Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fikrinizi paylaşır mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Yeni başlamak istiyorum ve üniversite öğrencisi olmamdan dolayı yüksek fiyatlar verip bir motor sahibi olamayacağımı iyi biliyorum. Cruiser tarzından hoşlandığım için gözüm hep o tarz motor ilanlarındaydı ve geçenlerde bir jinlun 250 buldum. Fiyat olarak 700 liraya anlaştık fakat motor sahibi eksantirik milinin değişmesi gerektiğini söyledi.Motor şuan yürür durumda. Mekanik aksamdan anlamadığım için sizlere danışmak istedim. Sizce bu motor bu arızası ile alınırsa başıma çok iş açar mı? Siz olsaydınız bu motoru gönül rahatlığıyla alırmıydınız? Fiyat olarak bana çok uygun geldi. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    700 Liraya alınır o motor ; parçası ucuz cünkü ama bulman zor olabilir... Cok büyük bi masrafı oldugunu sanmıyorum ; iyi bir ustaya götürüp kesin rakamlar alman gerekiyor...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç km olduğu? model yılı? da çok önemli
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    eğer mekanikten anlamıyorsan öğrenci bütcesiyle bu makinayı almanı tavsiye etmem ama macera yaşayım söker takar ögrenirim diyorsan başka
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 rr Movistar ;) & Hyosung 250 GTr
    hocam eger istanbuldaysan benle iletişime geç ben hallederim bende öğrenciyim ve motor teknisyeniyim sen eksantrik milini al ben değişirim kardeşim

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km olduğu? model yılı? da çok önemli
    2006 model 250cc 4550km de henüz...

Alıntı hondaRED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam eger istanbuldaysan benle iletişime geç ben hallederim bende öğrenciyim ve motor teknisyeniyim sen eksantrik milini al ben değişirim kardeşim
    ilgine çok teşekkür ederim kardeşim saol ama maalesef Ankara'dayım

Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer mekanikten anlamıyorsan öğrenci bütcesiyle bu makinayı almanı tavsiye etmem ama macera yaşayım söker takar ögrenirim diyorsan başka
    + Daha da sorun açabilir sadece egzantrik mili değişecek olsa kendi değiştirirdi.

Motosikleti
    vn800 drifter
    Dostum Benzer Bir Olayı Arkadaşım Yaşadı Sakın Alayım Deme Piyasasının çok Altında Verdiğine Göre Kesin Masrafı çok Bir Motor O şahsın Tanımadığı Senin Güvendiğin Bir Motorcuya Gösterd Erim Ama Jinlun Motorları Faal Ve Yeni Stıştayken Bile Parça Sorunu Yaşanıyordu
    Hele şimdi çok Başın Ağrır Mondial Yada Kanuni Al Derim En Azından Beklemezsin Ve Aramazsın
    CHOPPER HAYATIMIZ

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    çin alma da ne yaparsan yap derim
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorlar millettin elinde kalmış motor alan yok ikinci el piyasası ölmüş sürünüyor iki arkadaşım 8 aydır motorları satılıkda geçen ağustosdan beri satamıyorlar

bir arkadaşımda çin malı asya vardı scooter piyasası 1.200 dü 600 e sahibindene ilan verdi o fiyata bile motor bir ayda satıldı ama satıldı sonuçda..

o asya scooterlı arkadaşım maksat elinden çıksın alet vergisini ödemesin üstünde kalmasın diye o fiyata verdi 400-500 e ne fakir olur ne de zengin koymazdıda ona elinden hızlı çıkarabilmek için verdi o fiyata karşı tarafın üstüne almasını şart koşarak...

şimdi ne yazık ki devir böyle bir devir bu açıdan bakıcak olunursak jinlunların eskiden beri kötü bir imajları var ve eskiden beri zaten ikinci elleri çok sıkıntılı bir motordu
    şu halde satışları nerdeyse durmuşdur artık
    böyle düşününce o adamın 700 e vermesi kafama yatıyor...

yani benim arkadaş gibi düşünmüşse adam satıyımda kurtılıyım 3 e 5 e bakmıyım maksat üstümden çıksın devrinide verip kurtılıyım diye olabilir.

ama motor almadan işini bilen o adamında tanımadığı bir ustaya göster motoru ver ustaya bir 20 milyon her yerine baksın iyicene bir
    dediği gibi tek sorunu oysa verirsin kararını..

ama şunuda unutma jinlunlar çok sık kontrol ister orası burası gevşer yani elin biraz anahtar ve tornivada tutuyorsa giriş bu işe
    yok ben anlamam mekanikden falan uğraşamam diyorsan bence sabret alternatiflere bak derim

bulabilirmisn o fiyatlara bilmiyroum ama illa cruiser istersen çok güzel çinlilerin v motorluları var keewayin shadow u var bisanın da var v motorlusu diğer markalarında var sorunsuz motorlar vibrasyonda yok
    sıkıntılarıda pek yok ben onları tavsiye ederim..

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar makina ucuz diye hemen ön yargıyla yaklaşmayın lütfen. Ben gecen sene haziran ayında işimi gormesi amacı ile (2008) 125cc'lik Çin malı 0 Km scooter aldım. Motorun liste fiyatı aldıgımda plaka masrafları haric 1.250 Liraydı. Ben gerek otomobil olsun, gerekse motosiklet olsun elimden gelen özeni gosteririm. Demek istediğim temiz bakarım. Haziran ayında almış oldugum motoru sezonun kapanması ile 2.100km'de Kasım ayında pazarlıksız direk 500 liraya sattım (yani 6 ay kullanıldı). Ve motorum ilk gün nasılsa sattıgım kişide aynen öyle teslim aldı. Demek istediğim benim gibi satıcılarda var. Kakalayım gitsin birine mantıgı ile hareket edenlerde var.

Benim tavsiyem iyice bir motoru bilen, anlayan birisiyle araştır. Ortalama masrafı gözden gerçir ona göre hareket et. Saygılarımla
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlar millettin elinde kalmış motor alan yok ikinci el piyasası ölmüş sürünüyor iki arkadaşım 8 aydır motorları satılıkda geçen ağustosdan beri satamıyorlar

bir arkadaşımda çin malı asya vardı scooter piyasası 1.200 dü 600 e sahibindene ilan verdi o fiyata bile motor bir ayda satıldı ama satıldı sonuçda..

o asya scooterlı arkadaşım maksat elinden çıksın alet vergisini ödemesin üstünde kalmasın diye o fiyata verdi 400-500 e ne fakir olur ne de zengin koymazdıda ona elinden hızlı çıkarabilmek için verdi o fiyata karşı tarafın üstüne almasını şart koşarak...

şimdi ne yazık ki devir böyle bir devir bu açıdan bakıcak olunursak jinlunların eskiden beri kötü bir imajları var ve eskiden beri zaten ikinci elleri çok sıkıntılı bir motordu
    şu halde satışları nerdeyse durmuşdur artık
    böyle düşününce o adamın 700 e vermesi kafama yatıyor...

yani benim arkadaş gibi düşünmüşse adam satıyımda kurtılıyım 3 e 5 e bakmıyım maksat üstümden çıksın devrinide verip kurtılıyım diye olabilir.

ama motor almadan işini bilen o adamında tanımadığı bir ustaya göster motoru ver ustaya bir 20 milyon her yerine baksın iyicene bir
    dediği gibi tek sorunu oysa verirsin kararını..

ama şunuda unutma jinlunlar çok sık kontrol ister orası burası gevşer yani elin biraz anahtar ve tornivada tutuyorsa giriş bu işe
    yok ben anlamam mekanikden falan uğraşamam diyorsan bence sabret alternatiflere bak derim

bulabilirmisn o fiyatlara bilmiyroum ama illa cruiser istersen çok güzel çinlilerin v motorluları var keewayin shadow u var bisanın da var v motorlusu diğer markalarında var sorunsuz motorlar vibrasyonda yok
    sıkıntılarıda pek yok ben onları tavsiye ederim..
    bak arkadaş herşeyi açıkça anlatmış.. bence bu mesajı bi kaç kere oku..

hakann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BURGMAN 650 Kawasaki KLR 250
    bu işler hep böyle olur sadece eksantirik mili olarak açılır değişilir sonra usta der eksantirik zincirinide değişelm şuraydı buraydı derken motoru yenilersin ama bu sürede daha başlayamadan motordan soğursun o yüzden tavsiyem iyi bir ustaya götür baktır tam bir fiat al ona göre motoru öyle al ayrıca ankarada ulus sanayi sitesindeki motorculara götürmemeni tavsiye eederim

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Egzanrik mili niye 4250km de bozulur,yağsız çalıstığı için yağsız çalısmasındada piston,sekman,krank gibi parçalar hasar görür.Antalyada olsan en fazla 400 e toplardık
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    bende senin gibiyim yeni başlıyıcam işalah mondial 250 ve jinlun 250 de takıldım jinlun titreme yapıom ş ve sürüş keyfi 0 mış jinlun kullanmadım ama mondail mct kulalndım o güzel böle bişeyde bakabilirsin 1,300 falan ama jinlun da iyi fiat bilen biriyle git bak motora 700 çok az istemiş muhakka vergi borcu ya da başka bişeyi vardır ilgilen sorun çıkarıp çıkarmaması sana bağlı

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2006 model 250cc 4550km de ise motoru al servise götür. onay verirse al. en azından ben böyle yapardım. hazırda masrafı yoksa uygun.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ben de üniversite öğrencisiyim..ve bundan önceki motorumu hurdadan almıştım resmen..fiyat çok ucuz gelmişti ve yürür haldeydi..hiç tereddüt etmeden aldım motoru ve param oldukça parça aldım..ve sonunda kız gibi oldu, aldıgım fiyatın 4 katı fiyatına sattım motorumu..bence bu riske girilir..eğer fiyat sana uygunsa riske gir derim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)