyor rahat kullanabiliyorsun, korumaları da var, geçen gün korudu da ben aşağıdaki linkten online almıştım
    http://www.motoliz.com/index.php?p=s...=26&kn=Eldiven

3-Maske(balaklava) :
    anes motordan kask alınca ücretsiz hediye olarak yollamışlardı

4-Dizlik içinde:
    aşağıdaki dizliği aldım, ne yazık ki denedim ve gayet başarılı, dizimden çıkmadı, mafsallı, 3 bantlı
    https://www.motoliz.com/index.php?p=...915&k_id=0&kn=

5-Bellik olarak:
    senin önerdiğinin fiyatı çok uygun, bende onu bugün yarın alıcam
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...462&ShowPane=1

6- Mont olarak:
    mont alman bence acemiysen şart, düşme olayında koruyor, feyizoğlundan ixon player marka aldım, hem yazlık hem kışlık, içindeki yeleği çıkarırsan yazlık oluyor, kollarında koruma var ama sırtta olmadığını fark ettim, touring tipinde az uzun

7- pantolon olarak:
    pek çok kişi lazım diyor ama benim dizlikler beni korudu, kararsızım açıkçası, ben bu acemi halimle 100 km/h'i geçmem zaten ...

8- topcase olarak:
    kappa 35 lt 168 tl/12 taksitle ücretsiz kargo anes motordan aldım
    http://www.anesmotor.com.tr/store/Pr...roductId=85418

Arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim ben diğer mesajımda dediğim gibi şimdi babamın aklını çelmek için kendi paramla ekipman alacağım onun için burada mont pantolon tam koruma şeyler yok ama babam eğer onay verirse zaten babam eksiklerimi tamamlar ne gerekiyorsa alırım ama önce şu yazdıklarımı alıcağım çünkü babam hep diyor yok böbreğğini üşütürsün yok oranı üşütürsün vs. onun için öncelikle kask eldiven bellik veya sırtlık dizlik ve balaklava alıcam diğerlerinide umarım babam yapar motoru alır yoksa bütün uğraşlarım boşa gidicek kaç aydır bunu bekliyorum hevesimi umarım kırmazlar.

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 yerine lazer lz6 öneririm.
    eldiven için biraz daha bakınabilirsin. bu tarz yazlık eldivenler alırsan biraz daha koruması güçlü şeylere baksan iyi olur, parmak uçları korumaları yetersiz olur çoğunun..
    zandona dizlik iyidir.
    balaklavıyı internetten almana gerek yok ama yazlık bir şey al.. balaklava yerine buff alsan daha iyi olur. daha kullanışlıdır.
    bellik yerine sırtlık almanı tavsiye ederim. iki gün sonra sırtlık alsam daha iyi olur dersin birde sırtlık alırsın. baştan bir sırtlığa bak.

bunların hepsi kişisel tavsiyem..
    Lz6'ya baktım feyizoğlunda 135ytl'ye kampanya yapılmış onu alabilirim beğendim yaznlız kredi kartım yok nasıl halledicem bilmiyorum.
    Sırtlık önerinizi babama yönlendiricem.Dizlikte ise zandonayı bir araştırıcam cevabınız için çok teşekkürler.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2'ler 100, LZ6'lar 170 lira. LZ6 testlerde 5 yıldız alıyor, LS2 test edilmiyor bile. bence LZ6 al.
    Teşekkürler lz6'lar indirime girmiş zaten şu anda onu düşünüyorum.

Polo34 teşekkürler cevabın için hepsini gözden geçireceğim.

Arkadaşlar son olarak tekrar teşekkür ediyorum en azından aklımda birşeyler canlandı bhu ekipmanları hemen almayacağım zaten ehliyet sınavı zamanı yani temmuz ağustos gibi alıcağım.Yardımlarınız için teşekkürler.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    ptt den havale yaparsın olur biter hemde yanlış hatırlamıyosam %5 lik bi indirim var havale de
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    montda almayı unutma ne olursa olsun git bi mont al. dirsek ameliyatları kolay olmuyo 5--6 defa bıçak altına yatmak zorunda kalablirisin.

diğer ekipmanlar iyi. bütçene göre al geç. dizlikleri mafsallı alırsan daha iyi olur.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    mts belliği feyizoğlundan gittim aldım 45 tl, 45 euro luk zandona ile aynı boyutta, ona benzetmeye çalışmışlar, 30 tl lik armode ve mts ler de var ama boyut olarak epey küçük kalıyorlar, en azından bir acemi için ne kadar büyük olursa koruma o kadar iyidir diyerek 45 tl lik aldım, hiç takmamaktan iyidir diyorsanız o 30 tl liklerden almak lazım

Şimdi peki toplu havale yapabiliyormuyuz yani mask eldiven dizlik sırtlık vs. hepsini alıcam hepsini tek havalede ve tek kargo parası ile getirebilirmiyim?

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Lazer LZ6 güzel kask gerçekten.Ama iç astarı çıkarılıp yıkanamıyor.Kaskı da sonuçta kafamıza takıyoruz.Ne kadar kollarsan kolla; zamanla kirleniyor.Ve Yıkama ihtiyacı meydana geliyor.O yüzden iç astarı çıkarılıp yıkanabilen bir kask almanı tavsiye ederim.Çoğu kişi buna dikkat etmez.Ama bu bence önemli bir özellik kasklarda.Başka kasklara bakmanı tavsiye ederim.

Peki ls2 cartoon kasın iç astarı yıkanabiliyormu?

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    LS2 için benim yapmış olduğum test vardı . Bulursam linki eklerim.

Ve evet komple çıkıyor iç astarı.

Konum , başka bir konuyla birleştirildiği için bulmam uzun sürdü. Buyrun LS2 cartoon testim

http://www.motosiklet.net/forum/1276218-post108.html
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Burda bir tane inceleme var;
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html

Arkadaşlar birşey merak ettim bu ls2 cartoon kasın yedek parçasında kask vizörü ve yan kapaklar var bu yan kapaklar ne oluyor bu kaska vizör alsam değiştirmesi kolay mı?

Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda bir tane inceleme var;
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html

Arkadaşlar birşey merak ettim bu ls2 cartoon kasın yedek parçasında kask vizörü ve yan kapaklar var bu yan kapaklar ne oluyor bu kaska vizör alsam değiştirmesi kolay mı?
    Soruma halen cevap bekliyorum birde galiba bu kaskın siyah vizörü her bedenine uymuyormuş böyle bir problem olurmu?

Günceldir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)