Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2007 model motosiklete 2004 tarihli ceza !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşlar,

Bugün Karayolları Genel Müdürlüğü'nden bir tebligat yazısı gönderdiler. Şu anda kullanmakta olduğum 2007 model olan ve 2008 yılının Şubat ayında satın aldığım Honda CBR 600RR motosikletin plakasına 14.01.2004 tarihli FSM Köprüsü Nakit Gişesinden Kaçış ile ilgili 18 TL tutarında ceza geldi. Aynı şey başkalarının başına da gelmiştir herhalde. İtiraz etmenin protokolünü de uzun uzun yazmışlar, dava açmadan önce bizimle iletişime geçin diye yazıyor. Bu herifler herhalde önüne gelene sallamaca ceza yazıp duruyor. Ceza tutarı çok yüksek olmadığından herkes dava açmakla uğraşmak istemediğinden de bu parayı ödüyor diye düşünüyorum. Bu sayede adamlar nasıl para kırıyorlardır siz hesap edin. Ben Pazartesi günü arayacağım ve cezanın iptalini isteyeceğim. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz? Karayolları Genel Müdürlüğü önce ona buna havadan ceza keseceğine insanların hayatını tehlikeye atan, ölümlere neden olan yolları adam etsin.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deli Dumrulunmu o köprü,
    Geçenden 3,25 YTL, geçmeyenden 18 YTL alıyolar

İstanbul'dan gelen trafik cezaları şaşırttı. Samsun'un Bafra ilçesinde otomobilini sıfır kilometre olarak 2005 yılında alan kişi ile otomobiliyle İstanbul'a hiç gitmediğini öne süren vatandaşa, 2004'te İstanbul'da otoyol ve köprülerden ücret ödemeden geçtikleri gerekçesiyle para cezası verildi.
    Ayrıca İzmir dışına hiç çıkmamış Yazıbaşılı Muzaffer Demirbiler'e Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Zihni Öz'e de Çeşme Otoyolu'nda traktörleriyle geçip para ödemedikleri gerekçesiyle ihbarname geldi.
    Bafra'nan Hacınabi Mahallesi'nde oturan Metin Şişman (44), 2005 model olan otomobiliyle İstanbul'a hiç gitmediği halde, Karayolları Genel Müdürlüğü 17. Bölge Müdürlüğü Ana Kontrol Merkez Başmühendisliği adresinden kendisine, 2004'te İstanbul'da otoyol ve köprülerden ücret ödemeden geçtiği gerekçisiyle ceza gönderildiğini belirtti.
    55 NP 202 plakalı otomobilini 2005 yılında sıfır kilometre olarak aldığını belirten Şişman, ''Ancak, 8 Mayıs 2004 yılında İstanbul'da otoyol ve Boğaziçi Köprüsü'nden ücret ödemeden geçtiğim gerekçesiyle adresime 37.50 YTL para cezası gönderildi. Bu tarihte otomobilim bile yoktu. Ayrıca herhangi bir otomobille de hayatımda hiç İstanbul'a gitmedim. Otomobilimi 2005'te aldığımın belgesi de var. Yasal hakkımı arayacağım'' dedi.
    Emirefendi Mahallesi'nde oturan Hasan Sezer (45) ise 55 NL 118 plakalı otomobiliyle hayatında hiç İstanbul'a gitmediğini, adresine gelen 25 YTL'lik cezaya da anlam veremediğini söyledi.
    Otomobiliyle 13 Ocak 2004 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ücret ödemeden geçiş yaptığı gerekçesiyle adresine ceza geldiğini kaydeden Sezer, ''Adresimize gelen ceza mektuplarından Bafra'da yaklaşık 100 kişiye daha geldiğini öğrendik. Bu ceza makbuzlarının resmi olup olmadığını da anlayamadık. Ceza ödemesinin Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü Saymanlık Müdürlüğü'nün 351113 No'lu posta çeki hesabına yapılması isteniyor. Hiç İstanbul'a gitmediğimiz halde nasıl oldu anlayamadık'' diye konuştu.
    @boy ; yukarda alıntı yaptığım haberin kaynağı'nın son paragrafını bi okusana, sorunun sebebini ve çözümü söylemiş bir yetkili, umarım o kadar kolay çözülür.
    May The Force Be With You

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    ceza tutarı düşük ama hakkını araman lazım ...

Herşey olur bizim ülkemizde

Motosikleti
    -
    bu konulardan hiç anlamam ama dava acarak sadece cezayımı iptal ettirebiliyoruz?? Bi ders vermenin yolu yokmudur??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    senin motoruna çıkma plaka vermişler,o plakanın eskiden takıldığı aracın cezasıdır onlar.FSM nin Avrupa yakasındaki bürosuna git
    düzeltirler.

Motosikleti
    MCT 250
    2007 öncesi sahibi olduğun plaka mutlakaki farklı bir araç tarafından kullanılıyordu..sorun burada işte,ben ilk motorumu aldığımda vergisini bile ödeyemedim çünkü palio marka başka bir aracın üstünde gözüküyordu aynı plaka,tescil işlemi gerçekleşene kadar beklemek zorunda kaldım ve vergimi cezalı ödedim..kesinlikle ödeme,bir kuruş bile alamazlar..yanlız motorun bağlı bulunduğu şubeye gidip derdini anlat,yardımcı olacaklardır sanırım

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Burası Türkiyee Yok ogle Adalet Hukuk devletıı yalan !!
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gayet normal .. buplaka muhtemelen başka bi araca aitti o araçta o tarihte köprüden kaçak geçti .. araç satıldı yada pert oldu .. haliyle plaka boşa çıktı . bir süre bekletildi .. ve 2007 de bizim mehmet plakayı yeni aldığı motoruna taktı ..olur böle vakalar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plaka sıfır değilse olur, benim hyundai getz e 2 mılyar vergi borcu cıkarmışlardı
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İkinci köprünün avrupa ayağındaki ogs merkezine git, bu gelen ceza evrağı ve ruhsatın yanında olsun yeterli, 1-2 fotokopi çekip 10dk da hallediyorlar.

Banada 2008 model araç için 2006'dan 150ytl civarı ceza gelmişti.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bu nasıl bır sacmalıktır yahu anlayamıorum yaaa...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Daha neler göreceğiz bakalım.

Ben de bi plakamı kontrol ettireyim. Borç morç geçirmesinler.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    burası türkiye olur böyle şeyler :D
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Benimde öyle 2005 model motosiklet. 2006 trafiğe çıkış tarihi. Ama 2004 yılından 250 lira borcu görünüyor. Bilmiyorum ne olacak?

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Benzeri bir durum bana da musallat olmuştu.

Giriş-gelişme- sonuç hakkında bilgi için >>> http://www.motosiklet.net/forum/moto...nda-bilgi.html
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim aldığım özel plakanın üstünde de var bir ceza, tescil tarihim 2007 ceza tarihi 2004 umarım satışta sıkıntı yaratmaz.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konulardan hiç anlamam ama dava acarak sadece cezayımı iptal ettirebiliyoruz?? Bi ders vermenin yolu yokmudur??
    Ben buna pek anlam veremiyorum zira çok şüpheli
    Ya burada büyük bir dolandırıcı şebekesi iş başında ya da vatandaşı alenen soymaya çalışıyorlar.
    Zırnık dahi ödemez ve hemen avukata vererek Tazminat davası açardım!
    İftira ve kişiliğe saldırı nedeniyle. İnanın Tazminat miktarını dydukarında 50 yıl bedeva oto yol ve köprü geçme izni ile 10.000.-TL de gönüllü para verirlerdi.... bunlar kişilik haklarını ne olduğu ile kenidlerine nelere mal olabileceğini düşünmüyorlar bile çünkü T.C. vatandaşı uğraşmaktan korkar ve cezayı hak etmese de öder...Kuzu ya....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    -
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben buna pek anlam veremiyorum zira çok şüpheli
    Ya burada büyük bir dolandırıcı şebekesi iş başında ya da vatandaşı alenen soymaya çalışıyorlar.
    Zırnık dahi ödemez ve hemen avukata vererek Tazminat davası açardım!
    İftira ve kişiliğe saldırı nedeniyle. İnanın Tazminat miktarını dydukarında 50 yıl bedeva oto yol ve köprü geçme izni ile 10.000.-TL de gönüllü para verirlerdi.... bunlar kişilik haklarını ne olduğu ile kenidlerine nelere mal olabileceğini düşünmüyorlar bile çünkü T.C. vatandaşı uğraşmaktan korkar ve cezayı hak etmese de öder...Kuzu ya....
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza tutarı çok yüksek olmadığından herkes dava açmakla uğraşmak istemediğinden de bu parayı ödüyor diye düşünüyorum. Bu sayede adamlar nasıl para kırıyorlardır siz hesap edin.
    Kesinlikle devletimizin kasti işi, Bu hataların/ihmallerin bilerek yapıldıgı kanaatindeyim..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ilk 2 mesaja dıkkatlı bakın??????
    (ana mesaja ve alıntı yapılmış olana,,,)

14.01.2004 tarihli FSM Köprüsü Nakit Gişesinden Kaçış ile ilgili 18 TL tutarında ceza geldi.
    13 Ocak 2004 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ücret ödemeden geçiş yaptığı gerekçesiyle adresine ceza geldiğini kaydeden Sezer, ''Adresimize gelen ceza mektuplarından Bafra'da yaklaşık 100 kişiye daha geldiğini öğrendik.

işte bakın,
    tarihlere...

EnteresaNN..
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler