Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Neden polisler motosikletleri sık durduruyorlar

Katılımcı sayısı
350. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ehliyetsiz motor sürücüsü fazla

258 73.71%
  • Kasksız motor sürücüsü fazla

136 38.86%
  • Motosiklet istenmeyen bir taşıt

51 14.57%
  • Motor üzerindeki insanlar aykırı tipler olma ihtimali yüksek

68 19.43%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Neden polisler motosikletleri daha fazla durduruyorlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı lacivert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis kafasına göre kimseyi çevirmez. Emir geliyorki rutin kontrol yada arama yapıyorlar. Bence dahada sıklaşsın.
    ah bi bilselerdi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar dua edelim de türev integral hesapları sormuyorlar

siz sizolmayın motorcu olun da yanınıza çekme halatı -zincir -takoz-ilk yardım seti-yangın söndürme tüpü-ehliyet-ruhsat-trafık sigorta-savcılık iyi hal belgesi-ikametgah-nufus suret yada aslı-kayınvalidenizin ve kayınpederinizin fotoğrafı-daha saymamayım bunları bulundurun yeter.

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Emir geliyor tekme ile durduruyorlar emir geliyor durmak üzere olan motorsiklet kullanıcısının koluna sarılıyorlar...
    Emir geliyor benim evraklarımı kontrol ederken yanımızdan geçen plakasız racingler için anons bile yapmıyor
    Emir geliyor ama köprünün üzerinde direksiyonu üzerime kıran dolmuş için anons yapılmıyor. Çünkü kameralara bakmak için emir gerekli...

Elbette "ben dahil" motorsiklet kullanıcıları da hatalı ancak Trafik Polisleri de sütten çıkmış ak kaşık değiller. Daha önce de yazdım yine yazacağım amaç eğer kota tutturmaksa emniyet kemeri takmayan araç sürücülerine, ticari araçlara (Doblo, Kangoovb..) 1. boğaz köprüsünden geçerken ceza yazsalar 1 hafta içinde kotayı aşarlar.

yav bizim de soru sorma hakkımız yokmu: örnek: bu ülke nereye gidiyor,enflasyon düşermi,fener bu sene şampiyon olurmu ??????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 ----------

Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emir geliyor tekme ile durduruyorlar emir geliyor durmak üzere olan motorsiklet kullanıcısının koluna sarılıyorlar...
    Emir geliyor benim evraklarımı kontrol ederken yanımızdan geçen plakasız racingler için anons bile yapmıyor
    Emir geliyor ama köprünün üzerinde direksiyonu üzerime kıran dolmuş için anons yapılmıyor. Çünkü kameralara bakmak için emir gerekli...

Elbette "ben dahil" motorsiklet kullanıcıları da hatalı ancak Trafik Polisleri de sütten çıkmış ak kaşık değiller. Daha önce de yazdım yine yazacağım amaç eğer kota tutturmaksa emniyet kemeri takmayan araç sürücülerine, ticari araçlara (Doblo, Kangoovb..) 1. boğaz köprüsünden geçerken ceza yazsalar 1 hafta içinde kotayı aşarlar.
    yav sen kotayı bırak biz potaya girmeyelim bize patlar sonra-

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:35 ----------

bu hafta sonu napıyoz patron

Motosikleti
    TDM900
    Ben zaten potadayım abicim Bir ara gidip cezalarımı yatırayım bari

Bana farketmez şuraya gel de geleyim aslında Poyrazköy istiyorum ama yağmur olursa orman yolundaki çukurları göremeyiz pekmezimizi akıtmayalım sağa sola ziyan olmasın :D

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

10 yıldır araba ehliyetim var ve bir kaç kere durduruldum ondada radara yakaldığım için vs..

Ancak 1 yıldır A2 ehliyetim var hemen hergün polis durdurup ehliyet kontrolü yapıyor. Daha dün köprü yolu üzerinde 2 kez polis kontrolünden geçtim. Polis motoru kredi ile mi alıp almadığımı bile kontrol etti . Toplu sürüşlerimizde bile polis kontrolüyle karşılaşıyoruz. Sizce bunun nedenleri nelerdir ? Hala toplumda yer edinemedik mi yoksa trafikte aykırı/istenmeyen tipler miyiz ?

Durduruluduğumdaki sorgulamalar

-Ehliyet kontolü
    -Ruhsat Kontrolü
    -Sigrta süresi kontrolü
    -Motoru kredi ile mi yoksa peşin mi aldım kontrolü
    -Rehin durumu kontrolü
    -Kaskı çıkar yüzünü görücem kontrolü
    -Bu saatte otobanda ne işin var kontrolü ( gece saat 3:00 )
    -Yanlış yerden döneektin niyetin ne kontrolü.
    -Plakan temiz mi kirlimi kontrolü.

Her durdurulduğumda üzerimde
    Mont + Kask + Eldiven + Dizlik mevcuttu demekki onlardan biri olmasa daha ne çeşit sorgulamalarla karşılaşacaktım.
    Bence gayet iyi ediyorlar
    Daha da sık yapmalılar ki, yetkisiz sürücü sayısı yok olsun ayrıca bu kontroller sayesinde tüm gerçek ve eksiksiz motosiklet tutkunları rahatlaya bilsinler.
    trafikte istenmediğimiz şıkkını kullananların sayısı az değil ancak hepside yanılıyor
    Motosiklet istenmeyen bir araç olduğuna inanmıyrum...sadece akılsız ve tehlikeli tutum sergileyenler istenmemekte bence.
    Bazı '' hasta ruhlu insanları ''ise meclis dışı tutuyorum.

Daha sık kontrol edilmemiz dileğiyle
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    wallaha 4 senedir ehlietim var motorun ustunde bir allahın kulu durda su ehlietini ruhsatınıı verde bakıyım demedi yaaa 50.000 km den belki daha fazla yol yapmışımdır motorlarımla

Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten potadayım abicim Bir ara gidip cezalarımı yatırayım bari

Bana farketmez şuraya gel de geleyim aslında Poyrazköy istiyorum ama yağmur olursa orman yolundaki çukurları göremeyiz pekmezimizi akıtmayalım sağa sola ziyan olmasın :D
    cumartesiyi bekleyelim bakalım kardeşşşşzaten 29 ekimde görüşeceğiz

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende tam tersi durdurulmamaktan dert yanıyorum.2 yıldı 1 kez polis çevirdi yaw
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bu kadar olur

O kadar polis durduruyor alıştım da Dün Sabah çıkarken ruhsatı yanıma almayı unutmuşum dedimki akşam soldan soldan geçeyim köprüden polis amcalar durdurmasın. Sanki polisler içimi okuyor ta sol şeritten gördü beni köprü girişinde sağa çektirdi. Ehliyet Ruhsatn diye sordu. Şimdi düşünün benim halimi. :=). Beni ne hikmetse bir gülme krizi tuttu, polis şaşkın bir şekilde bakıyor ve evrakları istemeye devam ediyor. Dedimki memur bey ilk defa ruhsatı, ehliyeti yanıma almadım ve şimdi siz durdurdunuz her gün bu yolu gidip geliyorum... Polis dediki 189 lira para cezası yazacağız ve motoru bağlayacağız...

..ruhsat ve ejliyeti gösteremeyince polis kimliğimi istedi, sonra orada başka bir motosikletli ile ilgilenmeye bağladı işi bittiğinde yanıma geldi. Bak Ali dedi, normalde bunu asla yapmazdım ama sen efendi ve dürüst bir adama benziyorsun kimliğini al ve git eğer bir daha yanına evraklarını almadan bana denk gelirsen motoru bağlarım... Gerçekten ona çok ama çok teşekkür ettim ve yoluma devam ettim. Bir dahaki sefere ruhsatı monta japonla yapıştıracağım :D
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    bencede çevirme yapılsın bir sürü iti kopuğu var akla kara ayrılsın ben kendimi bildim bileli motor kullanırım son ıkı yıldır ehliyetle kullanıyorum iki kere durduruldum birinde aşırı hız yaptığım için birinde de kaskım yoktu...ehliyetsizken bile durduruldum ama ceza yemedim.. masum köylü çocuğu ayağına yattım
    kaskın nerde dedi bi keresinde yunus ekibinden abimiz... ruhsatı cıkardım ..bak istersen abi motoru bugün aldım kask almaya param kalmadı dedim..iyi bi daha olmasın dedi

Motosikleti
    TDM900
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tam tersi durdurulmamaktan dert yanıyorum.2 yıldı 1 kez polis çevirdi yaw
    Bundan mı dert yanıyorsun? Biraz büyük bir motorlar dolaşırsan yapışıyuorlar merak etme. Hergün boğaz köpsüründen geçtiğim halde her hafta iki kere çeviryorlardı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6
    Slm bence kontrollerın daha fazla artması gerekır!!!!
    1 HIRSIZLAR ÇOĞALDI
    2 bısıklet nıyetıne motosıklete bınıyor
    3 ne kask ne ruhsat nede sigorta var
    Antalyanın alanya ilçesinde Basınızda kas ve motosıkletınız sesız va faali yoksa kolay kolay kımse durdurmuyor, Ehliyeti alalı 9 ay oldu bır kere göstermedım, göstermekte ıstemem

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler