Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

zzr 1100 le 320 gördüm desem !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani motogp lerde tork hp den daha mı önemli?, cruiser gibi yani.
    yok o kadarda abartmayalım

ya adamlar her şeyi hesap ediyo diyorum ..hiç çıkamayacağı bir hıza göre ayarlama yapmalarına gerek yok ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dikkat arkadaşım dikkat.... Özellikle hızlı motorlarda ölüm daha fazla gerçekleşiyor. Aman diyeyim kardeşim.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı crazygizmoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar o kadar siteye üyeyim 6 yıldır forum sitelerine tuning toplantılarına vb katılırım sayfaları dolasırım vs...
    mt yide çok uzun zamandır takip ederim 5 senedir...ama o kadar cins insanlar varki hakarette etmek istemiyorum bana yakışmaz...
    arkadasımız bı konu paylasıyor olabılır gayet normal ama herzaman boyle cıkıslar yapan uyelerımız var herseyı dogru yapacak degılız..adam hız yapmıs sızde elestırıyorsunuz kımene kardesım ? sanane ? kendını ne sanıyosunkı bu kadar agır elestırı oklarına tutuyosun bu adam sızden bısey saklamakmı zorunda her yaptıgı dogrumu olmak zorunda anasımısın babasımısn ılla yalanmı soylemek bıseylerı gızlemek zorundamı ?
    alahaskına mılletın anası babası yerıne koymayın kendınızı herkes ıstedıgını yapar..! karısmaya hakkınız yok... siz sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz yeri gelmiştir sizlerinde boyle yanlıslarınız macerlarınız heycanlarınız olmustur... ha uyarılır denırkı herzamn yapma vb ama bu kadarda ınsanın ustune gıdılmez...
    LÜTFEN

mt yonetımı sıze ne yapacagınızı soylemek benım gorevım degıl elbette
    ama bu uyeye gerekenı yapmanızı rıca ederım(iz)

içi boş fındık gibisin çok yazmışsın ama boş yazmışsın.Bu sitede herkes bi konu açarken bir amaç bir fayda için açıyor.herkes birbirine yardım ediyor anlayacağın.ve herkesin tek bir amacı var BİLİNCLİ MOTORCULAR KAZANMAK.ben ve benim gibi o kadar çok arkadaş var ki bu forumda bunu okuyan.ben bunu okuduğumda bana ne yararı var?faydasız şeyler için konu açmayın.eleştiriler bazıları bunun için.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BBRR,anladım pek ss ile aram yokturda
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Bir canlıya zarar vermeden hız zevkini aldığına gerçekten sevindim

Hala geçen pazar olan kazanın fotoğrafları gözümün önünde; dikkatli ol

Motosikleti
    '06 Aprilia Scarabeo 500; '09 SYM Wolf Classic 125
    Realite:
    1-Trafikte 320 km/h saat ile giden herhangi bir şey trafik kurallarını ihlal etmektedir.
    2-Bu oluşabilecek herhangi bir kazada ölürse, kendi bileceği iştir. İntihari eğilimlere kaşıt değilim.
    3-Ama unutulmamalıdır ki, bu esnada başkalarının hayatını riske atabilir onların ölümüne sebep olabilir.
    4-Bu sebeple ki gelişmiş her ülkede hız sınırlarını bu şekilde ihlal eden her kişi alacağı cezanın yanı sıra akıl sağlığının yerinde olup olmadığının kontrolü için psikolog kontrolüne alınır.
    5-Muhtemelen aklı selim hiç kimse bu tip trafik ihlallerinin şakşakcılığını yapmaz.
    6-Testeron dolu külhanbeyi edaları ile birbirini pistlere davet etmez
    7-Hiç görüp tanımadığı insanlara ağzına geleni yazıp saygı gösteremezken, 4 tekerlerin motosiklerlere saygı göstermesini bekleyemez.

İlk önce kendimize, sonra başkalarına ve trafik kurallarına saygı gösterelim ki bize de saygı göstersinler...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

adım gibi eminimki hiç bir motor için o en uzun düzlük 300+ yapmaa yetecek kadar uzun değildir .
    Hocam çalismadan geliyosun ama.

Ayip oluyor bak.

Elinin altinda internet var.

Gir bak bir kaç km hizlara çikiyorlar.

Hizlanma çok onemlidir.
    Ama hiz da onemlidir.

Ducatiler geçen sezon her duzlukte Rossi'yi ezip geçtiler.
    Nedeni Rossi'nin hizlanamamasi degildi.
    Zaten virajlara onlardan once giriyor, çikista da fark ediyordu.
    Ama motor bir yere kadar gidiyor.
    Sonra otekiler yanindan geçip gidiyordu.

Fakat konu bu pist yarislarina niye geldi onu anlamadim.

Ben rakamlar hakkinda atip tutarken, profesyonel motosiklet ve pilotlarin hizlari için orada done var.
    Oraya bakin, atip tutarken ona gore sallayin diye ornek olarak sarf ettim o cumleyi.

Aslinda konu, her binlik 320 km/h hiz yapar cumlesinden sonra koptu.

Ben oraya mudahale ettim.
    Ortalik karisti.

Bu arada bir ara motosikletlerin piste gore hazirlanmasini da konusmak lazim.
    Yani senin dedigin gibi cm bazinda hesaplar yapiliyor ama bu hesaplar her piste ve hava sartlarina gore degisiyor.

Yagmurda piste çikacagimiz zaman taktigimiz lastiklere gore ayri ayar, kuruyken taktigimiz lastiklere gore ayri ayar,pistin yapisina gore suspansiyonlara ayri ayar, hatta lastik havalarina kadar bir suru degisken var.

Yani pist çok ayri bir dunya.
    Biz bayiden alip daha kendimize gore ayar çekmeyi bile bilmedigimiz, SS leri konusalim.
    Sonra da Korfez pistini kiralayip, kapisalim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız için alır ama bu forumda bilgi paylaşımı yapılır diye biliyorum.ben ve benim gibi çok sayıda genç motorcu arkadaş bunu okuyor ve kötü örnek oluyor bu yazdığı.
    kötü örneklerde olacaki sen iyiyi örnek al ...

iyi dururken sen gidip kötüyü örnek alırsan ..

suç sendedir ..iradendedir...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seethru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Realite:
    1-Trafikte 320 km/h saat ile giden herhangi bir şey trafik kurallarını ihlal etmektedir.
    2-Bu oluşabilecek herhangi bir kazada ölürse, kendi bileceği iştir. İntihari eğilimlere kaşıt değilim.
    3-Ama unutulmamalıdır ki, bu esnada başkalarının hayatını riske atabilir onların ölümüne sebep olabilir.
    4-Bu sebeple ki gelişmiş her ülkede hız sınırlarını bu şekilde ihlal eden her kişi alacağı cezanın yanı sıra akıl sağlığının yerinde olup olmadığının kontrolü için psikolog kontrolüne alınır.
    5-Muhtemelen aklı selim hiç kimse bu tip trafik ihlallerinin şakşakcılığını yapmaz.
    7-Hiç görüp tanımadığı insanlara ağzına geleni yazıp saygı gösteremezken, 4 tekerlerin motosiklerlere saygı göstermesini bekleyemez.

İlk önce kendimize, sonra başkalarına ve trafik kurallarına saygı gösterelim ki bize de saygı göstersinler...
    haklısında, bunlar söylendi geçtik hocam orayı, şimdi kaç cc nerde kaç km yapardayız.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Realite:

eline sağlık arkadaşım.güzel özetledin

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kötü örneklerde olacaki sen iyiyi örnek al ...

iyi dururken sen gidip kötüyü örnek alırsan ..

suç sendedir ..iradendedir...
    ağaç yaşken eğilir, insan ne görürse onu ister.sen büyük olarak örnek olmazsan suç seni örnek alanda değil sendedir başta!!!
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Realite:

Başka söze gerek yok...
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

coq çok açık soruyorum sen konu hakkında benden bilgilisin ..

bende biliyorum her piste göre lastik hava ayarı, lastik seçimi,hızlı pistmi yavaş pistmi ona göre hız ayarı, hava durumuna göre lastik seçeneği. bunları yazmamam bilmediğim anlamına gelmiyo tabiki pist aşka yol başka... geçende bunu en iyi boy ,aye pist kapışmasında gördük

sorum şu ...en uzun düzlük hangi pistte .. ve bu düzlükte yapılabilecek max hız kaçtır..

veya kadrana 330 görebilmek için kaç metrelikbir düzlüğe ihtiyaç vardır ...

ben hız önemsizdir demedim .. elbetteki önemlidir.. ama amaç hız yarıştırmak olsa iki nokta belirlerler bu iki nokta arasında en yüksek sürate çıkana verirler şampanyayı..

oysaki bizim pist dediğimiz yer virajlıiniş çıkışlı bir yer. yani tek kıstasımız hız değil..

ağaç yaşken eğilir, insan ne görürse onu ister.sen büyük olarak örnek olmazsan suç seni örnek alanda değil sendedir başta!!!
    orda anlatmak istediğim çok açık .. ayrıca fidan yetiştirmiyoruz burada ..iradesi seçme kapasiesi beyni olan insanlar hakkında konuşuyoruz.. ha arada kütüklerde yokmu dersen ...

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    2-3 yıldır MT forumlarını açar okurum. İnanın bu konu başlığından daha saçma bir konu görmedim şimdiye kadar. Bazı arkadaşların "Size ne kardeşim adam istediği hızı yapar. İsterse ölür isterse yaşar. Ne isterse onu yapar" tarzı yaklaşımına inanamaz gözlerle bakıyorum. Hangi akıllı insan trafikte böyle süratlere çıkar ve hangi akıllı insan bu yapılanı normal karşılar anlamak mümkün değil.

Sizce bu kazalarda sadece motosiklet sürücüleri mi öldü ?
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    BBRR hocam.
    1000 metre 250-260 km hiza ulasmam için bana yeter.
    Gerisini sen hesap et.

Bu kalkisa gore verdigim deger.
    Diyelim ki senin dedigin gibi bir virajdan duzluge çiktim.
    Viraj hizim 180-200 km/h civariydi.
    600 metre duzluk 300 km/h hizi gormem için yeter.
    (Buraya dikkat! Iste burada hizlanma çok buyuk onem arz ediyor.)
    Eger daha kolay bir virajdan daha yuksek suratle duzluge çikmissam, mesafe 400 metreye kadar dusebilir.

Stok motorlardan bahsediyorum.
    Bu mevzunun yaris için hazirlanmis bir motosikletle oldugunu dusun bir de.

Ben bir bakayim su Gp de yapilan hizlara.
    Hemen donucem.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    DUCATI 1198
    herkes konusuyor ama butun motosikletler artik 300km/h de artik limitli bende SS kullaniyorum ama hala son hiz yapmadim yapmak da istemiyorum.Yapana da lafim yok ama burada marifetmis gibi yazmak da 18 likler icin bence kotu ornek.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    komedi dükkanına dönmüş burası

kamyon 1000rr GPS cihazıyla son hızını belgeleyen video bakın bakim kaç basıyor

http://www.youtube.com/watch?v=ZWn5UnhM8sM&hl=tr

Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı kavalye_24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık havalar ısındı arkadaslar 5 mart 2008 tarıhınde yanı gectıgımız gunlerde konya ankara yoluna motorumu test surusune cıkardım ve ınanılmaz bır performas sergıledı benı sasırttı motorum 320 gordum sanırım katkı ıse yarıyor arkadaslar sızde deneyın performans katkısı bıraz pahalı ama deyıyo
    320km/s sürate ulaşmak için 1100cc e gerek yok sanırım ve aklı başında bir insan bununla böbürlenmemeli Allah akıl fikir versin diyorum ve geleceğin Motosiklet sevdalısı gençlerine iyilik yapmıyoruz bu şekilde.
    Hiç bir araç gittiği gibi durmaz unutma
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

shi_bumi

Kimse hız yapanı desteklemiyor ..ama hepimiz çoğu zaman kuralları ihlal ediyoruz ... dürüst cevap ver hiç alkollü araç kullanmadınmı... hiç kırmızıda geçmedinmi... hiç emniyet şeridini yardıra yardıra gitmedinmi..hiç tek yöne bilerek girmedimi ..otobanda yardıra yardıra giderken hep sinyallemi değiştin şeritleri.. veya meskun mahalde hiç 40 km üzeri hız yapmadınmı.. otobanda ibrende 110km nin üstünü görmedinmi..şehirlerarası yolda 80 km nin üstüne çıkmadınmı...

evet noldu..

sütten çıkmış ak kaşık değiliz hiçbirimiz..

onun için başkasına çuvaldızı daldırmadan önce bi aynaya bakmakta fayda var diyorum...

o kırmızı araçta sürücü ve yolcu dahil 2 kişi bide motor sürücüsü ölmüştü ve ibret olsun diye yanılmıyosam iskandinav ülkelerinden birinde fuarda sergilenmişti.. işin ilginç yanı motorsürücüsünün cesedi arabadan çıkmıştı ...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünce başın göğe erdi mi?.....

Böyle gidersen zaten eminim sadece başın değil her tarafın erecek göğe...

Bu sayfalarda artık kaza haberleri görmek istemyoruz diyoruz ama ..... Ama....

Yapmayın arkadaşlar... Bir anda olur zaten ne olursa... Deneme sürüşünde olmayacak diye kaide yok.... Kimseyi kaybetmek istemiyoruz....
    Alptunay,
    Sen adamı gülmekten kırarsın yav....nereden buluyorsun bu lafları...ama dediğin doğru, Çoğu feci kaza hep umursamazlık ve aşırı cesaretten kaynaklanıyor
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    arkadaşım dikkatli kullan o kadar yüksek sürat iyi değil sende bilirsin bunu sanada allah rahmet eylesin yazmak istemeyiz aman dikkat...
    Hissettiğin gibi yaşa...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler