Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

ÖTV nin 3 Aylık İndirim Süresince Motosiklet Alırmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    ya ne olcak bugun otv dusurur ler yarın ise muayneyı yukseltırler sıgortayı yukseltırler otwden kazandıkları paranın belkı 2 katını cıkarırlar bızden yanı ben umit etmem asla cunku turkıyede yasanan seyler bunlar
    Rüzğarı_hissSet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    orası öyle de bari alalım motoru :D
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Ben biraz araştırdım haber sitelerinde de, otomotiv demiş. Motosikleti de kapsıyor mu bu otomotiv bilmiyorum
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya otomobilin, motosikletin, yatın, katın, pırlantanın, havyarın ötv'sini indirsen nolur arkadaş....?!!

ülkeyi ne hale getirdiler!!
    işin kötüsü toprağımın halkı hala "padişahım çok yaşaa!"

:(
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bu topragın üstünde s .... sz yasamaktansa toprağın altında yatmayı şeref bilirim demiş büyüklerimiz ;) ama napalım askere kadar idare edicez
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    çok zor bence bu iş olmaz
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw benim anlamadığım şu

ben bu hükümetten memnun kalmış birisi ile karşılaşmadım

fakat bana öyle geliyo ki önümüzdeki yerel seçimlerde bu hükümet yerel yönetimlerde de iyi boy gösterecek ve böylece kendini daha da garantiye alacak

demekki büyük bi zümreleşme var ve bu alenen olmuyo

buda ya zulme yada bölünmeye götürür diye düşünüyorum

mesela şu an motosikletçileri ödediği yol paraları , vergiler bir zulüm örneği

ben iki tekerlekle 150-200 kilo ile yola ne kadar zarar verebilirim ki sen 1 tonluk arabayla ve 4 tekerlekli bir arabayla aynı parayı alıyosun

tam tersi trafikteki yoğunluğu azaltıığım halde ben ödüllendirilmek yerine cezalandırılıyorum

sonuçta 600 cc ve üstü klasmanındaki motosiklet kullanıcıları aynı paraya otomobilde alıp kullanabilirler tabii yine türkiye saolsun

düşünseler bu adamalrın hepsi şahsi ototmobilleriyle çıksalar yola trafik yoğunluğu ne olur diye
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    boşuna heveslenmeyin acentenın biri aradısordu araba için daha belli değil oda sadece araba için motorlar kabsam dışı
    geçmiş olsun

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    KanalTürk'den alıntıdır:

Otomotivde ÖTV indirim oranı belli oldu
    Küresel mali krizin ağır darbe vurduğu otomotiv sektörüne ilişkin yapılan ÖTV indiriminin oranı belli oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir'de açıkladığı 4. Ekonomik Önlemler Paketi'nin detayları belli oldu.

Yeni ekonomik önlem paketinde yer alan ÖTV indiriminin oranları belli oldu. Buna göre 1.600 cc'ye kadar olan otomobillerde ÖTV oranı yüzde 37'den yüzde 18,5'e düşürüldü.

1600 - 2000 cc arasındaki araçlara uygulanan yüzde 60 oranındaki ÖTV oranı yüzde 54’e, 2000 cc ve üzerindeki araçlara uygulanan yüzde 84’lük vergi oranı ise yüzde 80’e düşürüldü.

Avrupa pazarlarının daralması nedeniyle ihracatta eski günlerini arayan, iç talepteki daralmayla da stokları elinde kalan otomobil üreticilerinin bu kararla az da olsa nefes alıp almayacağı ilerleyen günlerde belli olacak.

LİSTELERE DİREKT YANSIYACAK
    Fiyat listelerine direkt olarak yansıyacak ÖTV indirimi hem üreticiler açısından, hem de tüketici açısından büyük fiyat avantajları sağlayacak.

Listelere yansıyacak fiyat farkı basit bir hesapla karşımıza çıkıyor.

Şu anda liste fiyatı 27 bin 100 TL olan Renault Clio HB 1.2 lt. 16V 75 bg. Autentique modeli, yüzde 18,5'lik ÖTV indiriminin ardından 22 bin 240 TL'ye düşecek.

BEYAZ EŞYADA SIFIRA İNDİ
    Öte yandan yapılan yeni düzenlemeye göre beyaz eşya ve elektronik eşyada uygulanan yüzde 6.7’lik ÖTV oranı sıfıra indirildi.

Kararname Salı günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

MOTOSİKLETİN ''M'' SİNDEN BAHSEDİLMİYOR!!!

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomotiv sektörüyle motosiklet sektörünü bir düşünmemek lazım.Otomotivde stokların eritilmesiyle ilgili olan bu indirimin motosiklete gram yansıyacağını zannetmiyorum.Nitekim 2 hafta önce aldığım sıfır motor için Geçen cuma günü ruhsat çıkaran satıcıda muhtemelen bu indirimi bekledi ve iş çıkmayınca ruhsat ve plakamı çıkardı.Bence beklemeyin bu indirimi.
    Bide BBRR'ye aynen katılıyorum,elinde parası olan ve hala işi olanların en büyük kaygısı ülkenin ekonomisine güvensizlik.Bu sebeplede elinde olanı çıkarmak istemiyor.Ancak bizim gibi kafayı kırmışlar allem edip kallem edip gönül verdikleri işlere harcama yapıyorlar.İktidar sahipleri tarafından yapılması gereken,istihdamın devamını sağlamak ve insanların harcama yapmasını teşvik etmek.Fakat gidişat pek o yönde değil.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bu ne be kardeşim %60 %80 vergi , ne diyimki şimdi ben.. neyse ban yemiyelim..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu indirimler ancak elinde parası olup da krizden "psikolojik" olarak haddinden fazla etkilenip o parayı harcamaya korkan insanları teşvik etmek için. Amaç fabrika duruşlarını azaltmak. Fakat 3 ay çok kısa bir süre. Bu kez de insanlar 3 ay sonra ne olacak belli değil diyerek harcama yapmaya korkabilirler. Bu işi "kaçırılmayacak" fırsata dönüştürebilmek için mutlaka bir süre sınırı koymak lazım ki insanlar alışveriş için acele etsinler fakat bu süre 6 aydan az olmamalı bence.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Bu da HABERTURK'den alintidir:

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, motorlu araçlarda ÖTV'nin indirilmesine ilişkin kararın, muhtemelen yarın sabah itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bakan Çağlayan, MÜSİAD Ankara Şubesi Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, ''Dördüncü tedbir paketiyle otomotiv sektöründe iç tüketime yönelik çok önemli tedbir getirilmiştir. ÖTV'de yapılacak indirim kararı muhtemelen yarın sabah itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanacak'' dedi.

Çağlayan, ''1600 CC'nin altındaki otomobillerde yüzde 37 olan ÖTV yüzde 18'e düşecek. Bu son derece önemli bir gelişmedir. Ticari araçlardaki ÖTV yüzde 10'dan yüzde 1'e düşürülecek. Kamyon ve otobüste ÖTV yüzde 4'ten yüzde 1'e ve motosiklette yüzde 22'den yüzde 11'e düşecek'' bilgisini verdi.

YUH be, arabalar ile hic alakam olmadigi icin yuzde 37'lik vergi oranini bilmiyordum. Yazik bu millete hakkiten, ayiptir...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    bahsedilen ötv indirimini büyük firmalar (beyaz eşya elektronik) aylar öncesinden zaten yaptı hemde 3 ay için değil uzun bir süre bu şekil diyorlar

ha bu arada kriz bizi teğet geçmişti bunu hatırladım

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha iyisini almak için bekledim durdum ötv inerse hemen alırım fırsat kolluyorum yani.İnmezse artık alıcam en ucuzundan bir motor.Tak etti canıma
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    evt dedim ötv indirimi olabilirmiş diye kimse takmamıstı beni. beklediğim iyi oldu.ama 3 ay azmış gerçekten.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Tüm haber kaynaklarının belirttigi gibi ötv indirimi otomotiv ve beyaz eşyayı kapsıyor.Cümleten geçmiş olsunnn!!!!

Motosikleti
    Honda CM125 Custom 1993
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm haber kaynaklarının belirttigi gibi ötv indirimi otomotiv ve beyaz eşyayı kapsıyor.Cümleten geçmiş olsunnn!!!!
    Motosiklette %22'den %11'e düşüyor diyorlar okumuyosunuz galiba haberleri?

http://www.ntvmsnbc.com/id/24946755/

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı özgür evren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette %22'den %11'e düşüyor diyorlar okumuyosunuz galiba haberleri?

http://www.ntvmsnbc.com/id/24946755/
    O haber 45 dk önce verilmiş benim haberlere baktıgım zaman yoktu. Umarım yazıldıgı gibi bir indirim olur.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne be kardeşim %60 %80 vergi , ne diyimki şimdi ben.. neyse ban yemiyelim..
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster

YUH be, arabalar ile hic alakam olmadigi icin yuzde 37'lik vergi oranini bilmiyordum. Yazik bu millete hakkiten, ayiptir...
    Sömürge ülkelerde bu oranlar olağandır. Yoksa hükümetler alınan dış borçların faizini nasıl ödesin? Tabii ki acısı gariban halkların sırtından çıkacak. Halklar koyun oldukça daha çok çıkacak.

Motosiklette %22'den %11'e ineceği bilgisi verilmiş...Peki 250cc üstü için olan %37 ne oldu? Ona dokunmadılar anlaşılan...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)