Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motoru olarak Suzuki vzr 1800 almak istiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda 1300s
    Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir Motosiklet kullanıcısıym. Bir arkadaşıma yaza doğru almak isteidiğim modeli yani Vzr 1800 ü gösterdim. O günden beri ben bu motoru alacam diye tutturdu. Yani suzukiye aşık oldu diyebilirim. İlk görüşte aşk. İlk başlarda ciddi olmadığını düşünmüştüm. Ama ehliyet sınavını geçenlerde verdi. Hiçbir derse girmedi hatta. Ehliyet sınavına girmeden önce bana vites nerde gaz nerde diye sordu :D.. Kızın biride ehliyet sınavında kaza yaptı gazı fazla kökleyince milletin arasına daldı iki kişiyi hastanelik etti sanırım ( Onada burdan geçmiş olsun). Bizim arkadaş o yağmurlu havada sınavıda verdi bir güzel. Ama gözü korktu yok dedi motosiklet zormuş. Ama aradan bir hafta geçti... Şimdi motosikleti almaya hazırlanıyor.

Benim tavsiyem yamaha ybr 125 ile başla şeklindeydi. İkna edemeyince honda shadow dedim. Hiç olmassa çok fırlamayan bir model... diye düşündüm. kilosu biraz ağır ama....(hatamı ettim bilmiyorum).. Anlicağınız nuh diyor peygamber demiyor.
    Mahalle arasında iki 3 ay kullanırım bizim burda trafik yok yollar geniş diyor. Daha sonra yavaş yavaş trafiğe çıkarım falan dedi.

Sizce bu motosikleti alırsa kaza yapmadan sürme ihtimali nedir? yada netavsiye edersiniz. Başka bir motosiklet olur şöyle yapsın böyle yapsın diye..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Alıntı Motorsikletci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir Motosiklet kullanıcısıym. Bir arkadaşıma yaza doğru almak isteidiğim modeli yani Vzr 1800 ü gösterdim. O günden beri ben bu motoru alacam diye tutturdu. Yani suzukiye aşık oldu diyebilirim. İlk görüşte aşk. İlk başlarda ciddi olmadığını düşünmüştüm. Ama ehliyet sınavını geçenlerde verdi. Hiçbir derse girmedi hatta. Ehliyet sınavına girmeden önce bana vites nerde gaz nerde diye sordu :D.. Kızın biride ehliyet sınavında kaza yaptı gazı fazla kökleyince milletin arasına daldı iki kişiyi hastanelik etti sanırım ( Onada burdan geçmiş olsun). Bizim arkadaş o yağmurlu havada sınavıda verdi bir güzel. Ama gözü korktu yok dedi motosiklet zormuş. Ama aradan bir hafta geçti... Şimdi motosikleti almaya hazırlanıyor.

Benim tavsiyem yamaha ybr 125 ile başla şeklindeydi. İkna edemeyince honda shadow dedim. Hiç olmassa çok fırlamayan bir model... diye düşündüm. kilosu biraz ağır ama....(hatamı ettim bilmiyorum).. Anlicağınız nuh diyor peygamber demiyor.
    Mahalle arasında iki 3 ay kullanırım bizim burda trafik yok yollar geniş diyor. Daha sonra yavaş yavaş trafiğe çıkarım falan dedi.

Sizce bu motosikleti alırsa kaza yapmadan sürme ihtimali nedir? yada netavsiye edersiniz. Başka bir motosiklet olur şöyle yapsın böyle yapsın diye..

Deneyımlı olmadıgı ıcın motora tam anlamıyla hukmedemıyecektır.Tabırı caızse duse kalka ogrenme methodu gecerlı olacaktır arkadas ıcın.Efelik yapmasın bence.honda cbf 150, ybr 125,cbr 125r,hyosung gt250r gibi dusuk hacimli motorları tercih etsin.Tecrubesizligini bunlarla uzerınden attıktan sonra bahsettıgın motorlarla haşır neşir olabılır. "herkes motora kesınlıkle dusuk hacımlı makıneyle baslamalıdır" demek ıstemıyorum.Ama deneyim kazanmak adına tavsiye de ediyorum.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence alsın insan kendisini bildikten sonra sorun yok..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırak ölsün =)

2 kere düştümü soğur zaten
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    bu kadar kaza ve vefat olayından sonra tecrübesizlik bir taraftan büyük motor bir taraftan.125 cc lik motor neyine yetmiyor.arkadaşını seviyorsan vazgeçir ,onada söyle Allah akıl fikir versin..amiin....

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Bahsedilen motor 300 kg.'nin üzerinde ve 120 hp.

İlk motor için uygun değil... Hemde hiç uygun değil....

http://www.sahibinden.com/suzuki_int...XQQdisplayitem

Linkteki motor çalışma arkadaşımın. Evlilik nedeniyle satıyor. Bu biraz daha masum bir motosiklet. Ve şekil olarak VZR'nin küçük kardeşi Bu bile başlangıç için tartışılırken VZR 1800 hiç uygun değil...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

yeni motor 120 hp..... ilk 100 km de düşer aklı başına gelir

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    600 le başla bari zararın neresinden dönersek kardır
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Allah taksiratını affetsin şimdiden taziye topiğinde yer açın

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk motoru 600f olan yada R6 olan kişiler tanıyorum..
    Nedense hiçbirisine bişey olmadı.
    Bir kısır döngüdür almış başını gidiyo 125 cc ile başlanır diye..
    İnsan kendisini bildikten sonra gerisi boş arkadaşlar
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motoru 600f olan yada R6 olan kişiler tanıyorum..
    Nedense hiçbirisine bişey olmadı.
    Bir kısır döngüdür almış başını gidiyo 125 cc ile başlanır diye..
    İnsan kendisini bildikten sonra gerisi boş arkadaşlar
    Bende senin gibi düşünüyorum.
    Çevremde 125 likle başlıyan arkadaşlar az, 600 ve 1000 liklerde başlıyanlar daha cok.Sordugumda bir sorun yaşamadık diyorlar. ne kadar zorlandıklarını bile unutmuşlar.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    arkadasım güzel motor ve arkadasını kimse tanımıyor o motora binen kişi sayısıda sitede bir elin parmaklarını geçmez herhalde
    buradan alacağın yorumda pek netice vermeyecektir
    yorum konunun hakimi kişler tarafından yapıldıgında kritik/yorum anlamına gelmektedir burada ise konu açıktır yani herkez birşeyler ekleyebilir benim yaptıgım gibi
    aslında kimse bilmez ne motoru ne sürücüyü
    ya kendileri öyle öğrenmiştir yada korkuları vardır bunuda herkezde oldugunu sanır biz insanlar halbuki kimse aynı değildir
    tabi kademeli cc yüksetmek mantıklıdır iiiyisidir doğrusudur
    fakat bu kimsenin 1000 cc veya üstüyle başlayamayacağı anlamına gelmez
    evet tehlikeli mi? tehlikeli ancak 50cc de tehlikeli
    birazdan bir sürü yorum gelir teknik veriler lastik çapı yakıt max. hız vs.
    aslında hepsi internette olan şeyler sende araştırsan bulabilirsin
    gerçek olan kişinin kendi karaı özgünenidir
    kendini bilen adama bişey olmaz
    ( şimdi banada bi sürü kızacaklar )
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    arkadaşlar her büyük hacimli motorla başlayan kaza yapacak düşecek kalkacak diye bir garanti yok tabiki. ama yeni başlayacağından ve acemi olduğundan bu ihtimal çok çok yüksek olacaktır. bu yüzden demiyormuyuz hep önce küçük haimli motorlar diye. büyük motorlardaki denge kıvraklık vs bu kadar kolay kazanılmıyor...

sen elinden geleni yap dostum başka modellere yönlendir bence. genede ısrarcıysa herkesin kendi hayatıdır karışılmaz...
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    İlk motor için uygun değil... Hemde hiç uygun değil....
    peki ekonomik olarak?
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

gaz nerde vites nerde diye soran bi insana 600 lük bile fazla bence özellikle supersport bir makina böleyle birine hiç tavsiye etmem r6 bile F 600 lere göre seri bi makinadır istediyi makinanın ne ağırlığının farkında bence nede gaz kolunun nekadar hassas olduğunun görüm, beyendim, büyük, heybetli motor alıcam bunu demekle olmuyo bu işler ya patlar biyerde yada korkup altındaki makinanın hakkını veremez
    bence önemli olan bindiyin makinanın hakkını vererek binmektir
    HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIN

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    oy birliği ile adamın ölmesine karar verilmiş gibi gözüküyor iyi bilirdik demek adına biraz kendinden bahset bence
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda 1300s
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oy birliği ile adamın ölmesine karar verilmiş gibi gözüküyor iyi bilirdik demek adına biraz kendinden bahset bence
    Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim. Bende karşıyım yüksek cc ile başlanmasına. Motor bu arada supersport falan değil bir cruiser ama spor bir cruiser. İkna edemezsem biraz forumda araştırma yapıcam. Bu motosiklet sürmek için özel ders veren firmalar var. Honda ve Harley Davidson veriyor mesela.
    Bu arada herkese tavsiyem düşük ccli motorlarla başlamak. Motosiklet kullanmak gerçekten görüldüğü gibi çok kolay olan birşey değil. Heleki türkiye yollarına ve şartlarına göre.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boş yere açılmış bir konu

Motosikleti
    GSXF 750
    Honda nın güvenli sürüş eğitimi var.. GS-1, GS-2, diye gidiyor..2 günlük eğitimler bunlar.
    En azından oraya devam etsin.. Bu işin şakası yok....
    Ataşehir

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırak ölsün =)

2 kere düştümü soğur zaten
    2 çok tek düşme yeter
    hyo alan biri vardı bırakmıştı hani motosikleti
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)