Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

B + A2 Ehliyet Alıcam Ücretleri Tam Olarak Ne Kadar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    araba+motosiklet ehliyeti almak için hem trafiğe hem de kursa ödenecek ücretleri bilen varsa yardım etsin lütfen.Adapazarında öğrenciyim.Bugün bi kursa gidip sordum ve şu fiyatları çıkardı:

B + A2 EHLİYET İÇİN:
    YAZILI SINAV ÜCRETİ:35 + 50 TL
    SINAV GİRİŞ KARTI İÇİN KURSA ÖDENEN PARA: 50 + 50 TL
    TRAFİK MASRAFLARI: 265 TL
    KURS:200 TL
    MOTOR İÇİN DE KURS MASRAFLARI:250 TL
    TOPLAM:850 TL CİVARI BİR MİKTAR

fiyatlar böyle bana verilen.bi de size sorayım dedim nedir bu işin piyasası.Devlete verilen para değişmiyor tabi ama maksat bilgi paylaşımı olsun

hiç yardım edecek yok mu yaaaa nerdesinizzzzzzzzzzzzz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    REGAL RAPTOR DADWY200CC 9E
    Abi Bende B+a2 Için Yeni Kayıt Oldum. Ama Seninkinden Biraz Pahalıı Oldu Anlamadım :s Bide Biz Iki Keremi Sınava Girecez. Bi B Için Sonra Bide A2 Için Ikiay Sonra ölemi..

Fiyatlar:
    Yazılı: A2+b 35+35=70
    Direksiyom : A2+b 50+50=100
    Kurs ücreti: A2+b 200+350

Trafik Masrafları: 213
    Tescil: 40

Toplam :973 Ha Bide (seninkide 900 Tl Tutuyo Yanlış Topladın Galiba )

Ama Benim Kafama Takılan Fiyat Değilde Ehliyet Alacagımız Tarihh

B Için Nisan18 De Bi Sınava Girecez,
    A2 Için Temuz 4 De Bi Sınava Girecez Ehliyet Elimize Temuz 25 De Anca Gelecek... Yardım Edin Yaz Başlarında Alma Imkanım Yokmuu..

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    SINAV GİRİŞ KARTI İÇİN KURSA ÖDENEN PARA: 50 + 50 TL bu neymiş yaw bende aldım ama böle bişey ne duydum ne gördüm nede ödedim trafiktede iki sertifikayıda aynı zamanda alırsan sadece B nin harcını ödersin A2 bedavaya geliyor
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    ben geçen hafta yazılmak için gittim kursa A2 için..18 nısanda sınavı var..mayısın ortasına doğru ehliyeti alırmışım..vergiler falan 150 tutuyo, 300 de kurs alıyor..300 çok geldi yazılmadım tabı pazarlık etcem 200 e indirebilirsem yazılırım...gerçi indirmezse de yazılcam mecbur çünkü alternatif yok...

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı OPTİKCİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Bende B+a2 Için Yeni Kayıt Oldum. Ama Seninkinden Biraz Pahalıı Oldu Anlamadım :s Bide Biz Iki Keremi Sınava Girecez. Bi B Için Sonra Bide A2 Için Ikiay Sonra ölemi..

Fiyatlar:
    Yazılı: A2+b 35+35=70
    Direksiyom : A2+b 50+50=100
    Kurs ücreti: A2+b 200+350

Trafik Masrafları: 213
    Tescil: 40

Toplam :973 Ha Bide (seninkide 900 Tl Tutuyo Yanlış Topladın Galiba )

Ama Benim Kafama Takılan Fiyat Değilde Ehliyet Alacagımız Tarihh

B Için Nisan18 De Bi Sınava Girecez,
    A2 Için Temuz 4 De Bi Sınava Girecez Ehliyet Elimize Temuz 25 De Anca Gelecek... Yardım Edin Yaz Başlarında Alma Imkanım Yokmuu..
    ben direksiyon eğitimini almayacam ordan bi 50 lira yırttım araba konusunda 4 yıl önce ögrenmiştim.3 yıldır da başakşehirde(bizim evin orada trafik yol boş eğitim yolu) sürerek tüm eksiklerimi giderdim.önce b sonra a2 sınavlrna girecegiz de ben yazın halledecem.şuan okulum yoğun.projelerde görevliyim hiç vakitim yok.inş hayırlısyla sende bende alırız
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Soygun ,vurgun... ne derseniz deyin verilen eğitime ve masraflara 50Tl paha biçiyorum, elimden gelse üstüne para isterim bu eziyet için.

[..] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok artık :S 900 tl nedir ben toplamda 500 civarına almıştım :S Kurs ücretleri aşırı pahalı üstüne giriş kartı muhabbeti nedir :S Yazılı sınav ücretleride kursun içinde olur :S İzmirde mi çok ucuz ben mi yanlış biliyorum

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    aynen motorhocası katılıyorum sana.devletin bu kadar para alması soygun bence.tamam egitime al ama 250 lira trafige ve 35 lira sınav ücreti ne demek.iki kagıt parcası sadece.okuyanda makina bunları.zate trafikte vergimiz var araçların.fazla bu fiyatlar ama yapacak bişi yok eli mahkum verecez
    burak beykurt

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    sitemizin ehliyet kursu sayılır. bir incelesen

http://www.gelisimsurucu.com/
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı [..] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok artık :S 900 tl nedir ben toplamda 500 civarına almıştım :S Kurs ücretleri aşırı pahalı üstüne giriş kartı muhabbeti nedir :S Yazılı sınav ücretleride kursun içinde olur :S İzmirde mi çok ucuz ben mi yanlış biliyorum
    adapazarında okuyorum.geçen gün gittim sormaya.adam sadece 200 lira kurs parası alıyor benden.kalan bütün paralar yukarıda yazdıgım gibi sınav giriş parası direksiyon sınavı parası ve devletin cebe giden bi 250 lira.tam bilmiyorum ama 250den fazla da olabilir
    burak beykurt

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen motorhocası katılıyorum sana.devletin bu kadar para alması soygun bence.tamam egitime al ama 250 lira trafige ve 35 lira sınav ücreti ne demek.iki kagıt parcası sadece.okuyanda makina bunları.zate trafikte vergimiz var araçların.fazla bu fiyatlar ama yapacak bişi yok eli mahkum verecez
    Noterde değerli kağıt vb. üzerine 8-9 madde artı vergisi var 1200Tl lik motora 160Tl noter ödedik

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    adapazarında okuyorum.geçen gün gittim sormaya.adam sadece 200 lira kurs parası alıyor benden.kalan bütün paralar yukarıda yazdıgım gibi sınav giriş parası direksiyon sınavı parası ve devletin cebe giden bi 250 lira.tam bilmiyorum ama 250den fazla da olabilir
    aşağıdaki linki okuyunuz

http://www.motosiklet.net/forum/geli...ml#post1463154
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitemizin ehliyet kursu sayılır. bir incelesen

http://www.gelisimsurucu.com/
    evet oraya da baktım.fiyat aynı.dediğim gibi vermekten başka çare yok.kursun aldığı para önemli değil zate.fazla bi miktar degil.taksit de yapılıyor ama devlet alıyor çoğu parayı.orda fiyat artıyor.toplayınca da bi öğrenci için ödemesi zor bi miktar oluyor saol yardımın için

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noterde değerli kağıt vb. üzerine 8-9 madde artı vergisi var 1200Tl lik motora 160Tl noter ödedik
    burak beykurt

Devlete verdiğin vergi ve emniyete kart parası için verdiğin ücret haricinde kurs ücretinin b+a2 de maksimum 250-300 arası içindede sağlık raporu sınav giriş ücretleri v.b şeylerin olması gerekir.motor için kurs ücreti 250 tl olur mu altı üstü 55 adet soru veriyorlar eline bunlardan 20 tanesi sınavda çıkıyor.Hangi kurs başka bir eğitim veriyor.Derslerine gitsen kitaptakileri anlatıyorlar

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Devlete verdiğin vergi ve emniyete kart parası için verdiğin ücret haricinde kurs ücretinin b+a2 de maksimum 250-300 arası içindede sağlık raporu sınav giriş ücretleri v.b şeylerin olması gerekir.motor için kurs ücreti 250 tl olur mu altı üstü 55 adet soru veriyorlar eline bunlardan 20 tanesi sınavda çıkıyor.Hangi kurs başka bir eğitim veriyor.Derslerine gitsen kitaptakileri anlatıyorlar
    gelsende gelmesende bunu almamız gerekiyor dedibende görüşürüz o zaman dedim adama motor için direksiyon egitimi falan da var.yani nereye sorarsam sorayım a2+b ehliyeti toplam maliyeti 750-800 lira arası.ücret sabit
    burak beykurt

gelsende gelmesende bunu almamız gerekiyor dedibende görüşürüz o zaman dedim adama motor için direksiyon egitimi falan da var.yani nereye sorarsam sorayım a2+b ehliyeti toplam maliyeti 750-800 lira arası.ücret sabit
    daha bugun b den a2 ye gecıs ıcın arkadasla pazarlık yaptık vergıler ve kart ucretı dahıl 200 tlye denk gelıyor hersey ıcınde ınternetten arastırdım ilk önce heryer sadece kurs ucretıne 150 tl ıstıyor.Daha ustune sağlık raporu halk bankasına yatacak olan sınav ucretı v.b seyler var en sonundada vergı ve kart ucretı derken 400 e yaklasıyordu.Pazarlık et ;)

daha bugun b den a2 ye gecıs ıcın arkadasla pazarlık yaptık vergıler ve kart ucretı dahıl 200 tlye denk gelıyor hersey ıcınde ınternetten arastırdım ilk önce heryer sadece kurs ucretıne 150 tl ıstıyor.Daha ustune sağlık raporu halk bankasına yatacak olan sınav ucretı v.b seyler var en sonundada vergı ve kart ucretı derken 400 e yaklasıyordu.Pazarlık et ;)
    Bak şu tutarsızlığa 350-400Tl nerede 200Tl nerede hangi kurs bu

vlamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla tam kör tuttuğunu muhabbetine benziyor bu fiyatlar

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şu tutarsızlığa 350-400Tl nerede 200Tl nerede hangi kurs bu
    yok nette arastırdıgım her surucu kursuyla o cıvarda tutuyordu.Bornovada rastgele bır yere gırdım pazarlık sonucunda o cıvara cekebıldım utanmasam kurs ucretı almayın dıyecektım zaten adamlar 40 tl bankaya 35 tl cıvarındada sağlığa verecekler 100 cıvarındada vergı tutuyor.Yani 25 tl kurs ucretı vermıs oldum

yok nette arastırdıgım her surucu kursuyla o cıvarda tutuyordu.Bornovada rastgele bır yere gırdım pazarlık sonucunda o cıvara cekebıldım utanmasam kurs ucretı almayın dıyecektım zaten adamlar 40 tl bankaya 35 tl cıvarındada sağlığa verecekler 100 cıvarındada vergı tutuyor.Yani 25 tl kurs ucretı vermıs oldum
    Yarın öbürgün kursa yazılacaktım iyi oldu, 195'e düşüreceğim acımak yok,sağol

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)