Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sizin için ne kdr önemli bilmiyrum ama benm için çok önemli bi konu....lütfen okuyun!

Motovento
    REKLAM ALANI

bakın ben 18 yasındayım daha ehliyetim yok ve hiiç motor kullanmadım...ama inanılmaz bi tutku oldu bende daha kullanmadan...çook istiyorum bi motorumn olmasını...sizden yardım istiyorm bu kardeşinize yol gösterin ne yapam gerekiyo..nasıl ögrenirim nassl ehliyet alırım yada nasıl bi motorla başlamalym...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151 rs
    bak kardeşim ben senelerdir motor kullanıyorum daha 16 yasındayım motor güzel birseydir ama dikkatli ve tedbirli kullanılırsa bence scooter la basla ileride büyük makinalar alırsın scooter da ise kanuni yi öneririm ortlaama fiyatlı bise istiyosann..

Motosikleti
    honda cbf 150
    önce ehliyetini alacaksın sonra tarzına uygun bir motorsiklet(cooper,enduro,racing) seçeceksin ve tarzına uygun olduğunu düşündüğün
    motorun küçük cc bir modelini alarak kendini geliştirebilirsin
    [COLOR="Blue"][/COLOR]:bounce:...4 teker bedenini,2 teker ruhunu taşır...:bounce:

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    aynı benim motor almadan önce hissettiğim duygularu yazmışsın seni çok iyi anlıyorum en iyisi ehliyetini alıp bir scooter le başla işe bu sevda artık ulaşılmaz değil her bütçeye uygun motor dolu piyasa 2.el yada sıfır bir sürü uygun seçenek var benden sana tavsiye ölmeden mutlaka yapılması gereken en önemli şeylerden biri motora binmek sakın kendini bu zevkten mahrum etme allah gönlüne göre versin kardeşim

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşım aynısını bende yaşadım.
    daha hiç motora binmemiştim ama çok güzel bi his.
    neyse başta scooter alalım filan dioduk. sonra öğrenince değiştirirz diye düşünüyoduk. ben dedim şimdi bunla öğrendim. bi biyük ybr filan alcaz ne gerek var bi scooterı paravan olarak kullanmaya hem bisiklete biniyosan yeter yani vitesliye geçmeden önce scooter kullan filn böle olaylar yok.

bak kestirmeden söliyim. 2 seçenek sunıyım. benim param var şöle 500-600-1000lik motor alcaz diyosan çin malı eski adi bi vitesli motor al 1 günde öğrenirsin kolay bişey motor 1 ayda usta olursun. kendine güvenin gelince büyük motora geçersin.

2) bizim paramız az diosan bence en temizi honda cbf 150 yada yamaha ybr 125 ikiside güzel ybryi tavsiye ederim. ama hemen hemen aynı motorlar kaliteli ikiside. ama bunu üstüne 2bin daha koyup 5000e honda cbr 125 alabilirsin bu motor su soğutmalı racing tipi böle daha artistik ve biraz daha hızlı. neyse

yani bence öğrenmek için scooter almaa sakın alma.
    he ama ben scootera bincem bizim oranın yolları düzgün ben scooter seviyom diosan ttmm al istediğini.

ybr ve cbf nin fiyatı 3 ,300 sen gidip japonnn malı bi scooter alsan 4000den başlar. çin malı alıp motor sana binceğine al japon malı sağlam bişi sen motora bin.
    hem servis ve sanayilerde çok gezmek istemezsin heralde.

biraz uzun oldu ama son özet geçiyim. kafan karışmasın die

öğrenme işini dert etme. öğrenmek için motor alma, binmek istediğin motoru al. ( tabi paranın yettiğini)

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    Alıntı ghostriderrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı benim motor almadan önce hissettiğim duygularu yazmışsın seni çok iyi anlıyorum en iyisi ehliyetini alıp bir scooter le başla işe bu sevda artık ulaşılmaz değil her bütçeye uygun motor dolu piyasa 2.el yada sıfır bir sürü uygun seçenek var benden sana tavsiye ölmeden mutlaka yapılması gereken en önemli şeylerden biri motora binmek sakın kendini bu zevkten mahrum etme allah gönlüne göre versin kardeşim

ONAYLIYORUMMM
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

şimdi ben kalıplı felan biriyim...scooter da komik dururum gibi geliyor ancak öğrenmem için şartsa binerim sorun değil...ama ben hyo 250 yi çok beğendim aşırı hızda sevmem..bu motorla başlasam nasıl olur..???ayrıca ehliyet için ne yapmam gerekiyor?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce forumu iyice bir gez .. ehliyet nasıl alıır kaça çıkar dan tut. hangi tür motor eğitimi nerlerden alınır, ne tür motorla başlanır. tüm sorularına yanıt bulacaksın ..ama önce bir oku bir incele.. yei başlayanlar iin en iyi motor arama motorudur bunu unutma
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)