Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Agility için aldığım branda

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motoru yeni aldığımda (önceki Agility'yi) bayisinden emr-i vâki ile bir brandayı hediye ettirmiştim kendime.

İncecik,dokunulsa yırtılacak cinsten birşeydi. ( 2 sene önce satış fiyatı 30 lira idi gerçi!)

2 yıl boyunca güneşte,yağmurda bekleye bekleye yıpranmış tabi zaten incecik olan bu branda.

Geçen bu eskimiş brandaya dokunduğumda gazete kağıdı gibi yırtıldı. Hoş ilk aldığımda da ufak tefek yırtıklar olmuştu bir yere hafif takıldığında

GT250R'dan kalan Held branda vardı. Onu da yeni almıştım ya kullanamadım bir türlü.

Bu branda :
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=43946

Feyizoğlu'nun bu branda ile ilgili yorum sayfasına yazdıklarım : (sağolsunlar yayınlamışlar)

Bu ürünü Hyosung GT250R'da kullandım. L beden güzelce sardı motoru. Held branda hakkaten motoru soğuktan,yağmurdan koruyor fakat soğuk havalarda acayip sertleşiyor. Ve bu durum benim canımı öyle sıkıyor ki brandayı giydireyim derken motorumun bazı yerlerini çizdirdim. Her tarafı lastikli olduğu için branda büzüşüyor. İşiniz gücünüz olmayacak da branda takıp çıkarmaya uğraşacaksınız. Kısacası hiç pratik değil soğuk havada bu brandayı çıkarmak, giydirmek. GT250R'dan sonra Kymco Agility'de kullanıyorum bu brandayı. Soğuktan kas katı olmuş brandayı motoruma örteyim derken aynanın tekini kırdım. Üstelik çitlere takılarak bir yerini de hafif yırttım. Velhasıl, motorunuz bir yerde uzun süre yatacaksa çok güzel koruyacağını düşünüyorum bu brandanın. Ama benim gibi kışın da motora ara sıra bile olsa biniyorsanız bu brandayı çıkarıp,giydirmesi canınızı sıkacaktır.
    Anlayacağınız bu Held brandanın sertliği beni deli etti. Öyle pratik bir şekilde çıkarıp giydirilecek bir branda değil. Soğuktan kas katı oluyor. Yağmuru geçirmiyor ve motor tertemiz duruyor ama Ankara gibi iklimi karasal olan bir şehirde günlük kullanılacak bir branda değil. (gece soğuk,sabah soğuk,öğlen bir bakıyorsunuz güneş açmış ;e branda geceden kaskatı oluyor ve ısınamıyor bir türlü)

Velhasıl kelam;

Dün Agility'ye yeni bir branda aldım.

Kipa marketler zincirinde satılıyor bu branda. Nette bir yerde okumuştum Kipa'da motosiklet brandası olduğunu.

Evvela motoru sattığım arkadaş için aldık. Baktık Large bedeni(ki sadece o beden var) GT250R'ı bile sarıyor.

Markası Tesco. Kipa'nın kendi markası olmalı.

Brandanın rengi, iç kısmının pamuksuluğu falan hoş. Sıcak egzoza direkt değmezse uzun süre kullanılır gibi geliyor.

Motor bu :

Brandanın güzel bir çantası var:

Bu da brandanın motora giydirilmiş hali :

GT250R'a bile oluyorsa varın hangi motorlara uyduğunu siz hesap edin.

Not:

Konuyu açmamdaki sebep, motoruna branda almak isteyenlere yardımcı olmaktır. Birilerinin tecrübesi ile başkalarının faydalanması için forumlar vardır.

Sağlıcakla kalın.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    bende böyle birşey arıyordum paylaşım için teşekkür...

benimkide eskidi ii bari bakayım kipaya.
    tşkler

Branda çok yakışmış motora hayırlı olsun ne kadara aldınız?

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı m.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende böyle birşey arıyordum paylaşım için teşekkür...
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide eskidi ii bari bakayım kipaya.
    tşkler

Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda çok yakışmış motora hayırlı olsun ne kadara aldınız?
    Söylemeyi unutmuşum, 30 liraya almıştım.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Vallahi fiyatı uygun çokta güzel bir tanede ben bakayım bari pipılıma. Bilgi için sağolasın asm.

bende alayım ya bundan iyimiş hakikaten

Kipa-Tesco ürünleri Hollanda patentlidir, Çin malıdır ve mükemmel fiyat-kalite oranına sahiptir ben bir motorsiklet brandasını almadım onu da alayım bari de belki arkasından motor alırım

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    branda güzel iş ama sana bi uyarı kediler için hazır ev oluyo kedi spreyi kullanmanı tavsiye ederim sabah kaldırdığında kedi tüyleri görünce hoş olmuyo. ..
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    branda güzel iş ama sana bi uyarı kediler için hazır ev oluyo kedi spreyi kullanmanı tavsiye ederim sabah kaldırdığında kedi tüyleri görünce hoş olmuyo. ..
    Kedi spreyi mi benim daha doğal br hatta ii çözümüm var, köpek kakası ve köpek idrarı

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    almak isteyen arkadaslara tavsiye ederim

bende aynisi var T1 e giydiriyorum guzel oluyor korumasi fena degil gecen yaz 20tl ye bursada kipa marketten almistim.
    rengide guzel gri brandalilarin yaninda kolay ayirt edebiliyorsunuz...

su kedi spreyinden bahseden arkadas...
    oyle bir spreymi var ben muzdaribim karabiber koyuyorum yinede etkilemiyor varsa hemen alacam

Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almak isteyen arkadaslara tavsiye ederim

bende aynisi var T1 e giydiriyorum guzel oluyor korumasi fena degil gecen yaz 20tl ye bursada kipa marketten almistim.
    rengide guzel gri brandalilarin yaninda kolay ayirt edebiliyorsunuz...

su kedi spreyinden bahseden arkadas...
    oyle bir spreymi var ben muzdaribim karabiber koyuyorum yinede etkilemiyor varsa hemen alacam
    bende aldım arkadaşlar bu brandadan fiyatına göre çok kullanışlı görünüyo benim motora cuk oturdu egzostlar biraz alçak olduğu için yarım açık kaldı ama ziyanı yok

kedi spreyi var arkadaşım feyizoğluna bi bak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    bizimle paylaştığın için teşekkürler.branda arayan arkadaşlara (ben dahil ) baya yardımcı olur bu konu...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Yardımcı olabilirsek ne mutlu

Held branda kadar motoru soğuktan ve sudan koruyamaz belki ama incecik gri brandalardan daha iyidir diye düşünüyorum.

Motora giydirmesi ve motordan çıkarması kolay.

Dediğim gibi sıcak egzoz ile direkt teması olmazsa hatrı sayılır bir süre kullanılır inş.

Held'i sürekli yağan karda,yağmurda ve aşırı soğuklarda kullanırım muhtemelen.

Bu branda ona göre daha pratik.

Kedilerle ilgili pek sıkıntım yok.

Ara sıra kediler giriyor branda altına ama sadece orta boş bölmede geziniyorlar

Ama brandayı kaldırınca korkutuyor beni keratalar.

Onlara sıcak bir yaşam alanı sağlıyorsak bu da başımızın gözümüzün sadakası olur inşallah.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Bende branda almayı düşünüyorum ama rengarenk olması biraz kötü gibi geldi tek renk olanları yokmu bu brandanın?Bu konuyu açtığın iyi olmuş.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende branda almayı düşünüyorum ama rengarenk olması biraz kötü gibi geldi tek renk olanları yokmu bu brandanın?Bu konuyu açtığın iyi olmuş.
    Yok galiba hocam.

Renkleri hoşuma gitti benim bilhassa (gerçi brandanın rengine bakıp altında esaslı bir makina var diye motoru kurcalamaya kalkmasalar)

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ankara'da bu sıralar çok yağmur yağdığından tecrübe etme fırsatım oldu,bu branda suyu da pek geçirmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler