Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sinüzit hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    sünizit deme bana bendede war bı agrımaya basladımı matkapla beynımı delıyolarmıs gıbı
    Rüzğarı_hissSet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    abimin artçısıyım:)ama artık mavişim var:)))
    Alıntı furkan43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktor hap ve burun fısfısı verdi kullandım ama pek işe yaramadı hala balgam var yani sinüzit devam ediyor.

dedem eski motorculardandır.Dedemle motor muhabbeti ederken ben bahsetmiştim sinüzit meselesini,sen motosikleti unut felan demişti ama kaskı düşünmedi sanırım
    bendede sinüzit vardı çok şükür geçti balgam konusu başa belasadece doktorun verdiği fısfısı(tahminim burun spreyidir bendede alerji olduu için kullanıodum)ihmal etme derim çünkü düzenli kullandığında sinüsleri açıo ve balgamda kayboluo(bildiğim kadarıyla)ıslak saç olayına bende katılıyorum başı ağrıtıyo bide jöle sürüosan oda ağrıtır;)dikakt et derim geçmiş olsun

once gecmis olsun..

bende de sinuzit var. kapali kask ve balaklava kullaniyorum. balaklavayi daha cok kaski temiz tutmakicin takiyorum. zaten kask ruzgardan yeterince koruyor. gecen kis oldukca soguk havalrda bu sekilde motor kullandim. bir sorun olmadi.

Motosikleti
    Motoyoko
    Sinüzit çok kötü bişey be abi geceleri sabahlara kadar garip sesler çıkararak uyumaya çalıştığımı hatırlarım
    [B][U]Utku SAYAR[/U][/B]

Alıntı 0088yağız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede sinüzit vardı çok şükür geçti balgam konusu başa belasadece doktorun verdiği fısfısı(tahminim burun spreyidir bendede alerji olduu için kullanıodum)ihmal etme derim çünkü düzenli kullandığında sinüsleri açıo ve balgamda kayboluo(bildiğim kadarıyla)ıslak saç olayına bende katılıyorum başı ağrıtıyo bide jöle sürüosan oda ağrıtır;)dikakt et derim geçmiş olsun
    Ya balgam konusu gerçekten sakat cafede arkadaşlarınla takılıyosun diyelim bide bendeki balgam yutkunmaklada geçmiyo illaki atacan dışarı şimdiden bu yaşta dede gibi oldum vallaha sokakta dedeler gibi tükürüyorum artık milletin iğrenerek bakmasıdacabası
    Gerçekci ol,imkansızı iste.

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    boş tarlaların yanında ACI KAVUN denen bir bitki var ( hani dokunursun pısst diye su atar fırlar gider ) her yörede varmıdır bilmiyorum ama çok faydalı fakat çok tehlikelidir bir DAMLA dan fazla buruna damlatılmamalıdır bir önceki krizde damlatmıştım 5 yıl sorun yaşamadım şimdi mevsimini bekliyorum ( izmirde mayıs gibi çıkar) bir arkadaşım eczanelerde satıldığını söyledi ama soramadım ( acı kavun suyu, acı dölek te deniyor ) bir damlası tüm iltihabı akıtıyor bir gün sürüyor akıntı fakat en az 2 yıl sorun yaşanmıyor beni ameliyat masasına yatmaktan kurtardı DOKTORUM da kullanıyor artık
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boş tarlaların yanında ACI KAVUN denen bir bitki var ( hani dokunursun pısst diye su atar fırlar gider ) her yörede varmıdır bilmiyorum ama çok faydalı fakat çok tehlikelidir bir DAMLA dan fazla buruna damlatılmamalıdır bir önceki krizde damlatmıştım 5 yıl sorun yaşamadım şimdi mevsimini bekliyorum ( izmirde mayıs gibi çıkar) bir arkadaşım eczanelerde satıldığını söyledi ama soramadım ( acı kavun suyu, acı dölek te deniyor ) bir damlası tüm iltihabı akıtıyor bir gün sürüyor akıntı fakat en az 2 yıl sorun yaşanmıyor beni ameliyat masasına yatmaktan kurtardı DOKTORUM da kullanıyor artık
    aman abi annem bana da zorlan çektirmişti onlardan.Viks gibi de uygulanabiliyo kaynak suya suyunu sıkıp buharı çekince cok iyi temizlio insanın içini.Okaliptus gibi nane gibi sert bi kokusu var.Aman bitkiye gidip de dibinden sataşmayın millet el bombası gibi göze kaçarsa ağlatır

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizde acı kavun denir.Peder bey 5-6 damla burnumun sağına ve soluna olmak üzere damlattı.Yaklaşık 10 saat boyunca burnumdan muhtelif ifrazat geldi.Tamam takip eden 2-3 yıl boyunca problem yaşamadım fakat uygulamanın ertesi günü doktora gitmek zorunda kaldım.Çünkü benim penisiline alerjim varmış ve bu bitkide penisilin gücünde antibiyotik ihtiva edermiş.Anlıyacağınız alerjik bünyelerde ters tepebilir.Zira solunum yolum şiştiği için çok zor nefes alabiliyordum.İlla uygulanacaksa alerji testi yapılmasında fayda var.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizde ona cırtatan deniyor, ben cesaret edip uygulamadım.ayarlı uygulayamayınca öldürücü derecede güçlü olduğunu söylediler
    bu arada bu hafta başı ikinci ameliyatımı oldum, sinüzit ve kemik problemimden.zamanında mz e binerken hususi saçları yıkar jöleler binerdim motora va bu 4 mevsim böyleydi, yüzümün neredeyse donduğunu hissettiği olurdu.ama geçlik dedikleri bu herhalde tabi sonrasında 2 ameliyat
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Herkes bir şeyler demiş,ben de diyeyim bari...
    2 kez ameliyat olmuş ama bu hastalıktan hala muzdarip veteriner arkadaşın tavsiyesiyle beyin sıvısına işleyebilen (onun dediği) antibiyotiklerden olan Oraceftin 500 Mg antibiyotik kullandım,2 yıllık ağrı tarih oldu.(Ya da komple içeriyi göçürdü bilmem ama çok iyiyim şu an.)
    [COLOR="Red"][B][I] DoN'T ArGuE WiTH Me...JuST MaKe LoVe...![/I][/B][/COLOR]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sinüzitin baş düşmanı rüzgarın yanı sıra ıslak saçla çıkmak dışarı. Bu konuda çok dikkatli olmalısın. Benim anlamadığım, antibiyotik tedavisi gördün ve halen devam mı ediyor ? O zaman kronik sinüzit. Dediğim gibi önemli olan ıslak saçla dışarı çıkma. Geçmiş olsun.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinüzitin baş düşmanı rüzgarın yanı sıra ıslak saçla çıkmak dışarı. Bu konuda çok dikkatli olmalısın. Benim anlamadığım, antibiyotik tedavisi gördün ve halen devam mı ediyor ? O zaman kronik sinüzit. Dediğim gibi önemli olan ıslak saçla dışarı çıkma. Geçmiş olsun.
    tubiş sen eczacısın bir çare yokmu sende,bari sen kurtar bizi
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim durum karışık biraz ama anlatmaya çalışıyım şimdi dede gibi balgam çıkarmamdan dolayı sürekli doktora gittik akciğere bakan doktor dahiliyeydi galiba gittik.Doktor bana sigara varmı felan dedi bende yalan söyliyemem tabi doktor bu yalan söylesem rötgen çektikten sonra anlaşılcak babamda var yanımda bi ara kullandım dedim ama gerçekten sigarayı bırakalı 1 ay felan oluyodur doktora gittiğmzaman doktor akciğer rötgen çekti ciğerler dolmuş sigaralı ortamlarda bulunma felan dedi bende tamam dedim antibiyotik verdi bu bana günde 2 tane vurundum bitti kontrole gittik bi baktık bizim doktor yok değişmiş başkadoktor vardı bayan bi doktor vardı buda röntgen çektirdi bide kafa rötgeni çektirdi buda senin ciğerler temiz balgamsinüzitten kaynaklanıyo dedi bu sefer kafa doktoruna çıktık adam baktı benim röntgene bak burlarda sinüzit var fısfıs weriyom sana bide ağrrı kesici hap veriyom dedi
    biraz uzun oldu ama olay bu yani bu metnin ana fikri yani balgam sinüzitten kaynaklanıyo
    Gerçekci ol,imkansızı iste.

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı furkan43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Bir sorum olacaktı
    Balgam çıkarmamdan dolayı doktara gittim.Kafa röntgeni çekildikten sonra sinüzit olduğumu söyledi.Soğuk içecekler,kendimi rüzgardan koruyacakmışım.Ben sordum motor kullanabilirmiyim diye.Evet ama fazla rüzgar almaman lazım felan dedi.Bu sene ehliyetim ve motorum olucak inş.Motor sürerken kask takıcam kasktan rüzgar felan geçermi üşütürmüyüm?
    fullface kask ve balaklava yani yüz maskesi kullan mutlaka.(hani kar maskelerinden)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    hocam insanı öldürebilecek bir şeyden bahsediyorsun ama..

keşke ömür boyu çekseydim de bunu burnuma sıkmasaydım diyen adamları duydum.. hatta sinüzlerim boşalsın diye derin dalış yapan insanların bile tahammül edemediğini duymuştum bu bitkisel ilaca..

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    kardeşçiğim ıslak saçlarla dışarı cıkmadgın surece guvende sin :

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    sinuzit için önerilen en güzel yöntem tüple dalmaktır. su altındaki basınçtan dolayı sinuslerindeki tüm kanallar açılacak ve yaklaşık 6 ay rahatlayacaksın. yalnız unutmamam gereken bir şey daldıktan sonra yaklaşık 2 gün çok şiddetli baş ağrısı çekiyorsun.
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinuzit için önerilen en güzel yöntem tüple dalmaktır. su altındaki basınçtan dolayı sinuslerindeki tüm kanallar açılacak ve yaklaşık 6 ay rahatlayacaksın. yalnız unutmamam gereken bir şey daldıktan sonra yaklaşık 2 gün çok şiddetli baş ağrısı çekiyorsun.
    bu gerçekmi şakamı
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gerçekmi şakamı
    şaka değil. dalış çok iyi gelir..

hatta bazı özel harekatçıların tüpsüz dalış yapıp kan gelene kadar derine indiklerini ve ondan sonra çıktıklarını duymuştum. 4-5 sene idare ettiklerini söylerler. (ilk ağızdan dinlediğim şeyler)

Motosikleti
    suzuki an125
    iyi bir kask ve balaklava kullanırsan sıkıntı çekmeyeceğini sanırım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)