Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"ölümden ötesi var mı?"

Motovento
    REKLAM ALANI

"Şanlıurfa-Gaziantep Otoyolu'nda bir araya gelen bir grup genç, önce motosikletlerin daha hızlı gitmesi için frenlerini söktü, sonra da daha hafif olması için önce bisiklet tekerlekleri taktı. Daha sonra otobanda bekleyen bazı araçları durdurarak bekleten gençler, benzin doldurdukları 2 motosikleti çalıştırdı. Aralarında Gaziantep'ten de gelen gençlerin bulunduğu yaklaşık 30 kişilik grup, otobanda adeta terör estirdi. Otobanda hızla seyreden araçların arasına dalan ve yarış yapan 2 genç, trafik akışını alt üst etti. Kendilerini yarış pistinde sanan gençler, hızla giden motosikletlerin üzerinde uzanarak, yarış yaptı. Hızla giden motosiklet sürücülerini gören araç sürücüleri kenara çekilirken, gençler ise tehlikeye aldırış etmeden yarışa devam etti. Bir süre trafikte terör estiren gençler, kazasız bir şekilde yarışlarına son verirken, akıllarda kanı donduran görüntüler kaldı"

yukarıdakı satırlar haberturk web sayfasından alındı. dün aksam da ana haber kusagında ızledım bu "motorcuları " .

aklımda da, yapılan röpötaj esnasında fonda duyulan ama kameranın kadrajına girmeyen birinin söylediği söz kaldı : "ölümden ötesi var mı?"

var !

sakat kalırsınız ve aileniz size bakmak zorunda kalır. kendinizin çektikleri yetmezmiş gibi onlara da bir ömür çektirirsiniz. çocuklarınız varsa, onları bir daha okşayamayabilirsiniz bile. dayanılmaz acılar içinde kıvranırken bir daha düşünürsünüz yaptıklarınızı ve sonra buna " kader" dersiniz.

cehalaet mi, cesaret mi, ahmaklık mı, ihmal mi ne derseniz deyin ama bırakın bu urfalı motorcular "şampiyonluklarının" tadını çıkartsın. hep birinci, en birinci, acaip birinci onlar olsunlar.

siz hep sonuncu olun ama evinize ve sevdiklerinize kavuşun sonunda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Allah akıl fikir versin bunlara...

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bu yarışlar o bölgede yeni yapılan birşey degil senelerdir var yenimi dikkat çekti
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    o kişiler "motosikletçi" değil, üstüne bindikleri de "motosiklet" değil..uzak durun!
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

evet haberlerdede ızlemıstım mopetlerle 100-110 yapıolar ustelık kasksız korumasız tabı frenlerde yok ne dıyelım allah kaza bela vermesın

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    BÖLE ADAMLAR YÜZÜNDEN ADIMIZ KÖTÜYE ÇIKIYOR İŞTE BEN BUNA KIZIYORUM ABİLER
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Boyle bir ana denk gelirsem o kisinin devrilmesi icin elimden geleni yaparim. Cunku kanundaki ceza inanilmaz yetersiz yaptirim diye bir sey yok. Bu kadar sersersi ve cahil insanlar sirf iki tekerlekli bir seye biniyorlar diye bizim ile ayni kefeye konup ayni elestirilere maruz kaliyoruz. Cidden hic vicdanim yok bu tip insanlara karsi. Trafik terroru bir suctur, o insanlarin canina kast edip boyle manyaklik yapiyor ise bende uzerine cikarak ayni seyi yaparim. Taki kanun bu isi ciddiye alip yaptirim gucunu konusturuna kadar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Böyle bir durumda motosiklet sürücüsü ehliyetsiz bile olsa ne kadar uğraşacağının farkındamısın ? En basiti yaşıyor haberi gelene kadar karakoldan çıkamazsın
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

muhterem aparat,

evet yeni dikkatimi çekti cunku yenı gordum / ızledım ve baslıga yazan arkadaslara katılıyorum, bu adamlar yuzunden de trafıktekı ımajımız kotuye cıkıyor. salt bu yuzden demıyorum, bu yuzden de dıyorum.

ınsan gene de kaza yapmalarını ıstemıyor, zarar gormelerını ıstemıyor ama en azından yolu kesmısler de kendı aptallıklarına, sacmalıklarına baska suruculerı alet etmemısler. mazallah bu aptallara kazara carptıgınızı dusunsenıze ? bır de onun can yukunu tasıyacaksınız omur boyu sırtınızda.

allah ıslah etsın demekten baska care yok ne yazık kı.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o yarışlarda motosiklet başına 3-5 bin dolar iddia olduğunu, her bir yarışta 10-30 milyar arası para döndüğünü biliyor muydunuz.

yarışın iptali ve geçersiz sayılması için tek şart lastik patlamasıdır. geçenlerde hataydan motosikletle mersine dönerken, yanımda mobylette ile tek teker yapıp kompleks tatmini gerçekleşen bir beyinsizi umursamazdan gelerek çıldırttım. salak herif, gecenin o saatinde farsız, aynasız kendi çapında ölmeye çalışıyordu... acimıyorum bile onlara. gecenin o saatinde in-cin otobanda top oynarken, ben bir ayak dokundurmayla onu canından edeceğimi düşünmüyordu bile. öyle bir şey olsa, ölüsünü otobanda çakallar, tilkiler yer...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende izmir,bornova yolunda gördüm mopedli yarışcıları, önüme geçip bi geriye geçiyorlardı,gazo kökleyip uzaklaştım onlardan. birinin başına bi iş gelsede diğerleride,trafikteki normal sürücülerde rahatlasa
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Böyle sürücülere Allah akıl fikir versin. Bu adamları durdurmayıp, yollarda insanları tehlikeye atan görevlilere de görev aşkı versin.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    ölümden ötesi varmı? malesef var!
    ölene kadar canın yanar... anında can verirsen onu bile hissetmiyebilirsin....
    sevenlerin bi süre üzülür ardından ama çaresiz alışırlar... ölürsen...

bide ölememek var.... sakat kalmak belkide yataga bagımlı kalmak....
    şuan yaptıgın belkide nekadar kıymetli oldugunun farkına bile varamadıgın bi çok şeyi yapamamak sevenlerinin bir ömür seninle birlikte o acıyı defalarca yaşaması ölümün ötesi olsa gerek
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    :) yok
    Ölümden Ötesi varmı ?
    Bu soru orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür.... Şarkısını hatırlattı nedense bir an.
    Evet ölümden ötede öyle bir köy var ki o köy gitmesekte gelelmesekte
    eninde sonunda gideceğimiz bir köy.
    Ve o köyde insana sorarlar.
    Nasıl öldün? Nerde öldün? Sağlığını ve hayatını nerde harcadın?
    İşte bu soruların cevabına göre bir başka köye yolcular lar adamı ki !!!
    Allah esirgesin. Çünkü ölüm bir son değil yep yeni bir hayata başlangıçtır aslında

Evet ölümden sonra cevap vermekte zorlanacağımız sorulara muhatap ola bileceğimizde bir köy var

Nasıldı o söz " Delinin yaşamı Ölümünden beterdir "
    Sözün bittiği yerdeyim. Lütfen kendimizden önce düşünmemiz
    Gereken yakınlarımızın varlığını hiç bir zaman unutmayalım.
    [B][COLOR="DarkRed"]Sonu yok bu aşkın...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    "MİNİMUM RİSK , MAKSİMUM KEYİF" en risksiz sürüş en keyifli olanıdır. . risk keyif değil adrenalini harekete geçirir adrenalin heycanı artırır. ..
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler