Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

ÖTV nin 3 Aylık İndirim Süresince Motosiklet Alırmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    işin kötü yanı zaten alıcısı olmayan belli nedenlerden satılamayan motorlar var servis yedek parça v.b gibi nedenlerden örnek benim arkadaşda motti diye bir chopper var 1.5 senedir satılık daha üç beş kişi dışında arayan yok bu krizde artık bedavaya verse kimse almaz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplanıp bir dilekce yazalım ve altına hepimiz imza atalım.

İndirimi geri alsın hükümet, ne biçim iş bu hiç öyle şey olur mu?

Guzel ve yerinde bir espri olmus.
    ama!
    kuçuk detaylar var ve burada itirazi olan arkadaslarin hepsi o detaylara deginmis.

Burada; OTV denilen nanenin tamamen kalkmasi gerektigini veya en azindan mantikli bir duzenlemeye gidilmesinin gerekli oldugunu zaman zaman tartistik ve sanirim bunda hepimiz hemfikiriz.

Yani benim sahsi itirazim kisa sureli olmasinadir.
    Benim ve bir çok arkadasimizin dikkat çektigi nokta budur.
    Bu 3 aylik sure fabriklarin stoklarini eritmekten baska bir ise yaramaz.
    Madem boyle bir tedbir alacaktin, insanlar issiz,kalmadan once yapsaydin da anlasaydik .
    Is adamlari bastirinca yapilan is hiç de durust gelmiyor bana.

Fakat bizim konumuz motosiklet.
    isin siyasi yanina girmeden motosikleti konusalim.

Efendim motosiklette OTV indirildi.
    Kimler yararlanacak?
    Motosiklet almak isteyenler.
    Kim bunlar?
    Iki gurup var.
    1- Hali hazirda motosikleti olmayan ve bu sayede belki de bir motosiklet alma sansini yakalayacak olan gurup.
    Bence bu firsati kaçirmasinlar.
    Boylece benim her zaman olmasini arzu ettigim ve trafikte gorunur olmamizin ilk sarti diye iddia ettigim çogalma meselesine katkisi olacaktir.
    Bu anlamda gelisme memnuniyet verici.

------------------------------------------------
    2-Su an bir motosikleti olan ve degistirmek, buyutmek, baska markalari ve modelleri denemek isteyen gurup.

Iste sorun burdadir.
    Benim itiraz ettigim seyin asil içerigi de burdadir.
    çünkü isin kazigini yiyecek olan bu guruptur.
    Ve potansiyel alicilarin en az yuzde seksenini de bu gurup olusturmaktadir.

Yani bu OTV indirimi bin kisiyi ilgilendiriyorsa, 800 kisi bu isten magdur olacak demektir.

Neden?

Ikinci guruptaki kisi, yeni motosikletini nasil alacak?
    Eski motosikletini satarak.
    Diyelim ki 20 bin liralik yeni bir motosiklet almak istiyor.
    10 bin lira degeri olan bir motosikleti var ve satisa çikardi.
    10 bin lira degerinde olan motosikletini, zaten kriz yuzunden bu fiyata satamayacak.
    Motor en fazla 9 bin liraya alici bulacak.
    Fakat isin içine OTV indirimi girince,sifir fiyatlaradaki dusus, ikinci ele daha artarak yansiyacak.
    Bu durumda 10bin lira degerindeki motosikletini 8bin liraya satabilirse, sansli demektir.
    Bu kardesimiz 20 bin liralik bir motosiklet alacakti.
    OTV indirimi sayesinde motosikletini,
    700 lira ucuza alacak.
    Yani eskiden 20 bin verecegi motosiklete simdi 19300 lira verecek.
    Guzel kar.

Ne oldu ikinci gurup?
    1300 lira kaybetti.
    Kar kudurdu, ana parayi yuttu.
    OTV den ve krizden once cebinden çikacak para 10 bin liraydi.
    Simdi 11300 lira..
    Hadi kriz teget geçti diyelim.
    Yine de 300 lira daha fazla odeyecek.
    Nasil indirim simdi bu?
    Vatana millete hayirli olsun.

----------------------

Sozun ozu, kisa vadeli bir ferahlama yaratip, acisini sonradan çikaracak isler bunlar.
    Tamamen kaldiriyorum ya da suresiz bu sekilde bir duzenleme yapiyorum de.
    Hah iste o zaman bravo deriz.

Bu karar tamamen stoklari eritip, fabrikatorleri rahatlatma mantigina dayaniyor.
    Bu çok da kotu bisey degil aslinda.
    Ama!!!!
    Hiç adil degil.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    2-3 gün önce mondial bütün motorlara zam yaptı örnegin 125 uag 1500 den 1750 ye cıktı bugün ötv indirimiyle fiyat tekrar 1592 ye gerilemiş indirim var ama zamlı fiyattan

ÖTV indirimi geçen yılın Mart ayında olsaydı herhalde piyasada bayağı bir canlılık oluştururdu. Ama global krizin kurları patlatması ve motorsiklet ithalatçılarının da bunu fiyatlarına büyük ölçüde yansıtmalarından ötürü çoğu motorun ÖTV indirimli fiyatı geçen yılki fiyatını dahi yakalayamayacaktır.

Ayrıca her derin ekonomik kriz bir yandan yüzbinlerce yeni işsiz yaratarak diğer yandan da işini kaybetmeyenlerin dahi çoğunun gelecek kaygısıyla zorunlu harcamalar dışındaki alımlarını kısmasından ötürü büyük bir pazar daralması yaratır. Bu daralmayı ise bence motorsiklet fiyatlarının yarı yarıya düşmesi dahi engelleyemezdi.

Motosikleti
    honda cbf 150

honda

arkadaşlar ben önceki hafta babamla honda bayine gittim.honda cbf 150 almaya karar verdim siyahı yokmuş getirelim dediler kaporayı verdik 300 milyon 4.150.000 anlaştık dün gelmiş olması gerekiyordu yarın gideceğim ama ötv indirimi geldi şimdi ne olacak kart geçmedim indirimlimi alırım yoksa eski fiyattanmı

Alıntı alpkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben önceki hafta babamla honda bayine gittim.honda cbf 150 almaya karar verdim siyahı yokmuş getirelim dediler kaporayı verdik 300 milyon 4.150.000 anlaştık dün gelmiş olması gerekiyordu yarın gideceğim ama ötv indirimi geldi şimdi ne olacak kart geçmedim indirimlimi alırım yoksa eski fiyattanmı
    adam motorun faturasını kesmemişse indirimli alman lazım
    sonuç ta faturayı keserken yüzde 11 olarak kesecek ama adam kıllık yapar ne olur neolmaz babanla bi konuş
    http://www.sahibinden.com/otv_dustu_...XQQdisplayitem
    şu anda 3280 gibi fiyatlara satanlar var dikkat

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İndirim sadece araba alacaklara yarar, motor alacaklara yaramıyor arkadaşlar, 500-600 TL den konuşuluyor - otolarda ise 4-10 bin arası indirimler var, 30.000 e satılan fiesta 23.000'e düşmüş...

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    aldım gitti ... bugunde ötvsini ve 2009-1 bandorlunu ödedim. 246 TL

Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldım gitti ... bugunde ötvsini ve 2009-1 bandorlunu ödedim. 246 TL
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan kazasız belasız ne aldın acaba sorsak

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 kuruş indirim yapıp kandırıyolar. ötv de indirim yapıp kdv den götürcek. para kalmadı piyasada o yüzden. en mantıklısıda seçim yatırımı.
    DURMAK YOK SOYMAYA DEVAM.

DL 650 almak üzereydim.Tam parayı tamamlaım.Fiyatı 18'den 22'ye çıktı.Kimsenin ruhu duymadı galiba ama benim içime oturdu.Hiç vergi olmasa eski fiyaına bile dönmez.
    Kaldı ki firmaya gıcık oldum bir kere eski fiyattan bile almam artık,15'e düşerse kesin alırım ama.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan kazasız belasız ne aldın acaba sorsak
    sagolasın dostum , Ramzey QM200 aldım cross. Allah size daha iyilerini nasib eylesin..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Millette para yok diyenleri bir görelim

Forumdan bir arkadaşa 1000RR almak için geçenlerde servisimi aradım, kırmızı vardı abi arkadaşa onu aldık dedim.

Cevap sabah satıldı oldu, iyi dedim ne var 1 tek siyah kaldı, tamam onu alalım, 22600+250plaka masrafına anlaştık saat akşam 6-7 bankalar kapalı, arkadaşım sabah parayı bankadan çekip getirecek ama plakayı akşama takın istiyor dedim.

Tamam deyip kapattılar, 15dk sonra telefonumu servis arıyor, açtım abi kusura bakma sabah gelmeyin... neden ne oldu? ben seninle konuşurken öbür arkadaş motoru satmış parayıda almış özür dileriz.

Neyse dedim bekleris 1-2 gün fabrikadan yeni getir. Cevap malesef abi fabrikada da kalmadı...

Forumdan bir başka abim bugün oğluna volkswagen golf almak için bayiye gidiyor.

Kalmadı diyorlar, iyi diyor polo var mı? kalmadı... ne var? kalmadı bu hafta 200 araç sattık...

Ve sadece 3 tanesini krediyle satmışlar, geri kalanlar peşin almış.

Millette para mı var hmm öyleyse bunlar uzaylı...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millette para yok diyenleri bir görelim

Forumdan bir arkadaşa 1000RR almak için geçenlerde servisimi aradım, kırmızı vardı abi arkadaşa onu aldık dedim.

Cevap sabah satıldı oldu, iyi dedim ne var 1 tek siyah kaldı, tamam onu alalım, 22600+250plaka masrafına anlaştık saat akşam 6-7 bankalar kapalı, arkadaşım sabah parayı bankadan çekip getirecek ama plakayı akşama takın istiyor dedim.

Tamam deyip kapattılar, 15dk sonra telefonumu servis arıyor, açtım abi kusura bakma sabah gelmeyin... neden ne oldu? ben seninle konuşurken öbür arkadaş motoru satmış parayıda almış özür dileriz.

Neyse dedim bekleris 1-2 gün fabrikadan yeni getir. Cevap malesef abi fabrikada da kalmadı...

Forumdan bir başka abim bugün oğluna volkswagen golf almak için bayiye gidiyor.

Kalmadı diyorlar, iyi diyor polo var mı? kalmadı... ne var? kalmadı bu hafta 200 araç sattık...

Ve sadece 3 tanesini krediyle satmışlar, geri kalanlar peşin almış.

Millette para mı var hmm öyleyse bunlar uzaylı...
    Kolaymı yiğidim 10 senedir milleti soyup soğana çevirdiler şimdide haracın %50 sini almayalımda canlı dönsün diyorlar,ee millette haklı devlet vermez bu fırsatı bi daha, 2 liralık motorun kdvsi ötv si bin lira olurmu ya? 1/3 ü devlete benzin al devlete parça al yine devlete otobana gir yine devlete, hiç teşfik yok. ..... meye devam.

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kuruş indirim yapıp kandırıyolar. ötv de indirim yapıp kdv den götürcek. para kalmadı piyasada o yüzden. en mantıklısıda seçim yatırımı.
    DURMAK YOK SOYMAYA DEVAM.
    :

indirimler orta halliye cokta hitab etmiyor halivakti yerinde olanlara hitab ediyor

kucuk cclerde cok daha buyuk %lerde indirimler olmaliydi...

millet aliyor parasi var siz farkinda degilsiniz uzaydasiniz diyen arkadaslar uzayli olmaliki
    memleketin durumu icler acisi, aldiklari orneklem grubu genele hitab etmiyor memlekette bir yigin insan is ariyor.
    1000rr alabilen ve WV kullanabilen kitle %kac?
    superzenginler buyuyor sadece zenginler zenginligine zenginlik katarken fakir insanlar faturasini odeyemiyor

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aye;
    Havalar soguk.
    motora binerken balaklavani mutlaka tak.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay...&Categoryid=44

Bir de daha acikli baska bisey var ki.
    Vah halimize!!!!

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :

indirimler orta halliye cokta hitab etmiyor halivakti yerinde olanlara hitab ediyor

kucuk cclerde cok daha buyuk %lerde indirimler olmaliydi...

millet aliyor parasi var siz farkinda degilsiniz uzaydasiniz diyen arkadaslar uzayli olmaliki
    memleketin durumu icler acisi, aldiklari orneklem grubu genele hitab etmiyor memlekette bir yigin insan is ariyor.
    1000rr alabilen ve WV kullanabilen kitle %kac?
    superzenginler buyuyor sadece zenginler zenginligine zenginlik katarken fakir insanlar faturasini odeyemiyor
    Ben sadece çevremden iki örnek verdim, hoş bu durum bütün markalarda aynı zaten.

1000RR alacak arkadaşım işçi, çalışıp biriktirmiş, zengin mi oldu şimdi, tebrik edelim öyleyse kendisini.

Diğer arkadaşım gerçekten zengin, yanında yüzlerce işçi çalışıyor, haa fabrikasına ondan önce giden işçisi yoktur, pazar günü dahi erkenden kalkar ve bilgisayarı 8:00 dedin mi açılır.

Ne yani bu adam da çalıştı kazandı diye dışlanacak mı?

Bense ne işçiyim ne patron, şirketimin hademeside çaycısıda ameleside herşeyi benim. Krize 350bin borç onun iki katı batık parayla girdim, şu yazıyı yazarken cebimde 1Ytl bile param yok ama borcumu ödüycem diye it gibi köpek gibi çalışıyorum, durumum düzelsin bin değil on bin arara da binerim.

Millet kafelerde kız arkadaşlarıyla gezerken ben sabahlara kadar çalışıyordum, aç da kaldım açıktada kaldım parayı nereye harcayacağımı bilemediğim zamanda oldu, bu kadar şikayet etmedim ama çevreme bakıyorum, gece gündüz yatan çalışmadan zengin olma hayali olan kim varsa feryat figan.

Vergi vergi vergi, motosikleti aldın vergi yok, arabayı aldın vergi yok, evi aldın vergi yok... Eeee bu araçları sürdüğün, evine giderken kullandığın yolu devlet nasıl yapacak? Devlet biz değilmiyiz? Bizim avrupa gibi zamanında sömürgelerimiz vardıda onların sırtından mı semirildik?

Yok işte kurtuluş savaşımızı vermişiz, sıfırdan bile değil eksilerden şu hale gelmişiz, bu aslında bir başarı hikayesidir.

Ha şunu derseniz hükümetin kaynak dağıtımı yanlış, bazı yatırımlar yetersiz v.s. hak veririm ama bu da siyasete girer ve forumda yasak.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aye;
    Havalar soguk.
    motora binerken balaklavani mutlaka tak.

Bir de daha acikli baska bisey var ki.
    Vah halimize!!!!

Abi malesef balaklava kullanamıyorum ben, boğuyo beni, hoş neye yaradığınıda anlayabilmiş değilim.

Haberlere gelince ilginç iki başlık, şaşırdım desem yalan olur.

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar ben honda cbf 150 aldım ötv den önce 4.150 tl di ötv den sonra 3.950 tl ye aldım 200 tl lik indirim oldu içinde plaka+sigorta+ruhsatta var

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    param olsada alsam altıma bi makina ama nerde ulan bi bilgisayar alalım dedik o bile ekonomiyi göçertti
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    mondial 151 rs
    ben son iki aydır maas almıyorum ama motor alıcam allah tan bise gelmezse..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)