Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eds - Trafik cezası (özellikle istanbulda yaşayanlar)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Merhabalar;

Son zamanlarda (özellikle EDS kameraları devreye alındıktan sonra) emniyet şeridi kullanımı ile ilgili ceza yediniz mi?( trafik polisi yada kamera görüntüsü ile eve gelen bir cezanız oldumu? ) Biliyosunuz normalde tüm motorlu araçların emniyet şeridini kullanması yasak sadece acil durumlarda yada sorun halinde oraya girebiliyoruz.Ama malüm sabah ve akşamki köprü trafiği ve sürücülerin hiç bakmadan sürekli şerit değiştirmesi yüzünden ben çamlıcadan köprüye kadar olan kısımda emniyet şeridini kullanmak zorunda kalıyorum. Bu konuda bir sıkıntı çekermiyim sizce?

Bir de iki akşamdır şöyle bir saçmalık yaşıyorum.Ben köprüden kgs ile geçiyorum.Gişeye yaklaşıp kgs yı okutmam sırasında mutlaka yanıma bir akıllı yanasıyor ben okutup gecerkende alet ötmeye başlıyor acaba sensörler cok yanasan diğer aracı algılayıp beni mi kacak geçiş yaptı sanıyor .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sensör algılaması arabalara göre yapıldığından ötüyor...
    Ben de 6 aydır kullanıyorum daha ceza yemedim ama eli kulağında olabilir

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    aslında bi sorgulamak lazım plakaları geçtikte ceza kesen oldumu acaba. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bana geçen seneden geldi bi tane
    köprü yolunda çekilmiş 55 tl
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    birinci köprüden paralı gecişi kaldırmışlardı. sık kullanmadığım icin haberim yoktu bastım gectım neden yaptım bılmiyorum ama üzerinden iki yıl geçti ceza meza gelmedi sevıneyimmi üzüleyimmi boş ver gelırse öderiz.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Selam. Hergün köprüyü kullanan biri olarak bir iki açıklama yapayım. Emniyet şeridinin bulunduğu bölümdeki eds kameraları metrobüs çalışmaları yüzünden kaldırılmıştı. Şimdi benim gördüğüm sadece köprüden Anadolu yakasına geçtikten sonra Altunizade köprüsünden sonra ki bir kaç yüz metrede eds kamerası var. Diğer kgs okutma olayına gelirsek; gişenin oradaki zeminde dört tekerlekli araçlara göre uyarlanmış sensörler var biz iki teker olduğumuz için ve ona göre de ayarlamadıkları için geçiş yaptığımızda ötüyor. Bu ötmenin kaçak geçişle alakası yok. Nereden mi biliyorum: Buradan bir kaç arkadaş merak edip sormuşlar karayollarına onlar söylemişti.

"Askon" geçerken plakanın üstünde halat kilit falan varsa ya da plakan çok kirliyse kamera okuyamamış olabilir.

www.gib.gov.tr den motorlu taşıt sorgulama kısmından kesilen cezalarınızı görebilirsiniz eğer var ise. Ben sürekli oradan takip ediyorum. Saygılar

Ayrıca kaçak geçiş cezası; normal geçiş ücretinin 10 katı+normal geçiş bedeli, yani 2.6x10+2.6=28.6 tl
    Bi ayrıca daha; ceza tebliğ tarihinden itibaren 30 gün içinde ödenmez ise artı faiz uygulanıyor.(Kusura bakmayın faizin oranını da bilmeyeyim artık)
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Şimdi emniyet şeridinden gidince eds varsa bize ceza gelirmi bu soruya kim cevap verecek?

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    arkadaşlar ben araştırdım bunu.bikere kgs okutulunca çıkan ses sorun olmaz.ordaki dingil tanıma sistemi arabalara göre yapılmış.(salak herifler)motoru algılamıyor.ama kartı okutunca sorun olmuyormuş.yönetim binasından demişlerdi.ayrıca eds sağ şeritten 2-3 yıldır gidiyorum ceza falan gelmedi.fotoğraf çekilse bile görevli resimdekinin motor olduğunu görünce ceza yazmıyor resmi cezayı adresine göndermiyor yanii.içiniz rahat olsun sağ şeritten gidin ama genede yavaş gidin çok dangalak var birden önünüze atlamasın

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı Limankalesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi emniyet şeridinden gidince eds varsa bize ceza gelirmi bu soruya kim cevap verecek?
    Bir gün e-5 ten köprü yoluna girecekken bir trafik polisi(yunus) beni durdurdu. Aha ceza kesecek" falan derken "ne tarafa gidiyorsun?" diye sordu dedim "karşıya" "beni de at" dedi. Şaşırdım falan sonra atladı düştük yola, emniyet şeridine girmedim ve dedi ki "emniyet şerit çizgisinden git" çünkü "kameralar belli zamanlarda açık belli zamanlarda kapalı oluyor" dedi. Yani anlayacağınız eğer emniyet şeridinden giderseniz şansınıza kamera açık ise ceza gelir.

Yukarıda bir arkadaş demiş ki "motorlara kesmiyorlar" yok öyle birşey çünkü ceza yiyen arkadaşların olduğunu biliyorum, emniyet şeridinden gittikleri için. Bence motorlu olduğunuza güvenip girmeyin. Ayrıca kameraları da çok güçlü imiş 100-200 mt. ileriye zoom yapabiliyorlarmış
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)